בסטיאן דון, מנכ”ל מפעל אסימונים – סדרת ראיונות

בסטיאן דון הוא המייסד & מנכ”ל שניהם מפעל אסימונים ובלוקימו.

איך הסתבכת לראשונה במרחב הבלוקצ’יין?

בתחילת 2011 קראתי על ביטקוין ברשת בלוח מודעות עם הרבה חברים פעילים ומעניינים. די מהר התעניינתי יותר בטכנולוגיה הבסיסית והתחלתי לקרוא על בסיס יומי אודותיה במקורות שונים (reddit, bitcointalk וכו ‘). לאחר שהוצג Ethereum בשנת 2013, ואחריו המכירה המקדימה בשנת 2014 וההשקה בשנת 2015, עקבתי מקרוב אחר ההתקדמות והאפשרויות. אחרי הטירוף של ICO, החלטתי להיות פעיל ולשלב שני עולמות שאני מבין די טוב שהם נדל”ן ובלוקצ’יין, עם גישה רצינית כלפי פיתוח ורגולציה של מוצרים.

אתה מנהל כעת 3 פרויקטים, Blockimmo המתמחה באסימון נדל”ן, STX Swiss שהיא בורסת אסימון ביטחונית מבוזרת ו- TokenFactory שהיא ספקית טכנולוגיה לדיגיטציה של נכסים. אתה יכול להודיע ​​לנו מה הגיע קודם?

מגיע מענף הנדל”ן אני מכיר די את האתגרים סביב מחלקת ההשקעות הלא נזילה הזו וחסמי הכניסה הגבוהים. בתחילה, החברה שהקמתי נקראה “בלוקימו”, עם החזון לאפשר לכל אחד להשקיע בנדל”ן (גישה) ובנוסף להפוך נכס זה למשהו נזיל יותר. עם שני המפתחים הפנטסטיים שלנו (מייקל דיץ / ג’סי נגאטאי) פיתחנו את פלטפורמת (ההנפקה הראשונית) שלנו ב- Ethereum Blockchain הציבורית, ללא הצגת סטנדרטים קנייניים או אסימונים חסרי תועלת בין (שירות). בנוסף, ביצענו כמה פסיקות (מוצלחות) עם הרגולטורים הפיננסיים של שוויץ וליכטנשטיין הקשורות לאסימון נכסים. על מנת לעמוד בהבטחה השנייה שלנו (נזילות לשוק המשני) יזמנו את STX.SWISS כדי להדגים את האפשרויות של בורסה חסרת אמון, עמית לעמית (מבוזרת) ללא מפעיל, עבור נכסים מסומנים כמו נדל”ן. לסיכום, בנינו פיתרון לאסימון טוקניזציה הן לשוק העיקרי והן לשני המשני. על מנת להרחיב את הלקוחות והשותפים הפוטנציאליים שלנו, החלטנו לשנות את שם החברה ל- Token Factory Switzerland Ltd. הפלטפורמה (המותג) “בלוקימו” עדיין תשמש באופן טבעי לאסימון נדל”ן..

בלוקימו מסמל נדל”ן, נכון לעכשיו כל הנכסים נמצאים בשוויץ. האם נראה עוד אפשרויות נדל”ן בינלאומיות?

כן בהחלט. למעשה, שוק הנדל”ן השוויצרי הוא בזכות האטרקטיביות שלו בקרב שחקנים מבוססים (משקיעים) די מסובך להתחיל. נכון לעכשיו יש לנו כמה פרויקטים (הן נכסים קיימים והן פרויקטים של פיתוח נכסים) שנמצאים מחוץ לשוויץ ויוכרזו בבוא העת..

כיצד מקבלים ובוחרים את תיק הנדל”ן המוצע?

זו שאלה טובה, המתייחסת לכל פלטפורמת השקעות נדל”ן (ללא קשר אם אתה משתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין). בשל ניסיוני בשוק הנדל”ן (12+ שנים) וכמובן בשל העובדה שאנחנו אחת מהפלטפורמות הבודדות שלמעשה כבר סימנו נדל”ן עם חוזים חכמים ציבוריים זמינים עבור אסימוני האבטחה שהונפקו ועסקאות הניתנות למעקב מההשקעות בבלוקצ’יין הציבורי של את’ריום – זכינו לתשומת לב רבה ומקבלים הרבה בקשות למקרי אסימון עתידי.

האם STX Swiss כרגע מורשית, אם לא אתה בתהליך רכישת רישיון? באיזו סמכות שיפוט זה יורשה?


STX.SWISS הוא בורסה מבוזרת המוכיחה את הרעיון כיצד ניתן להחליף אסימוני אבטחה בבלוקצ’יין ציבורי (Ethereum) ללא מעורבות של אף גורם שליטה (מפעיל). המשמעות היא שאף גורם ריכוזי אינו שולט באלמנטים חשובים הדורשים רישיון, למשל הארנק (אפשרית רק גישה מבוזרת) אלא גם אלמנטים חשובים יותר כמו פקודת ההזמנות (אין) או ספקי הנזילות (אפשר רק באמצעות תהליך מבוזר). מידע נוסף ניתן למצוא בפוסטים בבלוג שלנו (רמה גבוהה / יותר ממוקד טק). אנו מתקדמים עם הקמת מרכזיה מוסדרת עם אלמנטים מרכזיים (על מנת לשלוט באלמנטים מסוימים הנדרשים על ידי הרגולטור להיות בשליטה). אנו עושים זאת יחד עם מכון מורשה שבסיסו בשוויץ ומקווים להודיע ​​על פרטים נוספים בזמן הקרוב.

מהן הדרישות לרישום אסימון אבטחה ב- STX Swiss?

אנו דורשים כי אסימון האבטחה נמצא בשליטת בעל הנכס (המנפיק) בכל נקודת זמן. במילים פשוטות, זה מה שמייחד את פתרון הטוקניזציה שלנו, כמו עם blockimmo (TokenFactory) אנו מציגים “רשימת היתרים” של חוזה חכם שמצורף לחוזה החכם החכם של אסימון ERC20. בתוך “רשימת ההיתרים” יש כתובת של משקיעים מזוהים (כלומר הם עברו תהליך עלייה למטוס KYC / AML). למרות שאנחנו קוראים לזה “רשימת היתרים” זה למעשה מנגנון מיפוי, אז עם הפתרון שלנו אתה לא מאבד מהירות (עסקה) לא משנה אם יש אלף או מיליון כתובות שמופיעות ברשימת היתרים..

Token Factory מציע שירותי דיגיטציה של נכסים. האם תוכל לפרט על סוגי השירותים השונים?

כן, נכון לעכשיו אנו מציעים קטע פאזל חשוב לאסימון; בהיותו הפיתרון הטכני שעבר ביקורת והוצאה לפועל מספר פעמים וזמין לכל נכס אחר. היבט חשוב נוסף הוא שפתרון זה מבוסס על בלוקצ’יין Ethereum הציבורי, על סטנדרטים פתוחים ובכך הוא “הוכחה עתידית” למערכת האקולוגית הפיננסית המבוזרת הקרובה. בנוסף, איננו הופכים את בעל הנכס (המנפיק) לתלוי בנו, הם בשליטה ובבעלות מלאה על החוזים החכמים המייצגים את הנכס המסומן. כמובן, בהתבסס על ניסיונותינו, אנו מציעים שירותי ייעוץ בעיקר סביב נושא האסימון והדרישות והאתגרים בשוק הפיננסי.

מהם שירותי התווית הלבנה המוצעים על ידי Token Factory?

יש שפע של שווקי נישה עם שחקנים חזקים, כאשר אסימון ככזה מביא יתרונות לפתרונות הקיימים. אנו פתוחים לספק את הפתרון הטכני שלנו כשירות תווית לבנה מלאה (Software as a Service / SaaS) עבור אותם שחקנים וכיום אנו עובדים באופן פעיל על השקת כאלה בעתיד הקרוב..

אתה מציע ניהול משקיעים; אתה יכול לפרט מה הם שירותי הניהול האלה?

קטע פאזל מרכזי הקשור לאסימוני אבטחה הוא, מלבד רשימת ההיתרים המקוונת שלנו, הדרך בה אתם עולים על המשקיעים וכיצד אתם מנהלים אותם באופן פעיל כדי לשמור על תאימות לרגולציה. בנינו פיתרון שלם ללא עלייה למטוס, המשולב עם ספקי KYC ו- AML חזקים ומציעים זאת ללקוחותינו המחפשים פיתרון טכני עובד..

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק עם הקהל שלנו?

כן, כרגע אנו קרובים מאוד לשותף עם שותף חזק ותואם רגולציה ואז נוכל להציע “one-stop shop” מלא לאסימון. אז לא רק פיתרון טכני חזק, אלא גם נותן מענה לאלמנטים המשפטיים, הרגולטוריים, הציות, ההפצה והשיווק / יחסי ציבור. הכל מספק אחד עם ידע, איכות ומהירות, שמבין באמת הצעת ערך אמיתית (ספק נזילות) הן עבור המנפיק והן עבור המשקיע. אנחנו עדיין בתחילת עידן האסימון ויש זמנים מרגשים לפנינו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map