מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC) – עדכון פיתוח

מכיוון שהעולם ממשיך להפוך לדיגיטלי יותר ויותר אנו רואים ממשלות שונות ברחבי העולם קשה לפתח מטבעות דיגיטליים. המכונה לעיתים קרובות ‘מטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים’ או ‘CBDC’, עמיתים דיגיטליים אלה למטבע FIAT של כל מדינה מחזיקים ביתרונות שונים..

היום אנו בוחנים קצרה כמה מההתקדמות האחרונה שעושות מדינות המובילות את הפיתוח של CBDC.

איי בהאמה

דולר חול הוא שמו של סוג של קיפודים שנמצא בקלות במים החמים ליד קו המשווה. יצורים אלה מקבלים את שמם בשל הופעתם, הדומים למטבע העשוי חול. ככזה, מתאים כי איי בהאמה טבעה את ה- CBDC הקרוב שלה כ’דולר החול ‘.

על פרויקט דולר החול לרוב מאפיל ההתקדמות ביואן הדיגיטלי – אחרי הכל, הוא תוצר של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. במציאות, דולר החול היה אחד ה- CBDC הראשונים ששוחררו. אמנם נעשה שימוש רק בתחומי גבולותיו, אך לאחרונה פקידי הבנק המרכזי של איי בהאמה צוין שבקרוב יוכל להשתמש בו ברחבי העולם.

אמנם סין עשויה להאפיל על ההתקדמות בבהאמה עם המשפט הציבורי של ה- CBDC שלה, אך הוא האמין כי דולר החול יהפוך בסופו של דבר לראשונה שישוחרר רשמית בקנה מידה עולמי.

קנדה

עד היום נקטה קנדה בגישה מחרידה יותר ל- CBDC מאשר לרוב. בעוד שמדינות אחרות כבר ראו ב- CBDC את הדרך קדימה, קנדה החליטה לחכות ולראות כיצד הפרויקטים הללו פועלים.

“בנק קנדה עוסק בתוכנית מחקר רחבת היקף לניתוח הסיכונים וההזדמנויות של התפתחויות חדשות אלה. חלק מרכזי בתכנית זו הוא מסגרת הניטור של כסף ותשלומים ותכנון מגירה למטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC). זו תוכנית בעלת משמעות חברתית גדולה ותחייב אותנו לפרוץ דרך חדשה. “

למרות שבנק קנדה ציין כי הוא יהיה מוכן ל- CBDC בבוא העת, נראה כאילו הוא מגביר את מחקריו לשימוש בהם. זה התברר לאחרונה כי מודעות דרושים פורסמו ברבים, וחיפשו כלכלן הבקיא בבלוקצ’יין שיוביל את מחקריו.

חרסינה

ללא ספק, סין היא אחת המובילות בפיתוח CBDC, אם לא. מכונה כיואן הדיגיטלי, ה- CBDC הסיני כבר נכנס לשלב בדיקות פומבי.

בבדיקה זו ראו את בנק העם הסיני מפיץ יואן דיגיטלי 10 מיליון דולר (1.5 מיליון דולר) בצורת הגרלה באמצע אוקטובר, לתושבים בשנזן. במבחן זה, אלפי סוחרים מקומיים קיבלו את היכולת לקבל את היואן הדיגיטלי החדש שהופץ. מוקדם דיווחים מצביעים על תגובה מעורבת, כאשר משתמשים נחקרים מציינים חוסר נוחות, תמריץ ותזמון לקוי כבעיות סביב היואן הדיגיטלי.

אמנם זה יכול להיות פשוט שלב בדיקות ולא שיגור רשמי, אך הוא מוכיח בבירור כי סין נמצאת בחזית הפיתוח בכל הקשור ל- CBDC..


רוּסִיָה

לא כל המדינות מייצרות מטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים מתוך מחסור, אלא מתוך צורך. אחד החששות הקשורים ל- CBDC הוא היכולת הפוטנציאלית לסייע למדינות להתמודד עם סנקציות פיננסיות שהוטלו. החשש הזה פשוט קיבל אמון רב יותר על ידי רוסיה עצמה, כפי שעושה בנק רוסיה דיווח שציטט במפורש את הפוטנציאל הזה כסיבה להתפתחות רובל דיגיטלי.

למרות שרוסיה לא קיבלה החלטה סופית האם היא תשחרר CBDC או לא, נראה יותר ויותר שזה יהיה המקרה. נכון לעכשיו, CBDC רוסי צפוי להיות מובנה בעצם יציב מגובה ממשלתי, כאשר כל רובל דיגיטלי מגובה ברובלים מסורתיים..

סיווג CBDC

אם דבר אחד הובהר במהלך החודשים האחרונים, הרי ש- CBDCs אינם עוד אפשרות, הם מפותחים כעת באופן פעיל על ידי ממשלות ברחבי העולם. במהלך השנים הבאות נראה ככל הנראה כמה מהמטבעות הללו נמצאים ב”מחזור “. כתוצאה מכך, יש להכין את הכלכלה הגדולה בעולם (ארצות הברית), מכיוון שה- CBDC הללו מחזיקים בפוטנציאל להפחית את שאר ההסתמכות על הדולר האמריקני – עמדה לאחרונה מְשׁוּתָף מאת דויטשה בנק.

“אימוץ CBDC ביחסי מסחר דו-צדדיים מרכזיים עלול לשחוק את ראשונות הדולר בשוק הפיננסי העולמי.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map