קלאוס סקאנינג, מנכ”ל Digishares – סדרת ראיונות

קלאוס סקאנינג הוא מנכ”ל Digishares, פיתרון תוכנה המשמש בתהליך ההנפקה ובניהול השוטף של המניות המסומנות..

בעבר היית COO של Venturefusion – מערכת אקולוגית אבטחה קריפטו ליצירת וצמיחה של סטארט-אפ. איך עברת להיות מנכ”ל DigiShares?

החזון של VentureFusion היא ליצור פלטפורמת חממה מבוזרת לסטארטאפים. זה יעבוד כפלטפורמה לשיתוף פעולה ו- bootstrapping בה מייסדים יכולים לסמל את ההון בסטארט-אפים שלהם (גם אם אין יחידה חוקית) ולהשתמש באסימוני ההון כאמצעי תשלום לכל מי שתורם לסטארט-אפ. לאחר מכן מייסדים יכולים להכין תוכנית לכמה הון שהם רוצים להוציא כדי לפתח חלקים שונים בסטארט-אפ שלהם, מה שהופך תוכניות להקצאת אסימונים פרטיים לתורמים קצרי טווח כמו פרילנסרים ותורמים לטווח ארוך, כגון מייסדים משותפים וקבועים. חברי הקבוצה, בתנאי הבשלה. VentureFusion הוא עדיין פרויקט פעיל מתמשך אך הוא מנוהל בעיקר על ידי מייסדי השותף יוריי זוברובסקי בימינו..

VentureFusion הניע אותנו לבדוק כיצד לסמן הון עצמי ובתחילת 2018 זה היה מושג חדש יחסית. הלכנו לכמה מהכנסים הראשונים באירופה בנושא הרעיון והחלטנו ליצור פרויקט חדש, GoSecurity, שיתמקד באסימון של ניירות ערך. פרויקט זה מיתוג מאוחר יותר ל- DigiShares והפכתי למנכ”ל. כעת המוקד העיקרי שלי הוא לנהל ולפתח את DigiShares.

האם תוכל לפרט על השירותים שמציעה DigiShares?

DigiShares היא אחת הספקיות המובילות של תשתית תוויות לבן להנפקת וניהול אסימון ניירות ערך באירופה. המוצר הראשון שלנו היה פלטפורמה של פרויקט יחיד להנפקה וניהול לטווח ארוך של ניירות ערך מסומנים, ואנחנו רק משחררים שדרוג גדול שיכול להתמודד עם מספר פרויקטים עם הרבה יותר פונקציונליות. אנחנו אחת החברות הבודדות באירופה – והיחידה בנורדיה שיכולה לספק פלטפורמה תפעולית מסוג זה.

הפלטפורמה שלנו יכולה להתמודד עם זרימת העבודה המלאה של STO (הצעת אסימון אבטחה), החל ברישום משקיעים, אימות (KYC / AML), אישור, ועד לרכישה בפועל של אסימונים באמצעות פיאט או קריפטו, חתימה על חוזים (חתימות אלקטרוניות), אסימונים סקירת טבלת מכסי מחזיק, תקשורת עם מחזיקי אסימונים, הצבעה (אסיפות בעלי מניות), תשלום דיבידנד וכו ‘.

עבור הון סמלי אנו מציעים פונקציה ייחודית בה אנו מאפשרים להיות חלק מבעלי המניות ללא סמל, כלומר דיגיטציה ככל האפשר אך לא מסומנת, כך ללא הוצאת אסימונים. זאת על פי בקשת הלקוח מכיוון שחלק מלקוחותינו הביעו חשש כי ברצונם לפנות הן למשקיעים קריפטו והן למשקיעים שאינם קריפטו – ומשקיעים שאינם קריפטו עשויים להעדיף רישום שאינו אסימון. פונקציה ייחודית נוספת עליה אנו עובדים היא מיני בורסה, פלטפורמת מסחר פנימית דמוית OTC עבור מחזיקי האסימונים במסגרת פרויקט יחיד..

בסך הכל אנו מספקים פתרונות המאפשרים לכל אחד לערוך STO משלו או להציע מספר STOs בו זמנית. אנו עובדים בעיקר בשותפויות עם תווי לבן, כאשר הלקוחות מציעים את הפתרון תחת שם המותג שלהם.

בנוסף לספק את התוכנה, אנו מספקים גם גישה למערכת האקולוגית של אסימון האבטחה. יש לנו רשת גדולה של שותפים למשפטים, השקעות, משמורת, KYC / AML וכו ‘. חלקם משולבים בפלטפורמה.

Digishares היא אחת החברות הבודדות בענף שמשרדיה הראשיים נמצאים בדנמרק. האם תקנות ניירות ערך דניות תומכות בדיגיטציה של מניות?


בעוד שאנו מבוססים בדנמרק ודואגים לתקנות ניירות ערך מקומיות, חשוב לציין מראש שאנו רשומים אגנוסטיים ויכולים לפעול מכל תחום שיפוט. ואכן יש לנו פרויקטים מתמשכים גם באירופה וגם בארה”ב.

באופן מקומי, אנו עובדים עם עורך דין דני ועם הרגולטורים הדניים כדי לקבוע אם ניתן לייצג מניות כסימנים. עד כה עורך הדין שלנו קבע כי מניות מסומנות נתמכות בחקיקה דנית, אך פרטים מסוימים זקוקים לאישור של הרגולטור ומשרד התעשייה, העסקים והפיננסים. DigiShares הגיש בקשה להשתתף בארגז החול של הרגולטור הדני כדי לנתח עוד יותר כיצד ניירות ערך מסומנים יכולים להתקיים במקביל לחוק הדני..

מדינות מסוימות אינן תומכות באסימון של מניות מאחר והן דורשות תעודות מניות מבוססות נייר או מסחר נוטריוני. למרבה המזל חקיקת ניירות הערך הדנית תומכת בדיגיטציה של מניות ואין אף אחת מהדרישות הללו.

היכולת לסמל מניות (וסוגים אחרים של ניירות ערך) חשובה כמובן עבור DigiShares ועבור חברות דניות, אך תהיה לה חשיבות גם מחוץ לדנמרק, מאחר וניתן להעביר ניירות ערך המונפקים בדנמרק לכל מדינה שחברה באיחוד. אנו מאמינים כי דנמרק יכולה להיות יעד STO טוב מהסיבות הנ”ל – אך גם משום שאנו מאמינים כי ניתן להפחית משמעותית כאן עלויות STO אופייניות אחרות (התאגדות, עלויות משפטיות וכו ‘). כהטבה נוספת, דנמרק היא סמכות שיפוט פיננסית מהימנה ביותר עם אחת משכבות השחיתות הנמוכות ביותר בעולם.

איך המערכת האקולוגית והקהילה האסימונית בדנמרק?

הוא עדיין קטן למדי, אך אנו עושים כמיטב יכולתנו לפתח אותו בכנסים קבועים בקופנהגן. אנו מארגנים כנס שנתי המתמקד בניירות ערך מסומנים (Fintech Disruption Summit – http://www.fintechdisrupt.dk/en/home/) ואירועים קבועים בסוגים שונים של טוקניזציה, בפעם הבאה ב -12 בספטמבר עם דגש על טוקניזציה של נדל”ן (http://www.digishares.io/events).

אנו כיום החברה הנורדית היחידה עם פלטפורמת הנפקת STO ואנחנו גם הראשונים לנהל STO. עם זאת, אנו מצפים מאחרים שיצטרפו אלינו בקרוב.

אתה נמצא כעת בתהליך גיוס כספים עבור STO משלך. כמה אתה מגייס, ואילו הטבות יקבלו המשקיעים?

אנו מגייסים קצת מתחת ל -1 מיליון אירו. מגבלה נמוכה יחסית זו נקבעה כדי לאפשר לנו לפנות למשקיעים קמעונאיים ולשווק את ה- STO באופן ציבורי ברחבי אירופה. בנוסף, הגשנו טופס D בארה”ב כדי שנוכל לפנות למשקיעים המוסמכים בארה”ב. התקנות האירופיות גמישות יותר מארה”ב ומאפשרות לנו ליצור STO “דמוקרטי” יותר מכיוון שמותר לנו לכוון למשקיעים קמעונאיים כמעט בכל מדינות אירופה..

תכננו את ה- STO שלנו כך שמשקיעים מקבלים מניות משותפות בחברה עם אותן זכויות ממשל בדיוק כמו מייסדים, בדומה להנפקה רגילה. חברות STO רבות מעצבות אסימונים “מוגבלים” עם זכויות ממשל מוגבלות למדי למשקיעים, אך לא רצינו לעשות זאת. באופן כללי, אנו מאמינים שזו תהיה בעיה עבור תעשיית STO אם מנפיקים ימשיכו ליצור אסימונים עם זכויות ממשל משקיעים מוגבלות מאוד..

מה התוכניות לגיוס הכספים?

הכספים שנאספו ישמשו להאצת הפיתוח שלנו & מאמצי שיווק. בנוסף, ישנם רישיונות מסוימים שנרצה לקבל על מנת להרחיב את היקף העסק שלנו. באופן כללי, אנו רואים יותר לידים & הזדמנויות כרגע מכפי שיש לנו את המשאבים לנצל.

אתה מארגן אירוע על נדל”ן מסומן בקופנהגן ב -12 בספטמבר. האם אתה רואה בנדל”ן את סוג הנכסים המבטיח ביותר שיש לסמל?

כן, אם אתה מסתכל על סטטיסטיקה ומדבר עם מומחים בתעשייה, יש הסכמה שנדל”ן הוא הנתח ההומוגני הגדול ביותר בשוק STO כרגע. אז נכון לעכשיו, אנו מכוונים את מאמצי השיווק והפיתוח שלנו לכיוון זה. באירוע שלנו לקידום נדל”ן ישתתפו כמאה אנשי מקצוע בתחום הנדל”ן מהנורדיות. 90% מהם הם אנשים שאינם בלוקצ’יין שאנו מקווים להניע ולהעניק השראה לאמץ בלוקצ’יין. באופן כללי, אנחנו לא הולכים לאירועים רבים בתעשיית הבלוקצ’יין אלא משקיעים את המאמצים שלנו בפיננסים המסורתיים & תעשיות נדל”ן.

אנו מקווים להכריז על STO נדל”ן בקרוב, ואנחנו מעורבים גם בפרויקט מרגש באמת בנושא יצירת חילופי אסימונים ביטחוניים אירואסיים.

באילו סוגי נכסים אחרים תתמקד?

באמצעות שותפים אנו בוחנים גם חוב ואג”ח, אך אנו מתמקדים בעיקר בהון בשלב זה. הפלטפורמה יכולה להתמודד עם כל סוג של אבטחה.

איפה אתה רואה את הענף בעוד 5 שנים ואת התפקיד של DigiShares בענף זה?

כרגע אנו רואים שתי מגמות עיקריות; אחד עם סטארטאפים שמנסים ליצור תשתית פיננסית מקבילה חדשה ואחר עם בעלי תפקידים מאמצים בלוקצ’יין ומתקרבים להזדמנויות החדשות במהירות שלהם. בסופו של דבר שתי מגמות אלו יתמזגו ותקום תשתית פיננסית חדשה בה יהיו עדיין כמה מוסדות פיננסיים ותיקים וחלק מהשחקנים החדשים יוקמו כמנהיגים. נראה רק תקני פרוטוקול אסימון אבטחה אחד או שניים עיקריים. הצרכן (המשקיעים) הוא הזוכים האמיתיים עם עמלות נמוכות בהרבה למסחר, ירידת ריבית על חובות, ריביות מוגברות לפיקדונות, פעולות פיננסיות מהירות ויעילות יותר וכו ‘וכו’..

למידע נוסף בקר בדף רישום העסקים של Digishares או באתר אתר Digishares.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map