השקעה במניות טסלה, Inc (סימול: TSLA)

טסלה, בע”מ (נאסד”ק: TSLA) היא יצרנית רכב חשמלי אוטונומי המהפכה במהירות בתעשיית הרכב. רק לפני זמן קצר העלויות של כלי רכב חשמליים היו גבוהות מדי והערעור היה נמוך. טסלה הצליחה לטפל בשני הנושאים הללו, מה שהופך רכבים בעלות נמוכה ומהנה לנהיגה כתוצאה מהתקדמות חדשנית בתחום הטכנולוגיה. החברה הפכה במהרה לשם דבר ונהנית מהכרה במותג שלעתים נדירות רואים בתעשיית הרכב. עם מנכ”ל חזון בראשות, טסלה היא אחת החברות המבטיחות בשוק כיום.

מה זה טסלה, Inc (TSLA)?

למרות היותו שם נרדף לטסלה, אילון מאסק לא היה למעשה ממייסדי החברה המקוריים. במקום זאת, שני מהנדסים, מרטין אברהרד ומארק טרפנינג היו אלה שהקימו את החברה בשנת 2003. מאסק התערב לראשונה כמשקיע מוקדם אך הצטרף לחברה כיו”ר הדירקטוריון זמן קצר לאחר מכן. החזון המוקדם של טסלה היה ליצור יצרנית רכב שהייתה גם חברת טכנולוגיה. על ידי השקעה במחקר ופיתוח, החברה חלוצה לאורך השנים בחומרה ותוכנה שהובילו לפריצות דרך מהפכניות כמו נהיגה אוטונומית..

הרכב הראשון של טסלה היה הרודסטר, שכוון לשוק הקצה הגבוה יותר. הייצור החל בשנת 2008 והמשלוח הראשון כלל סך של 147 כלי רכב, מאסק מינוף את המכירות הללו כדי להשקיע בהוזלת העלויות וגם הכניס את הכסף שלו בכדי לתמוך בחברה בתהליך ההפעלה. עם משקיעים רבים המעוניינים בפוטנציאל הטסלה, חברה בראשות החזון העומד מאחורי מיזמים כמו Paypal ו- SpaceX, החברה הונפקה לבסוף בשנת 2010.

בשנים הבאות הצליחה טסלה להוריד את העלויות ולהיכנס לפלחים חדשים של השוק. עלויות נמוכות יותר כמו דגם X, דגם S ודגם 3 הופיעו לראשונה בשנים הבאות, מה שעזר להרחיב את משיכת השוק ההמוני של כלי רכב חשמליים. עם קו המוצרים המורחב הזה, טסלה השקיעה באופן משמעותי בבניית כושר הייצור. המפעל המקורי של טסלה היה ממוקם בפרמונט, קליפורניה, באתר של מפעל GM לשעבר. מאז החברה הרחיבה את הייצור לניו יורק, נבאדה, טקסס, שנחאי וברלין.

מדוע טסלה, Inc (TSLAעניינים

אחד ההישגים ההנדסיים הגדולים ביותר של טסלה היה שלהם סוללות מעוצבות ללא לשוניות שהוכרזו בשנת 2020. במקור, הסוללות של טסלה הופקו על ידי פנסוניק וספקים אחרים. עם זאת, הם הביאו ייצור ביתי בשנת 2020. העיצוב המוגן בפטנט מסיר את הצורך בלשונית מתכת מוליכה המחברת את הסוללה לנהיגה הראשית ברכב. טכנולוגיה מהפכנית זו טיפלה בשתי תלונות עיקריות שיש לרבים בנוגע לרכבים חשמליים: מחירם וחוסר הטווח שלהם. כחלק היקר ביותר ברכבים חשמליים, חידוש סוללות זה איפשר לטסלה להפחית באופן דרסטי את עלויות הסוללה וכתוצאה מכך למכור רכבים בנקודות מחיר נמוכות יותר. השינויים צפויים להפחית את עלויות הייצור ב -56%, מה שיאפשר לטסלה להתחרות במכוניות מונעות בנזין. בנוסף, הסוללה תוכל להחזיק פי חמישה יותר אנרגיה ולהאריך את טווח הרכבים ב -16 אחוזים

בניגוד לחלק מיצרניות הרכב, תהליך הייצור של טסלה משולב מאוד אנכית. בעוד יצרנים אחרים ממקדים את המחקר והפיתוח שלהם בייצור מנועים ומוציאים את מיקומם לייצור חלקים אחרים, טסלה השקיעה זמן ניכר בשכלול תהליך הייצור כולו מההתחלה ועד הסוף. למרות התגברות הייצור הנאבק בגלל בעיות בשנת 2017 עם תהליך ייצור המושבים של טסלה לדגם 3, הבעיות עובדו כעת. כאבי גדילה אלה ייצור צוואר הבקבוק והעמיד את טסלה סף פשיטת רגל בין השנים 2017-2019, אבל היה שווה את זה בטווח הארוך. מודל עסקי זה מאפשר תהליך ייצור חלק ובקרה רבה יותר על לוחות הזמנים לאיכות ומסירה, שניהם יתרונות עצומים על פני המתחרים שלהם.

טסלה, Inc (TSLAסיכויים

אין עוררין על כך שרכבים חשמליים הם העתיד. בעוד יצרניות רכב מסורתיות רבות תופסות ומתחילות לפתח רכבים חשמליים, אין ספק שטסלה נמצאת הרבה לפני כן מבחינת הכרה במותג ונאמנות המותג. בשנת 2020 טסלה התקיים 18 אחוז מנתח השוק לרכבים חשמליים, עם פולקסווגן שנייה שנייה רחוקה – 6 אחוזים. אמנם מעמדם נותר חזק, אך יצרניות רכב רבות החלו להשקיע משמעותית בטכנולוגיית הרכב החשמלי. גם אם התחרות תגדל, ככל הנראה המכירות וההכנסות ימשיכו לגדול. בשל הצמיחה של המגזר הכללי בשנים הקרובות, נתח שוק מופחת פירושו שטסלה תוכל להשיג חתיכה קטנה יותר של פאי גדול בהרבה. בשנת 2019 היוו כלי רכב חשמליים רק שני אחוזים ממכירות הרכב בעולם, כאשר אירופה ואסיה מובילות את הדרך. עד שנת 2030, ההערכות צופות כי רכבים חשמליים יחשבו 31 אחוזים מכלל רכישות הרכב החדשות, כאשר סין ואירופה מהוות ארבעים ותשעה ועשרים ושבעה אחוז בהתאמה. שינויים במדיניות נחקקים בכל רחבי העולם כדי להאיץ עוד יותר את התהליך הזה. המכשירים שבידי המחוקקים כוללים מיסי פחמן, הגבלות גישה לעיר וסובסידיות במזומן לרכישת רכב חשמלי.

אמנם טסלה ידועה בעיקר בזכות כלי הרכב שלה, אך גורם מפתח נוסף לצמיחה לעתיד עשוי להיות חברת הבת SolarCity. כאחת היצרניות בעלות הנמוכה ביותר של אנרגיה סולארית בארצות הברית, SolarCity היא חלק מרכזי בתיק של טסלה. נרכשה על ידי טסלה בשנת 2016, החברה משולבת היטב במוצרי המוצרים האחרים של טסלה ומשתלבת היטב בחזון של החברה לעבור את העולם לעבר כלכלה בת קיימא. SolarCity אמנם מדורגת במקום השלישי מבחינת נתח השוק של מתקנים סולאריים בשנת 2020 ואינה נהנית מההכרה המותגית של רכבי טסלה, אולם הם מהווים חלק חשוב מאוד בחברה להתקדם..

היכן לקנות טסלה, Inc (נאסד”ק:TSLA)?

מתווך שאנו ממליצים עליו הוא Firstrade.

Firstrade הינה חברת תיווך מקוונת מובילה המציעה שורה מלאה של מוצרי השקעה וכלים המיועדים לסייע למשקיעים כמוך להשתלט על עתידך הכלכלי. מאז הקמתה בשנת 1985, Firstrade מחויבת לספק שירותים בעלי ערך ואיכות גבוהה.

בשילוב טכנולוגיית מסחר קניינית, ממשק משתמש אינטואיטיבי במיוחד, שירות לקוחות יוצא מן הכלל ויישומים ניידים, Firstrade מציעה פיתרון מקיף לכל צרכי ההשקעה שלך..  Firstrade חבר ב- FINRA / SIPC.

השקעה במניות טסלה, Inc (סימול: TSLA) השקעה במניות טסלה, Inc (סימול: TSLA) השקעה במניות טסלה, Inc (סימול: TSLA)
★★★★★ ★★★★★ סקירת Firstrade

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי פיקוח ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ M1 מימון ביקורת

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי פיקוח ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ ביקורת Public.com

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי פיקוח ואפשרויות השקעה..

עמלות

ועדת אפס

עמלות

ועדת אפס

עמלות

ועדת אפס

חשבון מינימלי

אף אחד

חשבון מינימלי

100 דולר

חשבון מינימלי

אף אחד

מבצעים

מניות חינם *

* ראה אתר לפרטים.

מבצעים

אף אחד

קידום

אף אחד

סיכום

טסלה היא ללא ספק אחת המובילות במעבר העולמי לעבר עתיד בר קיימא יותר. החברה הצליחה לשנות באופן חד משמעי את התפיסה הציבורית של כלי רכב חשמליים ופיתחה פוסט דמוי כת. ההשקעות שבוצעו לאורך השנים יצאו לפועל, כאשר טסלה מסוגלת כעת להוזיל עלויות ולייצר בקנה מידה גדול. ככל שהמחירים יורדים עוד יותר באמצעות חידושים עתידיים, שיעורי האימוץ לרכבים חשמליים רק יעלו. סיכויי הצמיחה לטווח הארוך של החברה מבטיחים ביותר, והבסיס שהונח מבטיח לחברה דרך ברורה לקראת צמיחה מתמשכת גם בעתיד..

עד כה דנו בעתידה החשמלי והשמש הסולארי של טסלה, ההנהגה הנוכחית בתחום ה- AI חשובה באותה מידה כפי שנחקר בתכונת ההשקעה שלנו בבינה מלאכותית..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner