אסימון הפחמן הראשון הסוחר בעולם מושק לדמוקרטיזציה של הגישה למחלקת נכסים חדשה

ה הברית לפרוטוקול אוניברסלי (UPA), קואליציה של חברות בלוקצ’יין מובילות כולל ביטרקס גלובל, לדג’ר, Certik, Infinigold ו- Uphold, משיקה היום את יוניברסל פחמן (UPCO2), אסימון הפחמן הראשון הסחיר בעולם על בלוקצ’יין ציבורי שניתן לקנות ולהחזיק כהשקעה, או לשרוף כדי לקזז את טביעת הרגל הפחמנית של האדם.

על פי הבנק העולמי, הביקוש לזיכוי פחמן עולה על ההיצע בפקטור של 4 עד 1 בשנת 2020, אסימון UPCO2 אמור לדמוקרטיזציה של סוג נכסים חדש וחשוב, מה שעלול להוביל לקביעת מחיר סליקה עולמי לפחמן ( כפי שקיים כיום לסחורות כמו נפט וזהב) ומשאבים נוספים העוסקים בפרויקטים סביבתיים.

כל אסימון UPCO2 מייצג טונה של שנה של זיהום CO2 שנמנע על ידי פרויקט מוסמך של REDD + המונע אובדן או השפלה של יערות הגשם. כל אסימון מגובה ביחידת פחמן מרצון [VCU], תעודה דיגיטלית שהונפקה על ידי Verra, סוכנות התקנים הבינלאומית, המאפשרת לפרויקטים מוסמכים להפוך את הפחתת גזי החממה שלהם לנקודות זיכוי בפחמן..

“הפרויקטים שאנו תומכים בהם באמצעות רכישת אשראי פחמן מונעים כריתת יערות באמזונס, באגן קונגו ובאינדונזיה וכן ביערות גשם מאוימים אחרים”, הסביר יו”ר הברית של הברית, מתיו לה מרל. ‘עבור דור חדש של משקיעים המחפש יותר מתמורה כספית בלבד, UPCO2 מציע יתרונות חברתיים, כלכליים וסביבתיים אטרקטיביים. ברגע מרכזי לשינויים באקלים, UPCO2 מאפשר לאנשים ברחבי העולם לעשות טוב למען כדור הארץ ועשויים להיטיב עם עצמם. ‘

כוחות מאקרו-כלכליים רבי עוצמה עומדים בבסיס שוק אשראי הפחמן מרצון, ולדברי חלק מהפרשנים, הם עשויים להעלות מחירים משמעותית ככל שמדינות רבות יותר מציגות שווקי CO2 מוסדרים, מה שיאלץ חברות לפצות על זיהומם. בנוסף, מספר גדל והולך של חברות ויחידים בוחרים לקזז את עקבות פחמן מרצונם.

על פי הבנק העולמי, בשנת 2020, האנושות מפצה על 22% בלבד מהפליטות העולמיות באמצעות רכישה ופרישה של אשראי פחמן, ובכל זאת שיעור המדינות המפעילות שווקי פחמן מוסדרים עלה מ -40% מהתמ”ג העולמי בשנת 2016 ל -70 לכל סנט בשנת 2020 1. התוצאה היא חומת ביקוש שעשויה לעבור את ייצורם של נקודות זיכוי חדשות בפחמן, שנחנק מתהליך איטי ויקר של הסמכת פרויקט פחמן מרצון..

‘השנה עשויה לרדת כנקודת ההטיה המרכזית לשינוי האקלים’, אמר ג’יי פי תיירות, מייסד שותף של הברית UP ומנכ”ל Uphold. ‘השנה בה היא עברה מסוגיה רחוקה המעוגנת בהסכמים רחוקים כמו קיוטו ופריז, לאיום קיומי המשפיע על חייהם של עשרות מיליוני אנשים. בחודשים האחרונים ראינו את אוסטרליה וקליפורניה בוערות, הוריקנים חזקים יותר ויותר, נשיא ארה”ב הנבחר ג’ו ביידן מכריז על מינהל האקלים, וחברות כמו אפל, מיקרוסופט ונייקי מתחייבות מרצונן לניטרליות פחמן..

‘המאבק בשינויי אקלים עשוי להפוך לנושא הכלכלי הדומיננטי ב -20 השנים הבאות. אסימון UPCO2 מאפשר לאנשים בכל מקום להשתתף בשוק החדש החשוב ביותר – והרווחי ביותר – וגם לעשות את הדבר הנכון עבור כדור הארץ. ‘

זיכויים מרצון בפחמן, המגבים את כל אסימוני UPCO2, מציעים יתרונות כלכליים גדולים בהשוואה לזיכויים מוסדרים. כנכסים דולריים, מוכרים גלובאליים, פטריים ורב שנתיים, זיכויים מרצון נמשכים לנצח, תוך שמירה על ערך האופציה, עד שנצרכים או פורשים על ידי חברה או אדם המבקש לפצות על טביעת רגל הפחמן..

‘זה מדהים שאין מחיר סליקה עולמי אחד לפליטת פחמן,’ אמר לה מרל. “סחורה שאינה ניתנת למסירה דיגיטלית, החיונית לפעילות אנושית, אינה צריכה להיסחר באופן דו-צדדי בשווקי ה- OTC, כפי שנמצאים כיום זיכויי פחמן..

‘טונה של שנה אחת של פחמן פירושה אותו דבר בכל מקום. כנכס מוכר בעולם, המוגדר על ידי סטנדרטים בינלאומיים, אשראי פחמן מרצון צריך בסופו של דבר להשיג את אותו המחיר בכל מקום

מר לה מרל אמר, ‘אנו מאמינים שלאסימון UPCO2 יש תפקיד חשוב בדמוקרטיזציה של הגישה לזיכויים בפחמן, מה שעלול לבטל את ארביטראז’ המחירים ולייצר מחיר גלובלי אחד. זו הייתה נורה שהולכת בשבילי. שלב נכס דיגיטלי עם קיזוז פחמן ביערות הגשם והעניק לכל אחד בעולם גישה. איך זה לא יכול להיות רעיון נהדר? ‘

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner