Crypto מקבל עמדה קשה מצד הרגולטורים הניגרים וההודים

עשרות שנים עברו מאז החל פיתוח הנכסים הדיגיטליים, וכ- 13 שנים מאז ביטקוין עלה לאוויר. למרות הזמן שחלף, הרגולטורים ברחבי העולם עדיין מבררים כיצד הם רוצים להתקרב לנכסים כאלה – כאשר רובם לא הצליחו לקבוע הנחיות רגולטוריות ברורות סביב השימוש בהם..

כאשר נכסים דיגיטליים כמו מטבעות קריפטוגרפיים מתחילים למשוך תשומת לב רגילה בשנה האחרונה, נראה כאילו הרגולטורים מעבירים סוף סוף יותר את תשומת ליבם לעבר מחלקת נכסים שברור שהיא כאן כדי להישאר..

תשומת לב מוגברת אינה בהכרח דבר טוב. אף על פי שמדינות כמו ארצות הברית, קנדה, שוויץ וכו ‘הניחו עמדה מסוימת בקבלת פנים, יש כאלה כמו ניגריה והודו שנראות קריטיות יותר כלפי סוג הנכסים המתפתח, וכתוצאה מכך תגובות קשות.

ניגריה

הביטקוין מצא מקום בלבם של הניגרים, מכיוון ש- FIAT של המדינה סובל משיעורי אינפלציה גבוהים מדי שנה, כשהוא מופחת בתהליך. תשומת לב מוגברת זו המוקדשת לנכסים דיגיטליים לא נעלמה מעיני הבנק המרכזי והנציבות ניירות ערך במדינה.

לפני כשבועיים הבנק המרכזי של ניגריה חזר והדגיש הזמנה קודמת שאילצה את כל הבנקים לסגור חשבונות הקשורים למטבעות קריפטוגרפיים. החלטה זו של הבנק המרכזי עומדת בניגוד מוחלט ל- SEC הניגרית, כאשר זו שהודיעה בעבר כי היא מפתחת באופן פעיל מסגרת להסדרת תחום הנכסים הדיגיטליים – במקום פשוט לאסור אותה..

בעודו חוזר על עמדתו שהוכרזה בעבר, הבנק המרכזי של ניגריה היה קשה בפרשנותו והבהיר כי הוא מתעב את הנכסים הדיגיטליים. לא זו בלבד שהקלישאות השונות המגנות מטבעות קריפטוגרפיים מהדהדות, כמו סילק רואד וורן מזנונים “רעל עכברים”, הבנק המרכזי מתייחס למשתתפי השוק כ”קונגלומציה של שחקנים נואשים, שונים ולא מוסדרים “המאיימים על” מערכות פיננסיות מתוחכמות “..

זה אמנם החלק של הרגולטורים להגן על המשקיעים ולהבטיח שווקים הוגנים, אך נראה כי המהלכים האחרונים הללו עשו דבר מלבד זאת. במקום לעצור את הגאות של מאמצים נכסים דיגיטליים בגבולות המדינה, התוצאה של המהלכים האחרונים הללו היא פרמיה תלולה שמשולמת עבור נכסים כמו BTC. למרות שהנתון משתנה, ההערכה היא כי מחירו של BTC בניגריה יושב בסביבות 85,000 דולר – פרמיה נכבדה של 30,000 דולר לעומת מחירי השוק האמיתיים..

זה אולי בגלל התגובה הזו ש- SEC הניגרית לקחה את הזמן לטפל מחדש בסוגיה הנדונה. בדו”ח שפורסם לאחרונה, ה- SEC הניגרית מדייקת כי לא רק שלא ניתן להתעלם מנכסים דיגיטליים, אלא שהיא חידשה את פיתוח המסגרת הרגולטורית, בשיתוף עם הבנק המרכזי..

“רצוננו שנעשה יותר עבודה, נשתף פעולה כרגולטורים וננתח כדי לוודא שאנו מספקים שוויון שווה בו ניגרים, משקיעים בינלאומיים ומי שמעוניין במרחב זה יהיה נוח ומאושר.”

בעוד ש- SEC הניגרי נראה כי הוא עובד כעת עם הבנק המרכזי של המדינה, צריך להיות מעניין לראות איזו התקדמות מתקדמת, מכיוון ששתי הגופים רואים בבירור נכסים דיגיטליים באורות שונים..

הוֹדוּ

במהלך השנים האחרונות, הנכסים הדיגיטליים בהודו ראו את חלקם ההוגן במגבלות ובפגיעות קשות – האחרונה שבהן צפויה להגיע ממועצת ניירות ערך ובורסה בהודו (SEBI). זה נעשה דיווח כי ה- SBI יגביל בקרוב חברות שמעוניינות לקדם הנפקה מלהחזיק ונכסים דיגיטליים כמו מטבעות קריפטוגרפיים במאזן שלהן.

הגבלה זו כאמור הצפויה להיות מוטלת על מקדמי ההנפקה נחשבת כתוצאה של איסור צפוי מאוד על מטבעות קריפטוגרפיים בכללותה במדינה. אמנם עדיין לא היה רשמי, אך אם איסור זה היה מתרחש, פירוש הדבר כי מקדמי ההנפקה המחזיקים במטבעות קריפטוגרפיים יהיו ברשותם נכסים בלתי חוקיים – דבר ש- SEBI אינו מרצה. מהלכים פוטנציאליים אלה עוקבים אחר איסורים קודמים על מטבעות קריפטוגרפיים על ידי הבנק המלכותי בהודו, אשר לאחר מכן הופרכו / הובהרו על ידי הארגון עצמו כאשר בתי המשפט העליונים קבעו כי מטבעות קריפטוגרפיים הם חוקיים..


נראה כי הפלגים השונים האחראים על הסדרת הכספים בהודו עומדים בסתירה זה לזה. למרות איסור גורף בעבר, וביטולו לאחר מכן, הודו תראה בקרוב את הפרלמנט שלה באופן פוטנציאלי לאסור קריפטו שוב.

אם חוסר הבהירות הרגולטורית לא היה מספיק גרוע, משקיעים המתגוררים בהודו צריכים להתמודד עם פנקס חוקים המתוקן כל הזמן. לפחות אם האיסור הקשה האחרון הזה אכן יתרחש, מאמינים כי למשקיעים יינתן הולם זְמַן לפרוק את כל החזקות המטבעות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map