מה עומד לפני נכסים דיגיטליים בדרך לשנת 2022?

נכסים דיגיטליים הצליחו להשיג שנה מרשימה בשנת 2020. בעוד שאר העולם התמודד עם השלכות הקשורות ל- COVID, הדוגמאות המובילות (כלומר ביטקוין) רווחו מעל ומעבר לשיאים קודמים של כל הזמנים..

אמנם ניתן לייחס חלק מהתעוררות זו לערעור היציבות הכלכלית הצפויה, אך כתוצאה מתוכניות גירוי מתמשכות, ישנם גורמים אחרים אחרים המשחקים שסללו את הדרך לעבר עתיד מזהיר לנכסים דיגיטליים. אלה נעים בין אימוץ מוסדי, בהירות רגולטורית, למטבעות אור, ועוד.

למרות שהגורמים הנ”ל ללא ספק ימשיכו לעצב את שווקי הנכסים הדיגיטליים, למה נוכל לצפות ב -2021 אשר יבנו על המומנטום הזה ויאפשרו המשך אימוץ של נכסים דיגיטליים כמו ביטקוין.?

רשת ברקים

רשת הברק היא פרוטוקול שכבה שנייה, שנבנה לפעול על גבי רשתות ביטקוין ודומות אחרות. עדכון טכנולוגי זה אמור להביא שדרוגים שונים, כולל אך לא רק,

 • הפחתת עמלות העסקה באמצעות ביטול העומס
 • יכולת הרחבה מוגברת באמצעות ערוצים מחוץ לרשת
 • פרטיות מוגברת באמצעות ‘ניתוב בצל’
 • יכולת פעולה הדדית באמצעות ‘החלפות אטומיות’

כבר שנים, מפתחים עובדים על רשת ברקים כדי לחסל באגים ובעיות בשימוש בה. אמנם השדרוג לא יכול להיות מושלם ב 100% בשלב זה, אך הוא מייצג צעד לא קטן, אלא זינוק ענק קדימה כאשר הוא יהיה. במילים פשוטות, הוא טומן בחובו פוטנציאל להפוך את הביטקוין למטבע שיכול לשמש ביעילות לא רק כחנות ערך, אלא גם עבור מיקרו-עסקאות יומיומיות..

אולי נושא שמתעלם ממנו שמוסווה על ידי היתרונות הפוטנציאליים של רשת ברק, הוא היכולת שלה לספק רמות חדשות של פרטיות. עם בורסות ברחבי העולם שמתחילות למחיקת מטבעות ממוקדי פרטיות, בגלל הפוטנציאל לפגיעה רגולטורית, מה יקרה לביטקוין כשהוא יתגאה במאפיינים דומים? אמנם ניתן להשיג פרטיות באמצעים שונים, אך האם הרגולטורים יראו ביטקוין המותאם לברק באור אחר אם הוא מספק למשתמשים שלו אנונימיות בכל זאת?

בינתיים, הדוגמה הבולטת ביותר לאימוץ רשת ברק שייכת לחילופי נכסים דיגיטליים מבוססי ארצות הברית, קראקן.  לאחר שקיבל לאחרונה את הייעוד כבנק שכיר בויומינג, קראקן הודיע ​​זמן קצר לאחר מכן כי יביא תמיכה ברשת הברק מתישהו בשנת 2021..

כאמור, רשת ברק אינה עדכון אך ורק עבור ביטקוין. רשתות הבלוקצ’יין הבאות הן אחרות שעומדות בפני תועלת מההטמעה שלו (אולי אפילו מוקדם יותר מביטקוין עצמו).

 • ליטקוין (LTC)
 • הוכרז (DCR)
 • Zcash (ZEC)
 • קשירה (USDT)

הוצאות PayPal

בסוף אוקטובר 2020, PayPal טלטלה את תעשיית הבלוקצ’יין כשהודיעה על כניסתה. לאחר שקיבלה ‘BitLicense מותנה’, PayPal קיבלה את היכולת להשיק שירות מסחר במטבעות חליפין סגור באמצעות הפלטפורמה הקיימת שלה..

ההשפעות של התפתחות זו היו מיידיות, כאשר מחיר הנכסים הנתמכים משקף זאת. זמן קצר לאחר מכן, חברות מחקר גילו כי PayPal לבדה צורכת כ- 70% מכל הביטקוין החדש שהוטבע.

בעוד שרבים עשויים להאמין שההייפ סביב PayPal כבר תומחר בשווקים הנוכחיים, עדיין יש התפתחות גדולה נוספת שמגיעה מ- PayPal שעדיין לא פעילה – הוצאות סוחרים בפועל..

בהודעתה המקורית ציינה פייפאל כי המסחר הצמוד הוא רק הצעד הראשון שלה בשוק. בשנת 2021, מעבד התשלומים יביא את היכולת של כ -400 מיליון המשתמשים שלו להשתמש בנכסים דיגיטליים נתמכים כאמצעי תשלום באמצעות כל הרשת המונה 27 מיליון סוחרים..

כאשר היכולת של לקוחות PayPal להוציא את הנכסים הדיגיטליים שלהם לאוויר, ההשפעות הללו יהיו עצומות, מכיוון שלכל אחד מהם תינתן רמות שימושיות שלא נראו עד היום..

קרן נסחרת בבורסה (תעודת סל)

במהלך השנים האחרונות נצפתה רשות ניירות ערך בבקשות לאישור תעודת סל ביטקוין. עד כה, אף אחת מההגשות הללו לא זכתה להצלחה. כל הכחשה הסתכמה בכמה עובדות פשוטות,

 • שווקי מטבעות קריפטוגרפיים מתהווים מדי (רגישים למניפולציה)
 • מנגנוני תמחור מדויקים אינם מפותחים
 • פתרונות משמורת מוסדיים אינם מפותחים

למרות הכחשות העבר, יו”ר ה- SEC לשעבר, ג’יי קלייטון, ציין לפני חודשים כי הרגולטור יהיה פתוח לשקול מחדש תעודת סל של ביטקוין בעתיד, מכיוון שחלה צמיחה אמיתית.

עם 2020 שמביא אימוץ מאסיבי לשווקי מטבעות קריפטוגרפיים, רבים שוב מנסים להקים תעודת סל. מחפש להשביע את הרצון הזה, חברת ניהול הקרנות ואנק הגיש יישום נוסף לתעודת סל ביטקוין בארה”ב.

עקב תקופת ההערכה שנלקחה על ידי ה- SEC, ככל הנראה יחלוף זמן מה עד ש- SEC יחולק פסק דין – ככל הנראה בחודשים האחרונים של 2021, ובלבד שלא תימשך הארכה..

לא משנה מתי יוקם תעודת סל ביטקוין בארה”ב, זה יהיה מאוחר מאוד למשחק. מצפון לגבול בקנדה, תעודת סל ביטקוין פעילה בבורסה בטורונטו מזה זמן. מוצע על ידי חברה המכונה 3iQ, ‘קרן הביטקוין’ מספק למחזיקים חשיפה לנכס הדיגיטלי, ללא צורך באמצעי שמירה עצמית. הפופולריות שלה הייתה כזו ש- 3iQ המשיך והקים קרן שנייה מסוג זה, עם אתריום כנכס הבסיס שלה, המכונה ‘קרן האתרים’.

מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי

העולם הופך לדיגיטלי יותר ויותר. זה לא סוד, וקורה כבר עשרות שנים. המעבר הזה סוף סוף עשה את דרכו למטבעות העולם, לא רק בצורה של נכסים דיגיטליים כמו ביטקוין, אלא באמצעות מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC).

CBDC הוא פשוט ייצוג דיגיטלי של מטבע FIAT שהונפק על ידי הממשלה. הם מתהדרים ביתרונות שונים על פני עמיתיהם הפיזיים, בדרך כלל סביב יעילות באמצעות חיסכון במהירות ובעלויות.

במהלך שנת 2020 הודיעו מדינות שונות מרחבי העולם על כוונה לפתח ולהפיץ CBDC. המובילים את הדרך כוללים את סין, איי בהאמה, קנדה, ארצות הברית, שוויץ ועוד.

למרות שאפשר לחשוב ש- CBDC עומד בפוטנציאל ‘לגנוב’ עסקים מביטקוין, ישנם רבים שמרגישים להפך. אלה שמרגישים כך מאמינים ש- CBDC יספקו לגיטימציה מוגברת ביחס לנכסים דיגיטליים, ויביאו רמות גבוהות יותר של נוחות למטבעות כמו ביטקוין. בעיקרו של דבר, CBDCs עשויים להתגלות כמרכזיים ולפעול כזרז באימוץ מטבע עולמי – ואיזה נכס טוב יותר למלא תפקיד זה מאשר הביטקוין עצמו..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner