ETH עשוי להתמודד עם תנודתיות נכנסת, איך לשחק אותה?

סקירה כללית שוקי הקריפטו פעלו ללא הכרעה זמן קצר לאחר המחצית השלישית של הביטקוין. עם זאת, סימנים ראשוניים מראים כי ניתן להתחיל שינוי משמעותי ברגש ETH שׁוּק. זה יכול להיות סמל שמראה את המג’ור הזה ETH המשקיעים יכלו להתחיל להתכונן למהלך הגדול הבא בקריפטוגרפיה השנייה בגודלה. זה מעניין מכיוון שהשווקים ראו שיחה הולכת וגוברת על המועד הארוך ETH שדרוג 2.0, שיכול להיות האירוע הגדול הבא השנה לאחר חציית הביטקוין. כיצד יכול שדרוג זה להשפיע על ETH מחירים והשוק בכללותו? איזה סוג של מכשיר מסחר הוא אידיאלי להקמה מוקדמת לאירוע זה?  את’ריום 2.0: הדבר הגדול הבא בקריפטו לאחר חציית הביטקוין? BTCהחציון השלישי נמסר בהצלחה השבוע, והייפ המחצית הסתיים סוף סוף. לא קשה לראות את תחושת ההמתנה והמראה בשוק לאחר המחצית; BTC נסחר לצדדים, והאלטקוינים הגדולים היו כמעט זהים. בעוד המשקיעים עדיין מחפשים אחר המוקד הבא בשוק, ETH עשויה להיות ראויה לתשומת לב רבה יותר, מכיוון שהקריפטוגרפיה השנייה בגודלה אמורה לעבור שדרוג משמעותי למרות שחוו עיכובים מרובים. את’ריום שדרוג 2.0 של פרוטוקול ישנה את מנגנון ההוכחה המקורי לעבודה להוכחה על המוקד, דבר שעשוי לעודד ETH מחזיקים לצבור יותר ETH. הסיבה לכך היא שאם יש יותר חלק ברשת, כך יש לו יותר כוח לאמת עסקאות. למרות שפרויקט השדרוג 2.0 חווה מספר רב עיכובים, אולי אנחנו לא רחוקים מההשקה הרשמית, למרות שהתזמון נותר לא ידוע. ויטליק בוטרין, מייסד שותף של את’ריום, אמר לקוינדסק כי “רשת הבדיקות עבור את’ריום 2.0 כבר היה פעיל ושלבי היישום הראשונים כבר החלו. ” אמנם שוק כלשהו דיווחים באומרו, ההשקה יכולה להיות ביולי. עם זאת, בוטרין הובהר שההשקה מתוכננת בסוף 2020 מבלי לספק תאריך ספציפי. התנאים עשויים להעדיף את התנודתיות אינדיקציות מוקדמות מכורים ולווייתנים עשויות לסמן כי תנודתיות של ETH מחירים בעתיד. איור 1 מראה שכורים החלו להצטבר ETH לאחרונה, שהגיע לאחר מכירת 10 במאי.

איור 1: מחיר ETH (ירוק) לעומת יתרת כורים (חום)

את'ריום (ETH) [10.13.07, 14 במאי, 2020] מקור: Santiment הפחתת יתרות הכורים נחשבת לעיתים קרובות כאינדיקציה מוקדמת למחיר שהיה יכול להיות בשיאו בטווח הקצר. לעומת זאת, כאשר יתרת הכורים החלה לגדול או מגמת עלייה, ניתן היה להוריד את המחירים בטווח הקרוב. ראוי לציין כי מגמת צבירה זו, אפילו מאושרת, עשויה להיות מגמה לטווח בינוני / ארוך, וקשה לקבוע את עיתוי הצבירה המשקף את המחיר. זו הסיבה שאנחנו צריכים עוד ראיות כדי לגבות את ההנחה שלנו, ואת ETH סכום המחזיקים בכירים שאינם בבורסה עשוי לספק רמז נוסף.

איור 2: מחיר ETH (ירוק) לעומת הסכום במחזיקים בכירים שאינם בבורסה (חום)

את'ריום (ETH) [10.14.39, 14 במאי, 2020] מקור: Santiment נראה כי לווייתנים שמרו ETH החזקות ברמה גבוהה יחסית מאז ה -8 באפריל. מכירת המניות ב -10 במאי לא הפחיתה הרבה מהביטחון שלהם, וזה יכול להיות עוד סימן לכך שלווייתנים ציפו לתנודתיות של ETH המחירים עשויים בקרוב לעלות, אולי עם הטיה כלפי מעלה. בנוסף, רמות הנפח החברתיות עשויות לתת לנו תמונה מלאה של כמה חם ETH אוֹ ETH 2.0 בקהילת הצפנה. איור 3 מראה את הנפח החברתי של המונח “ETH“או”ETH 2.0”על טלגרם ורדיט. ETH נמצא במגמת עלייה מאז תחילת מאי.

איור 3: נפח חברתי של “ETH” או “ETH2.0” בטלגרם (כחול) ו- Reddit (אדום)

eth או eth2.0 מברק eth או eth2.0 Reddit  מקור: Santiment אומנם השלכת המחיר של נכס דיגיטלי עם נפח חברתי גבוה יותר נותרה במחלוקת רבה, אך דבר אחד שנוכל לאשר הוא, ETH אוֹ ETH 2.0 יצר רעש רב יותר בקרב קהילות הצפנה, ולעתים קרובות מייצר תנודתיות במחיר הנכס הנתון. זה יכול להיות משהו שסוחרים ומשקיעים רוצים לשים עליו עין מקרוב.  להעדיף את עתיד ה- ETH על פני האפשרויות כיצד סוחרים ומשקיעים יכולים לתפוס ולנצל את המהלכים הפוטנציאליים של ETH מחירים, זו שאלת מיליון הדולר. עם זאת, בחירת המכשיר הנכון להצטרף למסחר עשויה להיות מכריעה מכפי שסוחרים ומשקיעים רבים חושבים. בעזרת הכלי הנכון, משתתפי השוק יוכלו למקסם את הפרופיל הפוטנציאלי תוך צמצום הסיכונים שלהם. בזה ETH במקרה, אנו יודעים כי שדרוג 2.0 יגיע בסופו של דבר; זה רק עניין של זמן, לא משנה אם זה יולי או סוף שנה. בגלל זה מכשירים כמו עתידיים שיש להם אין ריקבון זמן ו עלות מסחר קבועה יכול להיות בחירה טובה יותר של כלי נשק.

  • אין ריקבון זמן – אחד המרכיבים המהותיים בכל הנוגע לאפשרויות תמחור הוא ערך הזמן, ושווי חוזה האופציות יורד עם הזמן. אם משקיע רצה לתפוס עליית תנודתיות מתקרבת של מחיר הבסיס, מבלי לדעת את מועד האירוע הספציפי הזה, כמו מקרה שדרוג ETH 2.0 זה, לחוזים עתידיים יש קצוות לעומת אפשרויות, מכיוון שלעתיד אין ריקבון זמן..
  • עלות מסחר קבועה – עלות השוליים של חוזים עתידיים עם הצפנה גדולה כבסיס קבועה בדרך כלל, מה שאומר שסוחרים יידעו כמה מרווח התחלתי הם צריכים כאשר הם מקימים עסקאות לראשונה. לדוגמה, השוליים הראשוניים של אתוסד חוזים עתידיים על OKEx יכולים להיות נמוכים עד 2% עם יחס מרווח תחזוקה של 1%. לעומת זאת, פרמיית האופציות עשויה להשתנות, במקרים מסוימים, אם נכס הבסיס הופך לתנודתי יותר, ייתכן שקוני האופציות יצטרכו לשאת בפרמיית אופציה גבוהה יותר..
  • תמחור פשוט יותר – תמחור של חוזה אופציות יכול לפעמים להיות מסובך, והיו יותר משתנים שסוחרים ומשקיעים עשויים שלא להיות קלים לשלוט בהם ולהבין. מלבד גורם ריקבון הזמן שהזכרנו קודם, תנודתיות מרומזת יכולה להיות נושא נוסף שסוחרי האופציות לא יכולים להתעלם ממנו, אך עם זאת קשה לשלוט בו זמנית. IV נחשב למדד התחזית של השוק לגבי התנועה הסבירה של מחיר הבסיס. זה היה מרכיב מרכזי כשמדובר בתמחור אופציות. עם זאת, IV הוא גם החלק שהכי קשה להבין ולחזות. במסחר עתידי אין גורם כזה.

טנור ארוך או תמידי? למה לא שניהם? זיהינו עתידיים כמכשיר אידיאלי לשער הפוטנציאל ETH עלייה בתנודתיות המחירים. ובכל זאת, בחירת הטנור המתאים יכולה להיות נושא אחר. נכון לעכשיו, השווקים מספקים מגוון רחב של ETH חוזים עתידיים עם טנורים שונים בהם יכולים המשקיעים לבחור, החל בין שבועי, דו שבועי, רבעוני, דו רבעוני ועד נצחי. אז באיזה מהם לבחור? אם המשקיעים מאמינים שתנודתיות המחירים של ETH עשויה לעלות בעתיד, והם רצו לבצע מהלכים מוקדמים לביצוע פעולות פוטנציאליות מונעות אירועים, חוזים עתידיים עם טנור ארוך יותר, כמו של OKEx. אתוסד חוזים עתידיים דו-רבעוניים יכולים להיות אחת האפשרויות. כמו כן, הם עשויים לרצות לשקול א אסטרטגיית מסחר מורחבת. אסטרטגיית המסחר בפריסה כוללת רכישה של חוזה עתידי אחד ומכירת חוזה עתידי אחר. אסטרטגיה זו עשויה לסייע למשקיעים להרוויח משינוי בלתי צפוי, והיא עשויה להיות פחות מסוכנת מחוזים עתידיים מוחלטים. במקרה זה, קניית אתוסד החלפה תמידית ומכירה דו-רבעונית אתוסד עתיד יכול להיות פיתרון אחר.

איור 4: עתיד ETH & מחליף כרכים יומיים מצטברים ועניין פתוח

skew_okex_eth_futures__swaps__aggregated_daily_volumes_and_open_interest  מקור: שיפוע סיכום נראה שמשתתפי השוק עדיין מחפשים את המיקוד הבא אחרי חציית הביטקוין, ושדרוג ETH 2.0 יכול להפוך בקלות למוקד הבא במרחב הקריפטו. עם זאת, עם תזמון לא ידוע והיסטוריית עיכובים מרובים, זה יכול להיות מאתגר עבור משקיעים וסוחרים לנצל אירוע כזה. לכן נגזרים כמו חוזים עתידיים ועוזרים עשויים לסייע למשקיעים לתפוס הזדמנויות אלה ולהפחית את הסיכונים שלהם על ידי שימוש באסטרטגיה הנכונה. על המשקיעים לבנות את האסטרטגיות שלהם על פי פרופיל הסיכון שלהם. מחבר: Cyrus Ip Research Analyst, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner