PayPal הוענק ‘BitLicense מותנה’ – לתמיכה בהוצאות ומסחר בביטקוין, ליטקוין, את’ריום וביטקוין מזומן

PayPal בקרוב תמיכה מטבעות קריפטוגרפיים שונים בפלטפורמה שלה, משום שהיא נראית להתרחב ולפנות לחברה דיגיטלית יותר ויותר. תמיכה זו נרחבת לא רק למסחר אלא לבזבוז של נכסים נתמכים ברשת סוחריה ברחבי העולם.

הפרטים

כאחד ממעבדי התשלומים הגדולים בעולם, PayPal היא ענקית בתחום FinTech. נכון להיום, PayPal צברה בסיס קהל לקוחות בהיקף של יותר מ -350,000,000 – שכל אחד מהם מנוהל באמצעות רשת המורכבת מיותר מ -27,000,000 סוחרים..

כאשר התמיכה במטבעות קריפטוגרפיים תופעל באופן רשמי, PayPal תתחיל בשירות קהל לקוחות מבוסס ארצות הברית. תמיכה זו צפויה להתחיל בשבועות הקרובים, בעוד שהרחבת השירותים מעבר לגבולות ארצות הברית תחול בתחילת 2021.

הנכסים שצפויים להיות נתמכים עם ההשקה הם Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), ו- Bitcoin Cash (BCH). לא הייתה שום מילה על הרחבה עתידית, אם כי יהיה זה סביר לצפות לנכסים נתמכים יותר בזמן.

ספקולציות ארוכות

למרות שרבים עשויים להיפתע כי PayPal תומך בקרוב במטבעות קריפטוגרפיים, אלה שעוקבים אחר הענף לא יהיו כאלה.

נגענו בעבר בפייפאל ובכוונותיו – כעת סוף סוף נוכל לדון באירוע זה כעובדה, ולא כאירוע שספקנו זמן רב.

לאחר שהיום הגיע לבסוף, אמר מנכ”ל PayPal, דן שולמן, את הדברים הבאים,

“המעבר לצורות דיגיטליות של מטבעות הוא בלתי נמנע, ומביא איתו יתרונות ברורים מבחינת הכללה ופיננסיות; יעילות, מהירות ועמידות מערכת התשלומים; והיכולת של ממשלות לפרוס כספים לאזרחים במהירות … טווח ההגעה הגלובלי שלנו, המומחיות בנושא תשלומים דיגיטליים, הרשת הדו-צדדית ובקרות האבטחה והציות הקפדניות מספקים לנו את ההזדמנות ואת האחריות לסייע בהבנת, פדיון וביכולת פעולה הדדית. ממכשירי החליפין החדשים הללו. אנו להוטים לעבוד עם בנקים מרכזיים ורגולטורים ברחבי העולם כדי להציע את תמיכתנו ולתרום בצורה משמעותית לעיצוב התפקיד שמטבעות דיגיטליים ימלאו בעתיד הפיננסים והמסחר העולמיים. “

רישיון מותנה

ההודעה המלווה של PayPal על תמיכה בקריפטוגרפים, הייתה חדשות על הבקשה המוצלחת שלה להוענק ‘BitLicense מותנה’.

קשה להשיג לשמצה BitLicense, שמונפק על ידי המחלקה לשירותים פיננסיים בניו יורק (NYDFS), מאז הקמתה בשנת 2015, רק קומץ חברות הצליחו.  זה גרם לאחרונה לרגולטורים במדינה לפתח גרסה מותנית, שנועדה לשמש אבן דריכה בדרך לרישיון מלא. PayPal הפכה כעת לחברה הראשונה שקיבלה רישיון מותנה זה.

אחת התנאים המוקדמים להענקת Bitlicense מותנה, היא דרישת החברה לעבוד יד ביד עם חברה המחזיקה ברישיון מלא. במקרה זה, הטכנולוגיה המאפשרת שירותים חדשים אלה המוצעים על ידי PayPal אפשרית על ידי בעל Bitlicense, חברת Paxos Trust. בדרך זו, PayPal יכולה להתחיל לפעול כחברת מטבע וירטואלי בניו יורק, הרבה יותר מהר אם היה צריך לחכות להענקת רישיון מלא..

יש לציין כי BitLicense מותנה נועד רק כאמצעי זמני. צפוי כי PayPal תעבוד בחריצות לקראת אישור Bitlicense מלא לפני, או מתי, תוקף Bitlicense המותנה יפוג בעוד שנתיים..

האזהרות

במבט ראשון, החדשות של היום הן פנטסטיות להמשך אימוץ מטבעות קריפטוגרפיים. ישנם כמה פרטים מכריעים שיכולים להטות את התפיסות לגבי התועלת בשירות החדש של PayPal.

כלומר, האם זו תהיה ‘מערכת לולאה סגורה’, דומה לזו שהושקה לאחרונה על ידי WealthSimple? במערכת כזו, למרות שתומכים בקנייה / מכירה של מטבעות קריפטוגרפיים, רמפות הפעלה / כיבוי לפלטפורמה מוגבלות למשתמשי FIAT בלבד. מבוסס על ‘מוקדם’שאלות נפוצות‘נוצר על ידי PayPal, נראה כאילו זה אכן המקרה.

“האם PayPal תתמוך בעסקאות קריפטו של עמית לעמית (P2P)?  לא בזמן הזה. PayPal תומכת רק ברכישה ובמכירה של Cryptocurrency באמצעות חשבון PayPal שלך. כדי להשלים עסקאות P2P עם PayPal, יש למכור את כל נכסי הקריפטו המוחזקים בפייפאל ולהמיר אותם לארה”ב. “

על ידי תכנון מערכת באופן כזה, זה מפחית את הסיכון לפעילות בלתי חוקית. המשמעות היא שהמערכת תספק בעיקר משתמשים חדשים ורוכשי מטבעות קריפטו ראשונים. זה מתנער ממשתמשים קריפטוגרפיים קיימים במידה מסוימת, מכיוון שהם נאלצים להמיר את נכסיהם בחזרה ל- FIAT, להעביר לפלטפורמה ואז להמיר חזרה לנכס שבחרתם. בכך, משתמשים קיימים נאלצים להשלים מספר פעולות נוספות, תוך יצירת מספר אירועים חייבים במס.

יתר על כן, בעוד PayPal עדיין תספק הגנה על משתמשים מפני הונאות, ופעילות חשבון לא מורשית, לא ניתן לבטל עסקאות, בגלל האופי הבלתי משתנה של המטבעות הקריפטוגרפיים הנתמכים..

תגובת שוק

ללא קשר למגבלות הצפויות של תמיכת פייפאל במטבעות קריפטוגרפיים, השוק הכללי הגיב בתגובה חיובית באופן גורף.

ארבעת הנכסים הרשומים לתמיכה בשירות רואים את התנועה הבאה *.

BTC – עלייה של 7.0% תוך 24 שעות

LTC – עלייה של 11.5% תוך 24 שעות

ETH – עלייה של 6.5% תוך 24 שעות

BCH – עלייה של 5.3% ב- 24 שעות

בנוסף לנכסים שהוזכרו לעיל, פייפאל עצמה ראתה קפיצה של 4.75% גם ב 24- השעות האחרונות.

* נתונים שנאספו מ- CoinMarketCap בזמן כתיבת שורות אלה. *

מתחרים

בעוד ש- PayPal עשויה להיות אחד ממעבדי התשלומים הגדולים ביותר שהשיקו שירותים כאלה, הם בהחלט לא הראשונים. חברות כמו Square, WealthSimple, Revolut ו- Robinhood, הכו את פייפאל. בפרט, WealthSimple ראתה כמה חודשים מוצלחים להפליא, עם ההישג האחרון שהפך ל”חד-קרן “.

למרות הדומיננטיות שלו כמעבד תשלומים, לפייפאל עשויים להיות יותר מכמה מתחרים בשנים הבאות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner