לוק פאלמפין, מנכ”ל טוקני – סדרת ראיונות

לוק פאלמפין הוא מנכ”ל פתרונות TOKENY ספק תוכנה מבוסס לוקסמבורג שבונה פלטפורמה מקצה לקצה להנפקה, ניהול והעברת ניירות ערך מסומנים באופן תואם.

אנטואן: האם תוכל לספר לנו על פלטפורמת ההנפקה של Tokeny וכיצד היא נבדלת מהמתחרים?

לוק: בטוקני אנו המובילים באירופה מבחינת פלטפורמות טוקניזציה. אנו מספקים ללקוחותינו את הפלטפורמה מקצה לקצה המודולרית הדרושה להם כדי לבצע דיגיטציה של הנכסים שלהם. עבור מנפיקים בודדים אנו יכולים להפוך תהליכים מורכבים ומסורבלים המעורבים בחלוקת ניירות ערך מסורתיים. עבור רב מנפיקים, כמו בנקים להשקעה, מנהלי נכסים או שווקים, אנו מספקים את הפתרונות שלנו באמצעות פלטפורמת תווית לבנה ומערכת ממשקי API.. 

אנו כרגע הפלטפורמה החיה היחידה בשוק שיש בה את הטכנולוגיה לדיגיטציה של ההנפקה, העברת האבטחה התואמת ושירות לאחר ההנפקה. מערכת הציות שלנו היא גם ייחודית, מכיוון שאנחנו החברה היחידה בעולם עם מאמת onchain שמאכיפה את הכללים והתקנות הנדרשים המסדירים אבטחה פיננסית.. 

אנטואן: איך היית מעורב באופן אישי?

לוק: יש לי ניסיון של למעלה מ -10 שנים ביזמות ופיתוח תוכנה. עבדתי עם כמה משווקי המסחר האלקטרוני הגדולים באירופה, ובסופו של דבר מכרתי את חלקי בשנת 2017. בשלב זה כולם דיברו על שווקים מבוזרים, ובגלל השכלתי אני מבין כיצד עובדות ניירות ערך וראיתי את המטרה ליישם בלוקצ’יין לשווקים פיננסיים. זה היה כאשר טוקני נולד, ומאז בנינו את הטכנולוגיה.

אנטואן: איפה מטה מטוקני? מה גרם לך לבחור בתחום השיפוט הזה?

לוק: מטהנו נמצא בלוקסמבורג, אך יש לנו פעילות גם בלונדון, פריז וברצלונה. בחרנו להפקד את המטה שלה בלוקסמבורג כיוון שהיא בעולם היא השנייה מבחינת הכסף המנוהל, כאשר ארה”ב יושבת במקום הראשון. בחודש מרץ הושקעו 4300 מיליארד אירו בקרנות לוקסמבורג, אז כמובן שזה מקום מעניין מאוד עבור חברה כמו שלנו. זהו גם אחד המרכזים הפיננסיים המובילים באירופה, ואנחנו קרובים מאוד לערים המובילות האחרות כמו לונדון, פריז ופרנקפורט.

אנטואן: ראשית ביצעת סימון ל- ICO ואז צירפך להציע STOs, מה גרם לך להחליט לסובב?

לוק: החזון הראשוני של טוקני היה אסימון ניירות ערך. עם זאת, בשנת 2017 השוק לא היה מוכן לכך. אז ראינו הזדמנות עם ICOs, וזה היה ה- MVP המושלם. הייתה ביקוש גבוה בשוק, אסימוני ERC20 פשוטים והעמידה הייתה גם כן קדימה. אבל עכשיו זה הזמן להתחיל לסמל ניירות ערך פיננסיים ובמשך למעלה משנה אנחנו מפתחים את המוצר שלנו לעשות בדיוק את זה, אז הטכנולוגיה שלנו מוכנה.

אנטואן: כמה לקוחות יש לך כרגע? כמה לקוחות חדשים אתם עולים כל חודש?

לוק: יש לנו יותר מ -30 לקוחות וכרגע אנחנו בוחרים 2 או 3 לקוחות בחודש. כעת אנו מתחילים לעבוד עם רב מנפיקים כמו בנקים להשקעות, שווקים ומנהלי נכסים. מבחינה טכנית יש לנו את היכולת לסמל אלפי נכסים בחודש, אך עבור כל פרויקט המנפיק זקוק להנחיות לגבי בחירת השותפים מכיוון שהמערכת האקולוגית עדיין נבנית..

אנטואן: אילו אנכיים הם הפופולריים ביותר בפלטפורמה שלך?

לוק: הון מעורר עניין רב, אך הסכמי בעלי מניות יכולים להפוך למורכבים למדי ובהתחשב בחיתול השוק זה לא הנכס הכי קל לסמל. עם זאת, רוב החברות צריכות להתחיל לסמל חובות מכיוון שמדובר בתהליך פשוט בהרבה להנפקה והיתרונות הם מיידיים. נדל”ן מאוד מעניין מכיוון שמדובר במחלקת נכסים לא נוזלית בדרך כלל. על ידי ייצוג נכס זה בבלוקצ’יין, ניתן להסדיר את הבעלות בשניות, ולא לצורך מכירת נכס הבסיס. המקרה דומה לסוגים אחרים של קרנות סגורות.

אנטואן: מה התהליך של חברה שמתעניינת בשירותי האסימון שלך? האם יש דרישות מינימום שהם צריכים לעמוד בהם?

לוק: כן, כמובן. אנו מקבלים פניות רבות מדי חודש, אך אנו בוחרים רק את הפרויקטים הטובים ביותר ואת אלה שמגובים בנכסים. יש לנו תהליך בדיקת נאותות והפרויקטים צריכים להיות מובלים על ידי צוות מנוסה, KYC & יש לעבד בדיקות AML על כל הבעלים המועילים ואנו דורשים את התיעוד המשפטי כדי להתקין את הפלטפורמה. 

אנטואן: טוקני השיקה לאחרונה את InvestorID. אתה יכול לתאר עם מוצר זה?

לוק: InvestorID היא מערכת אקולוגית לא למטרות רווח ופתוח המאפשרת למשקיעים לייצר את זהותם ברשת כדי לגשת לניירות ערך סמלי תואמים. זה מספק להם את הפלטפורמה הדרושה להם כדי ליצור את זהותם, לשלוט בנתונים האישיים שלהם ולאפשר למנפיקים לפעול בציות מלא. זו ישות אחת המקשרת בין הוכחת הזהות, כך פלח KYC ו- AML, עם הארנק של אותה ישות. באופן מסוים, אתה יכול לראות את זה כמצבר KYC. על פי החוק האירופי אסור לרשום ארנקים מלבנים ולכן הגענו לשיטה זו לייצג משקיעים בבלוקצ’יין ולמלא את פיסת הפאזל החסרה הזו.. 

אנטואן: טוקני הצטרף לאחרונה למרשם הכספים הדיגיטליים העולמי ללא כוונת רווח. מהם היתרונות של היותך חבר ברישום זה?

לוק: מטרתו של ארגון זה היא לתקנן את המינוח בכל תחום הנכסים הדיגיטליים. אם אין תקינה ברחבי התעשייה, כיצד יושג אימוץ המיינסטרים? הם מביאים חברי קהילה, בהם משתתפי שוק, רגולטורים וקובעי מדיניות, לתרום למערך הסטנדרטים במטרה להשיג אחידות ואימוץ עולמי. חינוך השוק הוא מטרת ליבה עבורנו, והצטרפות ל- GDF הייתה משהו שהתאים לחלוטין לערך זה.

אנטואן: איפה אתה רואה את שוק ניירות הערך הדיגיטלי בעוד חמש שנים?

לוק: בעוד חמש שנים אני רואה נכסים הניתנים לפעולה פותחו הרבה הזדמנויות והטבות. הטכנולוגיה תהיה במקום כדי להפחית את שכבות הפיוס העוקבות הקיימות כיום ברשתות המשמורת, היתרונות בביטחונות יתממשו וההשפעה מבחינת יכולת ההעברה תהיה קיימת. בסך הכל, אני חושב שתהיה מודעות הרבה יותר גדולה לבלוקצ’יין ולהשפעתה על השווקים הפיננסיים. אם מסתכלים על הרגש הפעם בשנה שעברה, הגישה השתנתה משמעותית. בעוד חמש שנים קשה כמובן לחזות, וקל להיות אופטימי יתר על המידה, אבל אני חושב שתהיה הכרה רחבה יותר בהשפעת הבלוקצ’יין כי יהיו דוגמאות עובדות ברחבי שוק ההון. אנו יכולים גם לדמיין כמה פרויקטים כמו מאזניים מביאים למודעות רבה אם אנשים מתחילים לנהל חלק מהכסף והנכס שלהם בבלוקצ’יין הזה. 

אנטואן: האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק על טוקני?

לוק: פתרונות טוקני הוא ארגז כלים לשווקי השקעות ואנו מספקים את שכבת הטכנולוגיה הדרושה לשחקנים אלה כדי להפיק תועלת מעבודה עם בלוקצ’יין. יתרונות כגון אוטומציה, יעילות, עלייה במהירות זמני ההעברה וכן הלאה, יכולים להיות מושגת על ידי חברות אלה מבלי לבנות את הטכנולוגיה המורכבת הנדרשת. שווקים אלה חסרים גם דיגיטציה, ואנו מספקים להם את הכלים כדי לאפשר ולהפיק תועלת מביצוע דיגיטציה של שירותיהם. למרות שאנחנו עובדים עם מספר מהם, עדיין יש צורך עצום במפיצים דיגיטליים של ניירות ערך מסומנים.

למידע נוסף בקרו טוקני.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner