Genobank להביא פרטיות לבדיקות DNA באמצעות Blockchain

קישוריות

אנו חיים בעידן של קישוריות. הטכנולוגיה אפשרה לנו להישאר בקשר מתמיד עם העולם, בזמן אמת. קישוריות זו חרגה מהתקשורת, לעומת זאת, ושינתה את האופן בו אנו רואים את הקשר שלנו עם אחרים.

חברה אחת, בשם גנו-בנק, מספק ללקוחותיו את היכולת לגלות את מקורם, ואת הקשר עם אחרים. זה נעשה באמצעות בדיקת ה- DNA.

מה שמייחד את ג’נובנק מהמתחרים הוא הגישה שלהם כלפי בעלות / פרטיות על נתונים.

DNA

חומצה דאוקסיריבונוקלאית (DNA) מתייחסת למולקולות המוחזקות על ידי כל בני האדם, המכילות את הקידוד הגנטי הייחודי שלהן. על ידי בחינת קוד זה, אנו יכולים ללמוד על מוצאו של הפרט, נטייה למחלות נפשיות ופיזיות ועוד.

דנ”א הפך פופולרי לראשונה, ומונח ביתי, כשהחל להשתמש בו כאמצעי זיהוי – במיוחד בזירות פשע.

הפרטים

במאמץ להמשיך ולפתח את המוצר / שירותים שלהם ולמצוא את מקומם בתעשייה, חברת ג’נובנק מארחת כיום קמפיין מימון המונים באמצעות פלטפורמת השקעות במניות, Republic.

אירוע זה, שראה את ג’נובנק מביא כ 175% מהיעד המינימלי שלהם בזמן הכתיבה, אמור להישאר בשידור חי עד 14 במרץ 2020..

משקיעים שמשתתפים באירוע יקבלו פיצוי ב’הסכם פשוט של קהל להון עתידי (Crowd SAFE) ‘. זהו סוג של הסכמה שנוצרה על ידי הרפובליקה, שמובנית יותר לשימוש בקמפיינים למימון המונים מאשר SAFE מסורתי.

בעיקרו של דבר, אלה המחזיקים ב- SAFE אינם רוכשים מיידית הון עצמי בחברה. העברת הון עצמי מתרחשת רק כאשר מתקיימים פרמטרים מסוימים שנקבעו מראש, בהתייחס להתקדמות / התפתחויות עתידיות.

פְּרָטִיוּת


הבנתנו את התובנות, שבדיקת ה- DNA שלנו יכולה להציע לנו, הובילה לפריחה בחברות כמו Ancestry Health, 23andMe ועוד. הנתונים הנוצרים משירותים מסוג זה מייצגים את הנתונים החשובים והאינטימיים מכולם – הם מייצגים אותך.

למרבה הצער, ראינו פעם אחר פעם, בשנים האחרונות, כי נתונים מנוצלים לרעה, נגנבים ובדרך כלל משתמשים בהם לרעה. באופן טבעי, זה הביא לתנועות גדולות הדוגלות בשיטות פרטיות טובות יותר סביב ייצור ושימוש בנתונים.

העצמה על נתונים משלך היא הכוח המניע מאחורי ג’נובנק. החברה מציינת כי הם משתמשים באופן ספציפי בטכנולוגיות בלוקצ’יין כדי לאנונימי את השימוש בפלטפורמה שלהם – מה שמאפשר ללקוחות לגלות עוד על עצמם, תוך שמירה על כוחם על הנתונים האינטימיים ביותר שלהם.

החברה מצהירה,

“אנו משתמשים בבלוקצ’יין במלוא הפוטנציאל שלו על ידי רישום נתוני ה- DNA שלך כנכס דיגיטלי ייחודי המכונה גם אסימון שאינו פטרייתי (NFT). זה מעניק לך בעלות בלעדית עליו. “

לטוב או לרע

אמנם חוסר פרטיות עשוי להפחיד רבים בצדק, אך ישנם מקרים בהם גישה למאגרי DNA הוכיחה שהם בעלי ערך רב.

דוגמה מושלמת לכך התרחשה בשנת 2018, כאשר זוהתה ונלכדה אחד מרוצחי הסדרה הידועים לשמצה ביותר בארצות הברית. ידוע כ ‘רוצח גולדן סטייט’, ג’וזף דנג’לו זוהה כאשר קרוב משפחתו השתמש בשירות DNA.  לאחר מכן ניתן היה לחקור את הנתונים הללו עם DNA שנמצא בזירות הפשע שלו – ומספק לרשויות מספיק מידע כדי להסיק מי היה הרוצח שלהם..

בעוד שמופע מסוים זה קיבל תוצאה חיובית, הוא מעלה שאלות סביב הגישה לנתונים כאלה. אם אנשים שאף פעם לא השתמשו בשירות כזה יכולים להיות מזוהים ואיתורם, מישהו מאיתנו בטוח באמת?

אמנם לא תוכל לשלוט בפעולות של אחרים, אך אתה יכול לשלוט בנתונים שלך. ג’נובנק משחק על כך, בהצהרה,

“מכיוון שיש רק ארנק DNA פרטי אחד למשתמש, לצדדים שלישיים לעולם לא תהיה גישה לנתוני ה- DNA שלך ללא הסכמתך המפורשת (חתימה דיגיטלית). רק אתה יכול להעניק / לבטל גישה ולשנות / למחוק נתונים ביולוגיים & רשומות. אתה בשליטה! “

כַּספּוֹמָט

בעוד שלג’נובנק יש תוכניות שונות לשימוש בכספים שגויסו באמצעות קמפיין מימון המונים שלהם, אחת התוכניות המעניינות יותר שלהם היא השקת כספומטים של ערכות DNA..

קיוסקים אלה יספקו בדיוק את שמם מרמז – ערכה המאפשרת ניתוח ה- DNA של האדם. מטרתם היא לספק שירותים אלה לכולם, מכיוון שלא נדרש מידע אישי.

Genobank מציין כי כספומטים אלה מייצגים אחד משני זרמי ההכנסות הצפויים שלהם. השנייה תהיה גרסת ‘תווית לבנה’ של הערכות שלהם, שנמכרת למרפאות בריאות, בתי חולים וכו ‘.

גנו-בנק

ג’נובנק, שנוסדה בשנת 2014, מחזיקה מטה בפאלו אלטו, קליפורניה. החברה מתמחה בפיתוח פתרונות המאפשרים לנתח את ה- DNA בצורה פרטית.

המנכ”ל, דניאל אוריבה, מפקח כיום על פעילות החברה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map