מכות מטילי: האם בסופו של דבר הביטקוין יחליף זהב?

ביטקוין יכול לעיתים רחוקות להרחיק מאור הזרקורים כרגע ובעקבותיו סוף עוצמתי לשנת 2020 שבו המטבע הקריפטוגרפי הגדול בעולם חזר שוב ושוב על מחירו הגבוה בכל הזמנים, המטבע החל לעורר ויכוח על התאמתו כתחליף בסופו של דבר לזהב כחנות ערך. 

עם זאת, הדעות נותרות חלוקות בנוגע להתאמת הקריפטו כדרך לשמירה על עושר באופן דומה לזה של מתכות יקרות..

מכות מטילי: האם בסופו של דבר הביטקוין יחליף זהב?

מָקוֹר: קואינגקו

כפי שמראה התרשים לעיל, הביטקוין צמח ממקורות צנועים רק לפני עשור לתופעה. למרות שהוא מאופיין בתנודתיות חמורה בשוק, העתיד נראה בהיר עבור מטבע הקריפטו שכן נראה כי רמות אימוץ גבוהות יותר מצביעות על מחירים עתידיים גבוהים יותר תוך חילופי קריפטו לפתח ללא הרף תכונות חזקות יותר מבחינת אבטחה ושימושיות למשקיעים. 

מכות מטילי: האם בסופו של דבר הביטקוין יחליף זהב?

מָקוֹר: BullionVault

אף על פי שהוא פחות תנודתי מביטקוין, אנו יכולים לראות שערך הזהב טיפס בהתמדה בשנים האחרונות, אם כי כמעט ולא באותו שיעור כמו BTC.. 

בואו נסתכל מקרוב על מה העתיד יכול להשקיע בהשקעות ביטקוין, והאם יש לו באמת פוטנציאל להחליף את הזהב כאחסון ערך מועדף:

מומנטום לבניית ביטקוין

הביטקוין גורם להתרגשות רבה בקרב משקיעים ואנליסטים בשוק כאחד. ריק רידר, מנהל ההשקעות הראשי של BlackRock בהכנסות קבועות הוא אופטימי לגבי מיקומו העתידי של ביטקוין בעולם הפיננסים, וטען בסוף 2020 בראיון ל- CNBC כי המטבע הקריפטוגרפי ‘כאן כדי להישאר’.

אישור זה מצד BlackRock, חברת ניהול השקעות עולמית בניו יורק עם נכסים בניהול של כמעט 8 טריליון דולר, מהווה את הסימן האחרון לאימות עבור מטבע הקריפטוגרפיה, אך חברות אחרות נערמות גם הן בהייפ הביטקוין.. 

אסטרטגים מסוימים מצביעים על האינטרס של כמה מחברות ניהול הנכסים הגדולות בעולם, כולל JPMorgan Chase כאינדיקטור לכך שיש פוטנציאל חזק לביטקוין להחליף יום אחד את הזהב כבחירת ההשקעה המפלטת.. 

כסף ABC מצביע על מגמה שכבר מתעוררת שם ההקצאות של אוצר החברה מתחילות להתקדם לעבר ביטקוין. MicroStrategy ו- Square הן שתי דוגמאות בולטות לכך, כאשר הראשונים השקיעו 425 מיליון דולר בביטקוין לפני שהכריזו על הנפקת אג”ח להמרה בסך 400 מיליון דולר, כאשר ההכנסות יועברו לרכישות BTC. בשל הביקוש העצום, ההצעה גדלה לאחר מכן לכ -550 מיליון דולר תוך מספר ימים. 

כשמדובר באוצר של חברות BTC עשוי להיות אחד מרעיונות ההשקעה הטובים שיש שם. איגרות חוב ממשלתיות ותאגידיות מניבות מעט מאוד בהשוואה, עם חוב מניב בשיא כל הזמנים. במקום אחר, מזומנים מאבדים את כוח הקנייה בגלל האינפלציה. עם זאת, התנודתיות שהפחידה בעבר משקיעים מרכישות ביטקוין וקריפטו ירדה לשפל של כל הזמנים ביחס לזהב.. 

במהלך השנים הקרובות, יתכן והביטקוין יאכל בהדרגה את נתח השוק של הזהב כמקלט הבטוח והחנות של נכסי עושר. בגלל המחסור המוגדר ומתאמת וניתן לאמת, וערכי הרשת סביב כוח הגיבוב וחשבונות פעילים, עשויים להביא למשקיעים יותר מושך.. 

יתר על כן, עם שווי השוק הקטן יחסית של המטבע הקריפטוגרפי ושיעורי האימוץ המואצים על פני כל הלוח, ביטקוין יכול להציע כמה יתרונות אטרקטיביים לתגמול סיכון למשקיעים.. 

הקושי לחקות זהב

למרות הפופולריות הגואה של ביטקוין, ישנם עדיין ניגודים מוחלטים בין מטבע הקריפטו לזהב. אחד ההבדלים הגדולים ביותר מגיע בדמות השונה בפראות השתמש במקרים בין BTC לזהב

בעוד שניתן לראות בביטקוין ובזהב חנויות בעלות ערך, לזהב יש מקרי שימוש מעשיים בכל הנוגע לייצור תכשיטים וייצור סחורות בין היתר בתעשיות אלקטרוניקה ורכב.. 

למרות ביטקוין הפועל בטכנולוגיית בלוקצ’יין, התשתית שלו ראשונית יותר מרשתות בלוקצ’יין אחרות שניתן למצוא באת’ריום ובאלטקוינים אחרים, כלומר, מעשית זהב תימר את המטבע בכל הנוגע לשימוש.. 

 האם הפיתוי של הביטקוין מספיק חזק?

לקראת סוף שנת 2020, נראה כי תנועות השוק הראו כי יותר כסף החל לזרום מזהב ונכסים דיגיטליים. בנובמבר, מחירי הזהב צנחו ב -5% ביום ההודעה כי פותח חיסון קוביד עם שיעור יעילות של 90%. החדשות גרמו לביטקוין, עם זאת, לעלות ב -2%. בימים ובשבועות שלאחר מכן, עוד כסף השאיר זהב ונכנס לשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים. 

אם כסף משאיר זהב ונכנס לביטקוין, זה יכול להיות יותר אופטימיות במשק לקפיצה לעסקאות ‘סיכון’ בתוך מניות ומטבעות קריפטוגרפיים. זה אמנם לא הופך את ביטקוין לשחק מקום מפלט כמו שמציעים כמה אנליסטים, אך יש סיכוי שהוא מראה סימן ברור לכך שמשקיעים מתעוררים לפוטנציאל של מטבע שמשיל את התנודתיות שלו וזוכים במחזרים בכל רחבי העולם..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner