מה זה Diem? (לשעבר פרויקט מאזניים של FaceBook) – ניתוח מפורט

אחד מפרויקטי המטבעות השנויים במחלוקת אי פעם, מאזניים, חזר כעת כגרסה פחות מאיימת – Diem. בשנה שעברה, כל שוק הקריפטו חש אדוות התרגשות כאשר ענקית המדיה החברתית האמריקאית, פייסבוק, Inc הודיעה על כוונתה להיכנס לענף. באותה עת, הפלטפורמה ביקשה לבצע כניסה נועזת עם מערכת התשלומים המותרת שלה מבוססת בלוקצ’יין ומטבע הכוכבים המכונה מאזניים. המהלך היה מחולל מהפכה בהעברת הכסף וממצב את פייסבוק ושותפיה בקומת הקרקע של תחום התשלומים הדיגיטליים מבוססי הבלוקצ’יין.

עם זאת, הפרויקט התגלה כקצת יותר ממה שהפוליטיקאים והמחוקקים היו מוכנים לקבל. מאזניים ראתה דחיפת גב רגולטורית מיידית מסיבות שונות. הרגולטורים השמיעו מספר עצום של חששות בנוגע להשפעות חברות טק שמטרתן רווחיות. מחוקקים מסוימים האמינו כי התמרון הזה ייתן להם יותר מדי כוח על ידי הזרקת פלטפורמות אלה לכלכלה וגיאופוליטיקה גלובלית..

הרגולטורים לא מוכנים באותה תקופה

עד מהרה חששות המחוקקים הגיעו למגרש קודח. יש לציין כי ועדת השירות הפיננסי של הבית קיימה בשנה שעברה דיון בנושא. בדיון, חברי הקונגרס התחלפו בתפוצצות מנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג. הם השמיעו חששות החל מהתערבות הבחירות וכלה בקמפיינים דיסאינפורמציים המנוהלים על ידי ממשלות זרות.

Diem - דיון בוועדת השירותים הפיננסיים של מארק צוקרברג @ האוס (צילום AP / אנדרו הרניק)

Diem – דיון בוועדת השירותים הפיננסיים של מארק צוקרברג @ האוס (צילום AP / אנדרו הרניק)

היו גם חששות לגבי סיווג מטבע מסוג זה ואיזה סניף של הממשלה יפקח על הפעולה. היה קל לראות כי פייסבוק חסרה את האמון להפעיל את שיגור מאזניים כמו שהוא. המחוקקים אף עצרו את כל הדיונים האחרים במאזניים עד שיוכלו להבין טוב יותר את הפרויקט.

הרעיון המקורי של מאזניים

הרעיון המקורי של מאזניים היה השקת מטבע יציבה המגובה בסל נכסים. המטבע היה יציב יותר מכל מטבע פיאט והוא יכול לשמש ברחבי העולם כאמצעי חליפין. התוכנית המקורית ראתה את מאזניים שתוכננו באופן דומה באופן כללי למטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו ביטקוין, אך עם הבדלים מהותיים שנועדו להפוך אותו ליציב יותר ופחות לנכס ספקולטיבי..

כאשר רשת מאזניים הובאה לידיעת השוק, היה לה צוות חלומי של חברות פיננסיות שמוכן לתמוך בפרויקט. חברות כמו מאסטרקארד, פייפאל, סטריפ וויזה התחייבו להעמיד נכסים לגיבוי מטבע המאזניים. למרבה הצער, תומכים אלה עזבו את הפרויקט בתחילת השנה בגלל כל חוסר הוודאות הרגולטורית והעיתונות הגרועה שקיבלה מאזניים.

מה שונה ב- Diem?

Diem הוא יותר מסתם שינוי שם של הבלוקצ’יין מאזניים. היזמים שעומדים מאחורי הרעיון הזה החליטו שעדיף לשנות את תוכניותיה למאזניים כדי להאיץ את תהליך האישור הרגולטורי. שינוי השם הוא חלק מהשינויים הללו. היזמים החליטו כי שם המאזניים אינו מתאים יותר מכיוון שהוא קשור לאיטרציה מוקדמת יותר של הפרויקט.

אחד השינויים העיקריים שהתרחשו כאשר מאזניים הפך ל- Diem היה הפחתת הפייסבוק במשוואה. מחוקקים רוצים עצמאות ארגונית מרשת המדיה החברתית אם הפרויקט אמור להשיג אימון מספיק בכדי לזכות באישור רגולטורי. הפרויקט תיקן לאחרונה את הנייר הלבן שלו במטרה לצמצם את תפקידה של פייסבוק.

Diem

שינוי משמעותי נוסף שהתרחש בעדכון זה היה שינוי מהותי ביעד הכולל של הפרויקט, במקור, מאזניים נתפסו כחלופה למערכת הכלכלית הנוכחית. בעיקרו של דבר, מאזניים הייתה בתחרות עם שוק הפיאט העולמי. עכשיו, Diem מסיר את התחרות. Diem מתוכנן כמחמאה, ולא כתחליף, למטבעות מקומיים כמו הדולר.

כחלק ממעבר זה לתמיכה בשני המטבעות הקיימים בגיבוי ממשלתי, כמו הדולר האמריקני והיורו, Diem תשיק מעתה כמטבע יציב אחד המוצמד לדולר. אסימון זה מתוכנן לתא השקת 2021 אם מגיעים לאישור הרגולציה במועד. לאחר מכן מתכננים המפתחים להנפיק מטבעות נייר מטבע יחיד אחרים לאורך זמן. בסופו של דבר, ורק לאחר שהרגולטורים מסתדרים עם הרעיון, מטבע יציב רב מטבעות ייכנס לתמונה.

היתרונות של Diem

Diem מביא כמה יתרונות משמעותיים לשוק ולמשתמשים בודדים. האסימון יביא לאימוץ מיידי. ההשקה של Diem תסמן עידן חדש בשימוש בקריפטו. לפייסבוק יש מיליארדי משתמשים עולמיים שפתאום יהפכו למשתמשי מטבעות קריפטו. ההשפעות של השקה מהירה כל כך יעזרו לחנך המוני אנשים על היתרונות האינסופיים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

הודעה לעיתונות של Diem

הודעה לעיתונות של Diem

חדשנות

רשת משתמשים ענקית זו תמשוך מפתחים רבים לפלטפורמה. מפתחי Dapp יכולים למנף את Diem כדי ליצור יישומי פינטק חדשים ומרתקים שתהיה להם גישה מיידית לקהל עצום של משתמשים פוטנציאליים. מפתחים יכולים להתאים ולשנות את היישום שלהם בהתאם למשוב העולמי שקיבלו מרשת Diem.

עסקאות מהירות

Diem הוא מהיר. הן צרכנים והן עסקים יכולים לבצע עסקאות מיידיות, בעלות נמוכה ומאובטחת ביותר באמצעות רשת זו. משתמשי פייסבוק יכולים לשלוח תשלומים בינלאומיים תוך שניות. גמישות וחופש זה יכולים לסייע במלט את Diem כמטבע עולמי מרכזי תוך שבועות בלבד.

כיצד פועלת Diem

Diem משלב את השקיפות והאבטחה של הבלוקצ’יין עם ההשתתפות וההישג העולמי של רשת הפלטפורמות של פייסבוק. כל אחד ברשת זו ירוויח את היכולת לבצע עסקאות מאובטחות ברחבי הבלוקצ’יין.

Diem Blockchain

כחלק מגישה מועילה זו, Diem תשתמש בבלוקצ’יין בהתאמה אישית. בלוקצ’יין זה נבנה מהיסוד כדי לספק שירות לצרכיהם של מיליארדי משתמשי הרשת. מעניין כי פייסבוק בנתה את הבלוקצ’יין הזה בסודיות במשך למעלה משנה לפני שהכריזה על תפיסת מאזניים בפומבי. ה- Blockchain Diem מתפקד כבסיס הטכני של האסימון וככלי לאימות עסקאות ובעלות.

ארנק נובי

הארנק של נובי הוא היבט נוסף בתפיסת מאזניים שהשתנה באופן משמעותי. הארנק המקורי של נובי קיבל את השם Calibra originaly. הארנק הדיגיטלי הזה אמור לצאת לקיץ הקרוב אך נדחק לאחור כאשר מפתחים החליטו לבצע שינויים ביכולותיו ובעיצובו. הארנק המקורי תוכנן לאחסון מטבעות מאזניים בלבד. הביצוע החדש של פלטפורמת נובי עושה הרבה יותר.

שמירה על קו עם הגישה הכללית החדשה של Diem, מחזיקי ארנקי נובי יכולים לאחסן מספר מטבעות. הארנק יתמוך במטבעות פיאט ודיגיטליים גדולים. מעניין שמהלך זה נתפס כדרך להרגיע את הרגולטורים ומדגים ש- Diem נועד לקדם את כל הדיגיטציה של המשק ולא רק השתלטות על פייסבוק..

שילוב קל

הדבר הטוב ביותר בפרויקט Diem הוא שילובו הקל בחיי היומיום של המשתמשים. מפתחים שינו דברים רבים לגבי ארנק קליברה בכדי לבצע משימה זו. עם זאת, קבוע אחד שלא השתנה כלל היה הרצון של הצוות לכלול את נובי גם ברשת המסנג’ר של פייסבוק וגם ברשתות הוואטסאפ.

עמותת דיים

עמותת Diem הושקה במקור כאיגוד המאזניים בנובמבר 2019. מלכ”ר זה ממוקם בציריך, שוויץ. מטרת הקבוצה היא לקדם את כל מה שקשור לאישור מאזניים. באופן ספציפי, הקבוצה מורכבת מ -27 חברות ועמותות אחרות שחולקות את מטרתה לקדם את היתרונות הטכניים והפיננסיים של הפלטפורמה..

נייר העדכון של Diem

נייר העדכון של Diem

מעניין שהביצוע האחרון של נובי לקבוצה הסיר גם את פייסבוק כחבר. חברת הבת של הפלטפורמה, נובי, עדיין נותרה משתתפת ליבה בקבוצה. מהלך זה אמור לסייע למחוקקים להבין טוב יותר כי פייסבוק ודיאם הן שתי חברות נפרדות הפועלות עצמאיות לחלוטין זו מזו.

דולר דים

הדולר של Diem לוקח על עצמו את התפקיד של אסימון השירות הראשי והמטבעות הקריפטוגרפיים עבור הרשת. מכשיר פיננסי ייחודי זה מורשה באמצעות רשות הפיקוח על השוק הפיננסי בשוויץ (FINMA). ככזה, האסימון תואם לתקנות בינלאומיות ברמת הפרוטוקול. כתוצאה מכך, משתמשי Diem זוכים לתכונות כמו הגנה על הצרכן.

השפעות אפשריות של Diem

ל- Diem יש פוטנציאל לשנות את נוף המטבעות הקריפטוגרפיים יותר מכל פרויקט אחר עד כה. הרשת של פייסבוק מקיפה מיליארדי משתמשים. מתן גישה מיידית לקהילה הגלובלית הזו לשירותי הבלוקצ’יין מהפכני בהיבטים רבים. ראשית, זה יכול לשנות את אופן שליחת הכסף הגלובלי לכל משתמשי הרשת. לא יותר משתמשי פייסבוק ישתמשו בשירותי העברת כספים או בחברות העברת כספים כדי לשלוח ערך בינלאומי.

בנוסף, השילוב גם ידחוף את שוק הפייסבוק לגבהים חדשים. שוק הפייסבוק ממשיך לראות אימוץ הולך וגדל. משתמשים יכולים לחפש, למכור ולקנות פריטים ממשתמשים מקומיים אחרים באמצעות רשת זו. כפי שהוא נכון להיום, רשת פייסבוק מתחרה ישירות בפלטפורמות מכירה מקומיות כמו קרייגסליסט. תוספת של אמצעי תשלום מאובטח תגביר את השימוש לגבהים חדשים. משתמשים יכולים גם לרכוש פריטים שאינם זמינים מקומית בביטחון רב יותר.

קרפ דים

Diem מתכוון לנצל את היום עם הגרסה האחרונה שלו. הסרת פייסבוק ודאי תפייס כמה רגולטורים. עם זאת, מישהו מנחש אם המחוקקים מוכנים לראות בעבר את הזיקה לפייסבוק ולהתמקד עדיין בזכות הפרויקט. בשני המקרים, ל- Diem יש אפשרות לעצב מחדש את הקריפטו ואת השווקים הפיננסיים הבינלאומיים בו זמנית. מסיבות אלה, Diem ימשיך להילחם בקרב בעלייה עד למועד ההשקה הרשמי שלו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner