השקעה ב- CRISPR Therapeutics (נאסד”ק: CRSP)

CRISPR טיפוליs (נאסד”ק: CRSP) הינה חברת ביוטכנולוגיה המפתחת טיפולים באמצעות מתודולוגיה חדשה וחדשנית. CRISPR Therapeutics נקראת על שם טכניקת עריכה גנטית שפותחה על ידי אחד ממייסדיה. המכונה באופן בלתי פורמלי “מספריים גנטיות”, טכנולוגיית CRISPR מביאה את היכולת לחתוך, להחליף ולערוך גנים לקהילת המחקר המדעי. על ידי פיתוח טכניקה זו, החברה פתחה פתח לדרך חדשה לחלוטין לפיתוח אפשרויות טיפול במגוון מחלות. האפשרויות החדשות הללו משנות את האופן בו אנו מסתכלים על מחלות, והפוטנציאל לסלק מחלות תורשתיות לחלוטין הופך כעת לאפשרות אמיתית.

מה זה CRISPR Therapeutics (CRSP)

החברה נקראת על שם CRISPR, קיצור של חזרות פליינדרומיות קצרות מרוכזות זו בזו. CRISPR הוא סוג של רצף DNA המגלה ומשמיד בקטריופאג, חלק הנגיפים האחראים לשכפול והדבקה של הגוף. החברה נקראת על שם CRISPR מכיוון שאחד ממייסדיה, עמנואל שרפנטייר, היה החלוץ שעומד בפיתוח דרך לשימוש ב- CRISPR במסגרת מדעית לעריכת חומר גנטי. שרפנטייר, יחד עם הקולגה ג’ניפר דודנה, הצליחו לפענח התנהגות מולקולארית זו בחיידקים וליישם את הלקחים שנלמדו מהתצפית לפיתוח כלי עריכה גנטי. על ידי בידוד מנגנון זה שנמצא בחיידקים, הצליחו שני המדענים ליצור דרך פשוטה לבצע חתכים ב- DNA בקלות, מה שאפשר להוסיף או להחליף קטעים מסוימים של חומר גנטי. זו הייתה תגלית פורצת דרך שאפשרה לחוקרים ברחבי העולם לחקור אורגניזמים בקלות ולפתח הבנה הרבה יותר עמוקה של התפקיד שממלא ה- DNA במחלות. על תרומתם, שרפנטייר ודוידנה זכו ב פרס נובל לכימיה לשנת 2020.

מטה החברה נמצא בשוויץ ויש לה גם מתקני מחקר ופיתוח בארצות הברית. כמה שנים קצרות לאחר ששרפנטייר החלה לעבוד על CRISPR בשנת 2011, היא הקימה את החברה בשנת 2013. החברה קיבלה התעניינות משמעותית בשלב מוקדם עם באייר, אחת מחברות התרופות הגדולות בעולם, והשקיעה בחברה. מאז גדלה החברה ליותר מ -300 עובדים והנפקה בשנת 2016. החברה פיתחה מספר טיפולים באמצעות CRISPR שנמצאים בשלבים שונים של תהליך הניסוי הקליני..

מדוע CRISPR Therapeutics (CRSP) משנה?

פלטפורמת עריכת הגן CRISPR היא שיטה מהפכנית עם פוטנציאל לטפל במספר מחלות קשות. כמה תרופות פורצות דרך עוברות בימים אלה בדיקות קליניות. הכי רחוק בדרך לאישור רגולטורי נמצא הטיפול בתרכובת β-Thalassemia (TDT) ומחלת תאי מגל (SCD) התלויים בעירוי, העוסקת במחלת דם קשה עם שיעורי תמותה גבוהים. מטרת הטיפול הזה היא לחקות וריאציה גנטית אצל אנשים מסוימים שגורמת להם להיות מופחתים או ללא תסמינים בעת האבחנה. על ידי יצירת וריאציה זו בחולים הסובלים מ- SCD ו- β-Thalassemia, הוכח כי התסמינים מופחתים. קבוצה זו של מחלות, המקובצות תחת מטריית המוגלובינופתיה, נדרשת בדרך כלל לכל החיים של טיפול, כולל עירויי דם ואשפוזים תכופים. מדי שנה, 360,000 נולדים עם מחלות אלה, אם כי לא כל המקרים חמורים מספיק כדי להצדיק טיפול לכל החיים. המטרה של טיפול זה שפותח על ידי CRISPR היא להפחית את שיעור ההרוגים ולהפוך את המחלה לניהול יותר עבור החולים. בעוד שטיפולי SCD ו- β-Thalassemia הם הרחוקים ביותר בניסויים קליניים, לחברה יש עוד כמה מועמדים מבטיחים אחרים..

סיכויי CRISPR Therapeutics (CRSP)

העבודה הנוכחית על SCD ו- β-Thalassemia היא רק דרך קטנה מאוד אך מבטיחה שניתן להחיל את טכנולוגיית CRISPR על הרפואה. רק בארה”ב ובאירופה בה נערכים ניסויים קליניים, מספר החולים הפוטנציאליים שייהנו מהטיפול הזה כפי שהוא נכון לעכשיו הוא מעל 30,000. אלה רק המקרים הקשים ביותר, ו- CRISPR Therapeutics מעריך שברגע שמשטר הטיפול הופך לפשוט יותר, מי שיש לו מקרים קלים יותר יפנה גם לטיפול. זה יביא את המספר הכולל של החולים ליותר מ -160,000 בארה”ב ובאירופה בלבד. אם יאושרו על ידי התקנות באיחוד האירופי ובארצות הברית, סביר להניח כי התרופה תאומץ גם במדינות אחרות. שיעורי המחלה הזו בקרב האוכלוסייה הם רבים גבוה יותר במקומות כמו אפריקה, ולהפצה רחבה תהיה השפעה רבה על אוכלוסיות ברחבי העולם.

נתונים סטטיסטיים אלה אמנם מרשימים, אך SCD ו- β-Thalassemia הם רק אחת ממחלות רבות שיש לטכנולוגיית CRISPR לטפל בהן. בשלבים שונים אחרים של תהליך ההתפתחות נמצאים משטרים מבוססי CRISPR לטיפול במחלות כמו סרטן, סוכרת סיסטיק פיברוזיס. מבין הניסויים המתמשכים, קרוב למחצית הם שיתופי פעולה עם באייר וחברות גדולות אחרות. זה מאפשר לחברה להפחית את הסיכון על עצמם וגם מעניק ל- CRISPR Therapeutics ידע עשיר ומומחיות. שותפויות אחרות כוללות חברות אמריקאיות Viacyte ו- Vertex Pharmaceuticals. בשלב מסוים, היו ספקולציות ורטקס הייתה מעוניינת להתמזג עם CRISPR, חדשות שהביאו לעלייה במחיר המניות. עם צוות מדעי מוכשר ומחקר חדשני שנערך על ידי CRISPR, החברה תפסה את תשומת לב התעשייה, והפוטנציאל לטווח הארוך של החברה נותר מבטיח מאוד למשקיעים..

היכן ניתן לרכוש טיפולי CRISPR (CRSP)?

Firstrade הינה חברת תיווך מקוונת מובילה המציעה שורה מלאה של מוצרי השקעה וכלים המיועדים לסייע למשקיעים כמוך להשתלט על עתידך הכלכלי. מאז הקמתה בשנת 1985, Firstrade מחויבת לספק שירותים איכותיים ואיכותיים.

בשילוב טכנולוגיית מסחר קניינית, ממשק משתמש אינטואיטיבי במיוחד, שירות לקוחות יוצא מן הכלל ויישומים ניידים, Firstrade מציעה פיתרון מקיף לכל צרכי ההשקעה שלך..  Firstrade חבר ב- FINRA / SIPC.

השקעה ב- CRISPR Therapeutics (נאסד השקעה ב- CRISPR Therapeutics (נאסד השקעה ב- CRISPR Therapeutics (נאסד
★★★★★ ★★★★★ סקירת Firstrade

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופים רגולטוריים ואפשרויות השקעה..


★★★★★ ★★★★★ M1 מימון ביקורת

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופים רגולטוריים ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ ביקורת Public.com

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופים רגולטוריים ואפשרויות השקעה..

עמלות

ועדת אפס

עמלות

ועדת אפס

עמלות

ועדת אפס

חשבון מינימלי

אף אחד

חשבון מינימלי

100 דולר

חשבון מינימלי

אף אחד

מבצעים

מניות חינם *

* ראה אתר לפרטים.

מבצעים

אף אחד

קידום

אף אחד

סיכום

טכנולוגיית CRISPR היא אחת התגליות המדעיות המרתקות והמבטיחות בזיכרון האחרון. על ידי יצירת דרך ללמוד ולשנות DNA בצורה מדויקת, היכולת לרפא מחלות תורשתיות קרובה יותר למציאות. עם צוות מדעי מוכשר, החברה נמצאת רחוק מאוד בתהליך פיתוח התרופות ויש לה כמה טיפולים מבטיחים בתהליך הבדיקה והאישור. לצד קשריהם לחברות התרופות הגדולות, ל- CRISPR Therapeutics יש את כל הכלים כדי להפוך לשחקן מרכזי בחלל..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map