MicroStrategy לצלול הלאה לביטקוין עם השקעה נוספת של 550 מיליון דולר

ישנם אינספור מאמינים קשיחים בביטקוין ברחבי העולם. אך מעטים מאוד, אם בכלל, הוכיחו אמונה זו יותר ממנכ”ל MicroStrategy, מייקל סיילור. זה הודגש עוד יותר עם האחרונה של החברה הַכרָזָה שהיא מחפשת לרכוש עוד 550 מיליון דולר בשווי הנכס הדיגיטלי המוביל.

גיוס של 550 מיליון דולר

על מנת לבצע רכישה זו יש ל- MicroStrategy צוין שהיא מקווה לגייס את ההון הדרוש באמצעות מכירת ‘שטרות בכירים להמרה’. מדינות MicroStrategy,

“השטרות יהיו בלתי מובטחים, ההתחייבויות הבכירות של MicroStrategy, וישאו ריביות בשיעור של 0.750% לשנה, שישולמו עם פיגורים חצי שנתיים ב -15 ביוני וב -15 בדצמבר בכל שנה, החל מ -15 ביוני 2021. יבשיל ב -15 בדצמבר 2025, אלא אם כן נרכש מוקדם יותר, מומש או מומר … השטרות יומרו למזומן, למניות של מניות רגילות מסוג MicroStrategy, או לשילוב של מזומנים ומניות ממניות MicroStrategy מסוג A, בבחירת MicroStrategy.

למרות גובה העלייה הזו, MicroStrategy מתכוונת להתמקד אך ורק בהגדלת החשיפה שלה לביטקוין, תוך חיזוק עתודת האוצר שלה עם הנכס הדיגיטלי העמיד בפני אינפלציה..

“MicroStrategy מתכוונת להשקיע את התמורה נטו ממכירת השטרות בביטקוין,”

חשיפה קיימת

כפי שצוין קודם לכן, ההחלטה לגייס הון לצורך רכישת ביטקוין אינה הפשיטה הראשונה לנכסים דיגיטליים עבור MicroStrategy. לפני כחודשיים החברה עשתה גלים ברכישה הראשונה של 21,454 BTC. לא הסתפקה באחזקות אלה, החברה הכפילה את השקעתה ורכשה 16,796 BTC נוספים זמן קצר לאחר מכן.

אמנם אין עדיין אינדיקציה לאיזו חברה MicroStrategy תשתף לבצע את הרכישה בפועל של ביטקוין, אך כל רכישות העבר של החברה הופקו על ידי Coinbase.

תזמון מושלם?

כדי להצדיק את המהלכים הללו, הרכישות – שהשתוותו לכ -425 מיליון דולר בעת הרכישה – צמחו משמעותית בערכן מאז. ההערכות שהתשואות המסיביות הללו משוות לכ -250 מיליון דולר כרגע. תשואה מדהימה תוך זמן קצר.

למרות התשואה המסיבית שנוצרה בשלב הראשון של השקעה זו, החדשות האחרונות על כוונת החברה לגייס 550 מיליון דולר נוספים לרכישת BTC נוסף לא זכו להתלהבות מצד כל הגורמים החיצוניים..

זה הוצג לאחרונה כאשר אנליסטים של סיטי הורידו את מניית MicroStrategy מ’נייטרלית ‘ל’מכירה’. האחראים לשינוי זה ציינו כי החברה מציגה ‘התמקדות לא פרופורציונאלית’ בנכסים דיגיטליים.

הזמן יגיד אם סיטי צודקת בהדרגת המניה. אמנם זה עשוי להיות צודק ברעדה בגלל התמקדות זו בנכסים דיגיטליים, אבל דבר אחד בטוח – MicroStrategy כוללת את הביטקוין. הם ישקעו או ימריאו על גב ההחלטות הללו.


המרות

אמנם סיטי עשויה שלא להיות משוכנעת מהיתרונות העומדים מאחורי ההחלטה לגייס 550 מיליון דולר לרכישת ביטקוין, אך משקיעים נחשבים אחרים הוסבו למאמינים, ונשקלו במהלך בעמדה חיובית יותר..

המיליארדר, ריי דליו, הביע לאחרונה אמונה משותפת בעתיד הנכסים כמו ביטקוין כשהוא צופה עתיד בו הבנקים המרכזיים ימשיכו להדפיס מזומנים, וכתוצאה מכך אינפלציה בלתי מבוקרת.

“אני חושב שביטקוין (וכמה מטבעות דיגיטליים אחרים) ביססו את עצמם בעשר השנים האחרונות כאלטרנטיבות מעניינות כמו נכסי זהב, עם דמיון והבדלים לזהב ולאחסנים אחרים של עושר בהיצע מוגבל (בניגוד לנדל”ן). אז זה יכול לשמש כמגוון זהב ומחסן אחר כזה של נכסי עושר. ” ריי דליו

אמנם לא התייחס ישירות להחלטות של MicroStrategy, אך משקיע בולט נוסף אשר הראה לאחרונה סימני התחממות לביטקוין הוא קווין אולירי. איש העסקים החידתי הצהיר לאחרונה כי אם תעודת סל ביטקוין תאושר על ידי ה- SEC, הוא יקצה בערך 5% מהתיק שלו – מספר המדוכא על ידי התנודתיות הנוכחית של BTC לעת עתה.

“אם זה היה המקרה, אם מחר בבוקר התעוררנו וה- SEC אמר שתוכל ליצור תעודת סל עם ביטקוין ואנחנו חושבים שביטקוין הוא לגיטימי, אתה יודע, מערכת תשלומים ואחסון של עושר, לא רק שהוא יעלה אלא אתה היו הרבה אנשים כמוני שמשקיעים בזה … הייתי אומר בסדר שאני אתן לו שקלול של 5% כדי שתדעו שאני לא באמת רוצה שחלק משמעותי מהתיק שלי יהיה בעל תנודתיות כזו. ” קווין אולירי

MicroStrategy

חברת MicroStrategy, שנוסדה בשנת 1989, היא אחת מחברות הביון העסקי המובילות בעולם.

המנכ”ל, מייקל סיילור, מפקח כיום על פעילות החברה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map