WealthSimple משיג מעמד של חד קרן, מצטרף למתחרים של חברת FinTech Revolut ו- Robinhood

ל- WealthSimple, המומחה הקנדי לניהול עושר, יש לאחרונה הפכו חברת FinTech האחרונה שהשיגה מעמד ‘חד קרן’. זה נעשה באמצעות סבב השקעות שנערך בחזית על ידי טכנולוגיות Crossover Ventures (TCV).

מעמד חד קרן

חדי קרן הם אמיתיים – לפחות לא במובן המסורתי של המילה. בעולם של ימינו, ‘חד קרן’ הוא מונח המשמש לתיאור חברה שהגיעה להערכת שווי הגבוהה ממיליארד דולר..

חברות אלה מעורבות לרוב ב- FinTech ולעתים קרובות הן חברות סטארט-אפ בבעלות פרטית.

לקחת חלק

כפי שצוין בעבר, TCV סייעה כעת ל- WealthSimple בדרך להשגת מעמד זה. אולם זה לא לבדו תרם לסבב המימון האחרון. החברות הבאות הן חברות שהצטרפו ל- TCV בהשקעות.

  • מיזמי הון מריטק
  • שותפים לגריילוק
  • אליאנץ x
  • שני מיזמי סיגמא
  • TCV הובילה את הסיבוב

באופן מצטבר, קבוצת משקיעים זו תרמה סך של 114 מיליון דולר (87 מיליון דולר). בכך WealthSimple מתגאה כעת בשווי של 1.4 מיליארד דולר CAD (1.07 מיליארד דולר).

הערכת שווי זו הינה עלייה לעומת הסבב האחרון של החברה, בו רווח של 190 מיליון דולר (145 מיליון דולר), שגויס לפי הערכת שווי של 743 מיליון דולר דולר (566 מיליון דולר).

כישרון כישרון

הסבב המסוים הזה עסק יותר רק בגיוס כספים. בנוסף לזרם ההון, הודיעה WealthSimple כי תוסיף את TCV General Partner, דייוויד יואן, לדירקטוריון שלו.

דייוויד יואן דיבר על התפתחות זו, ומדוע TCV בחרה ליישר קו עם חברה כמו WealthSimple.

“צפינו בעליית Wealthsimple בשוק הקנדי ואוהבים את הדרך בה החברה מביאה פשטות, אנושיות ועונג למימון האישי … TCV מתמקדת בעסקים שיש להם פוטנציאל להפוך את הענפים, ואנחנו שמחים לעבוד איתם. מִיקרוֹפוֹן וצוות Wealthsimple לבנות מנהיג בשירותים פיננסיים ופלטפורמה צרכנית חשובה. “

צמיחה רחבה

בנוסף לגידול ההערכה, WealthSimple הרחיבה את מגוון השירותים המוצעים לאורך שנת 2020.

לאחרונה הודיעה WealthSimple על השקת השירות החדש שהוטבע, שכונה ‘WealthSimple Crypto’. זהו שירות לולאה סגורה, המאפשר ללקוחותיו לסחור, הן בביטקוין והן באת’ריום בסביבה בטוחה.

כחברה שהוקמה על שירות לאנשים בעלי אופי טכנולוגי, זה היה צעד לא מפתיע. הדורות הצעירים יותר, שגדלו בעולם יותר ויותר דיגיטלי, מרגישים יותר בנוח עם טכנולוגיות כאלה. עם מילניאלס שהיה חלק גדול מקהל הלקוחות של WealthSimple, זו הייתה הרחבה הגיונית.

ההתמקדות בדורות הצעירים הוצגה לאחרונה גם כשסמנכ”ל הכספים של WealthSimple, לין לי, עבר לתפקיד חדש, בראשות “קרן WealthSimpleכמנכ”ל החדש שלה. מטרה זו נועדה לפתח ולספק גישה לשירותים פיננסיים שנועדו לעזור לבני נוער לחסוך באוניברסיטה / מכללה. באותה תקופה דיברה לין לי מדוע קרן WealthSimple הייתה חשובה לה וקבעה,

“רק שלושה מהאחים שלי, כולל אני, קיבלו את האפשרות ללמוד בקולג ‘בעוד ששני האחרים נאלצו לעבוד אחרי התיכון בכדי לספק הכנסה למשפחה … לגישה לחינוך על-תיכון יש השפעה לכל החיים, וזה קריטי שאנחנו עזור לכל ילד בקנדה לקבל את אותה ההזדמנות שהייתי בה. “

ברכה – המצאה מחודשת של ניהול עושר

על ידי השגת המעמד ה”חד-קרן “המהולל, WealthSimple מוצא עצמו מוצב היטב לצד חברות פינטק אחרות, כמו Revolut ו- Robinhood..

בעוד שלכל אחת מהחברות הללו פנו ל- FinTech ולקהל הלקוחות שלהן באופן ייחודי, לכולן יש תכונה משותפת – המציאה מחדש את הדרך בה אנו מנהלים וגישה לעושר. בתרומה לאחרונה לסדרת ‘מנהיגי המחשבה’ המתמשכת שלנו, דאגלאר צ’יזמצי, מנכ”ל Red Carpet Capital, בחן את המגמה הזו.

הוא אומר,

“כל ענף השירותים הפיננסיים נרעש מהמהפכה הטכנולוגית, אשר בתורו עיצבה את העולם. ניהול עושר בשנת 2020 אינו יוצא מן הכלל למגמה זו. פינטק המציאה מחדש את הנוף של ניהול השקעות על ידי שילוב ביג דאטה, בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לייעל את התיקים, להפחית סיכונים ולהעריך הזדמנויות השקעה. “

WealthSimple

נוסדה בשנת 2014, WealthSimple היא ספקית שירותים פיננסיים, הממוקמת בטורונטו, קנדה. מאז ההשקה צברה WealthSimple בסיס לקוחות בהיקף של כמעט 200,000 ומנהלת נכסים בהיקף של 5 מיליארד דולר..

המנכ”ל, מייקל קטשן, מפקח כיום על פעילות החברה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner