אנדרו אדוקוק, מנכ”ל Crowd for Angels – סדרת ראיונות

אנדרו הוא מנכ”ל חברת Crowd for Angels, פלטפורמת מימון המונים הונית. לעתים קרובות הוא משתתף ומדבר באירועים בנושא מימון המונים, מימון אלטרנטיבי והשקעות. בעבר עבד ב- NinetyTen, מפתח יישומי אינטרנט וספק רשתות חברתיות פרטיות, שלקוחותיה נוקיה, ערוץ 4 ו- Shop Direct

היית אחד המייסדים המקוריים של Crowd for Angels. האם אתה יכול לדון בהשראה שמאחורי הפעלת העסק הזה?

אכן הייתי אחד מצוות המייסדים של Crowd for Angels, אך ההשראה להשקת החברה מגיעה מהמנהל שלנו טוני דה נצרת, ששילב את הידע הפיננסי שלו בעשרות שנים עם גישת ‘המדיה החברתית’. זה היה כדי לגרום לקהילה להיות מעורבת במימון ותמיכה של עסק, ובכך יצרו תומכי מותגים שלא רק תמכו כלכלית בשאיפותיה של חברה אלא גם הפכו לקול ולקוח של החברה..

כמה אתה מערב את עצמך בחפיסות המגרש ואריזת העסקאות שנמצאות ב- Crowd for Angels?

אני מעורב ברוב החברות המבקשות לרשום ב- Crowd for Angels. אני מרתק אמיתי בחייהם של חברות סטארט-אפ וחברות המעוניינות להתרחב. לכל אחד יש סיפור ותשוקה משלו, מהם אני מתלהב. לאחר שגייסתי כספים לחברה שלי והשקעתי ברבים אחרים, אני מקווה לספק תובנה לחברה.

איזה סוג בדיקת נאותות מבוצעת בחברות הרשומות?

הרבה! Crowd for Angels מחלקת בדיקת נאותות לשלושה תחומי מפתח, ראשית, אנו עורכים בדיקות עובדתיות כגון KYC, AML, PEP, בדיקות אשראי על הדירקטורים, בדיקת חשבונות שהופקה על ידי החברה ואימות עובדות המופיעות על המגרש שלהם. שנית, אנו מבצעים בדיקות שוק, למשל, האם המוצר זמין וכפי שמתואר, האם יש שוק שניתן לפנות אליו, האם הערכת השווי סבירה, אילו אתגרים משפטיים עלולה החברה להתמודד והאם זה אתי. הבדיקה הסופית היא של שפיות, שנבדקת לא רק על ידי המון מלאכים, אלא גם על ידי המלאכים שלנו, שישאלו את החברה את שאלותיהם.

מהן כמה מהסיבות העיקריות שמאחוריהם חברות שנדחו לרישום בפלטפורמה?

יכולות להיות מספר סיבות, אך כמה מהן אנו מוצאים הנפוצות ביותר הן כדלקמן:

  • הערכת השווי פשוט גבוהה מדי בהשוואה לעמדת החברות
  • החברה אינה מספקת תיעוד (תוכנית עסקית, חשבונות ניהול, מסמכי התאגדות)
  • המוצר בשלב מוקדם מדי או שטרם פותח
  • לבמאים אין ‘עור במשחק’

מהם היתרונות הגדולים ביותר של מימון המונים בהון?

אני באופן אישי מאמין שהיתרון הגדול ביותר הוא היכולת ליצור תומכי מותג, אנשים שתומכים בעסק שלך כלכלית והופכים ללקוחות פעילים, ומגייסים אחרים לבדוק את המותג שלך, בין אם זה מפה לאוזן או מדיה חברתית..

האם תוכל לתת לנו סיפור הצלחה של חברה שגייסה כספים בפלטפורמת Crowd for Angels?

אחת המועדפות עליי היא חברה בשם CNPPS. יזם צעיר שלמד באותה תקופה הנדסה באוניברסיטה יצר פיתרון ריצוף חדיר שהשתמש באגרגט ממוחזר. עכשיו זה אולי לא נשמע מרתק כמו אפליקציה, אבל העולם שלנו מכוסה בדרכים ובמדרכות. הפיתרון שלו, השתמש באגרגט ממוחזר ב 100% והיה שלילי לפחמן, יתרה מכך, הוא אפשר למים לעבור. בעבודה עם היזם הצלחנו לגייס 100,000 ליש”ט לשלב בדיקה שהוביל כעת לחוזה מסחרי ומימון נוסף לחברה.

מה שהפך אותה למעניינת היא הגישה האתית שהחברה נקטה בכדי לשנות תעשייה ותיקה, העקשנות שהיזם הראה שמעולם לא ויתר ושאפשר באמת לגדל עסק מהיסוד, מחוץ לאוניברסיטה בכל זאת. עד כה בתקופה של שנתיים הערכת השווי של החברה גדלה פי 4 ומספקת תשואה מוצקה עבור המלאכים המעורבים.

Crowd for Angels היא אחת מפלטפורמות מימון ההמונים הבודדות שמקבלות ביטקוין. כמה משקיעים משתמשים בביטקוין, ומאיפה מקורם של רוב המשקיעים הללו?

כן, אנו מקבלים קריפטוגרפיה כאמצעי תשלום להשקעה מאז תחילת 2016. באותה עת שילבנו אפשרות תשלום זו כדי לאפשר למשקיעים זרים להשקיע בחברות בבריטניה ללא העלויות והזמן הכרוך בהעברות בנקאיות בינלאומיות. בתחילה ראינו מספר אוסטרלים, משקיעים סינים ובעיקר אסיה המשתמשים באמצעי תשלום זה. עם זאת, כאשר הביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים צברו פופולריות, ראינו צמיחה במשקיעים אירופיים המשתמשים בקריפטו. חלקית זה נובע מהרווחים שהם עשויים לחוות ואני מאמין בקריפטו הנוחות המוצעים. כעת יש לנו מעל 14,000 חברים הרשומים בארנק מטבעות קריפטו בפלטפורמה שלנו, ורבים מהם באירופה.

לפני כמה שנים שוחרר אסימון ANGEL. מהם מקרי השימוש באסימון זה?

אסימון ANGEL שוחרר כדי להוזיל את עלות רכישת המשתמשים של המשקיעים תוך תגמול בעלי העניין על האינטראקציה עם הפלטפורמה שלנו. יש לקוות שכאשר המשתמשים מקיימים אינטראקציה ומשתפים תוכן ברשת, נניח שהשקעה שהם ביצעו זה עתה בחברה חדשה, שהם יזכו לתגמול ב- ANGEL. Crowd for Angels התחייב אז לקנות בחזרה ולשרוף את ANGEL המקושר להכנסות שנוצרו ממגרשינו, וכך נוצר מעגל מוסרי. אנו מקווים שבעתיד, המלאכים שלנו יוכלו גם להשתמש באסימון ANGEL כאמצעי תשלום לקראת השקעה.

איך אתה רואה נכסים דיגיטליים וניירות ערך דיגיטליים מתמזגים בסופו של דבר עם מימון המונים?

מימון המונים משתמש בטכנולוגיה כדי לאפשר להמונים להשקיע סכומים קטנים במגרשים, אך המניות מוחזקות בדרך כלל עם מועמד, ואם ברצונך למכור אותן או למסור אותן למישהו אחר, קשה. לכן, שילוב של נכסים דיגיטליים לא אמור להיות מובן מאליו, מכיוון שהוא עשוי להחזיר את השליטה בנכס למשקיע ועוקב אחר מערכת כללים שלא ניתן לשבור. בעולם אוטופי, היית מאפשר למשקיעים לרכוש, להחזיק ולסחור כל נכס שהם רוצים. באמצעות הבלוקצ’יין, אתה מרוויח מפנקס בלתי משתנה שיתעד את העסקאות הללו, ויעניק לך יעילות ושקיפות. אני מאמין שאנחנו רק במרחק אבנים מכמה שינויים גדולים.

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק על Crowd for Angels?

אנחנו תמיד פתוחים לרעיונות, שיחה יכולה לעבור דרך ארוכה.

תודה על הראיון. קוראים המעוניינים לקבל מידע נוסף עשויים לבקר ברישום העסקים שלנו ב- Crowd for Angels או ב אתר Crowd for Angels.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner