הריגת הסלנג הקריפטו

תחילת העבודה בקריפטו היא תהליך פשוט לכאורה. עם זאת, זה מסובך על ידי הטכנולוגיה והמושגים העומדים בבסיס השוק. השפה הטכנית המשמשת לדבר על השקעה בקריפטוגרפים גורמת אפילו לאנשים המעוניינים ביותר לנער את ראשם ולהסתלק. כל הז’רגון והסלנג הקריפטו משמשים מכשולים למתחילים שרוצים להיות מעורבים בקריפטו.

אם אתה אחד האנשים שמאוימים על ידי השוק, אל תנשא אנחה ותוותר. תמשיך לקרוא. בואו נבין את הז’רגון ונלמד יחד קריפטו-סלנג.

ז’רגון בעולם הקריפטו

Altcoins

הביטקוין היה המטבע הציבורי הראשון והמקורי. בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים, כל דבר אחר נחשב לאלטקוין. כמה דוגמאות הן Litecoin, ZCash, Ripple ו- Dash. החל משנת 2019 רשומים למעלה מ- 2200 מטבעות CoinMarketCap – אתר המשמש למעקב וניתוח שוק הקריפטו.

אם אתה מעוניין לדעת איזה אלטקוין תשקיע עכשיו, עיין במדריך שלי בנושא מיטב האלטקוינים.

בלוקצ’יין

בלוקצ’יין היא הטכנולוגיה העומדת מאחורי המטבע הקריפטוגרפי. במילים פשוטות, זהו ספר דיגיטלי מבוזר של עסקאות שהוא מאובטח וקבוע. כל הקלטה נקראת בלוק. סדרה של בלוקים מתקשרת יחד כדי ליצור את הבלוקצ’יין.

קנו קירות ומכרו קירות

קניית קירות ומכירת קירות הם כלים לתמרון בשוק. חומת מכירה משמשת למניעת עליית מחירים גבוהים יותר, אשר אם מצליחה מאפשרת לך לרכוש יותר מטבע במחירים נמוכים יותר. קיר קנייה הוא בדיוק ההפך. זה נעשה כדי למנוע מחירים נמוכים יותר.

הנה סיטואציה היפותטית. אם אתה רוצה לקנות כמות עצומה של מטבע ולבצע מספר הזמנות קנייה, מחירו יעלה וישפיע על השוק. במקום זאת, אתה יכול לנסות להקים קיר למכור. בצע הזמנת מכירה עבור כמות עצומה של קריפטו. זה יראה כאילו שחקן גדול יודע שמשהו עומד לקרות. זה ייצור פאניקה, שתגרום למשקיעים אחרים למכור את המטבע שלהם במחיר נמוך משלך. אם אתה רוצה למכור את המטבע שלך, במקום לשים קיר לקנות.

קריפטוגרפיה

קריפטוגרפיה היא שיטה להצפנה ופענוח מידע ולכן ניתן לראות אותה רק על ידי הנמענים המיועדים לה. זה נעשה באמצעות אלגוריתם מתמטי הנקרא צופן. ב- Cryptocurrency משתמשים בה לאבטחה ולאימות עסקאות.

מזלג

מדי פעם מפתחים משנים את הכללים והפרוטוקולים המסדירים את המטבעות הקריפטוגרפיים, מה שמוביל לפיצול בבלוקצ’יין. כשזה קורה, זה נקרא מזלג. מזלג רך הוא בעצם כאשר מתבצעים עדכונים בשרשרת ואילו מזלג קשיח מתייחס לשינויים בפרוטוקול היוצרים גרסה חדשה ונפרדת של השרשרת..

בראשית בלוק

בלוק הג’נסיס הוא מונח המשמש להתייחסות לחסימה הראשונה שנכרתה אי פעם בשרשרת בלוקי הביטקוין על ידי יוצר המטבע הקריפטוגרפי, סאטושי נקאמוטו..

גיבוב

כאשר תוכנית מחשב הופכת מידע למחרוזת של אותיות ומספרים, זה נקרא hashing. זה מגן על מידע מפני התעסקות ומחזק את ביטחונו. 

שווי שוק

נקרא גם שווי שוק, או MCAP, מונח זה פשוט מתייחס למספר הכולל של מטבעות במחזור מוכפל במחיר של מטבע בודד. זה מועיל לקביעת ערך המטבע.

כְּרִיָה

כרייה מתייחסת לתהליך אימות מידע ואז הוספת המידע לבלוקצ’יין.

מפתח פרטי

חשוב לשמור את זה לעצמך. מפתח פרטי הוא מחרוזת של אותיות ומספרים המאפשר לך להוציא או לגשת למטבע הדיגיטלי שלך. חשוב על זה כעל סיסמה שאתה צריך לשמור על בטיחותה. מפתח פרטי משמש בדרך כלל לגישה לארנק הביטקוין שלך.

מפתח ציבורי

כמו כן, מורכב ממספרים ואותיות, מפתח ציבורי מאפשר לך לקבל מטבע דיגיטלי.

סלנג בעולם הקריפטו

כעת, לאחר שקיבלתם סקירה של מונחים טכניים בסיסיים, בואו נסתכל על מונחי הסלנג שמתחילים צריכים להכיר. שום דבר לא צורח למתחילים יותר מאשר לא להכיר את המונחים האלה. על מנת להתחיל דיאלוג או להצטרף לשיחה, עליך להבין זאת תחילה.

מחזיקי תיק

תיקים הם נכסי קריפטו שנקנו במחיר גבוה משווי השוק הנוכחי. אדם המחזיק בנכסים אלה בשווי יורד נקרא בעל תיק.

DYOR

עשה משלך מחקר. בעולם המטבעות הקריפטוגרפי, שמאוד ספקולטיבי באופיו, אתה מוזמן לחנך את עצמך במקום לעקוב אחר עצותיהם של אחרים.

מתהפך

משמש לתיאור אירוע שעוד לא קרה, התהפכות מתייחסת לתרחיש אפשרי עתידי שבו הביטקוין תופס את שווי השוק הגבוה ביותר, ונתחלף על ידי את’ריום. 

FOMO

כאשר אסימונים נמצאים בשיא של כל הזמנים, לאנשים יש את הפחד להחמיץ (FOMO), מה שגורם להם לרצות להיכנס להייפ. בנימה קשורה, ה- Joy Of Missing Out (JOMO) הוא גם דבר שמשמש להבעת הקלה כשההייפ לא היה שווה את זה והם לא נתנו לו להגיע אליו..

FUD

פחד, אי וודאות וספק (FUD) הוא כאשר מפיצים את השליליות לגבי מטבעות קריפטוגרפיים. הוא משמש לתיאור אסטרטגיה לתמרון מחירי השוק, הכוללת הפצת מידע מוטעה למחירים נמוכים יותר. רוכלים של FUD נקראים FUDsters.

HODL

החזקת חיים יקרים (HODL) היא המנטרה של הסוחרים כאשר תנועות בשוק, כמו תנודות במחיר, מתרחשות. במקור זה היה איות שגוי של המילה “החזק”.

Pump and Dump (PND)

זה נוהג שנעשה על ידי אנשים בודדים או מרובים כדי לתפעל את מחיר המטבע. המחירים מנופחים במהירות כך שאפשר למכור אותם במחיר גבוה. בעקבות זאת בדרך כלל קריסה בשוק.  

רקט

מונח סלנג למילה “הרוס”, Rekt משמש לתיאור סוחר שהפסיד טונות של כסף מסחר רע..

סאטים

Sats, קיצור הדרך של סאטושיס, מתייחס ליחידה הקטנה ביותר של ביטקוין. מונח זה הוא הנהון ליוצר המטבע הדיגיטלי הראשון..

לירח

מונח סלנג זה משמש כאשר המחירים עולים במהירות. זה יכול לשמש גם כשם עצם וגם כקרב. צורות אלטרנטיביות של סלנג זה הן “כאשר הירח”, המשמש לתיאור זמן העלייה החדה; ו- “Mooning” לצורת הפועל.

לוויתן

לווייתנים הם שחקנים גדולים בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים. יש להם כמות גדולה של מטבעות ויכולים לגרום לתנועות גדולות כמו קריסות או מטבלים בשוק.

יש מספר לא מבוטל של לווייתנים בעולם הקריפטו, כולל כמה מיליונרי קריפטו שהוזכרו במאמר זה.

סיכום

כאשר לוקחים על עצמך עיסוקים חדשים כגון מטבעות קריפטוגרפיים, הבנת השפה היא מרכזית להצלחתך. לפני שתוכל לתכנן אסטרטגיה יעילה או לבחור כלים מתאימים שיעזרו לך לקנות, לסחור ולפקח על השוק, עליך להיות בעל רמת אוריינות קריפטו מסוימת..

יש לקוות, מאמר זה תרם למאמץ זה על ידי בירור מונחים חשובים והסבר מושגים חיוניים. באופן זה אתה מושכל יותר ובהמשך מצויד יותר לקבל החלטה. האם אתה מרגיש בטוח יותר לשחק בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner