ניק בהרגאווה, מייסד שותף של GROUNDFLOOR – סדרת ראיונות

קומת קרקע הוא שוק הלוואות נדל”ן אמריקאי. זו הייתה החברה הראשונה למימון המונים בנדל”ן שהשיגה את ההסמכה של SEC תוך שימוש בתקנה A + מאז שהרגולציה הופעלה באמצעות חוק JOBS. GROUNDFLOOR נבנה בכוונה לשרת משקיעים בניהול עצמי במקום מוסדיים

שניכם במאי ואחד המייסדים של GROUNDFLOOR. מה היה ההשראה מאחורי השקת פלטפורמת מימון המונים זו?

למייסד שלי, בריאן דלי, היה ניסיון של שנים להנגיש שירותי טלקום לאנשים יומיומיים. בינתיים היה לי ניסיון רב בענפי ניירות ערך ורגולציה. רצינו לשלב את נקודות החוזק בהתאמה באופן שפתח בפני כולם הזדמנויות השקעה בתשואה גבוהה ולא רק ל -1%. בסופו של דבר התחלנו בדיור למגורים חד-משפחתיים מכיוון שרוב האנשים מכירים נכס מסוג זה מהיותם בעלי בתים בעצמם.

כאשר הגה את הרעיון, לא היה לנו מושג אם יהיה שוק לזה. ראשית היינו צריכים למצוא מסגרת רגולטורית נגישה שתאפשר להם לבדוק את הרעיון העסקי. גילינו את פטור ה- Invest Georgia (IGE), שנוצר בשנת 2011 במטרה לעזור לעסקים קטנים לגשת להון. בהיותו כלל הצעה אינטראסטריטי, זה היה זמין רק לחברות בג’ורג’יה, אז שנינו אספנו ועברנו לאטלנטה כדי להשיק את GROUNDFLOOR. בגלל IGE, הצלחנו לממן הלוואות בגובה 2 מיליון דולר בג’ורג’יה, והדגימו בבירור את הביקוש לפלטפורמה של GROUNDFLOOR.

עם הזמן, GROUNDFLOOR גדל במידה ניכרת וכעת הוא פתוח למשקיעים בכל 50 המדינות.

האם תוכל להסביר כיצד GROUNDFLOOR מקשר בין משקיעים למפתחי נדל”ן?

אנו ממוקדים לספק למשקיעים קמעונאיים הזדמנויות להשקעה בתשואה גבוהה. לווה נדל”ן, מי שמפתח נדל”ן למחייתו, מבטיח הלוואה באמצעות GROUNDFLOOR ולא בנק מסורתי או מלווה כספי קשה למימון פרויקט נדל”ן למגורים. הלווה מגיש בקשת הלוואה ואנו וטרינרים לאדם ולפרויקט כדי לקבוע אם אנו צריכים לקבל הלוואה. החיתום שלנו מבוסס על חוויות עבר, כמות העור במשחק וגורמים רבים אחרים. אם היא מאושרת, ההלוואה נקבעת בדרגת הלוואה של A עד G ושיעור מקביל כאשר הלוואות דרגה A הן הכי פחות מסוכנות, עם שיעור התשואה הנמוך ביותר והלוואות דרגה G הן המסוכנות ביותר, עם שיעור התשואה הגבוה.

הגשנו הַצָעָה עם נציבות חילופי ניירות ערך (SEC) דרכה אנו מוכרים ניירות ערך. התמורה מניירות ערך אלה משמשת למימון ההלוואות שמקורן. הביצועים של ניירות ערך אלה ושיעור התשואה המקביל קשורים להלוואה הבסיסית. המשקיעים יכולים לבחור באילו ניירות ערך, ובאיזה הלוואות בסיסיות הם רוצים להשקיע.

משקיעים יכולים לבחור להשקיע עד 10 דולר למימון ההלוואה. מרגע שהלוואה מומנה במלואה, הלווה מושך כסף על פי לוח הזמנים של משיכה, ומשלים את פרויקט הבנייה, השיפוץ או השיקום החדש. הנכס בדרך כלל רשום למכירה. כאשר הפרויקט מוכר או ממומן מחדש, לרוב 6-12 חודשים מרגע שהמשקיע השקיע, ההלוואה מוחזרת. ההשקעה העיקרית של המשקיע, בתוספת כל הריבית שנצברה, מופקדת לחשבון המשקיע GROUNDFLOOR של המשקיע. יתרת המזומנים בחשבון המשקיע של GROUNDFLOOR של האדם ניתנת למשיכה או להשקעה מחדש בפרויקטים אחרים.

האם קיימים סוגים של מגבלות או בקרות איכות כדי להבטיח כי יזמי נדל”ן יוכלו להחזיר את ההלוואות?

כאשר הלווה מגיש את בקשת ההלוואה, צוות החיתום שלנו עובד מקרוב לווטרינר לפרויקטים וללווה. אנו גם גורמים לשוק הנדל”ן המקומי. אנחנו לא מלווים בשווקים שאנחנו לא אוהבים. כאשר מקור ההלוואה, אנו שומרים על קשר קבוע עם הלווה על מנת להבטיח שהפרויקט עומד בזמנים, ואנו חולקים עדכונים שוטפים עם המשקיעים. הגרסאות אינן ניתנות אם הלווה אינו מתקדם מספיק או חרג מהתכנית. אם אנו חושבים שעלולים להיות עיכובים או שהלווה מפר את תנאי ההסכם, אנו יכולים להחליט להיכנס ולהציב באופן יזום את ההלוואה, דבר שיכול לגרום לתוצאה חזקה יותר עבור המשקיע מכיוון שאנו עוברים ריבית קנס. מרבית הלוואות ה- GROUNDFLOOR הן עמדת שעבוד ראשונה, ולכן ההלוואה מגובה בנכס פיזי שהוא הקרקע והמבנה..


מהם סוגי התשואות שניתן לצפות למשקיעים?

בשש השנים האחרונות, המשתתפים בהלוואות נדל”ן ב- GROUNDFLOOR הרוויחו תשואות שנתיות בממוצע של 10 עד 12 אחוז בפרק זמן של 6 עד 12 חודשים..

האם כל ההשקעות כרגע בארצות הברית? האם יש עדיפות לערים או מדינות מסוימות? אם כן, האם תוכל לתאר את אלה.

בעוד שכולם במדינה יכולים להשקיע ב- GRUNDFLOOR עם 10 דולר בלבד, החברה ממקדת את ההלוואות שלה ב -30 מדינות.

היית תומך מוקדם בחוק JOBS, האם היית מרוצה מאיך שנכתב חוק JOBS? האם היה משהו שהיה צריך להישאר בחוץ?

אני בדרך כלל מאושר מאיך שהמעשה התברר. ההוראות השונות נועדו לסייע לחברות בגדלים שונים, וכל אחת מהן מספקת ערך לחברות במצבים שונים. אני לא חושב שהיה צריך להשאיר כל הוראה מסוימת.

 

מה היית רוצה להשתנות בגרסה עתידית של חוק JOBS?

ראינו את רג. ניתן להשתמש בכבדות בהנפקות נדל”ן. אני חושב שיש ערך מעבר למקרה השימוש הזה, במיוחד לחברות פרטיות בינוניות שרוצות לגשת להון שוק ציבורי. תקרת תקנה A תשתנה בקרוב ל -75 מיליון דולר, וזה יהיה מושך יותר עבור חברות בסדר גודל כזה. אני חושב שיכולנו לראות כמה הצעות חדשות במרחב הזה.

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק על GROUNDFLOOR?

אין חברה אחרת שמציעה את מה ש- GROUNDFLOOR עושה למשקיעים ולווים בודדים. יצרנו קטגוריה חדשה ומציעים מוצרים חדשים לחלוטין.

מדוע אף אחד לא העתיק אותנו? סיבה אחת היא משום שחדשנות רגולטורית. מתן השקעות הקשורות ישירות לסוג זה של אשראי נדל”ן באיכות גבוהה ותשואה גבוהה אינו דבר שנעשה עבור המשקיע הקמעונאי. GROUNDFLOOR הייתה החברה הראשונה שהוסמכה על ידי ניירות ערך & נציבות הבורסה תציע סוג זה של השקעה באמצעות רג ‘A למשקיעים שאינם מוכרים ומוסמכים כאחד, ובגלל כמות התשתית העצומה שאנחנו מקימים, אנו יכולים להמשיך לחזור על המוצר שלנו במקום שאחרים לא יכולים.

נהנתי מאוד ללמוד על החברה שלך, הקוראים ו / או המשקיעים שרוצים ללמוד עוד עשויים לבקר קומת קרקע.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map