מהו שוק המט”ח?

אז אתה יודע על שוק המניות. אולי אפילו סחרת בשוק המניות. עכשיו אתה רוצה להתעסק במסחר במט”ח, אך ראשית עליך לענות על כמה שאלות מרכזיות. מה זה בעצם מט”ח? ומהו שוק המט”ח?

אלה שאלות שיש לאנשים רבים. בין אם יש לך ניסיון מסחר ובין אם לא, זה בסדר לשאול שאלות על שוק המט”ח. כאן אנו נעשה כמיטב יכולתנו לספק כמה תשובות.

יסודות שוק המט”ח

מט”ח מתייחס למעשה למט”ח. כלומר, החלפת מטבע אחד למשנהו. לכן, כאשר אנו מדברים על מסחר במט”ח, בדרך כלל מה שאנחנו מדברים עליו הוא החלפת מטבעות.

שוק המט”ח הוא למעשה השוק העולמי שעליו מתרחשות כל חילופי המטבעות הללו. כל אחד, סוחר רגיל, סוחר מקצועי או מוסד, שרוצה להחליף מטבע אחד בשני, פעיל בשוק המט”ח..

כדוגמה פשוטה לכך, כאשר אתה רוצה לקחת חופשה למדינה זרה ואתה מחליף את המטבע שלך מאחד לשני באמצעות מיקום חליפין, השלמת סחר במט”ח.

לעיתים קרובות תשמעו ששוק המט”ח הוא למעשה שוק המסחר הגדול בעולם. זה גדול בהרבה מכל אחת מהבורסות העולמיות במונחי נפח, עם סחר של יותר מ -5 טריליון דולר שמתבצע על בסיס יומי.

איך עובד שוק המט”ח?

מעבר לגודלו העצום כאשר בוחנים את היקף העסקאות, אחד ההיבטים הייחודיים ביותר במעורבות בשוק המט”ח הוא המיקום. בניגוד לבורסות בניו יורק, טוקיו, לונדון וערים אחרות ברחבי העולם שיש להן מיקומים פיזיים שבהם המסחר מתרחש, שוק המט”ח הוא מבוזר..

המשמעות היא שסחר במט”ח אינו מתרחש במקום ספציפי אחד, או באמצעות רשות מרכזית אחת. השוק כולו נסחר גם באופן אלקטרוני עם עסקאות שעוברות במגוון רשתות עולמיות שמאפשרים מתווכים וספקי נזילות.

בעיקרו של דבר, הדבר מאפשר לשוק הפורקס לפעול מסביב לשעון ובכל רחבי העולם בקלות. כאשר שוק אחד נסגר למסחר, אחר פתוח. משמעות הדבר היא כי ניתן לשווק את שוק המט”ח 24 שעות ביממה, 5 ימים בשבוע מכיוון שתמיד יהיה שוק פתוח במיקום כלשהו בתקופות אלה..

בטיחות ורגולציה בשוק המט”ח

כאשר שוק המט”ח מבוזר כפי שהזכרנו, יתכן ויש לך כמה שאלות האם עדיין בטוח לסחור במט”ח, ומי מסדיר שוק מסחר מבוזר כזה. התשובה היא, בראש ובראשונה, המסחר בשוק המט”ח הוא בדרך כלל בטוח מאוד. בסופו של דבר זה תלוי במתווך שלך ומי מסדיר את המתווך הזה, אך הרוב המכריע מוסדר היטב ומאובטח מאוד למסחר. זה כמובן אחד הדאגות המרכזיות אם אתה חושב על מסחר במט”ח ומשהו שכדאי להקדיש זמן לחקירה ואישור יסודיות.


בשל אופיו המבוזר של שוק המט”ח, ישנם רגולטורים רבים ברחבי העולם המפקחים על פעילותם של מתווכי מט”ח במיוחד. בהתאם למדינה בה אתה מתגורר, זה עשוי להיות חובה כי ברוקר המט”ח שלך יוסדר על ידי רשות מסוימת.

חלק מגופי הרגולציה המוערכים ביותר בעולם הפורקס כוללים את CySEC הפועלת באירופה, FCA שמבוססים בבריטניה והינם רשות רגולטורית מהשורה הראשונה שם, ASIC שמבוססים באוסטרליה, ו- CFTC ו- NFA בארה”ב. תנאי הרגולציה מחמירים יחסית. ישנם גם שלל רגולטורים אחרים המעניקים בדרך כלל הגנה מהימנה לסוחרי מט”ח ברחבי העולם.

כל גוף רגולטורי מטיל חוקים ותקנות משלו, וזה תלוי בידי מתווכי המט”ח הבודדים אם הם רוצים להמשיך ולהסדיר את הרשות. כמה רגולטורים כגון CySEC מפעילים תקנות להגבלת כמות המינוף המסחרי הקיים, בעוד המסחר ב- CFD בארה”ב נאסר לחלוטין על ידי ה- NFA..

כיצד להשתלב במסחר במט”ח

הצעד האחרון, ברגע שהכרתם קצת את שוק המט”ח ואיך זה עובד, הוא להסתבך ולהתחיל לסחור בעצמכם. זה דורש שתבחר מתווך מט”ח להירשם אליו.

כפי שכבר הוזכר, הרוב המכריע של המתווכים הללו מוכרים ומוסדרים היטב ברחבי העולם. פירוש הדבר שכולם מתייחסים ברצינות רבה לביטחונך כסוחר. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כסוחר חדש הוא לנסות תחילה חשבון הדגמה. אלה לרוב מתפקדים בדיוק כמו הדבר האמיתי, אך ללא שום סיכון. זה יכול לאפשר לך לראות אם אתה נהנה לסחור עם מתווך מסוים.

לאחר שבדקתם ואמתו כי המתווך מוסדר היטב על ידי רשות מכובדת, אז ההשתתפות בשוק המט”ח יכולה להיות פשוטה כמו אימות חשבונכם וביצוע ההפקדה הראשונה שלכם. תלוי איך הם פועלים, מתווך עשוי לספק לך גישה לשערי המט”ח בשוק הישיר, או שהם עשויים לשמש כיוצרים בשוק בעצמם ויוצרים שערי חליפין משלהם. זה משהו שתצטרך להחליט על היתרונות על סמך סגנון המסחר שלך.

מחשבות אחרונות

בסך הכל, שוק המט”ח הוא בעל היקף המסחר היומי הגבוה ביותר בעולם, הרבה מעבר לזה של כל שוק מסחר אחר. זה מביא איתו מגוון הזדמנויות למעוניינים להסתבך במסחר במט”ח. לאחר שעברתם מעל מחסומי הכניסה הראשוניים והתוודעו יותר למגזר, זו יכולה להיות דרך מצוינת לשפר את מיומנות המסחר שלכם ולגוון כל תיק. המפתח הוא בבחירת מתווך מט”ח מוביל, אך כאשר רבים מציעים מדורים חינוכיים נרחבים במט”ח שיעזרו לך להתחיל, הבחירה היא כל שלך.

מתווכי מט”ח סקירה

מהו שוק המט

– מתווך מס ‘1 בארה”ב

– קנדים ברוכים הבאים

– מעל 80 מטבעות

– מוסדר על ידי NFA, CFTC, FCA, FSA, IIROC & CIMA

– חבר באיגוד החוזים העתידיים הלאומי (NFA # 0339826)

לחץ כאן לבקר ב- Forex.com

מהו שוק המט

– מתווך מס ‘1 בבריטניה

– ברוך הבא בסינגפור

– אוסטרליה ברוך הבא

– 12,000 + שווקים גלובליים

– הוקם בשנת 1983

– מורשה & מוסדר על ידי ה- FCA

לחץ כאן לביקור באינדקס העיר

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map