ניתוח ביטקוין | 6-להבין את מגמות השוק מבחינה סחר

יש מגמה של עלייה וירידה, קריאת שפת המחיר;

יש איתות לקנות ולמכור, ולהיפרד מהרגשת העסקה.

שלום! בפרק של היום אנחנו הולכים לדבר על מגמות בשוק ועל הדפוסים שלהם.

אז מהי מגמת השוק?

במילים הפשוטות ביותר, המגמה היא לאן השוק פונה – לעלות, לרדת או לנוע הצידה.

מגמת השוק היא כמו זרימת מים. בשל כוח המשיכה, מים זורמים באופן טבעי במורד; באופן דומה, בשוק ההון, בגלל ההבדל בין מחיר לערך ההשקעות, המחיר נוטה לחזור לערך בהשפעת השוק. נוף שונה משפיע על זרימת המים, יצירת מפלים או נהרות; באופן דומה, בשוק ההון, החלטות שונות של הסוחרים משפיעות על מגמת השוק..

הסוחר האגדי ג’סי ליברמור אמר פעם, “המחירים, כמו כל דבר אחר, נעים בקו ההתנגדות הכי פחות.” אם ההתנגדות העולה נמוכה מהתנגדות הנפילה, המחיר יעלה, ולהיפך. מציאת המגמה פירושה למצוא את הנתיב של הכי פחות התנגדות.

הנתיב של הכי פחות התנגדות לא תמיד ישר, בדיוק כמו שנהרות תמיד זורמים סביב הר ולא דרכו. למגמות יש גם דפוסים מגוונים.

דפוסי מגמה נעים כמו גלים; מחיר השוק אינו נע ישר לכיוון אחד, הוא תמיד נע בתבנית זיגזג כמו הגלים, עם פסגות ושפלות ברורות.

פסגות ושקעים הם כמו הקודים הבינאריים 0 ו- 1 במחשב – הם היסודות הבסיסיים של מגמות שונות.

המיקום השונה של פסגות ושפלות קובע אם מגמת השוק עולה, יורדת או פקוקה.

בואו נסתכל על תרשים תנועת מחירים אמיתי כדי להבין את ההבדל בין דפוסי המגמה הללו.

זה מראה על מגמת עלייה, שבה הפסגות והשוקת נעים בהדרגה כלפי מעלה.

זה מראה על מגמת ירידה, שבה הפסגות והשפלות נעים בהדרגה כלפי מטה.

זה מראה על עומס שכיח. הפסגות אינן עולות באופן עקבי, וגם השקעים לא צונחים באופן עקבי. לכן, המאפיין העיקרי של גודש הוא שהפסגות והשפלות אינן מראות מגמות ברורות כלפי מעלה או מטה; במקום זאת, הם נשארים באותה רמה (נדבר על כך בהמשך).


באמצעות ניתוח מיקומי הפסגות והשפלות בתרשים, אנו יכולים להבחין בין מגמת עלייה, מגמת ירידה וגודש. כדי לדמיין את המגמה, אנו יכולים להשתמש ב”מגמות מגמה “.

איך לצייר קו מגמה? כל שעליך לעשות הוא לקשר את שיאי הציר או מתחת לשפל הציר בתרשים.

חבר את צירי הציר של A ו- B כפי שמוצג בתרשים כדי לקבל קו כלפי מעלה (קו עלייה במגמה). אולם רק חיבור של 2 שוקות אינו הוכחה יעילה למגמת עלייה. אנחנו צריכים שוקת שלישית (C) כדי להוכיח זאת.

כדי לשרטט קו כלפי מטה, חבר את נקודה A ונקודה B כפי שמוצג בתרשים, נקודה C תיפול על הקו הישר, כלומר קו המגמה כלפי מטה יעיל. קו המגמה מפשט מגמות כנטיות מחיר צפויות כאשר המחיר מגיע לרמות תמיכה והתנגדות, אבל זה עשוי גם לספק מבט מוטעה. נקודה C מופיעה לאחר ציור הקו, ונקודה D ונקודה E עשויות להופיע או לא, התמיכה וההתנגדות של קו המגמה ייפרצו בסוף.

איך אפשר לדעת אם המגמה חזקה, חלשה או רציפה? בואו נסתכל על “שיפוע”.

זה מראה קו מגמה של 45 מעלות. המכונה גם קו אובייקטיבי, והוא מראה את עוצמת המגמה בה המחירים והזמן נמצאים באיזון מושלם. לכן, המגמה של 45 מעלות צפויה להימשך.

כאשר השיפוע במגמה משתנה מ -45 מעלות ל -65 מעלות, מגמת העלייה חזקה יותר אך מחברת פחות פמוטים מאשר קו המגמה של 45 מעלות, מה שאומר שהמחירים מתקדמים בקצב לא צפוי וקשה יותר לקיים. כאשר השוק עובר מ שור לשאת, מגמת הירידה תהיה חזקה ומהירה באותה מידה, ולכן זה לא חכם לרדוף אחרי הזוכים.

זה מראה קו מגמה של 30 מעלות. בהשוואה לקווי המגמה של 45 מעלות ו -65 מעלות, קו המגמה של 30 מעלות הוא החלש ביותר בקידום המחירים ופחות משתנה..

לבסוף, בואו להכיר סוג מיוחד של קו מגמה – ערוץ מסחר.בנסיבות מסוימות מגמת המחירים מוגבלת בשתי קווי מגמה מקבילים: קו המגמה הבסיסי וקו הערוץ.

הקו השחור הוא קו המגמה התחתון ואילו הקו הכחול הוא קו הערוץ העליון. משמאל תרשים ערוצים עולה פשוט יותר, זה מימין הוא תרשים ערוצים יורד.

בואו נסתכל על תרשים אמיתי. כאשר הפמוטים חוצים מעל קו הערוץ, המשמעות היא שהמגמה מתקדמת ומתחזקת; כאשר הפמוטים יורדים מתחת לקו הערוץ, המשמעות היא שהמגמה נחלשת והשוק עשוי להסתובב.

זה הכל למגמות בשוק. בשבוע הבא נדבר על “המגמה ומחזורי הזמן שלה”, הישאר מכוון!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map