השינוי מתרחש – מוביל חדש של OCC, פסיקת שוק הוגן וחשבונות חקיקה

נכסים דיגיטליים כאן כדי להישאר. הרגולטורים והבנקים המסורתיים מקבלים סוף סוף עובדה זו ומתאימים את הפעילות כך שתתאים לאינטגרציה שלהם.

מנהיג שינוי

רק לפני ימים דנו בתפקיד הפנוי של יו”ר ה- SEC, וגארי גנסלר – יורשו הצפוי של ג’יי קלייטון. היום, החדשות נשברו שתפקיד נוסף בעל פרופיל גבוה אמור להתמלא. הוא האמין כי משרד מבקר המטבע (OCC) מצא את מנהיגו החדש במיכאל בר.

כל אחד מהתפקידים האמורים הללו הם תפקידים שמילאו מועמדות מטעם הממשל הנשיאותי. ככאלה, הרקע וההיסטוריה המקצועית של המנויים הללו יכולים לשפוך אור על המניעים והיעדים של הממשל בשנים הקרובות..

למרבה המזל על ניירות הערך הדיגיטליים, כל אחד מהצפוי למנות בקיא בבלוקצ’יין ובמימושים הרבים שלו. בעוד שגנסלר ידוע בהוראת הבלוקצ’יין שלו ב- M.I.T, לבר יש ניסיון כיועץ למעבדות ריפל עוד בשנת 2015..

משרד מבקר המטבע

ה- OCC מחזיק בכוח גדול בתוך ארצות הברית. היא אחראית לפיקוח על למעלה מ -1,200 בנקים, וליצירת תקנות לפיהן עליהם לקיים.

בחודשים האחרונים, OCC נצפה באור חיובי במיוחד על ידי העוסקים בנכסים דיגיטליים עקב התפתחויות מרובות. מעבר למינויו הצפוי של מיכאל בר, חכם הבלוקצ’יין, להלן מספר דוגמאות לשינויים אלה שביצוע OCC הצפויים להועיל להבשלת הנכסים הדיגיטליים..

גישה הוגנת

ב- 14 בינואר 2021 פרסמה ה- OCC את האיטרציה הסופית של ‘גישה הוגנתהכלל. במילים פשוטות, התפתחות זו מונעת מבנקים בארצות הברית להטיל איסורים גורפים על חברות ואנשים הקשורים לענפים מסוימים.

“כפי שהבקרו אנשי הצוות במנהלות הקודמות בנאומים, הנחיות ועדויות, בנקים אינם צריכים להפסיק שירותים לקטגוריות שלמות של לקוחות מבלי לערוך הערכת סיכונים פרטנית. זה אינו עולה בקנה אחד עם עקרונות בסיסיים של ניהול סיכונים נבון לקבל החלטות המבוססות רק על קביעות סותרות או מוחלטות של סיכון ללא ניתוח ממשי. “

למרבה הצער, בשנים האחרונות היו מקרים רבים של חברות שנדחו שירותים בתחום הבנקאות המסורתי, פשוט בגלל זיקה למטבעות קריפטוגרפיים. אף על פי שסירוב שירות זה עדיין יכול להתקיים, OCC מבטיחה כעת כי יש להצדיק את הבנקים בכך.

“כאשר בנק גדול מחליט להפסיק את הגישה לארגוני צדקה או אפילו לשגרירויות המשרתות חלקים מסוכנים בעולם או חברות המנהלות עסקים חוקיים בארצות הברית התומכים בעבודות מקומיות ובכלכלה הלאומית, עליהם להציג את עבודתם ואת הסיבות העסקיות הלגיטימיות. על כך “

עבור ענף שרק קם על הרגליים, הגבלה לשירותי בנקאות מסורתיים הייתה בהחלט מכשול מתמשך. עם שינוי הכלל החדש הזה, שייכנס לתוקף באפריל 2021, המגרש יהיה הוגן ושקוף יותר לכל.

הוענקו אישורים

כמה ימים לפני השלמת פסק הדין ‘גישה הוגנת’, OCC פרסמה את המכתב הפרשני 1174. זה היה שינוי חיובי נוסף, מכיוון שהוא מאפשר לבנקים לנצל ולהנפיק מטבעות יציבות משלהם..

“בנקים לאומיים ועמותות חיסכון פדרליות (המכונים ביחד” בנקים “) רשאים להשתמש בטכנולוגיות חדשות, כולל השקעות בנקאיות ומטבעות נלווים קשורים, לביצוע פונקציות מותרות בבנק, כמו פעילויות תשלום.

בנוסף לכך ש- OCC פתח את האפשרות לשימוש בבנקים בבנקים, הוצג היום הצעת החוק 648, הנוגעת לבנקים במדינת נברסקה. הצעת חוק זו מבקשת לספק לבנקים את האפשרות לשמור על מטבעות קריפטוגרפיים לקהל לקוחות. הצעת חוק זו, שהעלה הסנטור מייק פלוד, היא צעד ראשון לקראת שלו מטרה של הפיכת נברסקה למוקד עבור FinTech.

באופן כללי, בין פסקי הדין האחרונים של ה- OCC, לבין הצעת החוק, אין זה משער להניח כי בעתיד הקרוב הבנקים המסורתיים יצללו ראש לנכסים דיגיטליים. עם רבים העוסקים בנכסים דיגיטליים המחזיקים באמונות חזקות כי אין צורך באימוץ על ידי בנקים מסורתיים בכדי להצליח, טרם נקבע היתרון של התפתחויות אלה. אולם ברגע שהדבר בטוח – השינוי מתרחש.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner