מאסטרקארד, ויזה, Paypal – מעבדי תשלום / שערים הם נכסים דיגיטליים ראשוניים לאימוץ גדול

כדי שנכסים דיגיטליים כמו ביטקוין יתפתחו מעבר ל’מאגר ערך ‘, אימוץ משמעותי צריך להתרחש בקרב הסוחרים, מה שמאפשר לצרכנים להוציא אותם כמו FIAT. אולם הדבר אינו אפשרי עד לפיתוח תשתית מספקת על ידי מעבדי / שערים קיימים (כלומר מאסטרקארד)..

למרבה המזל, 2021 הייתה די חביבה עם נכסים דיגיטליים, מכיוון שמדובר במגמה שתופסת תאוצה. להלן דוגמאות לצעדים עיקריים שננקטו על ידי חברות כאלה, המציירות עתיד מזהיר לנכסים דיגיטליים – למורת רוחם של הבנקים המרכזיים..

מאסטרקארד

נכון לעכשיו, רשת מאסטרקארד מורכבת מכמיליארד משתמשים ו -30 מיליון סוחרים. מדובר במסך משתמשים עצום, שיזכה בקרוב לחשיפה וגישה לנכסים דיגיטליים.

למסטרקארד יש רק הוכרז שבשנת 2021 היא תביא תמיכה במגוון נכסים דיגיטליים ברשת שלה. המשמעות היא לאפשר תשלום לסוחרים בנכסים כמו ביטקוין, בנוסף להשקת כרטיסי חיוב מבוססי קריפטו ועוד. מאסטרקארד מציין שהנימוק לכך פשוט – שחו עם הזרם ולא נגדו. החברה הכירה בכך שהנכסים הדיגיטליים כאן כדי להישאר, ומתאימה את שירותיה בהתאם, כך שלא יישאר מאחור בזמן ששאר המתחרים שלה מסתגלים ומשגשגים..

“… נכסים דיגיטליים הופכים לחלק חשוב יותר בעולם התשלומים … אין לטעות במגמה.”

לחברות שונות יש נכסים דיגיטליים שמסביב לפילוסופיה, אולם לשמוע את זה של מאסטרקארד זה קצת מרענן. החברה מצהירה,

“הפילוסופיה שלנו בנושא מטבעות קריפטוגרפיים היא פשוטה: מדובר בבחירה. מאסטרקארד לא כאן כדי להמליץ ​​לכם להתחיל להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים. אבל אנחנו כאן כדי לאפשר ללקוחות, סוחרים ועסקים להעביר ערך דיגיטלי – מסורתי או קריפטו – איך שהם רוצים. זו צריכה להיות הבחירה שלך, זה הכסף שלך. “

למרות שהחברה לא ציינה באילו נכסים דיגיטליים היא תתמוך, היא רמזה שהם יהיו רבים. מי שמעוניין להיכלל חייב לספק את נושאי המפתח הבאים בעיני מאסטרקארד.

  • הגנות צרכנים (פרטיות נתונים / אבטחה)
  • KYC / AML
  • תואם לתקנות
  • יציבות (חייבת לתפקד כמטבע ולא רק כהשקעה)

יש לציין כי הנכסים הדיגיטליים הנתמכים על ידי מאסטרקארד בעתיד הקרוב אינם מוגבלים להצעות כמו ביטקוין ומטבע דולר. התמיכה תורחב ותכלול את המאגר הבלתי נמנע של המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC). בעוד שהתמיכה בנכסים אלה עשויה להיות רחוקה מעט יותר, מכיוון שרוב הדוגמאות ל- CBDC עדיין נמצאות בשלב ההתפתחות שלהן, Mastercard מציין כי היא כבר עובדת עם בנקים מרכזיים וכי תמיכה זו מגיעה.

וִיזָה

כשחושבים על מאסטרקארד, רובם יסכימו שיש לה יריב אחד ברור יותר מכל האחרים – VISA. עם זאת, אל תחשוב לרגע שוויזה לא תעקוב אחרי מובילי ה- Mastercards בתמיכה בנכסים דיגיטליים. התגמול הפוטנציאלי, והסיכון להישאר מאחור, כל אחד גדול מדי.

לעת עתה הודיעה ויזה לאחרונה על עשייה מבטיחה לא פחות סביב הנכסים הדיגיטליים. כעת הוא מבצע פיילוט לתוכנית העושה שימוש ב- ‘APIs crypto’. זה יאפשר לבנקים מסורתיים להתחיל לתמוך בנכסים דיגיטליים, באמצעות גישה לתשתית שהוקמה כבר דרך API. תוכנית הפיילוט צפויה לצאת לדרך במלואה בהמשך השנה.

בכל הנוגע לשילוב נכסים דיגיטליים בפלטפורמה משלה, אנו יודעים שהוא מגיע – ויזה כבר הצהירה על כך. הזמן יראה כיצד האינטגרציה הזו מתגבשת, ואם היא תידמה מקרוב להודעה האמורה של מאסטרקארד.

פייפאל

בעוד שכל מאסטרקארד וויזה חוקרים ומפתחים תכנית משחק סביב נכסים דיגיטליים כבר שנים, אפשר אולי לזכות בפייפאל שדרבן אותם לפעולה..

בסוף 2020 הפכה PayPal לחברה הראשונה בשיעור קומתה שהודיעה על התמיכה הממשמשת ובאה בהוצאות סוחרים של נכסים דיגיטליים כמו ביטקוין. על אף ששירות מסוים זה טרם הושק, הכרזתו הביאה לייצור עניין עצום בתחום.

עם ההתחלה של מספר חודשים על מאסטרקארד וויזה, PayPal צריכה להיות מוכנה להחזיק את עצמה כנגד הראשונים. יתרון פוטנציאלי אחד בהשוואה לאחרים הוא שירות המסחר שכבר הושק, אשר ראה עד כה רמות אימוץ גבוהות מהצפוי.

קח קשה

למרות שלושה מעבדי התשלומים / שערים הגדולים בעולם שהודיעו על אימוץ משמעותי של נכסים דיגיטליים, וחברות שונות בעלות פרופיל גבוה (כלומר טסלה) המקצות רזרבות הון לביטקוין, הבנקים המסורתיים נותרים מסונוורים מדעות מיושנות. השקפות אלה מציירות בדרך כלל נכסים דיגיטליים כמשמשים רק עבריינים ואינם מהימנים.

לאחרונה נְאוּם על ידי נציגי בנק קנדה, הובהר כי הבנק המרכזי אינו רואה מטבעות קריפטוגרפיים באור חיובי.

“גם בכלכלה הדיגיטלית הזו הולכת וגוברת, למטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין אין טענה סבירה להפוך לכספי העתיד. הם פגומים מאוד כשיטות תשלום – למעט עסקאות אסורות כמו הלבנת הון, שם האנונימיות מנצחת את כל שאר התכונות – מכיוון שהן מסתמכות על שיטות אימות יקרות וכוח הקנייה שלהן הוא לא יציב. העלייה האחרונה במחיריהם נראית פחות כמו מגמה ויותר כמו מאניה ספקולטיבית – אווירה שבה מספיק די בציוץ אחד בפרופיל כדי לגרום לזינוק פתאומי במחיר. “

הנאום שבו נשמעה עמדה זו התמקד בזירוז הפיתוח של דולר דיגיטלי משלו או ‘המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC)’.

בורות מכוונת

במהלך 2021, המקרה לנכסים דיגיטליים ממשיך להתחזק. רק בחודשים האחרונים ראינו את הדוגמאות הבאות לכך.

חברות מסיביות שמקצות לביטקוין רזרבות הון בשווי מיליארדים? חשבון.

בורסות מרכזיות התומכות בקרנות נכסים דיגיטליים ובחוזים עתידיים? חשבון.

חברות בלוקצ’יין הולכות לציבור? חשבון.

מובילים / מעבדי תשלום מובילים המאפשרים הוצאות סוחר של נכסים דיגיטליים? חשבון.

כנקודה מסוימת, בנקים וממשלות מסורתיות לא יכולים להבריש נכסים דיגיטליים כבועה ספקולטיבית, ללא עתיד אמיתי. בהתחשב בכמות האימוץ עד היום, וזה שכבר הוכרז לעתיד הקרוב, מכחישים מתנדנדים על קצה הבורות המכוונת..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner