מהו גידור במט”ח?

גידור כפי שהוא חל על שוק המט”ח והמסחר, בצורתו הבסיסית ביותר, הוא אסטרטגיה שתגן עליך מפני הפסד גדול במצב מסוים בשוק. ישנם סוגים רבים של גידור שעוברים מהפשוט מאוד, למורכב יותר אם אתה סוחר מתקדם, אך הנחת היסוד זהה. כדי להגן על המיקום שלך בצמד מטבעות אחד על ידי הצבת עסקאות באותו שוק בכיוון ההפוך.

יסודות הגידור

הנקודה הראשונה שיש לציין היא כי לא תמיד הגידור מותר על ידי כל המתווכים. לכן, עליכם לבדוק תחילה את המדיניות שלהם. כאמור, רוב הסוחרים העוסקים בגידור עושים זאת בכדי לספק לעצמם סוג של הגנה במקרה של שינויים שליליים בשוק. מטבע הדברים, גידור שכיח במיוחד בתקופות של תנודתיות בשוק כאשר התנועה אינה צפויה למדי.

גידור בשוק המט”ח נפוץ יותר מאשר אצל רבים אחרים. זה נובע לעתים קרובות מכך שניתן לראות בשוק המט”ח תנודתי מעט יותר מאשר רבים אחרים הנסחרים. כסוחר במט”ח, ישנם מספר סוגים של גידור שתוכלו להציב כדי להגן על עמדתכם בשוק.

אסטרטגיות גידור מט”ח

אמנם יש מגוון אסטרטגיות גידור זמינות המשתנות במורכבותן, אך כאן נפרט כמה מהנפוצות ביותר שתוכלו להשתמש בהן בהתאם למדיניות המתווכים ולרמת הניסיון שלכם..

גידור מט”ח פשוט

אסטרטגיה זו מכונה גם גידור ישיר. זוהי אחת האסטרטגיות הגדולות ביותר והקלות להבנה. גידור ישיר מתרחש כאשר פותחים עמדה לרכישה (או זמן רב) על זוג מטבעות אחד. לאחר מכן אתה פותח את אותה העמדה למכור את צמד המטבעות (קצר).

יכולות להיות מספר סיבות לעשות זאת, אך בכל מקרה, כמה דברים קורים. כעת יש לך שתי עמדות פתוחות בדיוק בכיוון ההפוך. למרות שאתה לא מרוויח על הגידור עצמו, זה כן מאפשר לך לשמור על המיקום המקורי שלך. זה אומר שאתה לא צריך לסגור את העמדה המקורית שלך להפסד, ובמקום זאת אתה יכול להתחיל להרוויח כסף באמצעות המיקום הקצר שלך. שמירה על העמדה המקורית פירושה גם שתוכל להרוויח שוב אם מגמת השוק תתהפך.

גידור מטבע מרובה

מעבר לאחת מאסטרטגיות הגידור המורכבות יותר. אם אתה סוחר במספר צמדי מטבעות, אסטרטגיה זו עשויה להיות יעילה במידה מסוימת עבורך. גידור מטבעות מרובה מתרחש כאשר אתה אך מיקום ארוך ומיקום קצר מנוגד באחד מאותם מטבעות.

לדוגמה, אתה יכול לתפוס עמדה ארוכה בשוק GBP / USD, ומיקום קצר בשוק USD / JPY. בדוגמה זו, אתה מוגן מפני החשיפה שלך ל- USD ברמה גבוהה. אסטרטגיה זו אף אינה מכסה תנועות בשאר המטבעות אליהם אתה נחשף. במקרים אלה, אם ה- JPY או GBP היו משתנים, עדיין היית חשוף.

וריאציה של אסטרטגיה זו רואה גם כי סוחרים תופסים עמדות ארוכות וקצרות בזוגות מטבעות המתואמים באופן חיובי, כלומר אם צמד מטבעות אחד יירד, השני יעלה. דוגמה כזו לזוגות מתואמים חיוביים אלה עשויה להיות GBP / USD ו- EUR / USD. לכן, אם אתה מחזיק בעמדת קנייה באחת, ובתפקיד מכירה באחרת, בתיאוריה, הם צריכים לקזז. ובכל זאת, זו לא אסטרטגיה מדויקת כמו גידור ישיר פשוט.


גידור אופציות במט”ח

אופציה במט”ח היא הסכם להמרה במחיר ספציפי בעתיד. זהו מכשיר נפוץ המשמש את סוחרי המט”ח המעוניינים לגדר את עמדתם. שוב, זה מכונה משהו של גידור לא מושלם מכיוון שהוא עדיין יכול לגרום להפסדים מסוימים עבורך כסוחר.

השתמש בדוגמה לאופן שבו אתה יכול לקנות אופציית מט”ח לגידור הסיכון שלך, שקול את הדברים הבאים:

עשית זמן רב על ה- EUR / USD במחיר של $ 1.08 וציפית שהזוג יעלה. כעת אתה מודאג מכך שזה עלול ליפול עוד יותר על פרסום הנתונים הכלכליים שיגיעו בימים הקרובים. על מנת למתן סיכון זה, יתכן ואופציית מכר עם מחיר שביתה במחיר של כ 1.07 $ על הצמד, ותאריך תפוגה של האופציה בשלב כלשהו מעבר לפרסום הנתונים..

אם הצמד יורד נמוך יותר, הסוחר משולם על אפשרותם על סמך תנאי החוזה שנקבעו. אם החדשות לא יתממשו, והזוג ימשיך לעלות גבוה יותר, אז הסוחר יכול להמשיך להחזיק במעמד הארוך שלהם ואיבד רק את הפרמיה שנקבעה בחוזה האופציה..

מי מגדר מט”ח והאם זה שווה את זה?

בעוד שרק אתה כסוחר יכול לקבל את ההחלטה האם הגידור כדאי, היתרון של שימוש באחת מהאסטרטגיות המוזכרות כאן הוא שאתה מגביל לפחות חלק מהחשיפה שלך בשווקים שאתה סוחר בה. מתוזמן נכון, זה יכול גם להעמיד אותך במצב רווחי יותר.

השאלה מי מגדר במט”ח היא מורכבת יותר, אך באופן כללי, כל עוד מתווך המט”ח איתו אתה סוחר מאפשר גידור, אז אין שום דבר שמונע ממך לעשות זאת. חשוב שתבין מדוע אתה מגדר וכיצד אתה רוצה שהשוק יגיב, אך מעבר לכך, כמעט כל רמות הסוחרים יכולות להסתבך עם לפחות חלק מהאסטרטגיות שלמעלה..

עמלות ועלויות גידור מט”ח

אין עמלות ישירות הקשורות לגידור מט”ח, אך בהתאם למתווך שלך, ייתכן שתצטרך לשלם עמלה או להתפשט בשוק שאתה סוחר בו. זה, כמו גם כל עמלות אחרות כמו עמלת החלפה אם אתה שומר על התפקיד פתוח, הם כמה דברים חשובים אחרים שיש לקחת בחשבון בחישובים שלך כאשר אתה קובע אם עליך לנסות לגדר במט”ח.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map