מהו מסחר אלגוריתמי במט”ח?

המסחר בשוק הפורקס התפתח בהתמדה במשך עשרות שנים מאז תחילתו. הדבר ניכר במיוחד בשנים האחרונות עם הופעתן המתמשכת של אסטרטגיות ושיטות מסחר חדשות. אלה בדרך כלל התקדמו במסחר כדי שיהיה נוח יותר ויעיל יותר.

שיטה אחת כזו שחוותה צמיחה חדה בפופולריות של המאוחר, היא מסחר אלגוריתמי. כאן נבחן מהו בדיוק מסחר אלגוריתמי במט”ח, השיטות הקיימות וכיצד הוא יכול להיות כלי יעיל בארסנל המסחר שלך להתקדם.

יסודות המסחר האלגוריתמיים

המסחר האלגוריתמי בבסיסו, נסחר על בסיס תוכנית מחשב. תוכנית מחשב זו עוקבת אחר אוסף קבוע מראש של הוראות, אלגוריתם, לביצוע מספר פונקציות עבורך כסוחר במט”ח. בדרך כלל, במסגרת המסחר במט”ח, אלגוריתם זה נקבע לבצע עסקאות בנקודות מסוימות, או לבצע אסטרטגיית מסחר מוגדרת באופן מסוים על בסיס שינויים בשוק. לשם כך, מסחר אלגוריתמי, המכונה גם algo-trading, יכול לעשות בדיוק את זה. זה יכול להפוך את המסחר לאוטומטי על בסיס אסטרטגיה שתרצה ליישם. אז אסטרטגיה זו הופכת לאלגוריתם ומופעלת בשמך.

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, לא רק שמספר הולך וגדל של סוחרים הפונים לשיטות מסחר אלגוריתמיות כאמצעי למסחר, אלא האלגוריתמים עצמם הולכים ומתקדמים יותר ויותר..

בשוק הנוכחי קיימים מספר אינסופי של אפשרויות במרחב שוק זה. אלה נעים בין מסחר ברובוטים במט”ח שניתן לרכוש וליישם ישירות, לבין אסטרטגיות מסחר אוטומטיות מבוססות קהילה, שתוכל לנקוט וליישם בעצמך באמצעות פלטפורמות מסחר רבות אם מתווך המט”ח מאפשר מסחר אלגוריתמי.

סוגים שונים של מסחר אלגוריתמי

באופן כללי, אנו יכולים לפרק את המסחר האלגוריתמי לארבעה סוגים שונים בהתבסס על התוצאות הרצויות. לאחר מכן נגדיר זאת הלאה לאסטרטגיות הנפוצות ביותר בהן סוחר העוסק במסחר אלגוריתמי.

בהתבוננות בסקירה הכללית כשמדובר במסחר אלגו, אנו יכולים להגדיר ארבע אסטרטגיות או פונקציות כלליות שניתן לבצע במסגרת מסחר אלגוריתמי..

מסחר אלגו-סטטיסטי – סוג זה של מסחר אלגוריתמי מחפש בנתוני שוק היסטוריים על מנת לזהות מגמות והזדמנויות על סמך הנתונים שהוא מוצא, לעומת נתוני השוק והמגמות הנוכחיים..

ביצוע סחר אלגוריתמי – סוג זה של אסטרטגיה משמש להגברת מהירות ויעילות המסחר, בדרך כלל על ידי ביצוע עסקאות במהירות האפשרית. סוג זה של מסחר בתדירות גבוהה משמש להשפעה רבה על ידי scalpers בתחום הסחר במט”ח.

גידור אלגוריתמי – מטרת המסחר האלגוריתמי מסוג זה היא לאזן את החשיפה שלך לאזורים מסוימים בשוק, בתנאים ספציפיים. סוג זה של אסטרטגיה עוסק בדרך כלל בגידור התיקים שלהם, או בשירותים אוטומטיים רבים של איזון מחדש של פורטפוליו שהפכו פופולריים מאוד..

כיצד להשתמש במסחר אלגוריתמי

אם ניקח את האסטרטגיות שלמעלה כפונקציות כלליות אשר מסחר אלגוריתמי יכול לבצע, זה מאפשר לך ליישם מספר פתרונות או זמנים שונים שבהם תרצה להשתמש במסחר אלגוריתמי. חלק מהדברים הבאים עשויים להתאפשר כאשר אתה עוסק באסטרטגיות שהוזכרו לעיל.


מחיר מחיר / טרנד בעקבות – זו אחת המטרות העיקריות שלשמן נעשה שימוש במסחר אלגוריתמי. זה גם אחד הפשוטים ביותר. באמצעות האלגוריתם ניתן להשוות הן את מגמת השוק הקודמת והן את מגמת השוק הנוכחית ולזהות הזדמנויות מסחר רווחיות.

ארביטראז ‘- במיוחד במסחר במט”ח ניתן להשתמש באלגוריתמים לזיהוי הזדמנויות בשווקים שונים לניצול הפרשי מחירים. כדי להשתמש באסטרטגיה זו, בדרך כלל תצטרך להחזיק שני חשבונות מתווך במט”ח או יותר. לאחר מכן תוכל לנצל הפרשי מחירים בין השניים על ידי שימוש במסחר אלגוריתמי.

קרקוף מט”ח – קרקוף מט”ח הוא פעולה של מעבר לתנוחות סחר במהירות רבה לאורך כל היום. בכך, scalpers שואפים להרוויח מתנועות שוק קטנות מאוד בכל זמן נתון. אלה עשויים לייצג רווחים זעירים עבור חלק מהסוחרים, אך באמצעות מסחר אלגוריתמי ניתן לעסוק באלפי עסקאות אלה ביום בקצב מהיר הרבה יותר אם היית עושה מסחר ידני..

היתרונות של אלגו-סחר במט”ח

עם ביסוס בסיסי מהו מסחר אלגוריתמי וכיצד הוא מתפקד, אתה עשוי לתהות אילו יתרונות הוא יכול בסופו של דבר להביא לך כסוחר. להלן כמה מהיתרונות העיקריים הקשורים למסחר אלגוריתמי במט”ח.

מחירי סחר טובים יותר – מכיוון שמסחר אלגוריתמי מוגדר מראש לביצוע עסקאות ברמות מסוימות, הדבר נעשה כמעט באופן אוטומטי, או לפחות בקצב מהיר הרבה יותר ממה שאפשר להשיג באמצעות מסחר ידני. זה בדרך כלל אומר שיש לך אפשרות הרבה יותר גבוהה לבצע עסקאות במחיר הרצוי ביותר שלך.

חוסך בזמן – אם השתמשת באסטרטגיית מסחר אלגוריתמית, תוכל פשוט להגדיר אותה ולהשאיר אותה לעבוד. אתה לא צריך להיות שם כדי לפקח על זה. המשמעות היא שאתה חוסך לעצמך זמן לא ידוע מאחורי המסך וביצוע עסקאות.

ללא רגש – המסחר האלגוריתמי הוא שיטתי לחלוטין. זו בעצם תוכנית מחשב שתעקוב אחר הנתונים, בדיוק כפי שאתה מורה. זה לא משאיר מקום לטעויות אנוש או לקבלת החלטות רגשיות, אשר לעתים קרובות יכול להיות יקר אם אתה סוחר בשוק כלשהו..

מחשבות אחרונות

כשמדובר במסחר אלגוריתמי, שם בעבר ייתכן שיהיה עליך להיות בעל ידע מתקדם בתכנות מחשבים כדי ליישם חלק מהאסטרטגיות, עכשיו זה פשוט לא המקרה. למרות שזה יהיה מועיל, אתה באמת יכול להתחיל עם מסחר אלגוריתמי בקלות רבה באמצעות קודים של חברים אחרים בקהילה, או לנסות שירותים ייעודיים אחרים של רובוטים במט”ח שיכולים להקל מאוד על כל העניין..

בסופו של דבר, אם אתה רוצה לנקוט בגישה מעשית יותר למסחר במט”ח אשר בהחלט יחסוך לך זמן ויש לו פוטנציאל להגדיל את התשואות שלך, אז מסחר אלגוריתמי הוא משהו שכדאי לשקול..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map