הבנק המרכזי בצרפת משלים את הנפקת הביטחון ביורו דיגיטלי

ציון דרך מרכזי לקראת השקת מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC) הושג באירופה, ובאופן ספציפי יותר בצרפת.

הקבלה של מטבע דיגיטלי ברמה הגלובלית או אפילו ברמה הלאומית נתפסה באופן תמידי כצינור חלומי. אף על פי כן, גם לאחר ביטול המטבע הדיגיטלי הגדול בעולם – ביטקוין – מדינות הלאום והבנקים המרכזיים החלו לשים לב יותר ולעבוד על הגרסה הדיגיטלית של המטבע שלהם..

בעוד שכמה מדינות עברו התקדמות מסוימת, ידועה כי סין נמצאת בשלב המתקדם ביותר להשקת CBDC משלה. במקביל, החדשות על מבחן מוצלח ליורו דיגיטלי מגיעות מהבנק המרכזי בצרפת.

באנק דה פראנס חושף את התקדמות ה- CBDC

הבנק דה פראנס נחשף שהיא השתמשה בבלוקצ’יין שפותח על ידי הצוות שלה כדי להסדיר את הנפקת ניירות הערך הדיגיטליים, באמצעות תשתית בלוקצ’יין מקצה לקצה.

מבחן מוצלח ראשון זה נעשה בשותפות עם אחד הבנקים הגדולים בצרפת – Société Générale. במה שמכונה הנפקת איגרות חוב מכוסות, השווי הכולל מגיע לסימן של 40 מיליון יורו (~ 44 מיליון דולר).

זה הופך לאבן דרך ראויה לציון להנפקת אבטחה דיגיטלית, מכיוון שהעסקה הוסדרה באופן מיידי באמצעות שיטת המסירה מול התשלום (DvP) ישירות מול היורו הדיגיטלי..

חברת Société Générale שיבחה את תוצאות הבדיקה והיא מאוד אופטימית ביחס ליתרונות שהמטבעות הדיגיטליים יכולים להביא ואמרה “זה סולל את הדרך לאוטומציה וקיצור תהליכי התשלום, עם תשתיות שוק פשוטות וחיזוק האבטחה.”

על פי דיווחים, המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי הוא אחד המשמש להסדרים בין בנקים, ולא לתשלומים צרכניים. עם התוצאה החיובית של בדיקה ראשונית זו, חברת Société Générale מעודדת לעבור בדיקות קפדניות יותר בשבועות הקרובים:

“ניסוי זה בוצע מקצה לקצה תוך שימוש בתשתיות בלוקצ’יין … הוא מדגים את היתכנותם של ניירות ערך פיננסיים המסולקים באופן דיגיטלי ומועברים במטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC) להסדרים בין בנקים”, קבע סוסייטה ג’נרל..

זה הופך גם לאבן דרך ענקית עבור הבנק דה פראנס. שאיפתו של הבנק המרכזי לבדוק מטבע דיגיטלי הושמעה בסוף השנה שעברה בדצמבר 2019, ונובעת מרצון פוליטי לקבל תפקיד מנהיגות באיחוד האירופי..

המאמצים של צרפת על אירו דיגיטלי לתשלום דיבידנדים

פעילות הפיתוח ותוצאות הבדיקה המעודדות סביב היורו הדיגיטלי המגיע מבנק דה פראנס מבססות את מקומה של המדינה בחזית נוף ניירות הערך הפיננסיים הדיגיטליים..

באנק דה פראנס הודיע ​​כי ימשיך לעשות בדיקות נוספות מול מוסדות פיננסיים אחרים במהלך השבועות הקרובים, כחלק מהחקירה המתמשכת של יורו דיגיטלי..


“התוצאות של ניסויים אלה יהוו מרכיב חשוב בתרומתו של הבנק דה פראנס לשיקוף הגלובלי יותר שמובילה מערכת היורו על האינטרס של [CBDC],” הצהיר הבנק המרכזי..

לא עבר זמן רב שהבנק המרכזי השיק את תוכנית האירו הדיגיטלית שלו. באפריל הבנק המרכזי הודיע ​​כי הוא שואף לחשוף את היתרונות של מטבעות דיגיטליים לסליקה ולסילוק נכסים פיננסיים מסומנים.

הבנק המרכזי שיתף כי מאז השקתה של התוכנית היו הרבה יישומים ועניין לבחון את המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי, תוך שימת דגש על התפקיד המוביל שיש למדינה בחדשנות טכנולוגית תשלומים..

איטרציה נוכחית זו של המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי מיועדת לשימוש ולמוסדות פיננסיים, ולא תשלומים קמעונאיים. בזמן השקת התוכנית, הבנק המרכזי אמר כי הוא אינו מחפש להחליף מטבעות ושטרות.

לדברי נגיד הבנק המרכזי, לצד הצרכן יהיה צורך להשלים מטבע דיגיטלי אחר המתמקד בשימושיות וייתכן שלא יתמוך בטכנולוגיית הבלוקצ’יין..

המירוץ למטבע הדיגיטלי הראשון של הבנק המרכזי

צרפת היא לא המדינה היחידה שהחלה לבדוק מטבעות דיגיטליים של הבנקים המרכזיים. בחודש שעבר סין אישרה סוף סוף שהחלה לבדוק את היואן הדיגיטלי שלה בארבע ערים. על פי בנק העם הסיני, הוא התחיל לחקור CBDC עד שנת 2014, וסיים עיצוב בסיסי כבר בינואר..

אם הממשלות נחרצות לאמץ מטבע דיגיטלי, עכשיו נראה שהבנקים המרכזיים מתחרים להיות הראשונים לשוק. זה גם לא מפתיע, מכיוון שמטבע דיגיטלי מוצלח שהונפק על ידי בנק מרכזי גדול יכול לשמש כמטבע בינלאומי – מה שעלול להחליש את תפקידם של המטבעות הקיימים, כמו הדולר האמריקני..

מומחים כספיים הביעו את דעתם כי נכס דיגיטלי המשמש בקנה מידה עולמי עשוי להפחית משמעותית את השפעת הדולר האמריקני על הסחר העולמי ולהחליש את מעמדו כמטבע עתודה עולמי..

בין אם זה יגיע ממטבע דיגיטלי שנבנה על ידי בנק מרכזי ובין אם מנכס דיגיטלי ניטראלי כמו ביטקוין, ברור שעולם ניירות הערך הפיננסיים אמור לעבור שינוי סיסמי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map