הצעות שונות מעניקות תיקונים לתוקף של פטורים לתשקיף

מכיוון שצורות חלופיות של ייצור הון, כמו מימון המונים, ממשיכות לגדול בפופולריות, הרגולטורים הכירו צורך לבצע תיקונים בגישותיהם..

בין אם מסתכלים אחורה על ההצעה של ה- SEC לייעוד “משקיע מוסמך” שהוגדר לאחרונה, או על תוכניות פוטנציאליות של “נמל בטוח”, ברור כי גופי הרגולציה אינם מסתפקים בישיבה בחיבוק ידיים..

הדוגמאות האחרונות לתיקונים מוצעים כאלה הועלו במדינות שונות במהלך השבועות האחרונים.

 • ארצות הברית
 • קנדה
 • לטביה

התיקונים שהוגשו על ידי גופי הרגולציה של כל מדינה, מתמקדים במיוחד במימון המונים, רג ‘. A, ו- Reg. ד.

ארצות הברית – SEC

ה- SEC ציין והתייחס לתקנות הנוכחיות סביב פטורים מהתשקיף כ’טלאים ‘ותוצאה של’ נבנו במשך עשרות שנים ‘. הם מציינים כי ההצעה האחרונה הזו נועדה למלא פערים רגולטוריים והגבלות שנוצרו לאורך זמן – מה שהופך את הטלאים לחלקים.

הכי עדכני הצעה, בא מטעם נציבות ניירות ערך, ראה את יו”ר ג’יי קלייטון,

“חברות מתפתחות – החל מסטארט-אפים בשלב מוקדם המחפשים הון זרעים וכלה בחברות הנמצאות בדרך להפוך לחברה מדווחת ציבורית – משתמשים בכללי ההצעה הפטורים כדי לגשת להון קריטי הדרוש ליצירת מקומות עבודה ולגודל עסקיהם … המורכבות של המסגרת הנוכחית מבלבלת עבור רבים המעורבים בתהליך, בייחוד עבור חברות קטנות יותר שהמשאבים המוגבלים שלהם לניווט בכללים המורכבים מדי שלנו מופנים מהשקעות ישירות בצמיחת החברות. הצעות אלה נועדו ליצור מסגרת רציונלית יותר המאפשרת טוב יותר ליזמים גישה להון תוך שמירה ושיפור הגנות המשקיעים החשובות. “

שינויים מוצעים

להלן מספר נקודות עיקריות אשר אם יישמרו בהן יאפשרו זכאות לפטור מהתשקיף. ה- SEC כולל בעיקר תיקונים לאמצעי גיוס הון מרובים – מימון המונים, רג ‘. A, ו- Reg. ד.

מימון המונים

 • הגדל את מכסי ההנפקה ל -5 מיליון דולר
 • קריטריונים של שווי משקיעים עודכנו לטובת משקיעים שאינם מוכרים

רג ‘ א

 • הגדל את מכסי ההנפקה ל -75 מיליון דולר
 • הגדל את מכסת המכירות המשנית ל -22.5 מיליון דולר

רג ‘ ד

 • הגדל את מכסת ההנפקה ל -10 מיליון דולר

קנדה – CSA

לפעמים ניתן לראות בחוקי ניירות ערך בקנדה כמנותקים. זאת, בדרך כלל, בשל העובדה כי אין רגולטור פדרלי המפקח על מגזרים רלוונטיים. במקום זאת, התקנות מיושמות ברמה פרובינציאלית – מה שלעיתים יכול לגרום לחוסר עקביות באמצעות השוואה.

ה- CSA ציינו זאת, וקבעו את הדברים הבאים 45-110 הצעה,

“שמענו ממשתתפי השוק שמסגרת רגולטורית מתואמת המותאמת למימון המונים של ניירות ערך הזמינה ברחבי קנדה תתרום לשימוש במימון המונים של ניירות ערך כחלופה לחברות סטארט-אפ ומנפיקות בשלב מוקדם לגיוס הון … ה- CSA הציע את המכשיר [45- 110] לשיפור ההרמוניזציה של המסגרת הרגולטורית למימון המונים של ניירות ערך על ידי חברות סטארט-אפ ומנפיקי שלב מוקדם. למרות שהמכשיר חולק תכונות עיקריות עם מימון ההמונים הזנק ריק. “

שינויים מוצעים

להלן מספר נקודות עיקריות אשר אם יישמרו בהן יאפשרו זכאות לפטור מהתשקיף.

 • מכסה של מיליון דולר על כספים שגויסו בתוך 12 חודשים ממסע מימון המונים
 • משקיעים רשאים לרכוש 2500 דולר כל אחד, או 5000 דולר בהמלצת המתווך
 • תקופת חסד למשקיעים
 • תקופת ‘החזר’ תקופת 48 שעות בה ניתן לבטל את ניירות הערך שנרכשו

לטביה – FCMC

כשסקרנו לראשונה את ההתפתחות הלטבית הזו, שוחחנו עם המנכ”לית של פינטלום, ליזה אייזופייטה. היא דיברה כיצד פינטלום וחברות דומות יכולות כעת ליהנות משינויים אלה.

“במטרה לעזור למגזרי סטארט-אפ ונדל”ן לגשת לאפשרויות מימון טובות יותר, השינויים הנוכחיים בחוק ניירות ערך הופכים את לטביה למדינה אטרקטיבית יותר באיחוד האירופי לגיוס הון. הסביבה הרגולטורית הנוכחית מאפשרת ל- Fintelum לשרת ארגונים קטנים ובינוניים שגייסים עד 3 מיליון אירו, תוך 36 חודשים, עם חסמי כניסה נמוכים יותר בשוקי ההון. המשקיעים יוכלו להשקיע בפיאטים או במטבעות קריפטוגרפיים ולגשת לבעלות חלקית בפרויקטים מניבים דיבידנדים, הפתוחים למשקיעים קמעונאיים. בעזרת כלי האסימונים והתאימות של פינטלום, בעלי חלקים ניכרים של ניירות ערך, או אסימונים של שירות, יוכלו להחליף עניין בפרויקטים באמצעות שוק משני עמיתים לעמית ובכך להגדיל את הנזילות בנכסים לא נזילים בדרך כלל. לדוגמה, אם אתה הבעלים של חלק מחברה שבבעלותך נדל”ן או מייצג חברה מסחרית, אתה יכול לקנות או למכור באופן דיגיטלי את השברים האלה בקרב בעלי המניות הקיימים, או לחפש משקיעים חדשים המעוניינים בפרויקט. “

שינויים מוצעים

להלן מספר נקודות עיקריות אשר אם יישמרו בהן יאפשרו זכאות לפטור מהתשקיף.

 • תקרת מיליון אירו
 • סכום של מיליון אירו עד 5 מיליון יורו לתשקיף פשוט
 • תקרה של 3 מיליון יורו לתקופה של 36 מיליון דולר

צְמִיחָה

נותר עדיין לקבוע אם כל השינויים המוצעים הללו ייכנסו לתוקף. מה שכן ניתן לומר הוא שמבטיח לראות את הרגולטורים צומחים עם הענפים שלהם.

רגולציה עומדת יכולה לעיתים להוביל לצמיחה עומדת. יש לציין כי כל מדינה בחרה להגדיל באופן דרסטי את מכסי ההון עבור מנפיקים ומשקיעים כאחד. זה, לצד אמצעי הגנה מיומנים, לא מרמז על צמיחה עומדת.

אני מקווה שהתיקונים הפוטנציאליים הללו יטפחו המשך קבלה וגישה לאמצעים חלופיים לגיוס הון.

בחדשות אחרות

בהזדמנויות שונות בחודשים האחרונים נגענו בהתפתחויות הנוגעות למימון המונים ולשינויים ברגולציה. המאמרים הבאים הם כמה דוגמאות לכך:

מנהלי ניירות ערך קנדיים (CSA) מתייחסים לנכסי קריפטו במסגרת הרגולציה

מימון המונים בהון בצפון אמריקה

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map