כיצד להתקין ארנק ביטקוין

הביטקוין עדיין בסביבה – ואני בטוח שהוא יישאר לאורך זמן. אם אתם עולים עכשיו לרכבת הביטקוין, אתם כנראה מחפשים להקים ארנק ביטקוין. כן, כדי שתוכלו לבזבז ולהחזיק ביטקוין או כל מטבע דיגיטלי אחר, אתם זקוקים לארנק.

במאמר זה אנו מפרקים אותו עבורכם בהקמת ארנק ביטקוין.

תוכלו להכיר מהו ארנק ביטקוין, כיצד הוא עובד, כיצד להגדיר אותו, כיצד לשלוח אליו כסף ואפילו כיצד לאבטח אותו. גם אם אתה ירוק במטבעות דיגיטליים, אל תלחץ.

הבה נקפוץ ישר לתוכו.

מהו ארנק ביטקוין?

במילים פשוטות יותר, ארנק ביטקוין הוא תוכנה המאפשרת לך לנהל את יתרת הביטקוין שלך יחד עם מפתחות ההצפנה המשויכים לחשבון הביטקוין שלך..

בדיוק כמו שיש לך ארנק אמיתי שמחזיק את הדולרים או היורו שלך, ארנק ביטקוין מחזיק את המטבעות הדיגיטליים שלך. ארנק הופך אותו לנוח למעקב אחר בזבוז המטבעות. בואו ננסה להבין זאת טוב יותר עבור מי שלא מכיר את המטבע הדיגיטלי הזה: ביטקוין.

כבר פרסמנו פוסט על אופן פעולתו של הביטקוין, ו מה שאתה צריך לדעת על טכנולוגיית הבלוקצ’יין – הטכנולוגיה המניעה ביטקוין ואלטקוינים אחרים.

עם זאת, כדי להבין כיצד פועלים ארנקים, עליכם לדעת על מפתחות פרטיים, מפתחות ציבוריים וכתובות ביטקוין.

הבנת מפתחות פרטיים ומפתחות ציבוריים

כעת, כדי להוציא מטבעות כלשהם ברשת הביטקוין (כלומר, לשלוח ביטקוינים לחשבון אחר), עליך להוכיח שאתה הבעלים החוקי של אותו חשבון ביטקוין שמעביר את הבעלות. כאן הרעיון של קריפטוגרפיה עם מפתח ציבורי או קריפטוגרפיה אסימטרית מסתבכת. בקריפטוגרפיה אסימטרית משתמשים בזוג מקשים – שני המקשים ידועים כמפתח הפרטי והמפתח הציבורי. מפתח אחד משמש להצפנת נתונים בעוד שהמפתח השני מפענח את הנתונים, ולהיפך.

ביטקוין משתמש באותו מושג כדי לחתום על עסקאות ולאמת את האותנטיות של כתובות הביטקוין. בכל פעם שאתה יוזם עסקה ב- blockchain, הארנק שלך חותם אוטומטית על העסקה היוצאת באמצעות המפתח הפרטי שלך ליצירה טביעת אצבע דיגיטלית ייחודית נתונים עבור אותה עסקה מסוימת. רק המפתח הציבורי המתאים (כל אחד יכול לראות אותו) ישמש לבטל את נעילת תוכן החתימה הדיגיטלית נתונים, ולכן, וודא שבעל המפתח הפרטי אישר את העסקה.

המפתח הפרטי שלך הוא כמו המפתח הסודי שלך לתיבת דואר; המפתח הציבורי הוא הכתובת. בנוסף, תוכל לתת לכל אחד את הכתובת שלך (מפתח ציבורי); אתה האדם היחיד שיכול לפתוח את תיבת הדואר כדי לראות את תוכנו באמצעות המפתח הסודי שלך. המפתח הפרטי נותן לך שליטה בחשבון הביטקוין שלך; זה המפתח שמאפשר להוציא את המטבעות שלך. לכן זה צריך להישאר בסוד. המפתח הפרטי ניתן לייצוג בפורמטים רבים.

כתובות ביטקוין ואופן פעולתן

כתובת ביטקוין היא פשוט מזהה המאפשר לאנשים ברשת הבלוקצ’יין לשלוח ביטקוין זה לזה. זה כמו חשבון שבו אתה משתמש כדי לקבל כספים. כתובות משרתות את מטרת הזיהוי המחזיק בסכום BTC מסוים.

כתובת ביטקוין כוללת לכל היותר 35 תווים, והיא תמיד מתחילה בסימן 1 או 3. זה נראה בערך כך:

1B3SoKLu5UFGVKwYgQCZNeNZp5oBMtMnEU

כאשר אתה מתקין ארנק ביטקוין, הוא יוצר באופן אוטומטי את צמד המפתחות יחד עם כתובות ארנק הביטקוין המשויכות. על ידי שימוש ב אלגוריתם חיתום דיגיטלי של עקומת אליפטי (ECDSA), ארנק טיפוסי קודם שואב את המפתח הפרטי ואז הוא מייצר את המפתח הסודי מהמפתח הציבורי. לאחר גזירת המפתח הציבורי, הארנק שוטף אותו באמצעות שני אלגוריתמים – ראשית באמצעות אלגוריתם SHA-256 והתוצאה המתקבלת דרך ה- אלגוריתם RIPEMD – התפוקה הסופית שנוצרה היא כתובת ביטקוין.

כיצד להתקין ארנק ביטקוין - -אורכה האופייני של כתובת הביטקוין הוא 35 תווים

במקרה וזה נשמע מבלבל, אתה יכול לחשוב על כתובת הביטקוין שלך כמפתח הציבורי שלך המוצג בצורה אחרת. ההבדל האמיתי בין השניים הוא שכתובת היא א פונקציית חשיש של המפתח הציבורי. הייתה תקופה שבה אתה יכול לשלוח ביטקוינים למפתח ציבורי – שלם למפתח ציבורי (P2PK). עם זאת, זה השתנה בגלל האפשרות של התקפות מתווך לנצל את המפתחות הציבוריים לגניבת הכספים. בגלל זה, פרוטוקול הביטקוין ששודרג לתשלום ל- Hash מפתח ציבורי (P2PKH); זה בדרך כלל אומר שאתה שולח ביטקוין ל”חשיש של מפתח ציבורי “.

מכיוון שכתובות הן כמו חשבונות בנק, הן פועלות באותה צורה. אם אתה רוצה לקבל ביטקוין ממישהו אחר, כל מה שאתה צריך זה לשתף איתם את הכתובת שלך; הם ישלחו ביטקוין ישירות מחשבונך לחשבון שלך.

מעניין: ארנק הביטקוין האנונימי הטוב ביותר

כיצד להתקין ארנק ביטקוין

הגיע הזמן להגדיר עבורך ארנק ביטקוין המציג בפניך את כל האפשרויות שיש לך. הארנקים מגיעים בסוגים שונים: ארנקי מוח, ארנקי נייר, ארנקים מקוונים, ארנקים ניידים וארנקי חומרה אינם דטרמיניסטיים, דטרמיניסטיים, דטרמיניסטים היררכיים. כמו כן, אנו יכולים לסווג ארנקים כחמים או קרים; ארנק חם מתחבר לאינטרנט ואילו האחרון לא. מסיבה זו, מחסני קירור נחשבים לחלק מארנקי הביטקוין המאובטחים ביותר בהשוואה למחסנים חמים.

ארנקי נייר ביטקוין וארנקי חומרה נכנסים לקטגוריה של אחסון קר. למרות זאת, ארנקי רשת, ארנקים שולחניים וארנקים ניידים הם אחסנות חמות. בחירתכם בארנק תלויה בצרכים שלכם. כאזהרה, עליך ללכת לאחסון קר אם אתה מתכנן להתמודד עם כמויות עצומות של BTC (מ- $ 500). כמו כן, הגיוני ללכת לאחסון קר אם אתה מבצע עסקאות מינימליות. ארנק חם אפשרי אם אתם מתכננים לבצע עסקאות רגילות.

לקרוא: ארנקים מקוונים לעומת ארנקים לחומרה – וזה הכי טוב בשבילך?

הגדרת ארנק מקוון

ארנק אינטרנט יכול להיות נוח למי שרוצה לבדוק את המים. עם זאת, מכיוון שאתה מחובר לאינטרנט, זהו אחסון חם. לעולם אל תשאיר הרבה מהכסף שלך בארנק מקוון.

Blockchain.info הוא אחד הארנקים המקוונים עליהם אני ממליץ. זה פשוט לשימוש, וחשבונך יהיה מוכן תוך מספר דקות. אם אין לך חשבון, עבור לאתר וצור חשבון ב- https://blockchain.info/wallet/#/.

וודא שביקרת באתר הרשמי כפי שמצוין בחץ למטה.

פרוטוקול האבטחה https של ארנק bitcoinמוודא שהאתר מאובטח על ידי פרוטוקול https

לאחר שתשלח את הדוא”ל והסיסמה שלך תקף, blockchain.info יגדיר ארנק ביטקוין ויפנה אותך ללוח המחוונים.

לחץ על בקש כדי לקבל את כתובת הביטקוין שלך או בקש תשלום ממישהו.

לחץ על בַּקָשָׁה כדי לקבל את כתובת הביטקוין שלך או בַּקָשָׁה תשלום ממישהו.

שולח ביטקוין עם הארנק שלךלחלופין, כדי לשלוח ביטקוין לארנק אחר, השתמש בכרטיסיה שלח.

לחלופין, כדי לשלוח ביטקוין לארנק אחר, השתמש ב לִשְׁלוֹחַ הכרטיסייה.

ארנקים לשולחן העבודה

ארנקים שולחניים נוחים לשימוש. מכיוון שהתוכנה מתחברת לאינטרנט, הם גם אחסנים חמים. אם אתה זקוק לארנק שולחני, ישנם מגוון כאלה כאן. הפופולריים ביותר כוללים Bitcoin Core, Electrum, GreenAddress, MultiBit, Copay, Armory ו- Exodus.

ארנק Electrum Desktop

באופן אישי, אהבתי את Electrum כי זה פשוט לשימוש וקל משקל. להיות ארנק SPV (אימות תשלום פשוט), אינך צריך להוריד את כל תוכנת הבלוקצ’יין – כרגע דורש לפחות 130 ג’יגה-בתים. ובכל זאת, אם אתה רוצה לדעת מה קורה ברשת הבלוקצ’יין, אולי בגלל שתבצע עסקות בכמויות עצומות של ביטקוין, או שאתה רוצה יותר פרטיות, הפעל צומת מלאה, כמו לקוח Bitcoin Core.

תחילת העבודה באלקטרום.

הורד את היישום מ: https://electrum.org/#download

ארנק אלקטרוםהפעל את מתקין היישומים. נדרשות פחות מחמש דקות להשלמת הליך ההתקנה.

הפעל את מתקין היישומים. לוקח פחות מחמש דקות להשלים את הליך ההתקנה.

Electrum נותנת אפשרות להקים ארנק ביטקוין עם שכבות אבטחה נוספות. אתה יכול לבחור ליצור ארנק רגיל, ארנק עם 2FA, ארנק רב חתימה (כזה שדורש שניים או יותר לאשר עסקה), ותוכל לייבא כתובות ביטקוין או מפתחות פרטיים מארנק אחר..

ארנק אלקטרוםבחר באפשרות ארנק רגיל.

בחר את ארנק סטנדרטי אוֹפְּצִיָה.

אל תעבור לייבא כתובות ומפתחות פרטיים אם אינך מכיר את כל אלה. אנו עומדים להגדיר סיסמה לארנק לאחר התקנתו.

בשלב הבא, Electrum יבקש ממך ליצור זרע חדש או להשתמש בזה קיים. אם יש לך זרע, ברצונך להשתמש בו, בחר באפשרות הראשונה ליצור זרע חדש.

זרע דור ארנק הביטקויןהזרע שלך מייצר את המפתחות הפרטיים – המפתח החותם על עסקאות ביטקוין.

הזרע שלך מייצר את המפתחות הפרטיים – המפתח החותם על עסקאות ביטקוין.

חָשׁוּב: אל תאבד את הזרע שלך; אחרת, לעולם לא תחזיר את כספיך. להחתים אותו על צלחת פלדה אם אתה מתמודד עם הרבה כסף.

לאחר מכן, Electrum תבקש ממך ליצור סיסמת הצפנה. הגדר סיסמה שתוכל לזכור בקלות כדי למנוע ממשתמשים לא מורשים לגשת לארנק שלך.

היסטוריית ארנק Electrum שלך

על ‘לְקַבֵּל’ בכרטיסייה, תוכל להציג את כתובת הקבלה שלך, יחד עם קוד ה- QR המתאים לה. אם ברצונך לראות כתובת נוספת לחץ על נוף>הראה כתובות.

כרטיסיית קבלת ארנק Electrum

שליחת ביטקוין לכתובת אחרת באמצעות electrum היא פשוטה באותה מידה. לחץ על ‘לִשְׁלוֹחַ‘הכרטיסייה, והדבק את כתובת הביטקוין של המקלט, הסכום שאתה רוצה לשלוח ורמת העמלה.

שלח את הכרטיסייה של ארנק Electrum

כדי לגבות את זרעי האב שלך, לחץ על ארנק > מֵידָע: אתה צריך לראות את הזרע שלך; כתוב אותו איפשהו.

ראה כיצד להתחיל ב- Electrum בסרטון זה:

ארנק שולחן עבודה של GreenAddress

GreenAdress הוא עוד ארנק שולחני נוח ופשוט לשימוש. חשוב מכך, זה מאפשר למשתמשים לשלוט על המפתחות שלהם. מסיבה זו, לעולם אל תאבד את ביטוי הסיסמה הממנון שלך, אפילו GreenAdress לא יכול לעזור לך להחזיר כספים.

להגדרת הארנק שלך ב- GreenAdress, בקר בכתובת https://greenaddress.it/en/ ונווט אל צור את הארנק שלך הכרטיסייה.

חלון כמו זה שלמטה יופיע ויבקש ממך לרשום את ביטוי הסיסמה המינומי שלך.

רשום את ביטוי הסיסמה המינומי שלך

לחלופין, תוכלו ללחוץ על התיבה שכותרתה הצג QRקוד לצלם את הקוד עם טלפון חכם לגישה קלה יותר.

דאג לרשום את ביטוי הסיסמה שלך על פיסת נייר או אם יש צורך, רשום את המילים על לוח פלדה. לאחר שתאשר שרשמת את ביטוי הסיסמה המנומני שלך והבנת את תנאי השירות על ידי סימון התיבה בתחתית, הארנק ייקח אותך לשלב הבא: כדי לוודא שגיבית נכון את ביטוי הסיסמה שלך..

אימות ארנק bitcoin של GreenAddressהזן את המילים כפי שהן מסודרות ולחץ על אמת.

הזן את המילים כפי שהן מסודרות ולחץ על אמת.

לאחר שתאמת את ביטוי הסיסמה המנמוני שלך, GreenAdress יספק לך את האפשרות להגדיר 2FA באמצעות דואר אלקטרוני, מאמת גוגל וטלפון.

אימות 2faאל תשכח להגדיר את אימות 2FA שלך

השלב השלישי והאחרון הוא הגדרת קוד PIN בן 4-15 ספרות. למרות שזה אופציונלי זו שכבת אבטחה נוספת.

אבטחת סיכת ארנק ביטקויןהגדרת PIN היא שכבת אבטחה נוספת

הזן את קוד ה- PIN שלך ולחץ על המשך כדי להתקין ארנק ביטקוין ולהתחיל להשתמש בו. יש כרטיסייה לעסקאות, קבלת ביטקוין ושליחת ביטקוין. נווט אל לְקַבֵּל לחץ על הלשונית ולחץ הצג URI וכתובת כדי לראות את כתובת הקבלה שלך או את לִשְׁלוֹחַ לשונית כדי לשלוח כסף.

כתובת ציבורית בארנקכעת תוכל לגשת לכתובת הציבורית שלך

לקרוא: 9 ארנקים של ביטקוין שתוכלו לסמוך עליהם

ארנקים ניידים

מכיוון שהם יכולים להתחבר לאינטרנט, ארנקים ניידים הם גם מחסנים חמים. בנוסף, ארנקים ניידים תופסים פחות מקום אחסון מכיוון שהם לקוחות SPV. הארנקים הניידים הנפוצים ביותר כוללים Breadwallet, Mycelium, GreenAddress, Electrum, Copay, Airbitz ו- Greenbits,

שים לב שכמה ארנקים של צד שלישי כמו Mycelium אינם נותנים למשתמשים אפשרות לשלוט במפתחות שלהם. במקום זאת, המפתחות הפרטיים שלך מאוחסנים בשרתים שלהם; עם זאת, המפתחות הפרטיים מוצפנים באמצעות הסיסמה שלך.

אני אוהב ארנק שנותן לי שליטה במפתחות הפרטיים. זה לא שאני פסימיסט – אני אוהב להניח את התרחיש הגרוע ביותר, וזה נותן לי שקט נפשי בידיעה שיש לי שליטה מלאה בזרע שלי. בהנחה שאינך הבעלים של המפתחות הפרטיים, קיימת אפשרות לאבד את הביטקוין שלך באמצעות הונאות. לדוגמה, מישהו עם הרשאות מנהל יכול לנסות לפענח את הסיסמאות שלך, ובתורו, לאחזר את הזרע שלך.

הגדרת ארנק סלולרי ל- Breadwallet

עבור מתחיל, Breadwallet נראה כמו אפשרות מצוינת; אפילו משתמשי אייפון אוהבים את זה: זה פשוט לשימוש; אתה שולט במפתחות הפרטיים; זה משתמש התאוששות BIP39; הוא מציע דרך לקנות ולמכור ביטקוין; וכן קיימות גרסאות למכשירי Android ו- iOS כאחד. עם זאת, יש לה גם כמה חסרונות: היא עדיין לא תומכת ב- SegWit והיא מציעה רק שתי אפשרויות עמלה בעת שליחת ביטקוין לכתובת אחרת..

בצד החיובי, מכיוון ש- Breadwallet תומך בתכונת ביטוי ההתאוששות של BIP39, תמיד תוכלו להחזיר את כספכם בארנק אחר התומך בתכונה זו במקרה שהחברה תיעלם בקסם או במקרה שאבדתם את המכשיר..

ביטוי ההתאוששות מארוחת הלחם עובד רק עם ארנקים מסוימים. הסיבה לכך היא שדשן לחם משתמש במנגנון שונה כדי להפיק את המפתחות הפרטיים וגם את הכתובות מזרע המאסטר.

הורד את האפליקציה מחנות האפליקציות. משתמשי אנדרואיד יכולים להשיג את זה בחנות Google Play; משתמשי iOs יכולים להשיג אותו מחנות Play Apple. לחלופין, תוכלו להוריד את האפליקציה ישירות מהאתר הרשמי של Breadwallet (https://breadwallet.com) או הורד את קוד המקור ב- Github אם אתה מעדיף התקנה ישירה – זו השיטה הטובה ביותר להימנע מאפליקציות זדוניות.

לאחר התקנת האפליקציה, לחץ על צור ארנק. הארנק ייתן לך אפשרות ליצור ביטוי לשחזור.

ביטוי התאוששותלחץ על צור ביטוי לשחזור.

נְקִישָׁה ליצור ביטוי התאוששות.

Breadwallet יציג הודעת זהירות לפני שתעביר אתכם לחלון ביטוי ההתאוששות. לחץ על הופעה להמשיך. כאשר המסך עם ביטוי ההתאוששות עולה, רשמו אותו על דף נייר, ונקטו בצעדים המזהירים בכדי לאבטח אותו..

הקש על הזכר לי מאוחר יותר כדי לעבור לשלב הבא: הגדרת PIN בן 4 ספרות

הקש תזכיר לי אחר כך כדי לעבור לשלב הבא: הגדרת PIN בן 4 ספרות

תזדקק לקוד זה כדי להשתמש ב- Breadwallet שלך: כלומר לבדוק יתרה, לבדוק עסקאות או לשלוח ביטקוין.

לאחר שתאמת את ה- PIN, אתה מוכן להשתמש בארנק הנייד שלך.

לאחר שתאמת את ה- PIN, אתה מוכן להשתמש בארנק הנייד שלך.

אתה אמור לראות את לִשְׁלוֹחַ ו לְקַבֵּל אפשרויות במסך הראשי.

המסך הראשי של Breadwallet ייתן לך שתי אפשרויות אלה

הנה סרטון הדגמה המסביר את השלבים הבאים:

ארנקי נייר

אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם ארנק חומרה או שאינכם מוכנים להשקיע בארנק, ארנק נייר הוא הדרך הנכונה. בצד החיובי, מדובר באחסון קר; פירוש הדבר שהביטקוינים שלך מאובטחים מפני גניבה באמצעות אפליקציות זדוניות, פישינג או כשל בחומרה. עם ארנקי נייר, אתה יכול לאבד את ההשקעות שלך רק אם אתה חושף את המפתחות הפרטיים / master seed או אם אתה מאבד את הגיבוי לארנק הנייר שלך ואין לך שום דרך לשחזר אותו.

בואו ניצור את ארנק הנייר שלנו באמצעות Bitaddress.org.

עבור אל bitaddress.org. אתה אמור לקבל מסך כמו זה למטה. אתה יכול לעשות זאת עם חיבור האינטרנט שלך כבוי כדי להבטיח שאף אחד לא מרגל אחריך.

על גבי המסך הזה האתר ייצור את כתובת הביטקוין שלכם.

על גבי המסך הזה האתר ייצור את כתובת הביטקוין שלכם.

ראשית, אתה אמור להזיז את העכבר לכל כיוון כדי להוסיף אקראיות יותר להליך זה – תהליך המכונה אנטרופיה קריפטוגרפית. זה יקרה כאשר אתה מעביר את הסמן סביב מסך המחשב באופן אוטומטי.

ברגע שתפגע ב 100% בעת יצירת האנטרופיה, תראה את האפשרויות ליצור את ארנק הנייר שלך. לחץ על ‘ארנק יחיד’ כדי לראות את כתובת הביטקוין שלך ואת המפתח הפרטי המתאים.

כעת, כל שעליך לעשות הוא לנווט אל הכרטיסייה ארנק נייר כדי להדפיס את פרטי ארנק הנייר שלך.

עכשיו, כל שעליך לעשות הוא לנווט אליו ארנק נייר כדי להדפיס את פרטי ארנק הנייר שלך.

כפי שניתן לראות למטה, תוכלו לבחור את מספר הכתובות שתרצו ליצור יחד עם המפתחות הפרטיים המתאימים להם. אתה יכול להשתמש בכל אחת מהכתובות שנוצרו כדי לשלוח BTC לארנק שלך.

מטעמי נוחות, הדפס כשתי כתובות בעמוד.

מטעמי נוחות, הדפס כשתי כתובות בעמוד.

ודא שכל התווים ניתנים לקריאה וניתן לסרוק את קוד ה- QR. זכור, אם אתה מאבד את זה, הביטקוין שלך אבד.

אתה יכול להצפין את המפתחות הפרטיים שלך עם משפט סיסמה; אם אתה מאבד את ארנק הנייר שלך, האדם שיש לו את זה לא יכול להוציא את הביטקוינים. לשם כך, סמן את התיבה שכותרתה הצפנת BIP38. אל תבחר ביטוי סיסמא אקראי; הגדר אחד שאתה יכול לזכור בקלות.

בדוק את הסרטון הקצר הזה כדי לראות כיצד להגדיר ארנק נייר באמצעות bitaddress.org.

לקרוא: מדריך שלב אחר שלב כיצד ליצור ארנק נייר ב- bitaddress.org

ארנקי חומרה

עד כה, הדרך הבטוחה ביותר להגן על הביטקוינים שלך מפני רמאים והאקרים היא באמצעות ארנק חומרה מכיוון שהוא לא חושף את המפתחות הפרטיים שלך באינטרנט. אם ההשקעות שלך יותר מ- $ 100 ב- BTC, השג ארנק חומרה. המדורגים הגבוהים ביותר בשוק הם Trezor, Ledger Nano S ו- KeepKey. למרות שזה עולה לא פחות מ- $ 99 לתפוס אחד, תהיה לך את השקט הנפשי הזה.

הגדרת ארנק חומרה של Treor

כשאתה מחזיק אותו ביד, טרזור ​​מרגיש זעיר, אבל זה עושה את העבודה. זהו אחד מארנקי החומרה הבטוחים ביותר מכיוון שאינך יכול לגשת לארנק המקוון של טרזור ​​מבלי שדונגל ה- USB מחובר למחשב שלך..

בהשוואה לארנק החומרה Ledger Nano S, Trezor מציעה אפשרות התאוששות מתקדמת. כמו כן, טרזור ​​תומך בביטקין פורקס כמו ביטקוין קלאסיק וביטקוין זהב ובאלטקוינים נוספים כמו אתריום וליטקוין.

שלבים שצריך לבצע בעת הגדרת טרזור

חבר את ההתקן למחשב האישי שלך כדי להתחיל. ברגע שהמכשיר יופעל, תראה סמל נעילה על גבי המסך שלו והודעה שתבקש ממך לבקר https://trezor.io/start/. בעמוד זה, גלול מטה ותראה את האפשרות לבחור את דגם המכשיר שלך.

בחר את הדגם שלך

בחר את הדגם שלך; בעמוד הבא תמצא את האפשרות להתקין את גשר טרזור ​​- תוכנה המתקשרת עם ארנק החומרה שלך של טרזור. לחלופין, אתה יכול להשתמש באפשרות הרחבת כרום.

יהיה עליך להתקין את Trezor Bridge לתקשורת עם ארנק Trezor שלך

לאחר שהחומרה מתקשרת עם תוכנת ה- Trezor bridge, תקבל בקשה בממשק האינטרנט לעדכן את הקושחה של המכשיר..

לאחר מכן, יהיה עליך להתקין את הקושחה הנוכחית

לאחר סיום ההתקנה של הקושחה, פשוט נתק את ההתקן וחבר אותו שוב. נווט אל https://wallet.trezor.io/ כדי לגשת לממשק האינטרנט שלך ב- Trezor.

ראשית, תייג את המכשיר שלך.

ראשית, תייג את המכשיר שלך.

לאחר מכן, לחץ על המשך, תקבל את האפשרות ליצור סיכה ייחודית. כעת, עליכם להתאים את המספרים המוצגים על גבי מסך המכשיר לאלה שבממשק האינטרנט, בעקבות אותו רצף. אל תשכח את ה- PIN הזה; בלעדיו אתה לא יכול לגשת לארנק הטרזור ​​שלך. עם זאת, גם אם אתה מאבד את ה- PIN, אך יש לך את הזרע, תוכל להחזיר את כספך.

למשל, אם ה- PIN שלך הוא 654321, היית עוקב אחר התבנית במכשיר Trezor כדי להקליד את הספרות בממשק האינטרנט בדיוק כפי שהוא מופיע במסך ההדפסה למטה.

הגדרת קוד PIN ראשוני

אם אתה עדיין לא מקבל את זה, אתה יכול צפה בסרטון זה כדי לראות כיצד להזין ולאמת את ה- PIN.

לאחר אישור הסיכה שלך, השלב הבא הוא לרשום את הזרע שלך, מחרוזת של 24 מילים. טרזור ​​תפיק את זרע ההחלמה, מילה אחר מילה. כתוב את 24 המילים בחוברת המצורפת למכשיר שלך. באמצעות ביטוי זרע זה, אתה תמיד יכול לשחזר את כספך במכשיר אחר במקרה שאתה מאבד את המכשיר הנוכחי או אם הוא מתקלקל.

שוב, בשביל שקט נפשי, הקפידו להחתים את הזרע שלכם על לוח פלדה, ולעולם אל תגבו את הזרע שלכם באופן מקוון או במכשיר דיגיטלי.

זכור: כל מי שיש לו ביטוי התאוששות שלך הוא הבעלים של הארנק שלך “- נניח שלמישהו אחר יש עותק של ביטוי ההתאוששות שלך – כל שעליהם לעשות הוא להחזיר את הכספים במכשיר אחר שבבעלותם.

אל תצלם את משפט הסיסמה שלך ושמור באינטרנט!

לאחר אישור זרע ההחלמה שלך, חזור אל https://wallet.trezor.io/ והזן את הסיכה שלך. אתה אמור לראות ממשק כמו זה למטה. כעת אתה מוכן להתחיל להשתמש בחשבון Trezor שלך.

כעת, כל שעליך לעשות הוא לקבל את כתובת הביטקוין שלך, ואתה מוכן לקבל תשלומים. נווט אל חשבון מס ‘1 > לְקַבֵּל. תראה את כתובת הביטקוין שלך.

לפני שתשתף את הכתובת עם מישהו או תשלח bitcoin לכתובת זו, וודא שזו הכתובת הנכונה. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על ‘אייקון עיניים’ בקצה הרחוק של הכתובת; ודא שמדובר במחרוזת זהה לזו המוצגת במכשיר Trezor שלך.

גישה לכתובת הציבורית בטרזור

צפה בסרטון זה כיצד להגדיר את ארנק החומרה של Trezor:

הגדרת Ledger Nano S

Ledger Nano S הוא ארנק חומרה נוסף שתוכלו לסמוך עליו באמצעות המפתחות הפרטיים של הביטקוין מכיוון שהם נשארים במצב לא מקוון. בדיוק כמו טרזור, זה פשוט להתקנה. אתה יכול לקנות Ledger Nano S באתר זה.

חבר את ההתקן ליציאת USB.

כאשר ספר החשבונות יופעל, תראה את ברוך הבא מסך יחד עם כמה הוראות כיצד לנווט בין האפשרויות השונות.

זהו המסך הראשוני ב- Ledger Nano כשאתה מחבר אותו לחשמל

לאחר מכן, Ledger תיתן לך את האפשרות הבאה: להגדיר את המכשיר. בחר את חתום להגדרת תצורה של מכשיר חדש; האפשרות השנייה היא לצורכי התאוששות.

לחץ על הכפתור הימני כדי לאשר שברצונך 'להגדיר כמכשיר חדש'.

לחץ על הכפתור הימני כדי לאשר שברצונך ‘להגדיר כמכשיר חדש’.

לאחר מכן המכשיר יבקש ממך להגדיר את ה- PIN בן 8 הספרות. תזדקק ל- PIN הזה בכל פעם שתרצה לגשת לארנק החומרה שלך – הגדר PIN שתוכל לזכור בקלות.

אם אי פעם תשכח את קוד ה- PIN שלך, תוכל להשתמש בביטוי הזרע כדי להחזיר כספים.

אם אי פעם תשכח את קוד ה- PIN שלך, תוכל להשתמש בביטוי הזרע כדי להחזיר כספים.

לאחר שאישרת את ה- PIN שלך, השלב השלישי הוא גיבוי של זרעי ההתאוששות שלך, מחרוזת של 24 מילים. המכשיר מגיע עם חוברת לרישום זרעי ההחלמה. אם אי פעם תאבד את מכשיר Ledger או אם הוא תקול, תשתמש בביטוי התאוששות זה כדי להחזיר את הכספים שלך. אם אתה מאבד את זה, הביטקוין שלך נעלם לנצח. לדוגמה, אתה יכול להחזיר כספים באמצעות הארנק הנייד של Mycelium באמצעות הזרע הייחודי שלך בן 24 מילים, אם תאבד את ספר החשבונות שלך.

לאחר שתאשר את ביטוי ההתאוששות שלך, המכשיר שלך יהיה מוכן לשימוש.

לאחר שתאשר את ביטוי ההתאוששות שלך, המכשיר שלך יהיה מוכן לשימוש.

בשלב זה, כעת ניתן לחבר את הארנק לאפליקציות התומכות ב- Ledger לניהול כספים בקלות.

לאחר מכן, יהיה עליך להתקין את מנהל הארנק Ledger מחנות Chrome.

לאחר מכן, יהיה עליך להתקין את מנהל הארנק Ledger מחנות Chrome.

יישום זה ייתן לך אפשרות להוריד אפליקציית ביטקוין – תוכנה קלה המשמשת לניהול ארנק החומרה לדג’ר שלך. עם הגדרת Ledger ואפליקציית bitcoin מותקנת, פשוט לתפוס את הכתובת שלך ולשתף אותה עם כל אחד כדי לקבל כסף לחשבונך. מאמר זה מסביר כיצד להתחיל עם Ledger לאחר קביעת התצורה שלו.

קרא: 5 שלבים ליצירת ארנק ביטקוין משותף

איך לשלוח כסף לארנק ביטקוין

עכשיו כשתדעו להשיג ארנק ביטקוין, השלב הבא הוא כנראה להביא כמה ביטקוין לארנק לפי בחירתכם.

רכישת ביטקוין הייתה פעם הליך קשה מתישהו – כבר לא.

כיום, אתה יכול לקנות ביטקוין בכמה דרכים: העברות בנקאיות, כרטיסי חיוב / אשראי, מתווכים, כספומטים בביטקוין או קנייה ישירות מארנקים מסוימים. לחלק מהארנקים כמו Breadwallet, Airbitz ו- Mycelium יש אפשרות לקנות מהאפליקציה. ראה את המאמר שלנו בנושא כיצד לקנות ביטקוין.

כדי לשלוח ביטקוין לארנק, כל שעליך לעשות הוא להיכנס לפלטפורמה עם הביטקוינים שלך ולשלוח את המטבעות לאחת מהכתובת שלך. Coinbase ו Kraken הם כמה מועדפים; אתה יכול לבדוק רשימה זו של חילופי דברים נוספים.

דרך קלה יותר היא לקנות ביטקוין מ- Coinbase והעברה לארנק שאתה רוצה: זה יכול להיות Breadwallet, Trezor או ארנק נייר. עם זאת, כשאתם שולחים ביטקוין לארנק, עליכם לשלם דמי עסקאות. בימינו דמי המשלוח גבוהים גם עבור סכומים קטנים. כדי להימנע מהעמלות הגבוהות, תוכלו להשתמש בפלטפורמת מסחר בשם Gdax, בבעלות Coinbase. כמובן ששיטה זו אינה פשוטה; היתרון הוא שזה בחינם להעביר ביטקוין.

טיפ: יקר יותר לשלוח סכומי BTC קטנים בהשוואה להעברת סכומים גדולים.

הסרטון שלהלן מסביר כיצד לקנות BTC ב- Coinbase ולשלוח לכתובת ביטקוין על פי בחירתכם ללא תשלום עמלות.

כיצד לאבטח את ארנק הביטקוין שלך

למרות שרשת הבלוקצ’יין הינה חסינת פריצות, מקרים של היעלמות הביטקוין נפוצים. ישנן דרכים רבות בהן אתה יכול לאבד את הביטקוין שלך להאקרים ורמאים. תוכנת כופר יכולה להצפין את הכונן הקשיח שמכיל את המפתחות הפרטיים או את הזרע שלך; תוכנית זדונית יכולה לגנוב את פרטיך מהכונן הקשיח אם הם מאוחסנים ללא הצפנה; האקר יכול להקליט את משיכות המקלדת שלך (דרך רישום מפתח) כדי לגנוב את הסיסמאות שלך; אתה עלול לאבד את המחשב הנייד או את הטלפון עם התקנת ארנק לא מוצפן.

עם זאת, עבור רוב הקורבנות שאיבדו את הביטקוין שלהם, הבעיה היא ניהול שגוי של הזרע או הסיסמה. קח זאת ברצינות מכיוון שרבים מהקורבנות נמצאים במצב קשה בגלל שכחת משפט סיסמת ההתאוששות או הסיסמה שהגדירו.

לדוגמה:

שמור על שיטות עבודה טובות; בדרך זו, לא תחשוף את זרע הארנק שלך או תשכח את משפט הסיסמה הפותח את ארנקך. להלן מספר נקודות מכריעות שיש לזכור לאבטח את ארנק הביטקוין שלך:

לעולם אל תשכח את הזרע שלך

אם תשכח מזרע ההחלמה שלך, הכספים שלך נעלמו לנצח. גבה את הזרע הזה על לוח פלדה או זהב אם אתה צריך, במיוחד אם אתה מתמודד עם מטבעות בעלות ערך עצום. אתה יכול לרשום את הזרע על גבי לוח פלדה שיכול לעמוד אפילו בטמפרטורות גבוהות במקרה של אסונות כמו אש. כמו כן, זכור לשמור אותו במקום בטוח. מיקום רק אתה או בן משפחה יכולים לאחזר אותו למקרה שיקרה לך משהו.

אל תכתוב את הזרע שלך על פיסת נייר, ואז השאר אותו מונח בתוך מגירת המשרד שלך או בתוך דף של ספר – אתה הולך לבכות לבד. במקרה שאתה מצפין את הארנק שלך עם סיסמה, צור גיבוי שלו, בדיוק כמו הזרע. ללא ביטוי הסיסמה הייחודי שלך, אינך יכול לגשת לארנק שלך.

טיפ: לעולם אל הקלד את הזרע שלך באתרים מקוונים או במכשירים אלקטרוניים כלשהם.

ארנק גיבוי באופן קבוע

הקפד לגבות את הארנק בתדירות גבוהה, וגבה את הארנק כולו מכיוון שחלק מהארנקים משתמשים במפתחות פרטיים נסתרים. זכור שיהיו לך כמה מיקומים בטוחים לגיבויים שלך.

הצפן ארנק עם סיסמה

זה פשוט אומר להגדיר סיסמה לארנק שלך, שזו דרך נוספת לשפר את האבטחה של הארנק שלך. אם המכשיר שלך נגנב, הגנב לא יכול להגיע לביטקוינים שלך בלי משפט הסיסמה השמור שלך. הגדר סיסמה ייחודית שאחרים לא יכולים להבין; זו צריכה להיות סיסמה שאתה יכול לזכור בקלות. בביטקוין יש לך אפשרויות מוגבלות לשחזר את הסיסמה שלך.

אזהרה: אם אתה שוכח את הסיסמה שלך ואין לך גיבוי לזרע שלך, הכספים שלך אבדו לנצח.

התמודד עם כמויות קטנות בעת שימוש בארנקים חמים

נהל רק סכומים קטנים בארנקים חליפיים חמים, מספיק כדי לבצע תשלומים או לבצע עסקאות; אל תשמור הרבה מזה. לעולם אל תשמור יותר ביטקוין ממה שאתה מוכן להפסיד בארנק חם או בבורסה – העבר את המטבעות תמיד לארנק קר שיש לך שליטה מלאה על המפתחות הפרטיים..

הימנע מאתרים ואפליקציות מזויפים

עם כל כך הרבה הונאות שמתבשלות באיחור, וודא שאתה משתמש בארנק הרשמי, בין אם זה מבוסס אינטרנט, ארנק נייד או ארנק חומרה. אם אתה משתמש בארנק אינטרנט, בקר בכתובת האתר הנכונה. אמן הונאה יכול להקים אתר דיוג שנראה בדיוק כמו הארנק הרשמי שלך כדי להטעות אותך לתת את הזרע שלך. מאוחר, היו מספר מקרים של אנשים שמאבדים ביטקוין מארנק blockchain.info, כנראה באמצעות פישינג.

טריק טוב הוא להשתמש במנהל סימניות או בסיומת של מנהל הסיסמאות כדי לשמור את כל הקישורים החשובים לאתרים שלכם. בדרך זו תוכלו להימנע מלהפנות לאתרים זדוניים או מזויפים. כמו כן, אל תלחץ על קישורים שפורסמו בפורומים חברתיים כמו Reddit ומודעות גוגל כאשר אתה רוצה לבקר בארנק שלך או להוריד אחד.

היו זהירים במיוחד בעת התקנת אפליקציות מחנות Play, בין אם זה אפל או גוגל.

היו זהירים במיוחד בעת התקנת אפליקציות מחנות Play, בין אם זה אפל או גוגל.

דאג להתקין את האפליקציה הרשמית. מפתח יכול להעלות אפליקציה מזויפת לחנות, ואם היית מעז להשתמש בה כדי לקבל ביטקוין, הוא יטאטא את חשבונך. לפני כמה זמן, היה מקרה כמו זֶה זה היה מעורב ב- Breadwallet.

לבסוף, קבל את ארנק החומרה שלך מספק מאומת. אל תטעה לקנות באתרי מכירות פומביות כמו E-bay או משווקי צד שלישי. זה אמיתי; מישהו איבד את כל הקריפטו שלו מתי שהוא השתמש ספר ספר ננו S שרכש ממפרץ E – הבחור הפסיד כ -34,000 $ בקריפטו. היו ערניים זה לא קורה לכם.

מחשבות אחרונות

כשהביטקוין התפתח, הוא הביא איתו דברים נפלאים – אתה הבנק. באמצעות הכסף האלקטרוני, אתה יכול כעת לשלוח כסף ולשלם עבור סחורות ושירותים לכל אדם על פני העולם מבלי לעבור דרך צד שלישי כמו בנק. עם זאת, מכיוון שאיננו צריכים לעבור דרך בנקים יותר כאשר אנו עוסקים בכסף דיגיטלי, האחריות שלך היא לאבטח את הארנק שלך ולנהוג בהרגלים טובים שלא משאירים את פרטי הארנק שלך פגיעים. ככל שיותר ויותר אנשים עוברים לחלל הצפנה, אמני הונאה והאקרים מתכננים דרכים חדשות להגיע למזומנים שהרווחתם קשה. רק אתה יכול להבטיח את הביטחון של ארנק הביטקוין שלך.

קרא את המאמר שלנו על הצד האפל של מטבעות הקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner