השקעה במניות הדפסת תלת מימד (ייצור תוספים)

כאשר בוחנים הזדמנויות השקעה בהדפסת תלת מימד (המכונה גם ייצור תוספים), משקיעים פונים לעיתים קרובות לחברות דפוס תלת מימד צרכניות שמוכרות מכונות אב-טיפוס לבתי העמים, אך המציאות היא ההזדמנות האמיתית של חברות הדפסת תלת מימד הן בצד הייצור התעשייתי. בין אם זה רקמת גוף להדפסה בתלת מימד, אוֹ רקטות, זו תעשייה בשלה לצמיחה.

נבדוק מהו ייצור תוספים, כיצד הוא מבדיל את עצמו מייצור רגיל, תעשיות שיופרעו, וכן כמה ממובילי השוק בתחום זה..

מה זה ייצור תוספים?

כדי לתאר זאת פשוט ייצור תוסף משתמש בתוכנת נתונים בעזרת CAD בעזרת מחשב או בסורקי אובייקטים תלת-ממדיים כדי להפנות מדפסת להפקדה ולהוספת חומר, שכבה על גבי שכבה, בצורות גיאומטריות מדויקות. תהליך ייצור התוספים מוסיף אפוא חומר ליצירת אובייקט במקום הפחתת חומר. התוצאה היא הפחתה משמעותית של פסולת, ידידותית יותר לסביבה ותוצאת מוצר בעל משקל נמוך משמעותית. יתרונות הפחתת המשקל חשובים ביותר להפחתת עלויות המשלוח, ועלות זו מוגברת בתעשייה האווירית בה רקטות משגרות מטענים מיוצרים במסלול. אחת הדוגמאות להפחתת משקל זו היא על ידי לְהִתְגַשֵׁם חברה שהדפיסה טיטניום בהצלחה בתלת ממד עם הפחתה של 63% במשקל.

תעשיות שישובשו בהדפסת תלת מימד

הדפסת תלת מימד משבשת ענפים מרובים, אך לא מקום זה ישפיע יותר מאשר בתחום הבריאות. אנו יכולים לדמיין לעתיד עתיד שבו רפואה מדויקת מסוגלת להדפיס תלת מימד גלולה המותאמת במדויק לגנום, מגדר, משקל ומזהים ייחודיים של מישהו אחר. אישה במשקל 130 קילו צריכה לקחת גלולה עם כמות שונה של מרכיבים רפואיים מאשר גבר במשקל 260 קילו.

אותם כללים יחולו כאשר מודפסים חלקי גוף בפועל, אלה עשויים להיות מודפסים עם חומר עוברי או גנטי שתוכנן מתוך מחשבה על גנום / אדם ספציפי. דיוק זה ימנע צורך להשתמש בתרופות מדכאות חיסון, אלה תרופות או תרופות המורידות את יכולתו של הגוף לדחות איבר מושתל אך למרבה הצער גורמות לגוף לאבד את יכולתו להילחם בזיהומים. הדפסת תלת מימד תסייע לנו במעבר ממידה אחת כללית שמתאימה לכל תרופה לרפואה המכוונת לגנום.

כשמדובר באופנה, אדם יכול לסרוק את פניו או את כפות רגליו באמצעות טלפון נייד, והנעליים או משקפי השמש שהם בוחרים יכולים להתאים אישית לגודל הרגליים או הפנים שלהם. אישה שקונה שמלה יכולה לבחור שמלה, לבצע סריקת גוף כדי למדוד התאמה מדויקת ולבצע את השמלה במקום או לשלוח אותה למשלוח למחרת..

גם מכוניות וחלל יושפעו משמעותית. דמיין את ההבדל בצריכת הדלק או החשמל כאשר ניתן להדפיס תלת מימד חלקי רכב, או פוטנציאל מכוניות שלמות וכתוצאה מכך הפחתות משקל משמעותיות. משלוח מכולות בעלות מחצית ממשקלן, יקטין גם את העלויות העצומות והחסכון הסביבתי, וכך גם בשיגור רקטות לחלל עם לוויינים מודפסים בתלת ממד קלים..

להלן שלוש חברות הממוקמות היטב בחזית ההופעה החדשה הזו בייצור.

התממש (נאסד”ק: MTLS)

המטה שלה בבלגיה, עם סניפים ברחבי העולם, לְהִתְגַשֵׁם שילבה את הקבוצה הגדולה ביותר של מפתחי תוכנה בתעשייה עם אחד ממתקני הדפסת התלת מימד הגדולים בעולם. Materialize משבש תעשיות מרובות, כולל תכנון מוסיף טיטניום לחלליות הקל ב 66% מהייצור המסורתי. הם חברו לעשרות מותגים מאז 2013 בכדי להביא את קולקציות המשקפיים שלהם לשוק.

בבלגיה הצליח בהצלחה צוות כירורגי בהנהגתו של פרופ ‘פיליפ בלונדאל בבית החולים האוניברסיטאי בגנט השתלת הפנים המלאה הראשונה של בלגיה הודות לתכנון ספציפי למטופל ולהדפסה תלת ממדית של Materialize. אם יש חברה שמשבשת את השוק ובהיותה מובילה בשוק, היא מתממשת.

3D Systems Corp (נאסד”ק: DDD)


תלת מימד מערכות קורפ הינה מובילה בשוק בענפים רבים הנשענים על ייצור תוספים. דוגמה אחת היא כיצד הם שותפים ברפואת שיניים דיגיטלית עבור מעבדות, מפיצי שיניים ומוצרי OEM. טכנולוגיית הייצור הייחודית והאיכותית שלה מבטיחה התאמה מושלמת, תפקוד ואסתטיקה לכל תותבות השיניים, בין אם הן מלטות, נשלפות או שמורות שתלים.

הם מציעים גם שירותי הדפסת תלת ממד מתקדמים עבור שתלים ומכשור מתכת משמש ליישומים אורטופדיים, עמוד השדרה, קרניומקסילופציאל (CMF), שיניים וטרינריות. חברות מכשירים רפואיים מסתמכות על מומחיות ויכולות הדפסה ישירות (DMP) בכדי להנחות אותן מסדרות אבות טיפוס וניסויים לייצור בנפחים גדולים..

כשמדובר בחומרה לייצור רכב, פתרונות תוכנה ושירותים הם מציעים מסייעים לחברות בפיתוח חלקים בעלי משקל קל יותר כדי להוזיל את עלויות הייצור, לתכנן ולייצר מכלולים חדשניים המפחיתים את ספירת החלקים ומספקים חוזק ויעילות גדולים יותר וליצור אבות טיפוס מציאותיים שיכולים להסיר חודשים מתהליך פיתוח המוצר..

תעשיות אחרות בהן הם מעורבים כוללות חלל, ביטחון ותכשיטים.

Stratasys Ltd (נאסד”ק: SSYS)

Stratasys בע”מ הוא אחד השמות הביתיים הפופולאריים ביותר בכל הקשור להדפסת תלת מימד, החברה היא יצרנית אמריקאית-ישראלית של מדפסות תלת מימד ומערכות ייצור תלת מימד לפתרונות טיפוס מהירים מבוססי משרד ופתרונות ייצור דיגיטלי ישיר. הם צברו מוניטין כשותף להדפסת תלת מימד אמין בתעשיות כולל חלל, רכב, מוצרי צריכה, שיניים, רפואה ותחבורה.

Stratasys מייחדת את עצמה על ידי האופן שבו הם הפכו לפיתרון one stop עבור שחקנים שונים בתעשייה. עבור תעשיית הרכב הם מאפשרים לחברות לעשות אב טיפוס, לבדוק ולייצר כל מיני כלים, ג’יג’ים, מתקנים וחלקים מוכנים לרחוב במהירות ויעילות חסרי תקדים..

במקצועות רפואיים בתחום הבריאות יכולים לאמת את ביצועי המכשיר על מודלים אנטומיים מודפסים תלת ממדיים שמקורם בחולה לעומת מודלים קיימים כמו בעלי חיים וגוויות. בהתבסס על הדמיה אמיתית של מטופלים, מודלים מודפסים בתלת מימד מחקים מגוון תכונות רקמות בהדפסה אחת.

בחירת מתווך מניות

השלב הראשון במסע שלך צריך להיות בחירת מתווך מניות. מתווך שאנו ממליצים עליו הוא Firstrade.

השקעה במניות הדפסת תלת מימד (ייצור תוספים) השקעה במניות הדפסת תלת מימד (ייצור תוספים) השקעה במניות הדפסת תלת מימד (ייצור תוספים)
★★★★★ ★★★★★ סקירת Firstrade

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופים רגולטוריים ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ M1 מימון ביקורת

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופים רגולטוריים ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ ביקורת Public.com

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופים רגולטוריים ואפשרויות השקעה..

עמלות

ועדת אפס

עמלות

ועדת אפס

עמלות

ועדת אפס

חשבון מינימלי

אף אחד

חשבון מינימלי

100 דולר

חשבון מינימלי

אף אחד

מבצעים

מניות חינם *

* ראה אתר לפרטים.

מבצעים

אף אחד

קידום

אף אחד

סיכום

עדיין מדובר בימים הראשונים להדפסת תלת מימד, משקיעים רבים פיטרו את הענף בגלל שאינו מוכר כמו ענפים מוכרים אחרים כמו בינה מלאכותית ובלוקצ’יין. עם זאת, זו תעשייה שתשבש לחלוטין את האופן בו בני אדם מייצרים מוצרים. משקיעים נבונים צריכים להכיר את התעשייה הזו ולהבין שהעתיד יהיה שונה מאוד מתהליך הייצור הסטנדרטי המודרני של פס הייצור.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map