Kraken הופך לבנק הנכסים הדיגיטליים הראשון ברישיון ארה”ב

חילופי נכסים דיגיטליים פופולריים, קראקן, קיבל את אור ירוק להקים ‘מוסד פיקדון למטרות מיוחדות (SPDI)’. ייעוד זה יאפשר לקרקן לפתח ישות חדשה, המכונה קרקן פיננסי, שתפעל כבנק שכיר המציע שירותי נכסים דיגיטליים מקיפים כגון לקיחת פיקדונות, אחזקות ושירותי אמון..

“החזון של קראקן הוא להפוך לגשר המהימן בעולם בין כלכלת הקריפטו של העתיד לבין המערכת האקולוגית הפיננסית הקיימת כיום.”

קראקן היא החברה הראשונה המתמחה בנכסים דיגיטליים שקיבלה את מעמד SPDI – צעד ראוי לציון במיוחד עבור קרקן ותעשיית הבלוקצ’יין כולה..

להיות בנק

על ידי הפיכתו לבנק הראשון מסוגו בארה”ב, Kraken Financial צפוי למלא תפקיד חשוב בהמשך אימוץ הנכסים הדיגיטליים. כמה יתרונות אחרים כוללים:

  • קרקן פיננסית זוכה ליתרון ראשון בהיותה הישות הראשונה מסוגה
  • בלוקצ’יין בכללותו יפיק תועלת באמצעות תפקוד מוגבר, אימוץ ושכיחות
  • הציבור ירוויח באמצעות גישה מוגברת לשירותים פיננסיים שנבנו לעתיד

האופי החושב קדימה של הרגולטורים בוויומינג לא נעלם מעיני האחראים לשירותי קראקן. בעוד שמדינות רבות נקטו בגישה זהירה יותר כלפי אימוץ מטבעות קריפטוגרפיים, נראה שוויומינג מתכוון לפוצץ דרך קדימה באמצעות הטיפול שלה ב- FinTech..

“אנו שמחים לעבוד במדינה כל כך מתואמת עם הפילוסופיה והערכים שלנו. וויומינג היא דוגמה נדירה ובולטת לאופן שבו רגולציה מתחשבת יכולה להניע חדשנות עבור חברות FinTech. ” – דייוויד קיניצקי, מנכ”ל קרקן פיננסי

כאשר קרקן פיננסית תשיק לראשונה, השירותים יוגבלו לקהל לקוחות אמריקאי בלבד. החברה מציינת כי הנגישות תתרחב עם הזמן ותכלול לקוחות בינלאומיים.

שירותים חדשים?

העבודה הקשה שקראקן השקיע בהשגת מטרה זו לא נועדה רק לתואר. על ידי הפיכתו לבנק שכיר, כעת יוכל באופן חוקי להציע מגוון שירותים חדשים; כל אחד מהם יסייע לחברה להשיג את מטרתה הסופית לגשר בין מימון מסורתי לבין עולם הבלוקצ’יין והמטבעות הקריפטוגרפיים. להלן רק כמה מהשירותים שיש לתמוך בהם לאורך זמן.

  • שירותי אפוטרופוס
  • שערי תשלום FIAT
  • שירותי ניהול חשבונות

“מתשלום חשבונות וקבלת משכורות בקריפטוגרפי ועד שילוב נכסים דיגיטליים בתיקי השקעות ומסחר, Kraken Financial יאפשר ללקוחות Kraken בארה”ב לבצע בנק חלק בין נכסים דיגיטליים למטבעות לאומיים.”

נכסים חדשים?

לצד הצעת שירותים חדשים, קרקן גם יזכה ביכולת לתמוך במגוון רחב יותר של סוגי נכסים. עד כה החברה עסקה בעיקר במטבעות קריפטוגרפיים. בהתקדמות, עם זאת, קראקן מציין כי האפשרות נותרה לתמיכה בניירות ערך. עם שורשי החברה סביב הנכסים הדיגיטליים, יהיה זה מובן מאליו שהתמיכה בניירות ערך תכלול אסימונים ניירות ערך / אבטחה דיגיטליים, כמו גם.

מגבלות חדשות

בעוד שההרחבה הנ”ל של הנכסים הנתמכים והשירותים המוצעים היא חיובית בהחלט עבור קראקן, ייעודה החדש כבנק מגיע גם עם פיקוח רגולטורי מוגבר..

בנוסף לעכשיו כפופים לכל אותם הכללים כמו בנק מסורתי, מצוין כי הוא יידרש לשמור על 100% מעתודות הפיקדון בכל עת. המשמעות היא שהבנק לא ישתתף בהלוואות רזרבות חלקיות – ויעניק ללקוחותיו גישה מלאה לכספיהם בכל עת..

קרקן פיננסי

מטה קרקן פיננסי, שנוסד בשנת 2020, נמצא בשאיין שבוויומינג. חברת בת זו של קראקן תתפקד כבנק שכיר, המציע מגוון שירותים, המותאמים במיוחד לגישור מימון מסורתי עם נכסים מבוססי בלוקצ’יין..

המנכ”ל, דייב קיניצקי, מפקח כיום על פעילות החברה.

בחדשות אחרות

קרקן תמיד היה מוביל בעולם הבלוקצ’יין. לא זו בלבד שהחברה היא תומכת קולנית לנכסים דיגיטליים, אלא היא נקטה גם בפעולות עבר שונות לקידום המגזר. סקרנו מקרה כזה, מכיוון שקראקן היה חבר מייסד ב”מועצת דירוג הקריפטו (CRC) “.

ה- CRC היא קבוצה המפוקחת על עצמה – המורכבת ממנהיגי תעשייה כמו Coinbase, Circle, ביטרקס, וקרקן – שתפקידו לחנך את הציבור לסיווג נכסים. כדי ללמוד עוד על מה ה- CRC עושה וכיצד הם עושים זאת, דאג לעיין בסיקור הקודם שלנו, כאן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner