מהו OKExChain?

{"@הֶקשֵׁר": "https://schema.org","@סוּג": "מאמר","mainEntityOfPage": {"@סוּג": "עמוד אינטרנט","@תְעוּדַת זֶהוּת": "https://www.okex.com/academy/iw/what-is-okchain"},"כּוֹתֶרֶת": "מה זה OKChain?","תיאור": "OKChain היא קבוצה של רשתות ציבוריות בעלות קוד פתוח שפותחה על ידי יישומי בלוקצ’יין. הוא נועד להקים ארכיטקטורת מימון מבוזרת בטוחה ויעילה אשר באמצעותה ניתן ליצור בורסה מבוזרת, או DEX, הכוללת פעולות מבוססות קהילה, כללי מסחר שקופים ומאפשרת למשתמשים לשלוט בנכסים שלהם..","תמונה": "https://www.okex.com/academy/wp-content/uploads/2020/08/11540510.png", "מְחַבֵּר": {"@סוּג": "אדם","שֵׁם": "ג’אנג שיוקיו"},"מוֹצִיא לָאוֹר": {"@סוּג": "אִרגוּן","שֵׁם": "OKEx","סֵמֶל": {"@סוּג": "ImageObject","url": "https://static.bafang.com/cdn/assets/imgs/MjAxOTQ/5CAB3C0086E2F1135A3428116E435B8A.png"}},"תאריך פורסם": "2020-08-20"}

מבט מעמיק על פרוטוקול הבלוקצ’יין המבוזר שיצר OKEx

תוכן העניינים

 • אסימון OKExChain
  • מנגנון הנפקה
  • פונקציות של OKT
  • תהליך הפעולה של OKExChain ותפקידו במערכת האקולוגית
   • תהליך ייצור בלוקים
   • תוכנית הצבעה
    • משקל ההצבעה
    • פרוקסי
    • דרישות לצמתים של OKExChain
     • פיקדון
     • דרישות חומרה
     • דרישות תוכנה
     • כללים לתגמול וענישה על צמתים
      • תגמולים וחלוקת תגמולים
      • כללי עונשין
      • ממשל ברשת
      • OKExChain ו- OpenDEX
       • חילופי מרכזים ומבוזרים
        • חילופי מרכזים
        • חילופי מבוזרים
        • OKExChain ו- OKEx משלימים זה את זה
        • OpenDEX
         • דגם ספר הזמנות ברשת
         • התקשר למודל התאמה מבוסס מכירה פומבית
         • היתרונות של OpenDEX
         • מסקנה – סיכום OKExChain
         • Contents

          מבוא

          OKExChain היא קוד פתוח, טכנולוגיית בלוקצ’יין ציבורית שפותחה על ידי OKEx לבניית יישומי מסחר מבוססי בלוקצ’יין. הוא נועד להקים ארכיטקטורת מימון מבוזרת בטוחה ויעילה אשר באמצעותה ניתן ליצור בורסה מבוזרת, או DEX, הכוללת פעולות מבוססות קהילה, כללי מסחר שקופים ומאפשרת למשתמשים לשלוט בנכסים שלהם..

          אנו יודעים שבעולם הבלוקצ’יין הטכנולוגיה הרשתית היא חוליה מרכזית במימוש האינטראקציה בין נכסים לנתונים, והיא הבסיס הטכנולוגי של DeFi. כפי שהשם מרמז, פירושו שרשראות הוא מימוש העברת נכסים, חילופי מידע ושיתוף פעולה ביישומים בין פלטפורמות בלוקצ’יין שונות. מתנהג כמו גשר המחבר בין רשתות ציבוריות שונות, טכנולוגיה חוצה שרשראות מסייעת במימוש העברת נתונים בין רשתות בלוקצ’יין שונות, ובמקביל מפחיתה מאוד את עלויות השידור. פשוט ויעיל להשתמש במודול הרשתות להשגת חיבור אינטראקטיבי מבוסס יישומים של משתמשים ותרחישים בין רשתות חסימות – המהווה את הבסיס לבנייה משותפת של מערכת אקולוגית משותפת ומערכת ערך מוסף..

          בהתחשב באמור לעיל, הצוות השתמש ב- Cosmos SDK וב Tendermint לבניית OKExChain. קוסמוס מציגה פרוטוקול Inter-Blockchain, או IBC, שביחד עם אלגוריתם הקונצנזוס של Tendermint, שמציע סופיות מיידית, יכול לשמש למימוש העברת ערכים בין חסימות. בעתיד נוכל להשתמש בקוסמוס כדי לפתור סוגיות הנוגעות למחזור הערך הרב כיווני על ידי הוספת תמיכה בשרשור צולב הטרוגני..

          אדריכלות קוסמוס

          קוסמוס היא רשת המורכבת מרשתות חסימות עצמאיות ומקבילות המחוברות זו בזו על ידי צמתים.

          בתוך קוסמוס, כל שכבות הקונצנזוס מאמצות את Tendermint, מנוע קונצנזוס התומך בסובלנות תקלות ביזנטיות ומתגאה ביעילות גבוהה, ביצועים גבוהים, עקביות ומאפיינים אחרים..

          רשת קוסמוס מורכבת בעיקר משני חלקים:

          • רכזות
          • אזורים

          כל אזור ורכזת הם בלוקצ’יין עצמאי עם הסכמה ממלכתית עצמאית. אזורים משמשים לפתרון צרכי יישומים ספציפיים, ו- Hubs נועדו במיוחד לטיפול בעסקאות צולבות בין אזורים – בדומה לבנק מרכזי המטפל בהסדר בין בנקים. העברת ערך בין-שרשרת מושגת על ידי מימוש אינטראקציה ותקשורת הדדית בין אזורים שונים לבין הרכזת המשותפת שלהם, המבוססים על פרוטוקול IBC לתקשורת רוחבית..


          תמונה המציגה אדריכלות קוסמוס.המחשה של אדריכלות קוסמוס והארגון בין אזורים לרכזות

          מטרתה של קוסמוס לממש פיתוח פשוט יותר של בלוקצ’יין ולהשיג חיבור הדדי בין רשתות חסימות. המפתח לשעבר טמון באלגוריתם הקונצנזוס של Tendermint, ואילו זה האחרון טמון במנגנון החוצה השרשרת שלו..

          מטח

          מטנדר מכיל שני מרכיבים טכניים עיקריים:

          • Tendermint Core, שהוא מנוע הקונצנזוס של בלוקצ’יין.
          • ABCI, שהוא ה- API הכללי.

          Core Tendermint משמש למימוש הסכמה ביזנטית והעברת הנתונים בין הצמתים. על ידי שימוש באלגוריתם הקונצנזוס המשלב סובלנות של תקלות ביזנטיות והוכחת יתד, הוא יכול להשיג סופיות אולטימטיבית בייצור בלוקים – מה שאומר שהעסקה נכתבה בבלוק, הוספה לבלוקצ’יין ולא ניתן יהיה לבטל אותה או להתעסק בה לאחר מכן – ודא שכל צומת רושם אותה עסקה באותו סדר וסלול את הדרך לאישורי עסקה מהירים במיוחד ותפוקה גבוהה. באופן כללי, Tendermint Core משמש בעיקר לבניית שכבת הרשת ושכבת הקונצנזוס של הבלוקצ’יין באופן המאפשר למפתח להתאים אישית את הבלוקצ’יין מבלי לדאוג למימוש הקונצנזוס והעברת הרשת..

          ABCI הוא API של blockchain ופרוטוקול התומך ביישום עיבוד עסקאות בכל שפת תכנות. עבור מפתחים, הדבר היחיד שעליהם לעשות כאשר מבצעים פיתוח בלוקצ’יין על בסיס מסגרת קוסמוס הוא לכתוב יישומים התואמים לממשק ABCI..

          על מנת להפחית עוד יותר את המורכבות של פיתוח הבלוקצ’יין על גבי הליבה של Tendermint ו- ABCI, קוסמוס הציגה את ה- SDK של קוסמוס, כלי שמבוסס על סטנדרטיזציה של כמה מודולי בלוקצ’יין נפוצים. SDK של קוסמוס יכול להיחשב כ- "כלי לייצור שרשרת" של קוסמוס, מכיוון שהיא הופכת את עיצוב הבלוקצ’יין לרשת לפשוטה כמו הוספת מודולים – כמו ממשל, הימור והתחייבות – אשר, יחד עם יכולת הפעולה המולדת בין רשתות חסימות שנוצרו באמצעותו, משמשת להפחתה ניכרת של מורכבות פיתוח פרויקטים של בלוקצ’יין..

          מנגנון צולב שרשרת

          תלוי אם החסימות הקשורות מבוססות על פלטפורמות טכנולוגיות שונות, המנגנון הצולב-שרשראי יכול להיות שרשרת צולבת הומוגנית או שרשרת צולבת הטרוגנית. הראשון מתייחס לאינטראקציה בין רשתות חסימות עם אותו מבנה בסיסי מבחינת אלגוריתם ההצפנה, הכתובת, כללי אלגוריתם החשבון וכו ‘. דוגמה אחת היא מסחר באסימונים מבוססי Ethereum. למרות שראינו יישומים בוגרים יחסית של שרשרת צולבת הומוגנית בפרויקטים רבים, היא נותרת חסרת אונים בפתרון בעיות המונעות את האינטראקציה בין נכסי המיינסטרים – כגון Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ו- Tether (USDT) – עם הגדול ביותר. קוֹנסֶנזוּס.

          שרשרת צולבת הומוגנית, המממשת נעילת ערך והחלפת ערך בין חסימות עם מבני שרשרת שונים, מספקת את התשובה לבעיית זרימת ערך רב כיוונית. קוסמוס, המאמצת ארכיטקטורה רב-שרשרתית ומרובת שכבות מבוססת ממסר, תתמוך באינטראקציה בין נכסים.

          על מנת לתמוך באינטראקציה בין שרשראות בין רשתות מקבילות, קוסמוס מציגה את פרוטוקול התקשורת הבין-בלוקצ’יני ואת אלגוריתם הקונצנזוס של Tendermint – המציג סופיות אולטימטיבית מיידית – כדי לממש ערך והעברת נתונים בין מספר שרשראות הטרוגניות. כל השרשראות המקבילות מחוברות לרכזת באמצעות IBC, והרכזת משמשת כשרשרת הממסר כדי לסייע לאימות והעברה של עסקאות צולבות..

          באופן ספציפי, הרכזת עוזרת לכל אזור להקליט באופן סינכרוני את הסטטוס של אזור אחר – והאובייקט של פונקציה זו הוא כותרות החסימה של אזורים אחרים. כאשר אזור 1 שולח הודעה צולבת לאזור 2, כל המידע שלו נארז בחבילת נתונים המאוחסנת בכותרת החסימה שלה. הרכזת ממתינה שאזור 1 יגיע להסכמה לגבי הבלוק המכיל את המידע ואז יעביר את המידע המאוחסן בכותרת החסימה של אזור 1 לבלוק חדש. לאחר השלמת קונצנזוס החסימה של הרכזת, אזור 2 יקבל את הודעת האימות המשודרת על ידי הרכזת, הכוללת את כותרת החסימה של אזור 1. לאחר מכן, על אזור 2 לוודא האם ההוכחה לגבי אזור 1 נכונה. אם זה נכון, אזור 2 יתחיל לבצע פעולות קשורות וישלח משוב לרכזת לגבי החסימה הקשורה.

          העברת הודעות צולבות על גבי IBC. מקור תמונה: ניתוח השקעות OKExהעברת הודעות צולבות על גבי IBC. מקור תמונה: ניתוח השקעות OKEx

          בואו נשתמש בהעברה של 10 OKTs מ- OKExChain לקוסמוס כדוגמה להמחשת אינטראקציה בין שרשרת על בסיס IBC:

          1. 1. כדי לבצע עסקאות רוחביות בין OKExChain לקוסמוס, רשתות בשני הקצוות צריכות להפעיל זו את שירותי צומת הבלוקצ’יין הקלה..
          1. א. באופן זה, ניתן לקבל את מידע כותרת החסימה של הצד השני בזמן אמת, דבר הנוח לביצוע לאחר מכן של אישור דמוי אימות תשלום פשוט, בו צמתים SPV מאמתים את קיומה של העסקה על ידי בקשת הוכחה לנתיב מרקל. ואימות הוכחת העבודה בבלוקצ’יין.
         • 2. רשת OKExChain מאתחלת את פרוטוקול IBC ומקפיאה את הנכסים הקשורים – 10 OKTs, בדוגמה זו – לאחר מכן היא מייצרת את ההוכחה המתאימה ושולחת אותה לבלוקצ’יין של Cosmos Hub.
         • 3. לאחר קבלת ההודעה המתאימה, רשת Cosmos Hub מאשרת כי OKExChain אכן הקפיאה את הנכסים המתאימים על ידי בדיקת פרטי כותרת החסימה של שרשרת OKExChain לפני הפקת נכס בעל ערך שווה ערך – שוב, 10 OKTs, בדוגמה שלנו.
         • 4. 10 OKTs מועברים מ- OKExChain לקוסמוס.
         • אסימון OKExChain

          OKT הוא האסימון המקורי המונפק ברשת הראשית של OKExChain. כל האסימונים הכלולים בגוש הבסיס של OKExChain מוקצים לבעלי OKB ביחס לאחזקות OKB שלהם. OKT הוא נושא הערך של המערכת האקולוגית OKExChain, וערכו קובע את סיכויי הפיתוח של DEX, DeFi ויישומים אחרים ב- OKExChain..

          מנגנון הנפקה

          OKT מאמצת את מנגנון ההנפקה של Block genesis + הנפקה שנתית נוספת, כאשר הראשון מייצר סך של 10 מיליון אסימונים והאחרון מוגדר ביחס של 1: 100, וכל האסימונים הנוספים המונפקים מדי שנה יחולקו באופן שווה בין כל הבלוקים בהתאם. לפרופורציות המקבילות.

          פונקציות של OKT

          שימוש במשאבי מערכת

          תוכנית הפועלת ברשת OKExChain מחייבת את OKExChain להקצות משאבי רשת מסוימים – כגון חישוב, אחסון, רוחב פס וכו ‘- בהתאם לצרכיה התפעוליים..

          ככזה, OKExChain מאמצת את מודל החיוב של Ethereum בהתאם לשימוש במשאבים – כלומר, יש לשלם עמלת עסקה מקבילה עבור ביצוע העסקה הרלוונטית. שיטת התמחור הספציפית היא כדלקמן: עלות ביצוע עסקה = "תקרה" (מחיר גז x מחיר גז), כאשר מחיר הגז הוא התמורה שהמפעיל מוכן לשלם עבור כל גז, שמתומחר ב- OKT.

          מַשׁכּוֹן

          על מנת להימנע מהתנהגויות זדוניות, נדרש להתחייב לכמות מסוימת של OKT לפני הגשת בקשה לצומת שיהפוך לצומת מאמת / פרוקסי, הגשת הצעת ממשל שרשרת או ביצוע הזמנה בהמתנה.

          דמי טיפול

          משתמשים המחזיקים בכמות מסוימת של OKT יכולים להנפיק אסימונים חדשים ברשת OKExChain, שניתן לסחור בחינם ב- OpenDEX לאחר השלמת יישום ההצעה הרלוונטי והפעלתו באמצעות צמדי מסחר נכסים דיגיטליים. כל אחת מהפעולות הרלוונטיות – הנפקה והפעלת אסימונים, הנפקה נוספת והרס של זוגות מסחר בנכסים דיגיטליים – יחויבו בדמי טיפול מקבילים שיש לשלם..

          ניתוח השקעות OKExטיפול בנתוני דמי שנאספו מרשת הבדיקה, שעשויים להיות שונים מאלה ברשת הראשית. מקור תמונה: ניתוח השקעות OKEx

          אבטחת ביצוע התאמות

          לכל בלוק יש קיבולת מוגבלת בלבד וכיוון שנפח ההזמנות הממתינות ב- OpenDEX ממשיך לעלות, מספר העסקאות שצריך לעבד את החסימה במחזור אחד עשוי לחרוג מכושר הנשיאה של הבלוק, וכתוצאה מכך המערכת חוסר יכולת להבחין בין זוגות זבל של אלה עם ערכים. במקרה זה, כיצד OpenDEX בוחרת את העסקאות שעיבוד החסימה?

          אבטחת ביצוע התאמות מוצגת כדי לפתור בעיה זו, מה שאומר שמפעיל יכול להפקיד כל סכום של OKT או 0, כנייר ערך עבור כל זוג מסחר שהוא מפעיל. מערכת ביצוע ההתאמות תיתן עדיפות לזוגות מסחר עם ניירות ערך גבוהים יותר, או אם ניירות הערך זהים, בחר עסקאות לפי סדר ההגשה הכרונולוגי.

          הפיתרון הנ”ל, המבוסס על מכירות פומביות של הצעות מחיר דינמיות, עשוי להרחיב את תרחישי השימוש של OKT תוך כימות הכוח של מפעילי DEX. נניח שיכולת ההתאמה של כל בלוק מוגבלת ל 100 עסקאות, אך 200 עסקאות נוצרות במחזור ייצור בלוקים מסוים – 100 מהן שייכות לצמד עסקאות A וה -100 האחרות לזוג עסקאות B – 100 מאותן עסקאות אינן יכולות להיות ממוקמים בבלוק זה לעיבוד למשך מחזור זה. במקרה כזה, אם האבטחה שניתנה עבור A גדולה מזו של B, מערכת עריכת ההתאמה תיתן עדיפות ל -100 העסקאות בזוג המסחר A, ואם ניירות הערך הניתנים לשני צמדי המסחר הם באותו סכום, מערכת עריכת ההתאמות תיתן עדיפות למאה העסקאות הראשונות המדורגות לפי הסדר הכרונולוגי של הגשתן.

          הַצבָּעָה

          עבור מחזיקי אסימונים, הצבעה היא הדרך החשובה ביותר להשתתף בבחירות המאמתות ובממשל ברשת. המחזיקים משיגים זכויות הצבעה על ידי התחייבות לאסימונים שלהם, כאשר OKT אחד תואם קול אחד שיכול לשמש בבחירות עם עד 30 צמתים..

          במהלך תהליך ייצור הבלוקים, המאמתים נבחרים על ידי חישוב משקלי ההצבעה שלהם – אשר נקבעים על פי הצבעת המחזיקים או בא כוחם..

          בממשל ברשת, החלטות על הצעות מתקבלות גם על ידי מאמתים באמצעות הצבעה.

          תהליך הפעולה של OKExChain ותפקידו במערכת האקולוגית

          תהליך ייצור בלוקים

          OKExChain מאמץ את האלגוריתם של הקונצנזוס של Tendermint (BFT-DPOS), ויש שישה שלבים בסיסיים ליצירת בלוק:

          1. הפוך לצומת מלא.
          2. הירשם כצומת מועמד.
          3. הצביעו לבחור מאמת.
          4. בחר צומת ייצור בלוקים.
          5. תציע הצעה.
          6. צרו חסימה חדשה לאחר שהגיעו לקונצנזוס Tendermint.

          תהליך יצירת החסימה של OKChainתהליך יצירת החסימה של OKExChain. מקור תמונה: ניתוח השקעות OKEx

          לפני שהוא הופך למפיק בלוקים, מחזיק אסימון צריך להפוך תחילה לצומת מלא ברשת הבלוקצ’יין המבוזרת על ידי הפעלת לקוח צומת. כדי להשתתף בבחירות המאמת, צומת מלא צריך להירשם כמועמד לאחר שהתחייב למספר אסימונים מסוים לצורך העניין. הצמתים המדורגים ב- 21 הראשונים בבחירות הופכים למאמתים במחזור הבא. לאחר הבחירות המערכת תחשב את משקולות ההצבעה המתאימות על סמך הקולות שהושגו על ידי 21 הצמתים ותבחר מהם את צמתי ייצור הבלוקים על ידי הפעלת אלגוריתם אקראי עם משקלים כאלה. לאחר מכן הצמתים שנבחרו ייצרו בלוקים על פי פרוטוקול הקונצנזוס של Tendermint.

          ייצור בלוקים המבוסס על מנגנון קונצנזוס Tendermint מחייב שני שלבי הצבעה:

          1. הצבעה מראש
          2. להתחייב מראש

          מפיק בלוקים נבחר יפקח ויאסוף את כל העסקאות בכל הרשת, ואז ירכיב בלוק חדש (כלומר, חסימת ההצעה) תוך פרק זמן מסוים וישדר אותו לכל הרשת..

          לאחר קבלת השידור אודות חסימת ההצעה, כל המאמתים יקראו את כל העסקאות בגוש ויאמתו. אם אין בעיה, הודעה לפני ההצבעה תשודר לכל המאמתים. השלב השני (התחייבות מראש) יתחיל אם קולות המאשרים את ההצעה יחסמו חשבון עבור יותר משני שליש מכל הקולות שהתקבלו. אם הצבעה מראש של הצבעות המאשרת את חשבון חסימת ההצעה ליותר משני שליש מכל הקולות שהתקבלו, חסימת ההצעה תיכתב לבלוקצ’יין המקומי והחסימה החדשה תיווצר בסופיות סופית..

          תהליך קונצנזוס מטחתהליך קונצנזוס מטח. מקור תמונה: ניתוח השקעות OKEx

          לאחר שנוצר בלוק חדש, המערכת תיכנס לסבב הבא של ייצור הבלוקים.

          אם חסימת הצעה נוכחית תתבצע במצב לא מקוון, בגלל חיבור לקוי ומסיבות אחרות, מפיק החסימה עלול להיכשל בהגשת חסימה – ובמקרה זה, הפרוטוקול יבחר את המאמת הבא שיהפוך ליצרן הבלוקים ויציע חסימה חדשה בו-זמנית. גובה והפעל מחדש את תהליך ההצבעה.

          בנוסף, Tendermint מציג מנגנון נעילה – מה שאומר שברגע שמאמת מראש מבצע חסימה, הוא "נָעוּל" לחסימה ההיא והיא חייבת להצביע מראש גם לחסימה זו. רק אם חסימה לא הוגשה בהצלחה בסבב הקודם של ההצעה המוקדמת והצבעה מראש, ניתן לבטל את נעילת המאמת המתאים ממנה ולהשתתף בסיבוב הבא של התחייבות מראש לחסימה חדשה. בהנחה שפחות משליש מאמתים הם צמתים ביזנטיים, Tendermint מבטיח כי מאמתים לעולם לא יגישו שוב ושוב חסימות באותו גובה, מה שעלול להוביל לסכסוכים..

          תוכנית הצבעה

          עבור מחזיקי אסימונים, הצבעה היא הדרך החשובה ביותר להשתתף בבחירות המאמתות ובממשל ברשת.

          בחירת מאמת נקבעת על ידי קולות של בעלי אסימונים או צמתי פרוקסי, וכל מצביע יכול להצביע עד 30 צמתים. כל הצמתים שמקבלים הצבעה ממוינים לפי משקל ההצבעה מהגבוה לנמוך ביותר, ו 21 הצמתים המובילים ייבחרו על ידי המערכת להיות מאמתים. הצמתים הנותרים יהפכו לצמתים המתנה (מועמדים). בחירת המאמת היא אירוע תקופתי, כלומר בחירות חדשות יתקיימו בתחילת מחזור חדש.

          אם בעלי אסימונים או צמתי פרוקסי לא השתתפו בהצבעה לממשל ברשת, מאמתים שבחרו יכולים לרשת ישירות את זכויות ההצבעה שלהם ולהצביע על הצעות רלוונטיות – אך למחזיקי האסימונים או צמתי ה- proxy עדיין יש את הזכות לשנות את קולות לאחר מכן.

          משקל ההצבעה

          מקדם משקל ההצבעה מחושב על ידי חלוקת ההפרש משעת ההתחלה לזמן ההצבעה במספר השניות הכולל ב- 364 יום, שיגדל עם עליית ההפרש האמור..

          משקל ההצבעה הוא סכום ההתחייבות מוכפל בכוח ה- X של 2 ו- "איקס" שווה למקדם המשקל.

          אנו יכולים לראות כי מקדם משקל ההצבעה עולה כאשר הבטחת הפיקדון עולה וכן כאשר ההפרש מזמן ההתחלה לזמן ההצבעה פוחת. במידה מסוימת, משתמשים מעודדים באמצעות שיטת החישוב האמורה לספק פיקדונות גדולים יותר ולהמשיך להשתתף בהצבעה.

          מקדם משקל ופורמולה מקדם משקל ופורמולה. מקור תמונה: OKExChain GitHub

          • בנוסחה, "מִשׁקָל" האם מקדם משקל ההצבעה משתנה עם הזמן (כלומר, ככל שההפרש בין זמן ההתחלה לזמן ההצבעה, כך מקדם המשקל גדול יותר).
          • חותמת עכשיו_ היא חותמת הזמן להצבעה הנוכחית.
          • חותמת התחלה היא חותמת הזמן ההתחלתית, שהיא 946684800 (00:00:00 UTC ב -1 בינואר 2000).
          • seconds_per_day הוא מספר השניות ליום – כלומר 60 * 60 * 24.
          • weeks_per_year הוא מספר השבועות בשנה – כלומר 52.
          • "מניות" הוא משקל ההצבעה המחושב.
          • delegated_Tokens הוא כמות ה- OKT המשועבד.

          פרוקסי

          בחירת המאמת נקבעת על ידי הצבעה של מחזיקי OKT, אשר יכולים להצביע ישירות או על ידי מיופה כוח. כדי להירשם כ- proxy הצבעה, המשתמשים צריכים להפקיד מספר מסוים של OKT בחשבון המשכון שלהם. אם מיופה כוח בוחר לסגת מההצבעה הנעולה, הוא אינו יכול למשוך את האסימון המשועבד עד לתום תקופת הנעילה של 14 הימים..

          מבחינת אבטחת הקרן, מכיוון שהמשתמש אינו צריך למסור אף מפתח וחשבון ה- proxy משיג רק את זכויות ההצבעה ביחס לאסימון, המשלחת כולה היא תהליך שרשרת שאין לו כל השפעה על הבעלות בפועל על האסימון – שנשאר עדיין בכתובת האישית של המשתמש. עם זאת, כאשר משתמשים משנים את מספר האסימונים שהועברו לפרוקסי, כל משקולות ההצבעה שלהם יעודכנו בהתאם..

          לנוכח העובדה כי תגמולים ועונשים של מאמת ישפיעו גם על כל מיופה כוח שהצביע עבורו, על המורכבים להשתמש בדפדפנים ב- OKLink או בלוקים אחרים של OKExChain כדי ללמוד על מאמתים ולבצע חקירות והקרנות מפורטות לפני ההצבעה. לאחר ההצבעה, מיופה הכוח צריך גם לעקוב ברציפות אחר פעולתו של המאמת בכדי להבטיח שהוא יפעל נכון – כמו להבטיח זמן עבודה, לא לחתום כפול או להתפשר ולהשתתף בממשל. אם יש תמרור אזהרה כלשהו, ​​מיופה הכוח יכול לבטל את קשירת ההצבעה במהירות או להחליף את ההצבעה למאמת אחר בתוקף מיידי.

          דרישות לצמתים של OKExChain

          OKExChain מסתמך על קבוצה של מאמתים לשמירה על אבטחת הרשת, שכל אחד מהם הוא צומת מלא המשתתף בקונצנזוס באמצעות הצבעה באמצעות שידור. כדי להפוך למאמת, הצומת חייב לעמוד בדרישות מסוימות המוצעות על ידי המערכת, כולל פיקדון ביטחון באסימונים, כמו גם לעמוד בדרישות לתצורות חומרה ותוכנה..

          להלן רשימה של אחריות המאמתים:

          • על המאמת להימנע מחתימות כפולות. לאחר שנמצאת חתימה כפולה ברשת הבדיקה, קנס אוטומטי יבוצע מיד.
          • מאמתים חייבים להיות מסוגלים להריץ את הגרסה הנכונה של התוכנה באופן רציף. המציעים צריכים לוודא שהשרתים שלהם תמיד מקוונים והמפתחות הפרטיים שלהם לא נפגעים.
          • המאמתים חייבים לעדכן את גרסאות הצומת שלהם באופן פעיל כדי להגביר את האבטחה.
          • המאמתים חייבים לפקוח עין על דרישות החומרה כאשר המערכת מעודכנת ולעדכן את החומרה כדי לעמוד בדרישות.
          • המאמתים חייבים להגן מפני התקפות DDoS כאשר הם מתרחשים.
          • על המאמת להשתתף באופן פעיל בממשל. המציעים נדרשים להצביע על כל הצעה.

          פיקדון

          כדי להיות מאמת, הצומת חייב להיות מחובר לרשת OKExChain ולהפקיד פיקדון בסך 10,000 OKTs.

          דרישות חומרה

          דרישות המערכת המינימליות של OKExChain הן:

          • חומרה שולחנית או מחשבים ניידים המריצה גרסאות עדכניות של MacOS, Windows או Linux.
          • 500 GB של שטח דיסק פנוי, נגיש במהירות קריאה / כתיבה מינימלית של 100 מגה לשנייה.
          • ארבע ליבות של מעבד ו- 8 ג’יגה זיכרון (RAM).
          • חיבור לאינטרנט בפס רחב עם מהירויות העלאה / הורדה של לפחות מגה בייט לשנייה.

          כפי שאתה יכול לראות, בתחילת הפרויקט, דרישות תצורת הצומת נראות בממוצע במקרה הטוב – אך לאורך זמן, דרישות החומרה יעלו עם הגידול בשימוש ברשת. בהשוואה לחסימות אחרות, כמו את’ריום או ביטקוין, לרשת OKExChain יש תפוקה גבוהה בהרבה, ולכן היא מצריכה רוחב פס גבוה יותר כדי לשמור על תקשורת חלקה בין צמתים שונים. בנוסף, מכיוון שגודל נתוני החסימה יגדל וצומת הדור של הבלוק צריך להיות בעל קיבולת מספיק של הדיסק הקשיח לאחסון נתוני החסימה המלאים, קיים גם הצורך בהרחבת קיבולת הדיסק הקשיח של צומת בכל צורך.

          השרתים הזמינים כיום מחולקים בעיקר לשני סוגים:

          1. שרת בנוי עצמי: שרת שנרכש, מורכב ומחובר בעצמו לרשת רלוונטית. סוג שרת זה כרוך בעלויות מקדימות יחסית יחסית, כולל עלויות חומרה, עלויות אתר ועלויות תפעול, וגם דרישות בעלות השפעה גבוהה (אספקת חשמל מסביב לשעון וחיבור רשת). היתרון של שרת בנוי עצמי הוא בכך שהוא מאפשר התאמות ישירות לתומכי שירות מסוימים.
          2. שרת ענן: שרת ענן מוכן המריץ דרכו שירותים קשורים לאחר השלמת תצורת הפרמטר הדינמי המתאים. היתרונות של שרתי הענן כוללים גמישות ועלות נמוכה. נכון לעכשיו, מרבית הצמתים הקיימים משתמשים בשרתי ענן – כמו AWS של אמזון, שירותי הענן של גוגל, ענן עליבאבא וכו ‘- בשל היתרונות האמורים. כל שעליך לעשות לאחר רכישת שירות ענן הוא להגדיר אותו בהתאם להדרכה הרשמית. כמובן ששיטת תצורת צומת זו זכתה כבר זמן רב לביקורת בקהילת הביזור מכיוון שמשמעותה מסירת שליטה בשירותי הצומת של הרשתות המבוזרות לענקי ה- IT המרכזיים המספקים שירותים אלה..

          מרכז הנתונים של שרת המאמת צריך להיות מצויד בספקי חשמל מיותרים, קישוריות ומתקני גיבוי לאחסון. מלבד כמה תיבות רשת מיותרות לחיבור סיבים אופטיים, פעולות חומת אש ומיתוג, מאמתים צפויים גם לשרתים קטנים עם כוננים קשיחים מיותרים ופונקציות כשל. ניתן להציב את החומרה הרלוונטית בתחתית מרכז הנתונים.

          דרישות תוכנה

          עדיף לצמתים של OKExChain להיות פתרונות ניטור, אזהרה וניהול מלאים מפני התקפות והפרעות, כדי שיוכלו לשמור על האבטחה והבידוד של מרכזי הנתונים שלהם ובכך להימנע מקשירה מקרית או אירועים המעוררים עונשי מערכת..

          כללים לתגמול וענישה על צמתים

          תגמולים וחלוקת תגמולים

          מנגנון התמריץ הכלכלי המיועד לצמתים להנהלת חשבונות הוא חלק חיוני וחשוב בכל פרויקט בלוקצ’יין. התגמולים לצמתים חשבונאיים של BTC (כורים) כוללים תגמולים ליצירת בלוקים ועמלות עסקה. מכיוון ש- OKT שנוצרו על ידי גוש ה- OKExChain מופץ למשקיעים ב- OKB ביחס של 1: 1, מהיכן מגיעים התגמולים לכורים?

          תגמולים כאלה מגיעים בעיקר משני מקורות:

          1. המקור הראשון הוא ההנפקה הנוספת השנתית של 1% על ידי המערכת (שתופץ באופן יחסי לכל בלוק), 25% מהן ייחשבו כפרסי דור ומופצות בין 21 מאמתים על פי משקל ההצבעה שלהם..
          2. 75% הנותרים יופצו לכל צמתי המועמדים על פי יחס ההצבעה. שיטה זו מסייעת להימנע מחוסר מעש של צמתי הדור, מכיוון שהם עדיין יכולים לקבל תגמולי הצבעה על ידי פעולה כצמתים המועמדים לאחר שלא הצליחו להשיג תגמולים לדור גוש.

          מקור נוסף הוא דמי הטיפול, המוקצים ל -21 מאמתים בלבד, על פי משקלי ההצבעה שלהם. ישנם שני סוגים של דמי טיפול – כלומר דמי הטיפול במערכת ודמי הטיפול בעסקים. הראשון הוא עמלת הגז והאחרון כולל דמי טיפול שנגרמו מהנפקת זוגות מטבע-אסימוניים על ידי מפעילים, הפעלת זוגות עסקאות נכסים דיגיטליים והנפקות נוספות, בין היתר.

          OKEX - המקורות ויחסי ההפצה של הכנסות הצומתהמקורות ויחסי ההפצה של הכנסות הצומת. מקור תמונה: ניתוח השקעות OKEx

          כללי עונשין

          ניתן לראות בביטחון האסימוני שמספק הצומת גם פיקדון ביטחון עבור פעילויות אימות. צומת עלול לאבד את ההסמכה לייצר חסימות אם הוא אינו פעיל או שיש לו פעולה לא נכונה או זדונית כלשהי במהלך ייצור הבלוקים, בין אם באופן פרסומי ובין שלא במתכוון, עקב התקפות.

          כללי הענישה הספציפיים הם כדלקמן:

          1. אי השתתפות בחתימת האימות של החסימה תביא לאיסור למשך 10 דקות – כלומר הצומת אינו יכול להשתתף בייצור החסימה בעשר הדקות הבאות.
          2. חתימה כפולה – כלומר חתימה על שני בלוקים של רשתות שונות באותו הגובה – תביא לפסילת הצומת לצמיתות לייצור בלוקים.

          ממשל ברשת

          בנוסף ליצירת חסימות חדשות, על המאמתים להשתתף גם בממשל ברשת.

          אם יצירת בלוקים חדשים היא להבטיח את המשכיות הבלוקצ’יין, הממשל ברשת קובע את הגדרות הפרמטרים של המערכת כולה – אשר, בתורו, קובעת את הכיוון ההתפתחותי של הרשת כולה..

          הממשל ברשת של OKExChain כולל בעיקר ארבעה היבטים:

          • סיעור מוחות בנושא נתון.
          • שינוי פרמטרי המערכת.
          • מחיקת זוגות מסחר ב- DEX.
          • תמיכה בשדרוגים ברשת.

          כדי למנוע הצעות חסרות משמעות וזדוניות, כל הצעת ממשל חייבת להיות מלווה בפיקדון בטחון של לפחות 100 OKT, וגובה ההפקדה קובע את משקל ההצעה. כל הצעה העומדת בדרישות האמורות תיכנס לתקופת הצבעה של שבועיים. בסוף תקופת ההצבעה, ההצעה הועברה אם קולות חיוביים, למעט נמנעים, מהווים 50% מסך הקולות וההצבעות השליליות, למעט נמנעים, מהווים פחות מ- 33.33% מסך הקולות..

          מודל של זרימת עבודה של הצעה לממשל ברשת OKExChain

          OKExChain ו- OpenDEX

          OpenDEX היא מרכזיה פתוחה ומבוזרת המבוססת על המערכת האקולוגית OKExChain.

          לפני הצגת OpenDEX, עלינו להבין את המאפיינים של מרכזיות ומרכזיות ואת היתרונות והחסרונות שלהם..

          חילופי מרכזים ומבוזרים

          חילופי מרכזים

          המסחר הוא הפונקציה החשובה ביותר של כל בורסה, והיתרון של בורסה מרכזית הוא שיש לה נזילות טובה והופכת אותה לנוחה מאוד להפקדה ולמשיכה במטבע חוקי – אך היא דורשת הצבת אסימונים בחזקתה, וזה חסרון ברור. כי זה טומן בחובו סיכון עצום. יש אמירה ישנה בעולם הבלוקצ’יין: "לא המפתחות שלך. לא המטבעות שלך."

          נקודות כאב להחלפות מרכזיות

          הסיכון לדליפת מידע

          מרכזיות מרכזיות דורשות מהמשתמשים לספק מידע אישי מפורט, שהוא תהליך מייגע. יתר על כן, מידע זה ונתוני העסקאות של המשתמשים המאוחסנים בשרתים נשלטים על ידי מרכזיות מרכזיות. למשתמשים אין כרגע שום דרך לדעת כיצד ומתי משתמשים במידע ובנתונים אלה.

          ישנן בעיות רבות במערכות זהות קיימות. נתוני הזהות של המשתמשים מפוזרים בשרתים של נותני שירותים שונים. בהיעדר ניהול מאוחד, המשתמשים צריכים לספק שם משתמש וסיסמה בכל פעם שהם משתמשים בשירות אתרים ונאלצים להשתמש בשמות משתמש וסיסמאות שונים באתרים שונים, מכיוון שכישלון לעשות זאת עלול להוביל לסיכוני אבטחה חמורים..

          הסיכון להפקעה לא נכונה של הכספים

          מכיוון שאסימונים של משתמשים מאוחסנים בשרתים של מרכזיות מרכזיות, ונכסי משתמשים מנוהלים על ידם, אין שום דרך לשלול את האפשרות שחילופים כאלה לא יטפלו בנכסי משתמש או יתעסקו במידע המשתמש..

          הסיכון לגניבה

          על כל ה- DEX להתמודד עם סיכוני אבטחה, ויותר כסף פירושו מוטיבציה גדולה יותר עבור האקרים לתקוף – מה שמוביל לתוכניות התקפה רבות יותר. אם נפרץ הארנק של מרכזיה מרכזית, כל האסימונים בארנק יאבדו.

          בעשר השנים האחרונות אירעו יותר מ -30 מקרים של גניבת כספים מחילופי מרכזים, כגון מטשצ’ק והר שהסתיים כעת. גוקס. עד כה לא חלו שיפורים משמעותיים בחזית זו מכיוון שמדי יום אין ספור האקרים עובדים קשה למצוא פגיעות במערכות הריכוזיות..

          הסיכון לקריסת רשת

          קריסות רשת מתייחסות למצבים בהם לא ניתן להשתמש בשירותים מסיבות שונות, כגון קריסות שרתים, השבתות, כיבוי וכו ‘בזמן השבתת הרשת, המשתמשים לא יכולים לבצע עסקאות רגילות, מה שלרוב מוביל לאובדן זמן וכסף למשתמשים או לשירות. ספקים.

          לפני שנפרסם צריך לבדוק את צמד העסקאות

          יש לבחון את כל זוגות העסקאות לפני שפורסמו בבורסה מרכזית. כדי לסחור באסימונים שונים, לעתים קרובות משתמשים צריכים להירשם בבורסות מרובות. כתוצאה מכך, נתוני הזהות מפוזרים על פני ספקי שירות שונים, ונדרשים כניסות חוזרות לשימוש בשירותי אתרים. מלבד BTC ו- ETH, לכל אסימון יש בדרך כלל רק זוג או מסחר אחד עם שניים בעלי שווי שוק גבוה. לכן, גם אם אותה בורסה תומכת בשני אסימונים הנדרשים לעסקה, אנו עדיין לא מצליחים למצוא צמד מטבעות המתאים ישירות לעסקה בעת סחר בשני נכסים דיגיטליים עם שווי שוק נמוך יותר. כתוצאה מכך, תהליך העסקה יהפוך למסובך בהרבה.

          חילופי מבוזרים

          כספי המשתמשים המשמשים למסחר בבורסות מבוזרות נשמרים בכתובות הארנק שלהם או בחוזים חכמים, מה שמקנה להם שליטה מוחלטת על קרנות כאלה. כאשר יוזמה עסקה, הבורסה מבצעת חוזה חכם להשלמת העסקה ומבוצעת העברת נכסים רלוונטית בשרשרת.

          רשומות העסקה נשמרות ברשת, מה שהופך אותן לפתוחות ושקופות. עם זאת, בשל מגבלות המדרגיות של השרשרת הציבורית הבסיסית ותכונות העסקה של נכסים, אנשים רבים עדיין מעדיפים את הנזילות הגבוהה יותר של חילופי מרכזיות על פני הרצון לשלוט במפתחות פרטיים..

          היתרונות של חילופי מבוזרים

          סיכון ביטחוני נמוך יותר

          בורסות מבוזרות מאמצות מודל פשוט יותר, הכרוך בעיקר בעסקאות התאמה. בורסה מבוזרת אינה תופסת משמורת על נכסי המשתמשים, והכספים שלהם מאוחסנים בכתובות הארנק או בחוזים חכמים שלהם, מה שמקנה להם שליטה מוחלטת על כספים כאלה ושולל כל אפשרות להפקעה לא נכונה. על ידי שימוש בכללי קוד כדי להבטיח את בטיחות כספי המשתמשים, המודל העסקי של מרכזיות מבוזרות מבטל את הסיכונים להתקפות האקרים ומעשים לא מוסריים מצד נותני שירותים..

          אַלמוֹנִיוּת

          רק מפתח ציבורי אחד נדרש לסחור ב- DEX. יחד עם זאת, כמה מיוצרי DEX טוענים כי הם אינם אחראים לאופן השימוש בקהילה בתוכנת קוד פתוח שהוציאו, מה שמסייע להימנע מבעיות KYC ו- AML.

          אין השבתה

          מכיוון ש- DEX בנוי על הרשת הציבורית הבסיסית, המשתמשת בחשבונאות של הצמתים המבוזרים, היעילות הכוללת שלה לא תושפע מנקודת כשל אחת – מה שגורר אבטחה גבוהה באופן אקספוננציאלי וחיסול סיכון ההשבתה.

          נקודות כאב להחלפות מבוזרות

          הסיכונים הביטחוניים של הרשת הציבורית

          הבורסה המבוזרת בנויה על השרשרת הציבורית הבסיסית, מה שהופך אותה לפגיעה לסיכוני ביטחון של השרשרת הציבורית. אם ניתן לטפל במידע על הרשת הציבורית, פרטי העסקה של הבורסה המבוזרת יהפכו לבלתי מהימנים, ולא יהיה ביטחון לנכסי המשתמש..

          לא מספיק נזילות

          נזילות היא אינדיקטור חשוב לכל הבורסות. פירושו של נזילות גבוהה יותר לבצע עסקאות בבורסה. בורסות מבוזרות רבות סובלות מהחלפת מסחר משמעותית – כלומר, ההבדל בין המחיר שבו מתבצעת הזמנה למחיר שבו מתבצעת העסקה האחרונה – שנגרם על ידי נזילות ירודה..

          נכון לעכשיו, EtherDelta, 0x Project ובורסות מבוזרות ידועות אחרות בשוק בנויות כולן על רשתות ציבוריות כמו Ethereum או EOS, ותנאים אובייקטיביים כמו בסיסי משתמשים קטנים ועומק עסקאות לא מספיק הפכו לנושאים חמורים המעכבים את התפתחותם..

          OKExChain ו- OKEx משלימים זה את זה

          ניתן לראות כי לחילופי מרכזים ומבוזרים יתרונות וחסרונות משלהם – וקבוצות היעד הנוכחיות של השניים שונות..

          חילופי הדברים הם למעשה מקומות להשלמת עסקאות. הרוב המכריע של המשתמשים נוטים לבחור בבורסות מרכזיות מכיוון שהן מציעות חוויות משתמש טובות יותר, בזכות נזילות גבוהה יותר, כמו גם פיקדונות ומשיכות נוחים יותר. בנוסף, העוצמה הפיננסית של חילופי המיינסטרים והביצועים הבולטים שלהם במשברים מרובים הופכים אותם לאמינים יותר בעיני משתמשים רבים..

          כמובן, יש עדיין כמה קבוצות שמעריכות את האבטחה ואת האנונימיות של כספים יותר מאשר נוחות העסקה. עבור קבוצות אלה, חילופי מבוזרים הם ללא ספק הבחירה הטובה יותר.

          OKExChain הוצג במיוחד בכדי לענות על הצרכים של קבוצות נישה אלה מכיוון ש- OKEx יכול לספק את הצרכים של רוב המשתמשים שמעריכים את נוחות העסקה. בהתבסס על צורות טכניות שונות, השניים משלימים זה את זה ומשיגים יחד כיסוי משתמשים רחב יותר וחווית משתמש טובה יותר על ידי משחק ליתרונות שלהם.

          OpenDEX

          כפרויקט DeFi של המערכת האקולוגית OKExChain, OpenDEX מספק למשתמשי OKExChain שירותים שמבטיחים סחר נכסים דיגיטלי בטוח ויציב. מערכת ה- OKExChain מהווה את מבנה התמיכה הבסיסי לבורסה המבוזרת ו- OpenDEX משרת את המטרה להקל על שחרור ה- DEX. בדיוק כמו Ethereum מקלה על הנפקת נכסים דיגיטליים באמצעות טכנולוגיית חוזה חכם, OKExChain סיפקה פונקציות בסיסיות שונות הנדרשות להפעלת DEX, מה שמקל על כולם ליצור DEX..

          שלא כמו מכשירי DEX מסורתיים, OpenDEX מעביר לרשת את מנוע התאמת ספרים והזמנות לחלוטין – מה שמשפר את השקיפות והאבטחה של מידע קשור. מערכת ביצוע ההתאמות שלה, המבוססת על מודל ההצעה הקולקטיבי, מסייעת בשיפור הוגנות העסקאות על ידי החלשת השפעת דירוג העסקאות בגוש על התוצאה הסופית של ביצוע ההתאמה. בהשוואה לפרויקטים המבוססים על Ethereum, מערכת התאמת התאמות מבוססת הצעות מחיר של OKExChain יכולה להשלים פעולות התאמה בחלון זמן הדוק יותר.

          דגם ספר הזמנות ברשת

          OpenDEX מאמצת את מודל פקודות ההזמנות ברשת, שהוא ארכיטקטורת DEX מבוססת בלוקצ’יין לחלוטין שמבטיחה שכל הזמנה ושינוי סטטוס יירשמו כעסקה ברשת הבלוקצ’יין. כל ההזמנות המצטיינות יירשמו ברשימת ההזמנות הקולקטיבית בבלוקצ’יין, והאם כל אחת מההזמנות הללו מבוצעת ובין אם לא, תלויה באסטרטגיית העסקה עליה הסכים הקונה והמוכר עם יצירת העסקה. בעת התאמת נכסים בהזמנות קנייה ומכירה, ניתן להשלים עסקאות של נכסים מסוגים שונים באמצעות מסחר ישיר באמצעות רישומים.

          על פי הפיתרון הטכני של OpenDEX, כל ההפקדות, המשיכות, ההזמנות וההסדרים מושלמות על ידי חוזים חכמים. התהליך הבסיסי הוא כדלקמן:

          • היצרן חותם על הזמנה עם מפתח פרטי ומגיש אותה לרשת, שעליה יכול היצרן להגדיר מגבלה על מספר חסימות שההזמנה יכולה לעבור עד לביטולה באופן אוטומטי.
          • לאחר מכן, הלוקח בוחר את ההזמנה שתמלא מפנקס ההזמנות ויוצר עסקה מתאימה להיחתם ואז תוגש לחוזה החכם ברשת, אשר לאחר מכן מבצע את העסקה לאחר אימות פרטי הזמנה רלוונטיים, כגון חתימת הסוחר ו זמן האפקטיבי של ההזמנה.

          התקשר למודל התאמה מבוסס מכירה פומבית

          מערכת ההתאמה של OpenDEX מאמצת מודל מכירה פומבית של שיחות. אנו יודעים כי במערכת בלוקצ’יין הזמנות אינן נוצרות ברציפות אך בדיסקרטיות, על פי מרווחי ייצור הבלוקים – כך שבניגוד לרוב המרכזיות המרכזיות המשתמשות באלגוריתמי הצעות מחיר רציפות לבחירת הזמנות, DEX מבצע ביצוע התאמת הזמנות מעת לעת על פי מרווחי יצירת בלוקים באמצעות הצעות מחיר קולקטיביות.

          על ידי החלת מודל מכירה פומבית של שיחות ברמה של כל בלוק, מובטח כי לצמד סחר נכסים דיגיטליים בבלוק יהיה מחיר עסקה אחד בלבד, וכל ההזמנות מבוצעות על פי העיקרון של עדיפות מחיר זמן – ולכן, במידה רבה החלשת ההשפעה של דירוג העסקאות בגוש על תוצאת ביצוע ההתאמה הסופית והבטחת הוגנות העסקאות.

          היתרונות של OpenDEX

          אבטחת כספים

          על פי מצב המשמורת, ניתן לחלק בערך DEX ​​לשתי קטגוריות:

          1. משמרות DEX
          2. משמרות עצמיות DEX

          DEX משמורני צריך להעביר כספים לחוזים הנשלטים על ידי אחרים. על מנת להפחית את הסיכון למשחק גרוע, DEX של שכבה שנייה משמורת משתמש בטכנולוגיות כגון רב חתימה או חתימת סף כדי להשיג ניהול מפתח מבוזר על ידי מספר גורמים..

          משמר עצמי DEX של שכבה שנייה כולל את המאפיינים הבאים:

          • לא מאפשר העברת כספים ללא חתימת משתמש מוגדרת.
          • מתן גישה למשתמש לכל המידע (באמצעות עיצוב חווית המשתמש של הארנק) עם חתימת החתימה.
          • מאפשר יציאות בכל עת.
          • שמירה על שלמות מנגנון הפעולה, גם אם מנוצלים לרעה כללי שדרוג הקוד.

          לאור המאפיינים לעיל, מכשירי DEX של שמירה עצמית יכולים להבטיח כי הכספים נשלטים בפועל על ידי המשתמשים, ואין למפעילים שום אמצעי להקפיא, או אפילו להשתמש, בנכסים השייכים למשתמשים. OpenDEX מאמצת את מודל הפעולה של משמורת עצמית, שכרוך באבטחה גבוהה יותר לכספים.

          אבטחת שרשרת ציבורית

          OKExChain משתמש באלגוריתם הקונצנזוס Tendermint, שמבטיח שלכל בלוק חדש תהיה סופיות סופית.

          ה "סופיות הסתברות" של גושי הביטקוין מחושב על פי אורך השרשרת, כלומר פחות סביר להתעסק בעסקאות ברשתות ארוכות יותר. עם זאת, אלגוריתם זה אינו יכול לבטל לחלוטין את האפשרות להתעסק. ה "סופיות אולטימטיבית" מתייחס לעסקה שנחשבת כגמורה מיד לאחר שנכללה בבלוק ונוספה לבלוקצ’יין, כמו גם שברגע שהושג הסכם, החסימה המתאימה מסתיימת באופן מיידי ואין אפשרות לבטל את העסקאות בהן.

          על ידי שימוש בתכונות האמורות של Tendermint, OpenDEX יכולה להשיג תפוקת עסקאות גבוהה ואישורים מהירים במיוחד תוך הימנעות מהתנהגויות זדוניות – כגון התחלת הוצאה כפולה – ולכן להבטיח את בטיחות הכספים, כמו גם לספק שירותי סליקה והסדר חוצה שרשרת..

          מספר בלתי מוגבל של זוגות מסחר

          כדי לפתור את הבעיה של תמיכה רק במספר מצומצם של זוגות מסחר, OpenDEX מציגה מפעילי DEX המורשים להנפיק כל זוגות אסימון או עסקאות אסימון ברשת..

          בהשוואה לבורסות מבוזרות מסורתיות, שצריכות להקים את כל זוגות המסחר, OpenDEX היא בורסה מתכנסת פתוחה, בה מופעלים זוגות מסחר סמלי על ידי מפעילי DEX..

          כדי להיות מפעיל DEX ברשת OKExChain נדרש לבזבז סכום מסוים של OKT. התהליך הספציפי הוא כדלקמן:

          • עליך לשלם תחילה את ה- OKT הנדרשים להנפקת האסימון ולפרסם את צמד העסקאות.
          • לאחר מכן, תוכל להגיש את הצעת הבקשה ולהפעיל את צמד עסקאות הנכסים הדיגיטליים.

          לאחר השלמת צעדים אלה, ניתן לסחור באופן חופשי באסימון שהונפק ברשת OKExChain. מפעילי DEX יכולים להנפיק כל צמד אסימונים וסחר באסימונים. עם זאת, מכיוון שהמערכת אינה מאפשרת להתקיים זוגות מסחר כפולים, לעתים קרובות מפעילי DEX צריכים להגיש בקשה מהר יותר מאחרים כדי להשיג את הזכות להפעיל זוגות מסחר פופולריים..

          תמיכה בנזילות

          בורסות הפועלות בספרי הזמנות זקוקות ליצרני השוק לספק נזילות באמצעות פעולות בהמתנה להזמנות. מבחינת עסקאות, בורסות מבוזרות מסורתיות שמות דגש רב מדי על פלטפורמות ומקדישות פחות תשומת לב לגורם המבצע המספק נזילות לעסקאות. אם ניקח את עליבאבא כדוגמה, זו הפלטפורמה שמספקת שירותים למוכרים שמספקים שירותים בפועל למשתמשים.

          על ידי הצגת תפקידו של מפעיל DEX והוספת מנגנוני תמריץ, מטרת OKExChain לפתור את בעיית הנזילות המספיקה העומדת בפני חילופי מבוזרים מסורתיים..

          ניכויים ופטורים מדמי טיפול

          משתמשים צריכים לשלם עמלות דלק ודמי עסקה בעת המסחר ב- DEX. דמי הגז, שמרוויחים על ידי המאמת האחראי על חשבונאות, חייבים להיות גבוהים מהסכום המינימלי המותר, והצומת יעניק עדיפות לעסקאות אריזה עם דמי גז גבוהים יותר. עמלת העסקה עוברת למפעיל DEX, שיחס הטעינה שלו הוא 1: 1,000 מסכום העסקה.

          כמובן, כדי למשוך יותר משתמשים להשתמש ב- DEX ולקדם את התפתחות המערכת האקולוגית, יש יותר הרשאות להציע ניכויים ופטורים מדמי טיפול – כגון דמי התאמת זוגות מטבעות מסוימים או עמלות דלק שמפעילי DEX צריכים לשלם. עבור צמדי מטבעות מסוימים – יוענק בעתיד.

          בהשוואה לבורסות הריכוזיות בשוק, OpenDEX מעבירה את השליטה בכספים למשתמשים, ולכן מבטלת את סיכוני אבטחת הקרנות הנגרמים כתוצאה מפגמי הניהול הריכוזי. בנוסף, OpenDEX יכולה גם לספק טוב יותר אנונימיות, שקיפות והתנגדות לצנזורה, תוך שמירה על יעילות כוללת בכל נקודת כשל אחת (על ידי התבססות על הרשת הציבורית המשתמשת בחשבונאות של צומת מבוזרת) ומאפשרת למשתמשים להגיש זוגות עסקאות ללא מגבלות..

          בעוד שקיימים מכשירי DEX אחרים בשוק, OpenDEX – המבוסס על יכולת ההשתלבות של המערכת האקולוגית OKExChain – מאפשר למשתמשיה להשתמש בכל שני מטבעות קריפטוגרפיים זמינים לביצוע עסקאות נכסים צולבות באמצעות פתרונות מקבילים. אלגוריתם הקונצנזוס Tendermint שלו מאפשר לחסימות חדשות להיות סופיות אולטימטיבית, ובכך להשיג תפוקת עסקאות גבוהה ואישורים מהירים במיוחד. על ידי הצגת תפקידם של מפעילי DEX ומנגנוני תמריצים מקבילים, OpenDEX מתגברת גם על בעיית הנזילות שאינה מספקת בפני חילופי מרכזיות מבוזרות מסורתיות. בעתיד זה יעניק למשתמשים יתרונות רבים יותר על ידי מתן הרשאות רבות יותר להציע ניכויים ופטורים מדמי טיפול.

          ניתן לראות כי OpenDEX, המבוסס על המערכת האקולוגית OKExChain, מתגבר על מספר נקודות כאב עיקריות לבורסות ריכוזיות ו- DEX אחרות בשוק..

          מסקנה – סיכום OKExChain

          OKExChain היא קבוצת רשתות ציבוריות בעלות קוד פתוח שפותחה על ידי OKEx ליישומי בלוקצ’יין. הוא נועד לבסס ארכיטקטורת DeFi בטוחה ויעילה אשר באמצעותה ניתן ליצור בורסה מבוזרת הכוללת פעולות מבוססות קהילה וכללי מסחר שקופים, ומאפשרת למשתמשים לשלוט בנכסים שלהם..

          הצוות השתמש ב- Cosmos SDK וב Tendermint לבניית OKExChain. ניתן להשתמש בפרוטוקול התקשורת Inter-Blockchain יחד עם אלגוריתם קונצנזוס Tendermint הכולל סופיות מיידית למימוש העברת ערכים בין רשתות חסימות. בעתיד נוכל להשתמש בקוסמוס כדי לפתור סוגיות הנוגעות למחזור הערך הרב כיווני על ידי הוספת תמיכה בשרשור הטרוגני..

          כחלופה מבוזרת פתוחה המבוססת על המערכת האקולוגית OKExChain, OpenDEX מתגבר על לא רק כמה נקודות כאב עיקריות העומדות בפני עסקאות ריכוזיות – כמו הסיכונים לדליפת מידע, מעילות קרנות, גניבה והתרסקות רשת, והמספר המוגבל של זוגות המסחר – אלא גם הבעיה של נזילות לא מספקת מול מכשירי DEX קיימים אחרים באמצעות הצגת מפעילי DEX.

          מְחַבֵּר: ג’אנג שיוקיו

          מדריכים: אוהד הייאנג, שו צ’יאן, מנג שיאנג’יאן

          הפניות

          1. OKExChain GitHub
          2. מבוא וניתוח מעשי של מנדה
          3. דוח מחקר OKEx: Staking Economy, מערכת אקולוגית חדשה של כרייה המבוססת על הסכמה של PoS (שפה סינית)
          4. ניתוח ורעיונות של טכנולוגיה צולבת (שפה סינית)
          5. ניתוח מעמיק של מטה וכיצד הוא ישתלב במהירות במערכת האקולוגית של קוסמוס (שפה סינית)

          עקוב אחר OKEx

          Mike Owergreen Administrator
          Sorry! The Author has not filled his profile.
          follow me
          Like this post? Please share to your friends:
          Adblock
          detector
          map