KuCoin סובל גניבה של 150 מיליון דולר, והופך להיות האחרון בשורה ארוכה של הפרות

ב -26 בספטמבר 2020, בורסת המטבעות הפופולרית KuCoin נפרץ. עם גנוב של כ -150 מיליון דולר, הוא מייצג את אחד מגניבות המטבעות הגדולות ביותר עד כה.

בזמן שחלף מאז אירוע זה, שוקי הקריפטו לא היו בשלבים יחסית. זו נשאלת השאלה, ‘האם פריצות החליפין הפכו להיות כל כך נפוצות, שההופעה שלהן כבר לא משפיעה על משתתפי השוק’?

זה אמנם נשמע כמו רעיון מופרך, אך הוא מדגיש את הצורך בשינוי גישה מצד נותני שירותים ולקוחות. חילופי דברים צריכים להגביר את מאמצי האבטחה כדי להימנע מלהפוך לחוסר יכולת. על המשקיעים להגביר בדיקת נאותות בעת הפקדת כספים לנותני שירותים.

עם זאת בחשבון, היום אנו בוחנים כמה פריצות בולטות בהיקף כולל של 40 מיליון דולר ומעלה שהתרחשו בשנים האחרונות.

גניבות בולטות

KuCoin – ספטמבר 2020

בזמן הכתיבה Kucoin הוא החליפין האחרון שנפרץ. בהתרחשות ב- 26 בספטמבר 2020, גנב קיבל גישה וחיסל ‘ארנקים חמים‘בבעלות KuCoin ומופעלת עליו. הנכסים המושפעים כללו BTC, ETH, LTC, XRP, BSV, XLM, TRX, USDT ואסימונים שונים המבוססים על ERC-20.

למרבה המזל, KuCoin שומר על פוליסת ביטוח חזקה כבר מספר שנים. כלומר, במקרה זה, כספי המשתמשים צפויים להיות מוגנים.

סה”כ אבודים: >150,000,000 $ דולר

AltsBit – פברואר 2020

אף על פי שחלק מהחילופים הצליחו להתמודד עם הסערה לאחר פריצה, אלטסביט לא היה כל כך בר מזל. פריצה זו, שהתרחשה חודשים ספורים לאחר השקת הבורסה, ראתה כי גנבים לוקחים נכסים שונים, כולל – BTC, ETH, KMD, VRSC, ARRR. במקרה זה, האירוע ראה את קבוצת ההאקרים LulzSev תובעת אחריות.

סה”כ אבודים: >$ 70,000,000 דולר


QuadrigaCX – דצמבר 2019

לאחר חקירה ממושכת, ועדת ניירות ערך באונטריו (OSC) נקבע ביולי 2020 כי המנכ”ל והמייסד ג’רלד קוטן היה אחראי ישירות לאובדן הנכסים עקב שנים של הונאה ושימוש לרעה בכספי הלקוחות; OSC כינה את Quadriga “תוכנית פונזי” בגלל השימוש של קוטן בכספי לקוחות בכדי לכסות את הפסדי המסחר הבלתי חוקיים שלו. כשקוודריגה התמוטטה בתחילה, שיערו כי הכספים פשוט אבדו או בחשבונות קריפטו שאינם נגישים, למרבה הצער, התברר שלא כך היה. המבקר ארנסט ויאנג הצליחו לגבות 45 מיליון דולר, וכתוצאה מכך הפסד כולל של 169 מיליון דולר. למרבה הצער עבור לקוחותיה, הכספים האבודים לא נשמרו על ידי פוליסות ביטוח.

סה”כ אבודים: >215,000,000 $ דולר

UpBit – נובמבר, 2019

מרבית הפריצות להתרחש מושלמות באמצעות גישה לא מורשית ל’ארנקים חמים ‘המשמשים מרכזיות. מקרה זה היה ייחודי במקצת, שכן הגניבה ראתה שהאקרים גונבים מ- UpBits ‘אחסון קר‘. הנכס היחיד שנפגע בגניבה זו היה ETH. הפסדי הלקוח כוסו על ידי הבורסה עצמה.

סה”כ אבודים: >$ 50,000,000 דולר

Binance – מאי 2019

בינאנס היא אחת מחילופי הקריפטו הגדולים בעולם, רבים לא ציפו שתתרחש גניבה זו. העובדה שכן, מדגישה את הסיכון להשאיר נכסים בשליטה על אחרים. אם אחת מהבורסות הגדולות ביותר היא פגיעה, כל חילוף הוא פגיע. במקרה זה, הבטיחה בינאנס כי כל ההפסדים יכוסו על ידי הבורסה.

סה”כ אבודים: >40,000,000 $ דולר

Coincheck – ינואר 2018

אף אחד לא רוצה להיות משויך לאחת הגניבות הגדולות בכל הזמנים. לרוע המזל של Coincheck, החלטתה לאחסן כמויות משמעותיות של כספי משתמשים בארנקים חמים הביאה לגניבת שיא. במקרה זה, הנכס היחיד שנפגע היה NEM. למרבה הצער עבור NEM, האירועים גרמו לנזק בטחוני משמעותי שהתרסק במחירו – למרות שלא היה אשם.

סה”כ אבודים: >530,000,000 $ דולר

זייף – ספטמבר 2018

שנת 2018 הייתה שנה קשה עבור חילופי היפנים, פריצה זו ספציפית עקב האירוע הנ”ל עם מעורבות Coincheck. כאן, הנכסים המושפעים היו BTC, BCH ו- MONA. בדומה לרוב הפריצות, גנבים הצליחו לגנוב נכסים באמצעות גישה לא מורשית לארנקים החמים של הבורסות. אמנם הפריצה התרחשה בשנת 2018, אך לאחרונה החלה לצבור תשומת לב רבה יותר, שכן זייף החליט לתבוע את בינאנס. לטענתה, Binance סייע בהלבנת כספים גנובים באמצעות מדיניות KYC / AML לא מספקת.

סה”כ אבודים: >60,000,000 דולר

הר גוקס – פברואר 2014

אף כי מאז הוכתה גניבה זו על ידי Coincheck כגדולה מסוגה, הר. ניתן לטעון כי גוקס הוא הגרזן הידוע ביותר מסוגו. למרות האירוע שהתרחש בשנת 2014, ההשלכות משתרכות עד עצם היום הזה. הנכס המושפע היחיד של הערה היה ביטקוין, עם סך של 850,000 BTC שנגנבו.

סה”כ אבודים: >450,000,000 $ דולר

בטיחות קודמת לכול

למרבה הצער, זה לא קרוב לרשימה מקיפה של פריצות חליפין. למרות שנראה שיש נושא משותף הכרוך בשימוש בארנקים חמים, זה בשום דרך לא דרך הסיכון היחידה. גניבות התרחשו גם כתוצאה מעבודות פנים, גישה לארנק קר ועוד.

אם דבר אחד הובהר בצורה ברורה – הגן על הנכסים שלך. אל תשאיר כספים בבורסות שלא לצורך. כמשקיע, נקט בגישה יזומה של אבטחת נכסים – השתמש בארנקי חומרה, השתמש בשירותי שמירה מכובדים וכו ‘. אפילו הבורסה המכובדת ביותר חשופה להתקפות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map