תחזיות PwC אימוץ בלוקצ’יין עיקרי – מזהה מקרי שימוש עליונים

‘ארבעת הגדולים’ הוא כינוי המשמש לעתים קרובות כאשר מתייחס לרשתות החשבונאות הגדולות בעולם. ככזה, כאשר אחת מענקיות התעשייה הללו חוזה את הכלכלה העתידית, העולם מקשיב. PricewaterhouseCoopers (PwC) פרסמה לאחרונה להגיש תלונה בוחנים את מקרי השימוש של טכנולוגיית הבלוקצ’יין וכיצד היא משפיעה על התוצר המקומי הגולמי העולמי (תוצר) בשנים הבאות.

על ידי יכולתו של בלוקצ’יין לשפר, “… אמון, שקיפות ויעילות בין ארגונים”, ציירה PwC עתיד מזהיר מאיר לטכנולוגיה המתהווה..

השתמש במקרים

אחת הפניות שמאחורי הבלוקצ’יין היא הפוטנציאל שלה לשנות המון תעשיות לטובה. מקרי השימוש הללו אמנם רבים, אך PwC חייגה למה שהיא מאמינה כי הם 5 היישומים ה’משנים את המשחק ‘ביותר עבור הטכנולוגיה..

1. מקור

היכולת לעקוב, לאמת ולתעד את מחזור החיים של מוצר, החל בנקודת מוצאו, מכונה מקור. המונח, אם כי לעתים קרובות קשור לאמנות יפה, הוא ישים כאשר מתייחסים לרשתות אספקה. כאשר הוא מיושם על רשתות אספקה, לבלוקצ’יין, ואופיו כ ספר ספרים דיגיטלי, יש יכולת לחסוך כסף על ידי ביטול סחורות מזויפות, זיהומים בתעשיית המזון ועוד..

דוגמה לכך תהיה שירותים כמו ‘tracr‘- שירות בלוקצ’יין המשמש את קבוצת דה בירס כדי לאמת את מקוריותם של היהלומים.

PwC צופה כי יישום זה יביא לעלייה של 962 מיליארד דולר בתמ”ג העולמי עד שנת 2030.

2. תשלומים

המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC), מטבעות קריפטו ומטבעות יציבים מסתמכים על פעולת בלוקצ’יין. אף על פי שכל אחד מהם משתמש בבלוקצ’יין הוא שונה, אך כולם מספקים כמה יתרונות מרכזיים למשתמש הקצה:

  • שקיפות פיננסית
  • יעילות מוגברת
  • עסקאות מיידיות
  • הגדל את ההכללה הכספית

דוגמה לכך תהיה הביטקוין – המטבע הקריפטוגרפי הגדול ביותר, שניתן להשתמש בו להעברת ערך בין אנשים ברחבי העולם, ללא צורך במתווכים..

PwC צופה כי יישום זה יהווה עלייה של 433 מיליארד דולר בתמ”ג העולמי עד שנת 2030.

3. זהות

בעוד שבלוקצ’יין יכול להציע שקיפות פיננסית, הוא יכול לשמש גם כדי להגן על נתונים רגישים, ובתוך כך למנוע גניבת זהות. נתונים אלה עשויים לכלול כל דבר, החל בדרכונים, למספרי ביטוח לאומי ועוד.

דוגמה לכך תהיה שירות כמו ‘אימות אישורי יבמ‘- שירות מבוסס בלוקצ’יין שנבנה להגנה, תוך מתן הפצה קלה של אישורי הפקודה.

PwC צופה כי יישום זה יביא לחיזוק של 224 מיליארד דולר בתמ”ג העולמי עד שנת 2030.

4. חוזים ויישוב סכסוכים

אחד ההיבטים המסקרנים ביותר של בלוקצ’יין, הוא היכולת לארח ‘חוזים חכמים’. פרוטוקולי Blockchain התומכים בחוזים חכמים מספקים את היכולת לקודד תנאים והגבלות שנקבעו מראש בחוזים דיגיטליים. על ידי כך, תהליכים רבים יכולים להפוך לאוטומטיים, ובמקביל לספק מסלול דיגיטלי המיועד לביקורת.

דוגמה לכך תהיה בלוקצ’יין מבוסס, ‘רצון וצוואה‘- מסמך משפטי אשר יעביר באופן אוטומטי בעלות על נכס על פי פרמטר מוגדר מראש (מות היוצרים).

PwC צופה כי יישום זה יביא לחיזוק של 73 מיליארד דולר בתמ”ג העולמי עד שנת 2030.

5. מעורבות לקוחות

תוכניות נאמנות / תגמול קיימות כבר עשרות שנים. לרוע המזל הם גורמים לכך שמשתמשי הקצה נדרשים לנהל חשבונות רבים ושונים, תוך שהם נושאים כרטיסים לכל אחד מהם. Blockchain מאפשרת לפתח פלטפורמות צבירה – לספק למשתמש גישה לחשבונות המשתנים שלהם דרך פורטל יחיד. בכך, בלוקצ’יין יכול להפיח חיים חדשים במערכת שנושאת מהאופנה עם הדורות הבאים על ידי הצגת מחדש נוחות והוצאות תמריצות.

דוגמה לכך תהיה השחרור הצפוי של תוכנית התגמול של בקקט, המאפשר להמיר נקודות נאמנות למטבעות קריפטוגרפיים.

PwC צופה כי יישום זה יביא לחיזוק של 54 מיליארד דולר לתוצר הגלובלי עד שנת 2030.

באופן מצטבר, PwC מצפה כי השימוש בבלוקצ’יין ביישומים אלה, ואחרים יהיו אחראים ישירות לתוספת של כ- 1.76 טריליון דולר לתוצר המקומי הגולמי (תוצר). זה צפוי להתרחש בעוד 9 שנים בלבד.

כאשר התמ”ג העולמי הנוכחי יושב בסביבות 80 טריליון דולר, פירוש הדבר של- 1.76 טריליון דולר, בלוקצ’יין תהיה אחראית לכ -1.4% מהתמ”ג העולמי – אם כלכלני PwC צודקים..

התאמת סדר היום

בהתבסס על חמשת מקרי השימוש שצוינו בעבר, בלוקצ’יין מחזיק בפוטנציאל לעזור ל- PwC עצמה בהשגת היעדים שהוכרזו לאחרונה – “פליטת פחמן נטו-אפס עד 2030”.

תחום אחד בו הדבר אפשרי הוא באמצעות יעילות מוגברת ברשתות האספקה ​​בין PwC לבין שותפיה הרבים ברחבי העולם.

רשתות אספקה ​​תויגו זה מכבר כלא יעילות, וזקוקות לשינוי. דוגמה נוספת לפרויקט מבוסס בלוקצ’יין המעוניין לשנות את הנרטיב הזה הוא ‘TradeLens’. הפרויקט הזה, שפועל לדיגיטציה של רשתות אספקה ​​גלובליות, היה הכי גדול אומץ לאחרונה על ידי ענקית הספנות הקנדית ‘קנדה פסיפיק’.

PwC מתחייבת לאפס נטו עד 2030, בעולםPwC מתחייבת לאפס נטו עד 2030, בעולם

צפו בסרטון זה ביוטיוב

דוח מס

אם זה לא מובן מאליו, בלוקצ’יין הוא נושא חם כרגע. עם חוויה של תסיסה כלכלית ברחבי העולם, אנשים ועסקים כאחד מחפשים באופן פעיל אחר פתרונות לשפע של בעיות. Blockchain אינו פיתרון מושלם לכולם. עם הטכנולוגיה שיש בה פוטנציאל לתמוך בענפים שונים (כמו מקרי השימוש האמורים), מגיעה גם שורה של נושאים חדשים – הנחיות רגולטוריות ומיסוי.

PwC ציינה את המכשול הזה, והוציאה לאחרונה א להגיש תלונה על הצורך בהמשך הצמיחה סביב הרגולציה של נכסים דיגיטליים כגון מטבעות קריפטוגרפיים – אחד היישומים הנפוצים ביותר של בלוקצ’יין, ומשמש בדרך כלל כצורת תשלומים.

בדו”ח שלה מדגישה PwC את עמדותיהן של מדינות שונות בעולם כלפי נכסים דיגיטליים כמו מטבעות קריפטוגרפיים. אם דבר אחד הובהר, זה אמנם התקדמות, אך יש צורך בהרבה יותר.

“… עבודות משמעותיות נעשו בשנים האחרונות על ידי רשויות המס בכדי לספק הנחיות לנישומים. עם זאת, ראינו גם כי ההנחיות שהונפקו לא התעדכנו בהתפתחות האחרונה בענף. “

זה ממשיך,

“בהתחשב בקצב השינוי בענף, כמו גם בהיקף היישומים לנכסים פיננסיים דיגיטליים, יהיה חשוב שההנחיות העתידיות שניתנו יהיו מבוססות עקרונות ולא מרשמות יתר על המידה. זה ימנע מההנחיות להתיישנות לפני שחרורו וימנע ממס להחזיק את הפיתוח של מודלים עסקיים חדשים ומרתקים שעשויים עדיין לא להגות על ידי קובעי המדיניות. “

PwC

חברת PricewaterhouseCoopers (PwC), שנוסדה בשנת 1998, מחזיקה מטה בלונדון, בריטניה. כיום, רשת PwC מוכרת כאחת מחברות החשבונות הגדולות בעולם, המעסיקה יותר מ -250,000 אנשים ברחבי העולם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner