נציבות ניירות ערך באונטריו היא המחוז השני שמאסר את BitMEX

בכתובת שנערכה לאחרונה לקהל לקוחותיה באונטריו, קנדה, יש חילופי מטבעות קריפטוגרפיים פופולריים הוכרז עזיבתו את המחוז.

BitMEX מציין כי יציאה זו מהמחוז המאוכלס ביותר בקנדה, נובעת מפעולות אכיפה שננקטו על ידי נציבות ניירות ערך באונטריו (OSC). למרבה הצער, כאשר אונטריו מייצגת יותר משליש מאוכלוסיית קנדה, זהו מכה גדולה לסוחרי הצפנה המשתמשים ב- BitMEX.

עבור משתמשים מבוססי אונטריו בשירותי BitMEX, הפעילות אמורה להיפסק ב -1 בספטמבר 2020 – מה שמקנה למשתמשים שבוע אחד לסדר את ענייניהם.

חזרה עתידית?

אמנם הידיעה על איסור מבצעי זה עשויה להרתיע את אוהדי הבורסה, אך נראה כי BitMEX נותרה אופטימית ביחס לתמורה עתידית. בכתובתו האחרונה ללקוחות אונטריו, הצהירה BitMEX,

“אנו תומכים במאמציהם של הרגולטורים לסייע בהקמת סטנדרטים למוצרי מטבעות קריפטו אשר יתמכו בקידום מחלקת הנכסים הצומחת במהירות זו. אנו נמשיך לעבוד עם נציבות ניירות ערך באונטריו כדי לתמוך ביעדיה לשוק אונטריו ונעדכן את לקוחותינו תושבי אונטריו. “

אף על פי ש- BitMEX לא הבהירה את הנימוק מאחורי האיסור, ההשקפה האופטימית שלה בעתיד תביא לכך שתיקון להבטיח עמידה בחוקי ניירות ערך אפשרי..

הודעה 21-327

מחוזות וטריטוריות קנדיים מוסדרים באופן אינדיבידואלי על ידי גופים כמו ה- OSC. על מנת ‘להרמוני’ את גישת האומה לחוקי ניירות ערך, נוצרו מנהלי ניירות ערך קנדיים (CSA) ומנוהלים על ידי רגולטורי ניירות ערך מכל מחוז וטריטוריה..

הנימוקים מאחורי הנסיגה ממחוז אונטריו אינם ידועים במלואם – אולם ניתן להסביר זאת כאשר מתבוננים בתקשורת האחרונה של ה- CSA..

בתחילת 2020 דיווחנו על מנהלי ניירות ערך קנדיים (CSA), והנוסח הטרי שלו ‘הודעה 21-327‘. הודעה זו משכה את תשומת ליבנו באותה תקופה, כאשר היא התייחסה לעמדת ה- CSA לגבי חילופי מטבעות קריפטוגרפיים, וכיצד עדיין חלים חוקי ניירות ערך קיימים..

באופן ספציפי יותר, ה- CSA ציין כי למרות שבורסה עשויה לא לארח אסימוני אבטחה, “… עסקה הכוללת נכס קריפטו עשויה להיות כפופה לחקיקת ניירות ערך אם העסקה אינה מביאה לחובה לבצע ולקבל את נכס הקריפטו המוזכר. בעסקה מיד לאחר העסקה. “

ה- CSA ממשיך בבירור מה בדיוק כרוך ב”מסירה מיידית “באמצעות הקטע הבא.

אנו בדרך כלל רואים בחשבון מסירה מיידית אם:


 • הפלטפורמה מעבירה באופן מיידי את הבעלות, ההחזקה והשליטה בנכס הקריפטו למשתמש הפלטפורמה, וכתוצאה מכך המשתמש רשאי להשתמש בנכס ההצפנה, או להתמודד איתו אחרת, ללא
 • מעורבות נוספת עם, או הסתמכות על הפלטפורמה או שלוחותיה, ו
 • הפלטפורמה או כל שלוחה השומרת על אינטרס ביטחוני כלשהו או כל זכות חוקית אחרת לנכס הקריפטו; ו
 • בעקבות המסירה המיידית של נכס הקריפטו, המשתמש בפלטפורמה אינו חשוף לסיכון חדלות פירעון (סיכון אשראי), סיכון הונאה, סיכון ביצועים או סיכון בקיאות מצד הפלטפורמה.
 • בעקבות החליפה

  למרות שה -1 בספטמבר נמצא במרחק של שבוע בלבד, לתושבי אונטריו היה יותר זמן מקנדים אחרים המשתמשים בשירותי BitMEX. קוויבק, המחוז השני באוכלוסיית המדינה, ראתה רגולטור ניירות ערך מחוזי משלה, Autorité des Marchés Financiers (AMF), להטיל איסור משלה על BitMEX בשנת 2018. בין האיסורים שהוטלו באונטריו ובקוויבק, כ -60% מהקנדים איבדו כעת גישה ל- BitMEX.

  במבט קדימה, האיסורים הללו על BitMEX עשויים להיות רק התחלה של מגמה גדולה יותר. האם נראה בחילופים אחרים חילופי גורל זהים, שכן הרגולטורים ימשיכו להפנות תשומת לב מוגברת לפעולות מסוג זה?

  ביטמקס

  BitMEX, שנוסדה בשנת 2014, הינה בורסת מטבעות קריפטוגרפיים המפעילה את המטה במדינת האי, סיישל. מאז ההשקה, BitMEX הצליחה לבסס נוכחות גלובלית, והפכה לאחת הפלטפורמות הידועות מסוגה.

  המנכ”ל, ארתור הייז, מפקח כיום על הפעילות ב- BitMEX.

  נציבות ניירות ערך באונטריו

  נציבות ניירות ערך באונטריו (OSC), היא גוף רגולטורי הממוקם באונטריו, קנדה. OSC מוטל על הבטחת שווקים הוגנים ושקופים לכל המשתתפים, באמצעות אכיפת אונטריו חוק ניירות ערך.

  המנכ”ל, ד ‘גרנט וינגו, מפקח כיום על הפעילות ב- OSC.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map