מהו מסחר ב- CFD?

מסחר CFD הופך פופולרי יותר ויותר בקרב סוחרים, והוא סוג מסחר נרחב בקרב כל המתווכים המקוונים המובילים. אז מה זה בעצם מסחר ב- CFD?

מה זה CFD?

CFD מייצג Contract for Difference. זהו סוג מסוים של נגזרים המוצעים על ידי מתווכים לפיהם אתה נסחר בהפרש במחיר של נכס בין פתיחת המסחר לבין סגירת המסחר, אם כי אינך רוכש את נכס הבסיס בפועל..

אחת האטרקציות הגדולות מסוג זה בהשקעה היא הגמישות שהוא מאפשר לה. עם מסחר מסורתי, אתה קשור לקנות את הנכס בעצם כדי שהוא ינוע בכיוון אחד, למעלה. עם זאת, עם מסחר ב- CFD אפשרויות הבחירה שלך הרבה יותר פתוחות. אתה יכול לשער על תנועות למעלה או למטה כאשר אתה קונה לחוזה. כאן נבחן לעומק יותר כיצד עובד המסחר ב- CFD, והכלים העומדים לרשותך בעת המסחר.

ממשיך זמן רב או קצר בסחר CFD

יכולת זו להגיע לזמן ארוך או קצר היא יתרון מרכזי שיש למסחר ב- CFD שאינו זמין במובן מסורתי יותר של מסחר ללא שימוש באופציות, או אולי השקעה בתעודת סל מורכבת או קרן מסוג אחר..

המשך זמן רב על CFD פירושו שאתה מאמין שהנכס שאתה משקיע בו יעלה במחיר. לכן אתה מבצע הזמנת “קנייה” עבור נכס זה.

מצד שני, חסר CFD אומר שאתה מאמין שהנכס שאתה משקיע בו יירד במחיר. במקרה זה היית מבצע הזמנת מכירה של נכס זה.

בשני המקרים הרווחים שלך מסחר ב- CFD יחושבו רק כאשר תסגור את הפוזיציה. בנקודת הסגירה הזו תרוויח או הפסד בגין ההפרש במחיר.

דוגמא

אתה רואה שטסלה מתומחר כרגע ב -440 דולר למניה, ואתה מאמין שהערך יגדל. במקרה זה כדי להרוויח היית “קונה” את טסלה. אם המחיר בסגירה עלה, אז תרוויח. אם זה ירד, אתה מפסיד.

באופן דומה, אם אתה רואה את היורו ששוויו הנוכחי עומד על 1.17 $ מול הדולר, ואתה חושב שזה יירד, אז אתה פותח עמדת “למכור” עם ה- CFD שלך. אם מחיר היורו יורד מתחת ל -1.17 $ אז תרוויח. אם המחיר יעלה אם כי, אתה תפסיד.

כפי שאתה יכול לראות, זמן רב הוא למעשה הימור שמחיר הנכס שאתה בוחר יעלה, בעוד שנעצר קצר הוא התחזית שמחיר הנכס יירד. אתה יכול גם לראות מהדוגמה הזו שלרוב קיימים שורה של נכסים שזמינים ממתווכי ה- CFD המובילים שאתה יכול לסחור בהם. אלה כוללים לרוב זוגות מט”ח, מניות, סחורות, אג”ח ואפילו מטבעות קריפטוגרפיים.

שימוש במינוף במסחר CFD


כמו גם את הגמישות שאתה יכול ליהנות ממסחר CFD, אתה יכול גם ליהנות מסחר במינוף. כל המסחר ב- CFD נעשה על מינוף. המשמעות היא שעליך לשלם רק סכום קטן מעלות החוזה מראש.

מינוף מגדיל את כוח המסחר שלך, בכך שאתה יכול לפתוח עמדות גדולות עם כמות הון קטנה יותר. לדוגמא, אם המתווך שלך מאפשר מינוף של 30: 1 (הסכום המקסימלי המותר על פי תקנות CySEC באירופה, תוכל לפתוח עסקאות בסך 30,000 $ עם יתרת מזומנים של 1,000 $.

מסחר ממונף יכול להיות נהדר על מנת לתת לך יותר כוח קנייה כסוחר CFDs, אך עליך גם לזכור כי בעוד שהתגמולים הפוטנציאליים מוגדלים, כך גם הסיכונים. הפסדים יכולים לעלות במהירות רבה יותר על המינוף הגבוה יותר שבו אתה משתמש, כך שתמיד צריך לוודא שיש לך מספיק כספים ולהשתמש באסטרטגיית ניהול סיכונים איתנה..

מהו השוליים והגידור?

מסחר ממונף של CFD יכול להתייחס גם למסחר בשוליים. השוליים מגיעים בשתי צורות שונות. ראשית, זהו סכום הכסף שעליך להפקיד בתחילה על מנת לפתוח עסקאות ממונפות. זה יכול להיות בין 2% ל -50% מגודל הסחר בהתאם ליחס המינוף. לאחר מכן, ייתכן שיהיה עליך להפקיד מרווח נוסף אם עסקה מתנהלת נגדך. במקרה זה, ייתכן שתקבל שיחת שוליים מהמתווך. זה מבקש ממך להפקיד כספים נוספים אם ברצונך לשמור על תפקיד פתוח.

מסחר ב- CFD יכול להיות גם דרך נהדרת להתגונן מפני כל אחזקות אחרות שיש לך בתיק שלך. סוחרים ישתמשו בדרך כלל ב- CFD בדרך זו מאחר ומהיר וקל להחמיר נכסים מסוימים. לדוגמא, אם יש לך אחזקת מניות אפל בתיק המניות שלך אך חוששת שהן עלולות להתחיל להפסיד כסף, תוכל לקזז זאת על ידי פתיחת CFD המקצר את אפל..

תהליך המסחר ב- CFD

עם הבנה ברורה של הרקע, תהיה מוכן לסחור ב- CFD. הנה כמה נקודות שיש לקחת בחשבון, ושלבים בתהליך לביצוע בעת ביצוע המסחר שלך.

אחד הדברים הראשונים שאתה שם לב בדרך כלל הוא שלעתים קרובות יש קנייה ומחיר מכירה. מחיר המכירה תמיד יהיה נמוך מעט ממחיר השוק הנוכחי, ומחיר הקנייה יהיה מעט גבוה יותר. הפרש מחירים זה הוא התפשטות הברוקר, רווח קטן שהם מייצרים בעסקאות שלך שנשמר בדרך כלל תחרותי ככל האפשר.

נקודה נוספת שיש לציין היא כי המסחר ב- CFD נעשה במגרשים. יהיה עליך להיות מודע לגודל המגרש בנכס לפני שתפתח את עמדתך. אלה יכולים להשתנות בהתאם לנכס, אם כי המסחר ב- CFD הוא בדרך כלל מניה אחת למגרש.

כשמדובר בכמה זמן אתה צריך לשמור על סחר פתוח, זה גם תלוי לחלוטין בעת ​​מסחר ב- CFD, אם כי עליך לבדוק פעמיים עם המתווך שלך אם כל דמי לילה יחויבו אם אתה שומר על מיקום פתוח בן לילה..

היכן ניתן לסחור ב- CFD

ישנם מקומות רבים לסחור ב- CFD באינטרנט. אנו ממליצים כעת על הדברים הבאים:

אטורו – מתווך רב-מוסדר המהימן על ידי מיליוני משתמשים. אם ברצונך ללמוד עוד קרא את סקירת Etoro שלנו.

אַזהָרָה: שים לב שכל מסחר כרוך בסיכון. 67% מחשבונות המשקיעים הקמעונאיים מפסידים כסף בעת מסחר CFD עם ספק זה. עליכם לשקול האם אתם יכולים להרשות לעצמכם לקחת את הסיכון הגבוה לאבד את כספכם. תוכן זה נועד למטרות חינוכיות בלבד ואינו ייעוץ השקעות.

AvaTrade – הם מספקים מסחר ב- CFD במטבעות קריפטוגרפיים, מניות, מדדים, סחורות, אג”ח ותעודות סל. קרא את סקירת AvaTrade שלנו.

XM – הם מציעים למעלה מ- 1200 נכסים לסחר, כולל יותר מ- 1100 שניתן לסחור בהם כ- CFD. קרא את סקירת ה- XM שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map