מיילס מילסטון, מנכ”ל Globacap – סדרת ראיונות

מיילס מילסטון, הוא המנכ”ל & מייסד Globacap, פיתרון מקצה לקצה לגיוס הון, ניהול נכסים ואפוטרופסות לניירות ערך דיגיטליים.

בעבר היית CTO של הימורי קולוסוס, שהוא עסק מצליח להימורי ספורט הפועל מחוץ לבריטניה. האם הוצג לך לראשונה ביטקוין וקריפטו בתפקיד זה?

קולוסוס אינו משתמש בביטקוין או בקריפטו בעסקיו, אולם ראיתי שביטקוין צובר כוח בתעשיית המשחקים הרחבה יותר, והתחלתי לחקור את הבלוקצ’יין יותר לאחר שראיתי זאת. לפני שקולוסוס אמנם – כמעט קניתי ביטקוין עומס כשהוא היה 300 דולר, לצערי לא הבנתי מספיק בבלוקצ’יין באותה תקופה והחלטתי נגדו ברגע האחרון. אני בטוח שלכולם יש את הסיפור ‘כמעט קנה ביטקוין’!

מה גרם לך לעבור מ- CTO של עסק הימורי ספורט מצליח, לייסד Globacap?

לפני קולוסוס, הרקע שלי היה שוקי הון: התחלתי כמתכנת בבנק, אחר כך אנליסט מחקר כמותי כמותי, בניית מכירות נגזרים ומכירת סחורות אלגוריתמיות בהמשך. אז כשכולם שעשו ICO בשנת 2017 ניסו להימנע מכינוי האסימון שלהם כבטחון פיננסי, זה גרם לי לחשוב על בניית ביטחון פיננסי אמיתי כאסימון.

היתרונות ניכרו: (i) העברה מיידית של נכסים פרטיים, ו- (ii) ניהול פשוט (למשל פעולות ארגוניות, פיצול מניות, רכישות חוזרות וכו ‘). זה היה כל כך משכנע שהייתי צריך להתחיל את גלובאקאפ. מייסד קולוסוס היה אחד המשקיעים הראשונים שלנו.

האם תוכל לשתף אותנו במה בדיוק Globacap עושה?

אנחנו פלטפורמה אוטומטית לשוק ההון. מוסדר על ידי ה- FCA עם דרכון ברחבי אירופה.

הפלטפורמה האוטומטית שלנו עושה:

(1) הנפקת ניירות ערך – כל הממשל לאורך גיוס הון, כולל בנייה, אישור והפצה של מסמכי הצעה תוך הקפדה על עמידה ברגולציה על פני 41 מדינות (וספירה), והנפקת אגרות החוב או ניירות הערך המסומנים למשקיעים..

(2) מינהל ניירות ערך – ניהול פשוט של לחיצה אחת, כולל כל הפעולות הארגוניות (פיצול מניות, רכישות חוזרות וכו ‘), ארגון מחדש, הצבעה של פרוקסי, ותשלום חלוקות (דיבידנדים או קופונים). ההבדל בינינו לבין פלטפורמות אחרות לניהול טבלת כובע הוא בלוקצ’יין. כאשר מתבצעת העברת בעלות, זה בא לידי ביטוי בטבלת המכסים בזמן אמת, וחותך שכבת ניהול תקורה שפלטפורמות שאינן בלוקצ’יין אינן יכולות להימלט מהן..


(3) משמורת דיגיטלית – אנו אפוטרופוס מורשה לאבטחת כספים ומזומנים.

אנחנו גם החברה היחידה עד כה שיצרה הון מסומני כחזקת מניות ישירה, מבלי להשתמש במבנה מועמד. בסימני הון אחרים ברחבי העולם, מועמד נדרש לשמש כבעלים החוקי של מניות הבסיס. עם זאת, יצרנו מבנה שעובד סביב זה בגבולות הרגולציה הקיימים, ומאפשר למחזיק האסימון להיות גם המחזיק החוקי במניות הבסיס..

ביוני 2019, Globacap יצא בהצלחה מהתקנות של ה- FCA קבוצת ארגזי חול 4, הופכת לפלטפורמת ההצעה והניהול הדיגיטלית הראשונה בבריטניה המפוקחת במלואה. האם תוכל לשתף אותנו בחוויה של להיות בקוהורט 4?

חוויה נהדרת. ה- FCA חלץ בהצלחה בתפיסת ארגז החול בקרב הרגולטורים בעולם, אנו יודעים על כמה רגולטורים אחרים שמנסים כעת להעתיק את ההצלחה של ה- FCA. הוקצה לנו קצין תיקים ביום הראשון, הוא היה זמין לאורך כל התהליך בכל עת ותמיד היה מאוד מועיל, אפילו השיב להודעות דוא”ל בסוף השבוע (איזה ארגון ממשלתי עושה את זה?). ארגז החול נתן לנו את האפשרות לבחון את הטכנולוגיה והתהליכים החדשים שלנו בסביבה רגולטורית מבוקרת, מה שהוביל בסופו של דבר לקבל הרשאה מלאה במסגרת זמן מהירה יותר ממה שהיה אפשרי ללא ארגז החול..

לפני חודשיים הודיעה Globacap על שותפות אסטרטגית עם Archax המציעה סחר בשוק המשני. האם תוכל לפרט על היתרונות של שותפות זו?

גלובאקאפ מתמקדת בהשקעות פרטיות. עם זאת, חלק מאותם מנפיקי ניירות ערך עשויים לחפש מסחר משני ציבורי מלא, ואם כן, ארכקס תהיה מוכנה לרשום ולהקל על המסחר באותם ניירות ערך. יש להם תמיכה מוסדית נהדרת וטכנולוגיית ליבה המסופקת על ידי Aquis, המהווה בורסת מניות אירופאית מובילה וספקית טכנולוגיית מנועים תואמת. אנו שותפים על מנת להשתמש ב- Archax כמקום רישום ומסחר.

גלובאקאפ הוכר לאחרונה כחברות המשבשות ביותר בבריטניה מדד Disruption50, המדגיש את חברות הטכנולוגיה המשבשות ביותר בבריטניה. ההישג הזה הפתיע אותך? האם זה עזר להביא לקוחות נוספים?

זה אכן הפתיע אותי מכיוון שלא שמענו על מדד Disruption50 לפני המועמדות! אנו שמחים וענווים להיכלל במדד זה, בין חברות טכנולוגיה משבשות מאוד. אנו מאמינים כי אנו משבשים את שוק ניירות הערך המסורתי, ואנו נעשה זאת יותר ויותר בכוח כאשר אנו ממשיכים להגדיל את עסקנו. ההכרה אכן שלחה לקוחות נוספים לכיווננו.

משקיעים יכולים להשקיע כרגע בנכסים פרטיים מסומנים מרחבי העולם בפלטפורמה שלך. האם אתה מקבל משקיעים בארה”ב? האם יש מגבלות על השקעות בינלאומיות?

אנו מקבלים משקיעים מוכרים בארה”ב, בהתאם להצעה הספציפית. ברחבי העולם, לכל מדינה יש מערכת ייחודית משלה של כללי קידום פיננסי. גם בתוך האיחוד האירופי קיימים הבדלים קטנים בין חלק מהמדינות החברות. הפלטפורמה שלנו מייעלת זאת עבור מנפיק – באופן אוטומטי מראה או מסתיר הזדמנויות השקעה מסוימות למשקיעים ספציפיים בהתאם למיקומם וסוגם, ומבטיחה עמידה בתקנות המקומיות בכל עת..

גלובאפ מגייסת 3 מיליון ליש”ט. האם תוכל לספר לנו עוד על גיוס זה ועל מה ישמשו הכספים?

אנו בשלב מאוחר של השלמת סבב מימון כרגע. חלק גדול מהכספים מסבב זה ישמשו לשיווק ולגודל המצע. עד היום לא ביצענו שיווק מקיף, במקום זאת התמקדנו בבניית המוצר וקבלת אישור רגולטורי. לאחר שעשינו זאת, וסיימנו מספר עסקאות בפלטפורמה החיה, אנו מתחילים כעת לשווק את הפלטפורמה ואת קנה המידה.

איפה אתה רואה את גלובאקאפ ממוצב בעוד 5 שנים?

אנו מתמקדים בנכסים פרטיים במגזר הקטן והבינוני. במילים אחרות: גדול מדי בשביל מימון המונים עד להנפקות בבורסה קטנה / אמצעית, כמו שוק LSE AIM. אנו מאמינים כי השוק מתומחר יתר על המידה ואינו מוגן עבור אותה דמוגרפיה. הטכנולוגיה שלנו מעניקה לחברות חוויה טובה יותר, תהליך קל יותר, עמידה רגולטורית מלאה, עלויות נמוכות יותר, ומאפשרת לקצה הגדול יותר של טווח זה להישאר פרטיים יותר זמן – מה שמקנה למשקיעים גישה לנזילות בשוק המשני תוך הימנעות מהתקורות הקשורות להפוך לגוף ציבורי..

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק עם הקהל שלנו?

זהו שלב מרגש בהתפתחות ענף ניירות הערך. כעת יתכן ונכסים פרטיים ייסגרו באופן חופשי יותר, שנייר ייעלם באמת במנהל ניירות ערך, וכי נכסים פרטיים בשווי מיליארדי דולרים יהיו מאוגטים בעלות אפקטיבית – מה שעלול לפתוח גל חדש של צמיחה כלכלית..

למידע נוסף בקר ברישום העסקי שלנו ב- Globacap או בקר באתר גלובאקאפ אתר אינטרנט.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map