מהן סחורות בפורקס?

ככל שתמשיך להגדיל את הידע שלך אודות סחר במט”ח ובכלל בשוק, צצים עוד ועוד מושגים ורעיונות חדשים. זה כולל מגוון הולך וגדל של טכניקות אסטרטגיות ומסחר. אסטרטגיית מסחר כזו שקיימת תקופה ארוכה מאוד בענף, היא סחר השוואות. כאן נבחן מקרוב מהי נושא מט”ח במט”ח, ונספק את כל המידע הדרוש לך כדי להחליט אם מסחר נשיאה הוא אסטרטגיה טובה עבורך תוך כדי התקדמותך במסע המסחר שלך..

יסודות כיצד פועלת סחר נשיאה

בצורתו הפשוטה ביותר, סחר בפורקס, לווה מטבע אחד ומשתמש בו כדי לקנות אחר. לדוגמה, אתה יכול ללוות (למכור) 100,000 דולר אוסטרלי, ולהשתמש בכספים אלה לרכישת אותו סכום של JPY. ביצוע עסקאות נשיאה היא אחת מאסטרטגיות המסחר הפופולריות ביותר בכל המגזר, ומשמשת סוחרים רבים בכדי ליהנות ממיקום המטבעות ברחבי העולם..

אז מה היתרון בללוות מטבע אחד ובאמצעותו לקנות אחר? זה נובע מההפרש בשיעורי הריבית בין שני המטבעות. בואו נסתכל שוב על הדוגמה שלנו ביתר פירוט.

בהנחה שהריבית על הדולר האוסטרלי הייתה 4%, והריבית על JPY הייתה 0.1%, מסחר נשיאה יהיה במקום בו אתה קונה את שוק AUD / JPY, כמו כאן, מה שאתה עושה למעשה הוא למכור (ללוות) ין יפני, לרכישת דולרים אוסטרלים. בדרכים הפשוטות ביותר, כעת היית מבצע סחר נשיאה. כאן תרוויח 4% ריבית על הדולרים האוסטרלים שאתה מחזיק, ותשלם 0.1% ריבית על הין היפני שלווית. זה אמור להשאיר אותך במצב רווחי אם השער לא ישתנה, והוא ידוע כמסחר נשיאה חיובי ב -3.9%.

מדוע Carry Trading פופולרי?

מנקודת מבט חיצונית, אפילו אם מסתכלים על הדוגמה ההיפותטית שלנו שבהם יש די פער בין הריבית, אתה עשוי לתהות מדוע הצבת עסקאות נשיאה כה פופולרית כאשר הרווח הפוטנציאלי עשוי להיראות די קטן. בשוק הפורקס ישנם שני אלמנטים עיקריים, שהופכים את זה לסוג אטרקטיבי מאוד של אסטרטגיית מסחר.

זוגות מטבע: העובדה שמטבעות נסחרים בזוגות הופכת את המסחר בנגיש לנגיש מאוד ונוח לכל הסוחרים. מעולם לא היה קל לנצל את ההבדל בשיעור הריבית כמו במסחר במט”ח, בו ניתן לסחור ישירות במטבעות ריבית נמוכה וזוגית..

מינוף: הזמינות של מינוף נרחב במט”ח הופכת אותו למקום האידיאלי לביצוע סחר. סוכני מט”ח רבים יכולים להפוך מינוף של עד 500: 1 לזמין על זוגות מטבע מסוימים. זה בעצם אומר שגם פיקדון קטן יחסית של 1,000 דולר יכול לפתוח כוח קנייה עצום של 100 אלף דולר במינוף 100: 1 ומעלה. התמודדות עם מספרים כה גדולים, אפילו רווחים באחוזים נמוכים הם בעלי משמעות רבה.

זוגות מט”ח פופולריים לביצוע סחר

בהתחשב ביסודות האופן שבו פועלת סחר נשיאה, בהשאלת מטבע בריבית נמוכה, לרכישת מטבע בריבית גבוהה, אז זה בדיוק מה שסוחרים מחפשים בשוק המט”ח בכל הנוגע להצבת סחר נשיאה. במיוחד ישנם כמה מטבעות הפופולריים ביותר בנושא זה.

כמטבע מוכר, הין היפני הוא תמיד בחירה פופולרית מאוד. זאת בזכות עלות ההלוואות הנמוכה ביותר מבחינה היסטורית ביפן. למדינה לא הייתה ריבית של מעל 0.5% במשך יותר מ -20 שנה. בחירה פופולרית נוספת כמטבע מוכר עשויה להיות פרנק שוויצרי (CHF).

בצד הקנייה, הבחירות הפופולריות כוללות את הדולר האוסטרלי וגם את הדולר הניו זילנדי כמדינות שמחזיקות ריביות מעט גבוהות יותר, אך עם זאת מוכרות כמטבעות יציבים למדי..

היתרונות של סחר נשיאה


סחר נשיאה במט”ח יכול להיות אסטרטגיית השקעה מצוינת לטווח הארוך. יהיה לך פוטנציאל ליהנות מסחר נשיאה גם אם השיעורים כלל לא משתנים בזכות ההבדל בשיעורי הריבית. זה הופך אותו למושלם עבור משקיע שבכוונתו להחזיק בתפקיד לאורך זמן.

נוסף על כך, אם השיעור אכן ישתנה לטובתך, ייתכן שיהיה לך רווח משמעותי כאשר יתווסף להפרש הריבית, ופקטור המינוף המשמש. העובדה שברוקרים רבים בימינו גם נותנים מענה למסחר עם עמלות תחרותיות מאוד וממרחים נמוכים, משחקת גם לטובתכם אם מבצעים עסקאות נשיאה, וזה דבר שרבים מחפשים.

סיכונים הכרוכים בסחר נשיאה

בכל צורה של מסחר, תמיד קיים מרכיב מסוים של סיכון. עם סחר בביצוע, למרות שהוא נתפס כאסטרטגיה בסיכון נמוך, עדיין יש לזכור כמה דברים.

השוק עדיין יכול לנוע נגדך. שינוי בשוק בהחלט יכול לשלול את כל היתרונות שצברת מהפרש הריבית החיובי. במיוחד אם תחליטו לסחור בזוגות מטבע מינוריים או אקזוטיים שכיחים פחות, עליכם לשים לב כי שווקים אלה יכולים להיות תנודתיים מאוד, וכפופים לשינויים בצורה מהירה מאוד. כמה דוגמאות כוללות סחר עם ה- MXN (פזו מקסיקני), או NGN (נאירה הניגרית). שניהם עשויים להיראות אטרקטיביים לסחר נשיאה, אך יכולים להיות נתונים לתנודתיות עזה. ניתן להגביר את הסיכון הזה עוד יותר אם אתה נסחר במינוף רב.

עליכם לזכור כי רק בגלל שישנו הבדל חיובי כרגע, המדיניות המוניטרית בכל מדינה ניתנת לשינויים בזמנים שונים. הדוגמה המושלמת לכך תהיה כרגע, בעיצומה של מגיפת הנגיף הכלילי, עמים רבים עברו להוריד את הריבית. יש לכך אפשרות לשנות את הדינמיקה של סחר השאת שלך באמת.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map