אוליבר סיה, מנכ”ל Fraxtor Capital – סדרת ראיונות

יש לך סיפור חיים מעניין ומגוון, לאחר שבילית 17 שנים בשירות המדינה כקצין חיל האוויר של סינגפור, וטייס. איך עברת מקריירה כזו להשקת חברת השקעות הנדל”ן הראשונה שלך Hanson Court Pte Ltd.?

היו לי שתי תשוקות שגדלתי. האחד היה תעופה והשני היה השקעות נדל”ן. התגייסתי כטייס לחיל האוויר כשהייתי בן 19 והציעו לי מלגה ממשלתית להמשך לימודי באוסטרליה. בגיל 21 קניתי את הנדל”ן המסחרי הראשון שלי, שהיה יחידת קמעונאות בקניון בסינגפור. כשסיימתי את לימודי בגיל 23, מכרתי את היחידה הקמעונאית במחיר כפול ממחיר הרכישה, מה שהניב לי יותר מפי 10 מהחזר ההון. כל כך הסתקרנתי מזה שלא יכולתי לחכות לקנות את הנכס הבא שלי, הפעם, יחידת מגורים בסינגפור. מכרתי את היחידה הזו כעבור שש שנים תמורת יותר מכפול ממחיר הרכישה.

ידעתי שאני עומד במשהו. אז הקמתי את רכב ההשקעות המשפחתי שלי Hanson Court Pte Ltd (על שם הנכס הראשון שרכשנו) לאחר שסיימתי את הכשרת הטייס בחיל האוויר בשנת 2009 (במהלך המשבר הפיננסי). המשכנו לקנות עשר יחידות מסחריות ותעשייתיות בסינגפור, עם אסטרטגיה להוסיף ערך לנכסים באמצעות שיפור נכסים. בכך הצלחנו לדחוף את הכנסות השכירות באופן משמעותי ומכרנו את היחידות חמש שנים מאוחר יותר, והשגנו יותר מ- 40% IRR (עמ ‘).

לאחר ששירתתי במשך 17 שנים, בשנת 2018, עזבתי את חיל האוויר כדי להתמקד בסטארט-אפ שלי Fraxtor.

על מנת להכיר את קוראינו טוב יותר, תוכל לשתף אותנו במה שעושה הנסון קורט פטה בע”מ?

Hanson Court Pte Ltd הוקמה כחברה להשקעות בנכסים בסינגפור. במהלך המשבר הפיננסי ב -08 / 09 רכשנו נכסים מסחריים ותעשייתיים רבים בהערכה נמוכה יותר והחזקנו בהם עד להחלמת השוק והרווחנו לנו יותר מ- 40% IRR. כרגע אנחנו עדיין מושקעים ביחידות מסחריות בסינגפור וגם יצאנו לחו”ל לסין כדי לפתח נכסים.

האם היה משהו שראית או מנוסה בהפעלת הנסון קורט, אשר נתן לך השראה להשיק את חברת Fraxtor המתמחה בהצעת נדל”ן מסומן וממומן בהמונים?

דרך הניסיון שלי בהשקעה ברכוש, הבנתי שאפשר לטפל בכמה נקודות כאב באמצעות אסימון. ראשית, היה זה הוצאות ההון הגדולות הנדרשות לרכישת נכס שמקשה על המשקיעים לגוון את תיק ההשקעות שלהם. שנית, זה היה חוסר הנזילות של ההשקעה, מה שהופך אותה לאסורה על אנשים שרוצים להשקיע בטווח הקצר. שלישית, היא קיבלה גישה לשוק הנדל”ן העולמי. הידע הנדרש לביצוע בדיקות נאותות בנכס ואף לבניית ההשקעה מקשה על אנשים להשקיע מעבר לים..

עם פלטפורמה כמו פרקסטור, אנו יכולים לאפשר למשקיעים להשקיע איתנו בשווי נמוך מ -10,000 דולר וליהנות מחוויית השקעה ללא טרחה.

האם תוכל לפרט כיצד מקנה Fraxtor באיזה נכס להשקיע?

כיום אנו מתמקדים בפרויקטים אופורטוניסטיים ומוסיפים ערך בשווקים בשלים כמו אוסטרליה, יפן, סינגפור ואירופה (כולל בריטניה). אלה שווקים שהצוות שלנו מנוסה יותר גם כן.


ראשית, אנו בוחנים שני גורמים מרכזיים: מיקום ופוטנציאל. מיקום הוא משהו שאנחנו לא יכולים לשנות. מכאן שחיוני לבחור פרויקטים על בסיס הנגישות והרצוי של מיקום הנכס. הפוטנציאל הוא מה שאנחנו יכולים לפתוח בנכס באמצעות יוזמות שיפוץ או שיפור נכסים. אנו מרגישים שזה מאפשר לנו להגדיל את ערך הנכס.

לאחר מכן נבחן את המבנה הפיננסי של הנכס. אנו בוחנים את הדרך הטובה ביותר לבנות את ערימת ההון של ההשקעה כדי למקסם את התשואה למשקיע. במצב השוק הנוכחי, אנו בוחנים 10 +% IRR עבור פרויקטים בעלי ערך מוסף ו- 15 +% IRR עבור פרויקטים אופורטוניסטיים..

פרויקטים העומדים בקריטריונים שלנו יוצגו בפני ועדת ההשקעות שלנו לבחירה.

כמה זמן מוחזקים הנכסים? האם המטרה היא לשכור אותם, או להפוך אותם לרווחי הון?

משך תקופת ההחזקה תלוי בסוג הנכס ובאסטרטגיה שאנו נוקטים. עבור פרויקטי הפיתוח שלנו, אנו שואפים למכור את הנכסים בהקדם האפשרי כדי לפתוח את התשואה למשקיעים שלנו. זה ייקח כנראה בין 1.5 ל -3 שנים. עבור פרויקטי ההשקעה שלנו, המטרה היא להוסיף ערך לנכסים באמצעות יוזמות שיפור, להגדיל את הרווח התפעולי הנקי ולמכור אותם בהמשך לרווחי הון. זה ייקח בין 3 ל -5 שנים.

האם ניתנים עדכונים חודשיים או רבעוניים למשקיעים? לאיזה סוג מידע הם יכולים לגשת?

המשקיעים מתעדכנים כשיש עדכונים על הנכס. המשקיעים יכולים לגשת לתזכיר המידע של הנכס וכן ללימוד הכדאיות הכספית שעשינו לפרויקט..

היכן מוסדר Fraxtor ואילו רישיונות יש לו?

Fraxtor כיום פטורה מרישוי בסינגפור מכיוון שאנו עוסקים רק במשקיעים מוכרים.

האם תוכל לספר לנו על כמה מההשקעות הנוכחיות שאתה מציע, כגון המיקום וסוג הנכס?

הפרויקט הנוכחי שלנו הוא פיתוח מחדש של נכס קרקע למגורים בסינגפור. הנכס ממוקם באדף פארק אדלפי לאורך כביש תומסון העליון. אנו מתכננים להרוס את הנכס הקיים ולבנות שתי יחידות דו קרקעיות על הקרקע.

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק עם הקוראים שלנו?

Fraxtor תרחיב את פעילותנו באוסטרליה בקרוב ואנחנו בתהליך קבלת רישיון אוסטרלי לשירותים פיננסיים.

למידע נוסף בקרו ב- Fraxtor Capital.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map