מה הם חוזים עתידיים במטבע?

אם אתה סוחר בשוק המט”ח, סביר להניח שאתה יודע שהוא שוק המסחר הגדול ביותר בעולם על בסיס נפח. האם ידעתם, כי לא רק בשוק הזה תוכלו לסחור במטבע?

זה נכון, אתה יכול גם לסחור בשוק החוזים העתידיים במטבע. אמנם הוא לא גדול מבחינת נפח, אך עדיין מספק לך גישה למסחר במט”ח, רק מזווית מעט שונה. כאן נסביר הכל על שוק החוזים העתידיים במטבע, כיצד אתה יכול להיות מעורב, ואיזה סוג נכסים אתה יכול לסחור כאן.

מבוא לחוזים עתידיים במטבע

השאלה הראשונה שאתה עשוי לשאול היא, מה הם בדיוק חוזים עתידיים במטבע? על מנת לדעת זאת, ראשית עליך להבין מהו מסחר עתידי. חוזים עתידיים הם בעצם חוזים הנסחרים בבורסה. במסגרת חוזים עתידיים אלה, אתה מסכים לרכוש נכס בסיס בנקודה מסוימת בעתיד, תמורת מחיר מוגדר. התקווה שלך בעת סחר בחוזים עתידיים תהיה שהנכס שאתה מסכים לרכוש בעתיד יהיה בעל מחיר משופר לזה שבחוזה שרכשת.

עתידי מטבע הם חוזים עתידיים הנסחרים כאשר נכס הבסיס הוא שער החליפין של אותו מטבע. לדוגמה, תוכל לרכוש חוזה עתידי של EUR / USD בבורסה. המשמעות היא שבנקודה מוגדרת בעתיד (אם תתן לחוזה לפוג), אז תקבל 125,000 $ ביורו. תלוי בשער החליפין בעתיד ההוא לעומת מה שרכשת עבורו את החוזה, אתה עשוי להרוויח על ידי מתן פקיעת החוזה ומסירת יורו בשווי 125,000 $. ברוב המקרים, חוזי העתיד נסחרים באופן קבוע בשוק.

היכן ניתן לסחור בחוזים עתידיים במטבע

מתווכי מט”ח גדולים רבים יציעו מסחר במט”ח נקודתי (מה שאנחנו חושבים עליו בדרך כלל כשאנחנו דנים במסחר במט”ח) וגם בחוזים עתידיים במטבע. תוכלו גם למצוא כי חוזים עתידיים מוצעים כמעט עם כל המתווכים בשירות מלא.

כשמדובר בשווקים שעליהם אתה נסחר, זה כאשר ההבדל העיקרי בועט פנימה. המסחר בנקודות מט”ח נעשה באמצעות המתווך שלך בשוק המט”ח המבוזר. המסחר בחוזים עתידיים במטבע נעשה באמצעות חליפין. הגדולה מבין הבורסות הללו, והמקום בו הוצגו לראשונה חוזים עתידיים במטבע למסחר בשנת 1972, היא ה- CME (מרכז הסחר בשיקגו). מסחר מוצע בבורסות שונות אחרות ברחבי העולם כמו ברוב שווקי העתיד האחרים.

יתרונות השימוש ברובו-יועץ

ישנם יתרונות רבים לשימוש ביועץ רובו אשר מיהר לאמץ שירותים כאלה על ידי סוחרים. להלן כמה מן הנפוצים ביותר.

אנשים הסוחרים בחוזים עתידיים במטבע

כל אחד יכול להתחיל לסחור בשוק המט”ח או בשוק החוזים העתידיים במטבע כל עוד יש לך גישה. עם זאת, שווקי העתיד באופן כללי הם בדרך כלל שווקים פופולריים עבור סוחרי יום רבים. זה חל גם על שוק החוזים העתידיים במטבע.

בדוגמא שהוזכרה לעיל, אנו בוחנים מה קורה כאשר חוזה החוזים העתידיים במטבע שלך מסתיים, ובעצם אתה מקבל את המטבע שקנית בחוזה. אולם המציאות היא שתום זה קורה לעיתים נדירות אצל סוחרים. במקום זאת, אנשי הקשר נסחרים מחדש בבורסות כאשר השינויים משתנים ויש ספקולציות על בסיס יומי. ניתן לראות דוגמה למקרה נדיר כל כך שבו חוזים עתידיים רבים פג בחודשים האחרונים כאשר מחירם של חוזים עתידיים על נפט הלך ושלילי. זה יותיר סוחרים רבים עם חוזים שפג תוקפם, שנאלצו לקבל משלוחי נפט ענקיים, או מנסים לפרוק את החוזים לפני פקיעתם, מה שהוביל לתמחור השלילי..


בגלל אופי המסחר של החוזים העתידיים במטבע, סביר להניח שתזדקק לגישה למעט יותר הון עצמי בכל הקשור לעלויות הפעלה מאשר היית עושה אם היית סוחר במטבע נקודתי בשוק המט”ח..

ההבדלים בין עתיד מט”ח למט”ח

ישנם מספר הבדלים עיקריים שכדאי להיות מודעים אליהם כשמדובר במסחר בשוק מטבעות המט”ח ומסחר בחוזים עתידיים במטבע. להלן כמה מהגדולות:

הדירוג: השיעור שיהיה לך בדרך כלל כאשר אתה סוחר במט”ח בדרך הרגילה אם שער הספוט. זה השער שמעריכים את המטבע כרגע. בעת סחר בחוזים עתידיים במטבע, שער זה יהיה שער הפורוורד. שער הפורוורד שונה בדרך כלל מכיוון שהוא מנסה להכניס מחיר למחיר במועד עתידי בהתבסס על חוזה העתיד. לכן, תוכלו להבחין שאם שער הספוט יורד, לרוב גם השער קדימה, ולהיפך.

מינוף: בעת מסחר במט”ח, בדרך כלל תהיה לך גישה למינוף גבוה מאוד. זה יכול להיות עד פי 500 מהיתרה שלך בהתאם למיקום שלך. זה לא המקרה של סחר עתידי במטבע בו המינוף נוטה להיות נמוך בהרבה ודרישת ההון העצמית גבוהה יותר.

עמלה: העמלות והעמלות שעליך לשלם אם אתה סוחר בחוזים עתידיים בדרך כלל גבוהות לא מעט מאלה שאתה עלול להיתקל בהן במט”ח. למעשה, מתווכי מט”ח רבים מאפשרים מסחר ללא עמלה. עם זאת, עם מסחר בחוזים עתידיים תהיה עמלה.

שולים: מכיוון שחוזים עתידיים במטבע הם בעלי ערך מוגדר, לרוב בסביבות 125,000 $ לחוזה, אז זה אופייני להיסחר בשולי. המשמעות היא פיקדון של 2,500 דולר ומעלה בהתאם לחוזה, והשאלת השאר מהמתווך. אם החוזה פג, תצטרך לכבד את סכום תשלום החוזה, ואילו עם סחר במט”ח, מתווכים רבים יסגרו אוטומטית פוזיציות אם ההון בחשבונך הופך לשלילי..

מחשבות אחרונות

אם אתה מעוניין לסחור במטבע, אז שוק החוזים העתידיים במטבע מציע אלטרנטיבה מצוינת נוספת שתוכל לחשוב עליה מעבר למסחר בשוק המט”ח. ככלל, המסחר בשוק החוזים העתידיים של כל נכס נוטה להיות קצת יותר מסוכן, ובמקרה של חוזים עתידיים במטבע תצטרך קצת יותר הון כדי להתחיל. עם קצת ניסיון, במיוחד אם אתה מעוניין במסחר יומי, עתידי מטבע יכול להיות בחירה טובה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map