Robinhood מכריזה על הפקדת קריפטו / משיכתם כמנכ”ל מתכונן לדבר בשימוע בקונגרס ב- GameStop

היום הוא יום גדול עבור רובינודה, פלטפורמת המסחר הפופולרית. לחברה, שמצאה עצמה תחת שריפה בשבועות האחרונים עקב התגוששות GameStop, יש הוכרז שהיא תתחיל לתמוך בפיקדונות / משיכות מטבעות קריפטוגרפיים. בנוסף לכך, מנכ”ל החברה, ולאד טנב, יישא דברים בדיון בקונגרס בנושא המצב של GameStop הנ”ל..

Robinhood הפעלת הפקדות ומשיכות

במהלך השנה האחרונה בוצעו הרבה מאוד כניסות של חברות לנכסים דיגיטליים כמו PayPal, WealthSimple, Robinhood ועוד. למרות שרמת התרגשות מסוימת הייתה מוצדקת / ודאי, כל אחת מהדוגמאות הללו הוטרדה על ידי נושא מרכזי בהיצען – מערכות לולאה סגורה.

בכל הנוגע למסחר בנכסים דיגיטליים, מערכת לולאה סגורה מאפשרת למשתמשים לקנות ולמכור נכסים נתמכים. עם זאת, הוא אינו מאפשר למשתמשים להפקיד או למשוך את הנכסים האמורים. מגבלה זו מאפשרת לפלטפורמות לעקוב מקרוב אחר מי בדיוק נסחר, ומפחיתה את מורכבות השירות.

מטבע הדברים, מכיוון שרוב המתעניינים בנכסים דיגיטליים שומרים על הלך הרוח ‘לא המפתחות שלך, לא המטבע שלך’, הרעיון של מערכת לולאה סגורה מאבד את ברקו, מכיוון שמשקיעים לעולם לא ממש שולטים באחזקותיהם. זה עומד להשתנות עבור המשתמשים ברובינודה, מכיוון שהחברה הודיעה שהיא תומכת כעת הן בהפקדות והן במשיכות של נכסים דיגיטליים שנמצאו בפלטפורמה שלה..

המהלך מגיע בתקופה בה הסנטימנט הציבורי סביב רובינוד ספג מכה גדולה. מהלך זה עשוי להיות קצת “ענף זית” לאלה שבוזו למעשיו בשבועות האחרונים סביב פיאסקו GameStop.

מה שצריך להיות מעניין, הוא לראות אם המתחרים של רובינודה מחוקקים שינויים דומים בשבועות / חודשים הקרובים.

השעיות מסחר

מעבר להרחבת הפונקציונליות של הפלטפורמה שלה, רובינודה רואה את המנכ”ל שלה, ולאד טנב, מתכונן לנאום היום בדיון בקונגרס. דיון זה הורכב בניסיון לנתח את האירועים שהובילו לדרמת GameStop המתוקשרת, פעולות המעורבים ומה ניתן לעשות כדי למנוע הישנות.

בנאום זה צפוי שטנב ידגיש את הצורך בתקנות חדשות המשקפות עולם דיגיטלי. בפרט, צפוי טנב לדון בדרישה שהגישה ה- SEC ל תקופת התיישבות בת 2 ימים.  החברה ציינה כי בשל הכלל הזה היא הפסיקה את המסחר, ולא בגלל שיתוף פעולה עם קרנות הגידור המושפעות מתנאי השוק..

“אני רוצה להיות ברור כבר בהתחלה: כל טענה לפיה רובינודה פעלה כדי לסייע לקרנות גידור או לאינטרסים מיוחדים אחרים לרעת לקוחותינו היא רטוריקה שקרית ומעוותת לחלוטין. הלקוחות שלנו הם בראש סדר העדיפויות שלנו, במיוחד מיליוני המשקיעים הקטנים שמשתמשים בפלטפורמה שלנו מדי יום להשקעה למען עתידם … מה שחווינו בחודש שעבר היה יוצא דופן, ומגבלות המסחר שהצבנו ב- GameStop ובמניות אחרות היו נחוצות כדי לאפשר לנו להמשיך לעמוד בדרישות הפיקדון למסלקה שאנחנו משלמים כדי לתמוך במסחר לקוחות בפלטפורמה שלנו. “

כמשימה העיקרית של ה- SEC היא להגן על המשקיעים ולהבטיח שווקים הוגנים, טנב מקווה שהגוף הרגולטורי יבחן בכנות את זמני ההסדר. הוא עיקרי הדברים העובדה שהמערכת כפי שהיא מתנהלת כיום, מסכנת את הגל המסיבי של משקיעים חדשים המשתמשים בפלטפורמות כמו רובינודה.

“התקופה היומית הקיימת להסדרת עסקאות חושפת את המשקיעים ואת הענף לסיכון מיותר ובשלה לשינויים. מדי יום, מתווכי סליקה כמו ניירות ערך רובינודה חייבים לעמוד בדרישות הפיקדון המוצעות על ידי מסלקות כדי לתמוך בעסקאות לקוחות בין תאריך הסחר לתאריך הסילוק. המשקיעים נותרים מחכים לביצוע עסקאותיהם, ומתווכי הסליקה נעולים במזומן הקנייני שלהם, עד שההסדר יסתיים ימים אחרונים לאחר המסחר. דרישות הפיקדון למסלקה נועדו להפחית את הסיכון, אך פעילות השוק הפרוע של השבוע שעבר הראתה כי דרישות אלה, יחד עם מחזור הסדר ארוך שלא לצורך, יכולות להיות בעלות השלכות לא מכוונות שמכניסות סיכונים חדשים. “

פיתרון קיים?

כאן ב- securities.io אנו מאמינים בעתיד ניירות הערך הדיגיטליים. דרישות ההסדר שהובילו להפסקת המסחר של רובינודה היו אחת הסיבות הרבות לכך שאמונה זו מתקיימת. על ידי שימוש בניירות ערך דיגיטליים, מתבטל הצורך במתווכים שונים בעת סחר בנכסים כאלה, כאשר עסקאות נסגרות בזמן אמת..

לאבטח את הנשיא ג’יימי פין, לאחרונה נכתב קטע קצר המדגיש את יכולתם של ניירות ערך דיגיטליים לפתור את הבעיות הנ”ל.

“הסרת הצורך במסלקה מרכזית – כמו נאמנות המפקיד & תאגיד הסליקה (DTCC) – המעבד כמעט 1.7 טריליון דולר של עסקאות ניירות ערך בכל יום – עומד בתמצית העניין וצריך להיות חלק מרכזי בדיון זה בקרב הרגולטורים והמשתתפים במבנה השוק ובעלי העניין. באמצעות אסימוני אבטחה המותאמים לבלוקצ’יין, אנו כבר יוצרים שוק שמנצל את היתרונות הייחודיים של רשתות חסימות מבוזרות לשווקים פרטיים וזה אמור ויכול לייצג את העתיד לשווקים ציבוריים … דיגיטציה מלאה של ניירות ערך ציבוריים כדי ליישר את שדות המשחק עבור כל המשקיעים על ידי חיסול מתווכים מיותרים ומושרשים, צריך להיות מוקד מרכזי כרגע והוא מטרה ברת השגה לטווח הארוך. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner