מייקל אלבנזה, מנכ”ל שוקי Tradewind – סדרת ראיונות

מייקל אלבנזה הוא מנכ”ל שוקי Tradewind. עם למעלה מ -20 שנות תעשייה, מיכאל מילא בעבר תפקידים רבים במנהיגות בג’יי.פי מורגן, כולל מנהל גלובלי של ניהול הסוכנויות בסוכנות, ראש פינוי ניירות ערך גלובלי וראש עסק נאמן ביפן, מה שמאפשר לבנקים, סוכני סוכנים, מנהלי נכסים, תאגידים ומבטחים לניהול יעיל של הסכמי רכישה חוזרת של בטחונות, הלוואות ניירות ערך ועסקאות נגזרים. מייקל מנוסה בתשתיות שוק ברחבי שוקי ניירות ערך, תיווך מקוון ומנהיגות של עסקים מורכבים.

Tradewind Markets הקימה פלטפורמה דיגיטלית למתכות יקרות; הם מקלים על סחר, ניהול שרשרת אספקה, הסדרה ואחזקת נכסים אלה.

האם תוכל לשתף אותנו בסיפור בראשית השווקים של Tradewind וכיצד הוא הוצא מ- IEX בשנת 2016?

Tradewind Markets הושקה כחברה באמצעות בורסת משקיעים (IEX), הבורסה היחידה שמיישרת את האינטרסים של המערכת האקולוגית המסחרית כולה, ממשקיעים ועד מתווכים לחברות ציבוריות. Tradewind התחיל כמושג במטרה לשפר את תפקוד שוק המתכות היקרות ומשך במהירות עניין של משקיעים ספרוט, מנהל השקעות עולמי המתמחה במתכות יקרות והשקעות בנכסים אמיתיים. תמיכה של בעלי מניות המעוניינים בשיפור השווקים ומצוידים בצוות עובדים חזק, Tradewind יצרה ליצור את הטכנולוגיה המאפשרת שליטה דיגיטלית על מתכת פיזית..

בשנת 2018, Tradewind יצרה את VaultChain ™ זהב וכסף כדרך להקל, חסכוני ובטוח יותר לקנות, למכור, לשמור, ליישב ולהחזיק מתכות יקרות באופן דיגיטלי. הזהב או הכסף שנרכש באמצעות VaultChain ™ מוחזק במנטה הקנדית המלכותית עם כותרת בעלות ברורה המשתקפת על ספר החשבונות המופץ. קונים ומוכרים של מתכות יקרות יכולים לרכוש נכסים אלה באמצעות רשת סוחרי Tradewind.

היחסים המייסדים שלנו עם IEX, Sprott ורבים מבעלי המניות שלנו סייעו לנו בשיפור ניכר של פעולות שוק המתכות. אנו ממשיכים לעזור לכל פלחי המערכת האקולוגית של מתכות יקרות – יצרנים, בנקים, סוחרים, זיקוקין ומשקיעים – ליהנות משוק מאובטח וחסכוני יותר..

עברת קריירה פנומנלית, כולל לאחרונה אתה היה מנהל גלובלי של ניהול בטחונות בסוכנות בג’יי.פי מורגן. מה היה זה עם שוקי Tradewind שפתה אותך להצטרף כמנכ”ל?

במהלך הקריירה שלי בבנקאות התמקדתי בשוקי ניירות ערך ובניהול בטחונות, בניהול עסקים שאפשרו לסחור, לסלק, לוות ולהלוואות ניירות ערך ברחבי העולם – ללא קשר למיקומם הפיזי של ניירות ערך אלה. מוסדות כמו בנקים ומנהלי נכסים הצליחו לפרוס ניירות ערך כבטוחה למטרות מימון מבלי להזיז אותם פיזית, מה שבתורו עזר במימון עסקיהם, השגת הסדר סחר מאובטח וביצוע העברת ערך ברחבי הגיאוגרפיות..

כשבחנתי סוגים אחרים של נכסים, הבנתי שיש לקחים ששווקי מתכות יכולים ללמוד משוק ניירות הערך – הן מהצלחות והן מכישלונות. תשתית שוק מתכות יקרות מיושנת ותלויה יתר על המידה בתנועה פיזית להסדרת עסקאות ולהעברת ערך. התיישבות דורשת לעתים קרובות משלוח של מתכת פיזית – ומרכזי סחר גלובליים דורשים פורמטים שונים של זהב על מנת להשלים עסקאות. בשוק המתכות חסר מנגנון מרכזי לאספקת אספקה, שמירת רשומות בעלות בלתי ניתנות לשינוי וגיוס מתכות כבטוחה במידת הצורך. התוצאה היא אמצעי יקר יותר, פחות בטוח, למסחר, להסדיר ולפרוס מתכות כבטוחה.

לדוגמה, לזהב יש פוטנציאל אדיר לעבוד כנכס בטחוני יעיל. אך בשל חוסר שקיפות המחירים, זהב אינו כשיר כנכס נזיל באיכות גבוהה (HQLA), מה שהופך אותו יקר למוסדות מסוימים להחזיק בזהב, ומונע משקיעים מוסדיים אחרים להחזיק בו. נתונים טובים יותר, שקיפות מחירים גבוהה יותר ורשומות בעלות מאובטחות עוזרים לזהב להפוך לנכס השקעה וביטחונות מקובל יותר.

החדשות הטובות הן שיש תכנית שסייעה לשווקי ניירות ערך במהלך השנים, ואין שום סיבה שלא נוכל ליישם זאת על שווקי זהב בטווח המיידי..

מהם היתרונות של משקיעים לדיגיטציה של המשקיעים?

למעשה די קל לספר את הנכסים בימינו. הערך האמיתי נובע משילוב דיגיטציה עם מבנים משפטיים, נתונים וודאות בעלות המעניקה נוחות לצדדים. על ידי דיגיטציה של נכס, הבטחת שיא בעלות בלתי משתנה והגברת שקיפות המחירים, השוק זוכה למספר יתרונות.

היתרונות הללו כוללים:


  • הגדלת הוודאות בהתיישבות על ידי הסרת הצורך בזהב שיועבר פיזית מעבר לגבולות, נמס לפורמטים שונים והועבר לקמרונות פיזיים ספציפיים. ואכן, בחודש מרץ השנה, כאשר בתי הזיקוק וחברות התעופה צמצמו את הפעילות עקב COVID-19, הסדר של חוזים מסוימים היה רחוק מלהיות בטוח.
  • עלויות מימון מופחתות ככל שמתקבל זהב כבטוחה. בנקים, מתווכים ומנהלי נכסים יכולים ללוות ביתר קלות כנגד עמדותיהם, בדיוק כפי שהם עושים בשווקי ריפו וניירות ערך בצד ניירות ערך. למעשה, במקרים רבים זהב כבר מותר כבטוחה לעסקאות נגזרות מסוימות. אך מכיוון שהיה קשה עד כה לפרוסה מבחינה תפעולית, זהב מנוצל בצורה לא טובה בעסקאות אלה. דיגיטציה יכולה לשנות את זה.
  • הזדמנויות גדולות יותר למוסדות להחזיק בזהב. על ידי הגברת שקיפות המחירים וודאות ההתנחלויות, זהב יכול להפוך להשקעה זכאית לחברות ביטוח ו UCITS אירופיות שכיום אינן מורשות להחזיק בזהב..
  • עלות נמוכה יותר, מכיוון שמרכזי המסחר והגידור בזהב הופכים לפעילים יותר זה לזה בעולם. ראינו זאת ברחבי שווקי ניירות ערך באירופה, אך רמה זו של יכולת פעולה הדדית עקפה עד כה לחלוטין את שווקי הזהב.
  • מגמות זהב ונתוני מחירים שקופים ונגישים באופן קבוע.

אתה תומך גדול בזהב אתי, כיצד Tradewind שווקים מקבלים את הזהב באחריות וכיצד משתמשים בבלוקצ’יין כדי לפקח על שרשרת האספקה ​​שלה.?

אמנם יש ביקוש חזק לשקיפות בתוך שרשרת אספקת המתכות, 63% ממנהלי הקרנות ציין “חוסר בנתוני קיימות איכותיים ועקביים” כמחסום הגדול ביותר שלהם להשקעה בסביבה, חברתית ותאגידית (ESG). Tradewind התייחסה לכך באמצעות ORIGINS, פיתרון למעקב אחר שרשרת האספקה ​​המסייע לחברות לעמוד בעקרונות כריית הזהב האחראיים של מועצת הזהב על ידי מתן מידע מפורט על שרשרת האספקה ​​על מקור הזהב והכסף שלה. על ידי מתן נתוני מקור, כולל מיקום המכרה, תאריכי משלוח ורשימת אישורים או תקנים שהמקור עומד בהם, משתתפי השוק יכולים לקנות ולמכור מתכות יקרות ממקורות מהימנים ולאמת את מקור החומר ברחבי שרשרת האספקה..

נכון לעכשיו מוצעים זהב וכסף, האם ישנן תוכניות להציע פלדיום, פלטינה או סחורות אחרות בעתיד?

ללא ספק, יש כמה הזדמנויות לספר סחורות מעבר לזהב. אנו כבר מציעים כסף בצורה דיגיטלית ואנו מעריכים באופן פעיל שוקי סחורות אחרים.

הגישה שלנו הייתה למקד את זמננו בפתרון בעיות התשתית הדחופות ביותר בשוק – וזה אומר זהב לעת עתה. במקום לחכות להשגת הסכמה מלאה בתעשייה בנוגע למתי, כיצד ובאיזה קצב לפתור את הבעיה, התחלנו עם קבוצת משנה משמעותית של משתתפי השוק. התכנית שעזרה לשוקי ניירות ערך ונגזרים השתפרה בעשור האחרון יכולה להיות מיושמת על זהב – ולא צריך לקחת שנים את היתרונות..

דיברת על כך ש- COVID-19 הציג בעיות תעשייתיות במערכת המורשת הנוכחית. מהם כמה מהנושאים הללו ומה הם חלק מהפתרונות?

המגפה בהחלט חשפה סדקים גדולים בתשתית שוק הזהב.

לונדון היא מרכז גדול למסחר בזהב, ואילו ניו יורק היא מרכז לגידור עסקאות אלה. בחודש מרץ, עקב נקעי המחירים של COVID-19, היה צורך בצדדים הנגד להסדיר את עסקאות החוזים העתידיים שלהם בניו יורק. עם זאת, שוק ניו יורק דורש זהב בפורמטים ספציפיים מאוד, שונים מאלו הנסחרות בדרך כלל בלונדון או בשנחאי. לכן, על מנת להסדיר עסקאות, הצדדים הנגדיים היו צריכים לשכלל מטילי זהב, לשלוח אותם לניו יורק ולקבל אותם בכספות הנכונות עד למועד האחרון להסדר. כאמור, תהליך זה הוקשה מכיוון שחברות התעופה צמצמו את הטיסות ובתי הזיקוק האטו את פעולותיהן ברחבי המגפה..

מחיר הזהב בניו יורק עלה על פני זהב דומה בלונדון, וגרם להפסדי גידור בהתחשב באי וודאות בהתנחלויות. ברור שהגיע הזמן לחשוב מחדש כיצד ניתן לפרוס זהב במרכזי סחר שונים ללא קשר למיקום הפיזי, לפורמט ולאזור הזמן..

האם תוכל לדון באפשרויות השונות של מתכות יקרות המוצעות למשקיעים?

מכיוון ששוק המתכות היקרות תובעני פיזית, תהליכים דיגיטליים למעשה פותחים את מספר האפשרויות העומדות בפני המשקיעים כיום. בעבר, המשקיעים יצטרכו לרכוש זהב ולאחסן אותו במקום בטוח. כיום, המשקיעים יכולים לקנות זהב בצורה דיגיטלית, חלקית, ולמנף את המתכות שלהם כדי להרוויח תשואה.

נכון לעכשיו, שוק המתכות מקוטע וחסר רשומות בעלות מרכזיות – מה שמקשה על הלוואה, השאלה והפצה של זהב כבטוחה. VaultChain ™ של Tradewind, מוצר הזהב והכסף הדיגיטלי הראשון שלנו, מאפשר למשקיעים לרכוש ולהחזיק בזהב באופן דיגיטלי באמצעות רשומות דיגיטליות. שיטת בעלות זו מבטלת את הצורך באחסון אישי, ביטחון, ביטוח, הובלה ושמירה על זהב ובמקום זאת נשענת על מוסד, במקרה שלנו, המנטה המלכותי הקנדי, לתהליכים אלה..

VaultChain ™ Gold מעניקה למשקיעים גם את האפשרות לרכוש זהב בכמויות חלקיות קטנות מאונקיה אחת, היחידה הסטנדרטית לזהב. מתן אפשרות למשקיעים לרכוש תוספות מדויקות יותר של זהב, מאפשר לשוק המתכות היקרות לתפקד יותר כמו שוק ניירות הערך.

חברות מסוימות יצרו מה שמכונה אסימוני זהב: נכסים דיגיטליים המגובים בזהב פיזי שמטרתם לעגן מחירים לערך השוק של זהב.

מכיוון שכל שיטה היא דיגיטלית יותר ויותר, למשקיעים יש את היכולת לגשת לנתוני שרשרת האספקה ​​שלא היו יכולים לגשת אליהם, כגון מידע על מקור, מכרות ספציפיים, מיקום גיאוגרפי ואילו דגמי ESG המסדירים את המכרה מקפיד על. למידע זה ניתן לגשת דרך המקורות של Tradewind, פיתרון למעקב אחר שרשרת האספקה.

האם לקוחות יכולים לקבל משלוח פיזי של זהב, והאם יש לכך מגבלות גיאוגרפיות?

לקוחות Tradewind יכולים לבקש משלוח פיזי של זהב באמצעות העוסקים המורשים שלהם, בדומה לאופן שבו משקיעים יכולים לבקש צורות שונות של ניירות ערך באמצעות מתווכים. הבעלות על זהב דיגיטלי מאפשרת גם למשקיעים לקבל את אותם היתרונות של השקעה בזהב פיזי כולל רכישה פיזית של המתכת. זו תכונה שכנראה תפנה לצדדים שעשויים להזדקק להפגין את היכולת להשתלט על נכסיהם פיזית.

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק על שוקי Tradewind?  

שוק המתכות היקרות בשל לשינויים ויש לנו תכנית קיימת שתנחה אותנו לשם. אנחנו לא צריכים לחכות לקונצנזוס מהשוק כאשר הטכנולוגיה הנכונה קיימת כיום. ב- Tradewind יש לנו תוכניות נועזות – אך פרגמטיות ובר-השגה – לתת לשווקי הזהב את התשתית הדרושה כדי להפוך אותה לבטוחה, גמישה וחסכונית יותר..

תודה על הראיון הנהדר, הקוראים המעוניינים ללמוד עוד צריכים לבקר שוקי Tradewind.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map