חודש בביקורת – מאי 2020

בעוד שהמבצעים רחוקים מלהחזור למקובל, מאי היה החודש הראשון מאז תחילת ה- COVID-19, שהפגין באמת תפנית חיובית של האירועים. מדינות רבות ראו שבמקרים אלה מקרים מגיעים לשיאם, או אפילו ירידה.

בעוד שנראה כי האיום של COVID-19 הולך ופוחת, בגלל מאמצים עצומים שנעשו ברחבי העולם, הלקחים שנלמדו מהמגפה הם טריים כתמיד. זה ניכר במהלך חודש מאי, שכן התפתחויות רבות סביב הבלוקצ’יין היו כרוכות בפרויקטים שהושפעו מהמגפה. דוגמה אחת כזו היא הכרה של ממשלות בכך ש- CBDC הם, אכן, משהו שצריך להתקדם.

מהדורה זו של ‘הדיגיטל’ מבליטה כמה דוגמאות לכך, לצד כמה התפתחויות בתעשייה שנראו במהלך מאי.

התקדמות רגולטורית

הצמיחה סביב ניירות הערך הדיגיטליים נגרמה מזמן מחוסר בהירות רגולטורית. עם זאת, זה הופך במהירות לוויכוח של העבר. רק החודש ראינו מדינות המשתרעות מהקריביים לאסיה ועושות את שלהן בכדי להקל על צמיחת המגזר.

RBI מבהיר את תקנות בנקאות הקריפטו בהודו

טייוואן מפרסמת תקנות אסימון אבטחה חדשות

מסגרות חדשות באיי קיימן המתייחסות לנכסים וירטואליים

מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC)

עם חוסר יעילות שהובילה על ידי COVID-19, מדינות ברחבי העולם פועלות לשדרוג פעילותן, עם שחרורו של CBDC. מאי ראתה מספר דוגמאות לכך גם בצרפת וגם באוסטריה.

הבנק המרכזי בצרפת משלים את הנפקת הביטחון ביורו דיגיטלי

בנק רייפייזן משתף פעולה עם מיליארדים בפיילוט של CBDC


מזל מאזניים

בשל היותו מוצר של פייסבוק, פרויקט מאזניים, באופן מובן, זכה לתשומת לבו של קהל מאסיבי. הכביש אמנם היה מהמורות, אבל בדרך למקום בו הם עומדים כעת, זה לא מנע מההתקדמות בפרויקט..

במקום בו אפריל ראתה מספר תוספות לאיגוד מאזניים, מיי הביא את ההודעה על מינוי המנכ”ל הראשון של הפרויקט. בנוסף לכך, קליברה עברה מיתוג מחדש, והיא מכונה כיום ‘נובי’.

ארנק מאזניים של פייסבוק, קליברה, מיתג מחדש את ‘נובי פיננסי’

פרויקט מאזניים ממנה את המנכ”ל הראשון – סטיוארט לווי

בחדשות

פרויקט TON סוגר את דלתותיו כאשר ה- SEC מונע

לאחר שניהל מאבק של חודשים ארוכים נגד ה- SEC, קיבלה טלגרם את ההחלטה להשליך את המגבת. בתהליך זה שחרר מנכ”ל טלגרם, פאבל דורוב, נקודת מבט מגנה על ארצות הברית. קרא כאן

“… אנו, האנשים מחוץ לארה”ב, יכולים להצביע בעד נשיאינו ולבחור את הפרלמנטים שלנו, אך אנו עדיין תלויים בארצות הברית בכל הנוגע למימון וטכנולוגיה (למזלנו לא קפה). ארה”ב יכולה להשתמש בשליטתה על הדולר ועל המערכת הפיננסית העולמית כדי להשבית כל בנק או חשבון בנק בעולם. היא יכולה להשתמש בשליטתה על אפל וגוגל כדי להסיר אפליקציות מחנות האפליקציות ומ- Google Play.

אז כן, נכון שלמדינות אחרות אין ריבונות מלאה על מה להתיר בשטחן. למרבה הצער, אנחנו – 96% מאוכלוסיית העולם המתגוררת במקום אחר – תלויים במקבלי ההחלטות שנבחרו על ידי 4% החיים בארה”ב. “- פאבל דורוב, מנכ”ל טלגרם.

 

DTCC חושפת שתי פלטפורמות מחקר של אסימון אבטחה

לאחר שחוו כיבויים מרובים, עקב COVID-19, הובהר ל- DTCC כי יש צורך בשינוי בפעילותם. מאי ראתה תוצאה של מימוש זה ב- DTCC שהכריז על מספר תוכניות, שנבנו כדי לחקור את היעילות של בלוקצ’יין, בתהליך ההסדר. קרא כאן

 “השווקים הפרטיים בשלים לעלייה ברמות האוטומציה וחסרים הרבה מהתשתיות שתמכו בשווקים הציבוריים במשך עשרות שנים … פרויקט וויטני מציע הזדמנות מרגשת למנף טכנולוגיות מתפתחות ולפתח פתרונות חדשים לחלוטין מהיסוד.” – ג’ניפר פייב, מנכ”ל ה- DTCC

ראיונות

אנדרו אדקוק, מנכ”ל Crowd for Angels

בראיון בלעדי זה דנו ביתרונות המתאפשרים באמצעות מימון המונים בהון. בהמשך לכך, אנדרו פירט את מה ש- Crowd for Angels עושה כדי לדחוף את המגזר קדימה. קרא עוד

ברחבי האינטרנט

מדוע מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי הם חדשות טובות לאימוץ בלוקצ’יין – פורבס

כאשר מדינות ממשיכות להשתעשע עם הרעיון של CBDC, פורבס נגע בעתיד בו הנכסים הללו עוזרים לאימוץ blockchain. בעוד שיש הסבורים ש- CBDC יבטל את הצורך בנכסים, כגון ביטקוין, ישנן סיבות שונות לכך שהם עשויים פשוט לעזור לו במקום זאת. האם נכסים כאלה יכולים להתקיים יחד?  קרא עוד

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map