הרגולטורים אוכפים פעולות עונשין נגד פרויקטים שונים של קריפטו

לא ניתן להימנע מהזרוע החזקה של החוק לאורך זמן. בשבוע האחרון גופים שונים למדו זאת ממקור ראשון, כאשר הרגולטורים חילקו סדרת קנסות ועונשים על מעשים רעים..

מקנסות, שכר טרחה משפטי, אמצעי הבראה ועוד, מדובר במכלול אמצעי ענישה שננקטו בשבוע האחרון מכיוון שהקארמה הוצגה במלואה..

השקעות הון סיכון

מה שהסתכם בתכנית פונזי, השקעות הון סיכון וצמרתה ניצלו לפחות 72 משקיעים. נמצא כי העומדים מאחורי התוכנית לקחו חלק בפעילויות לא חוקיות שונות. אלה כוללים שימוש במדיה החברתית לצורך הצהרה מטעה, השקעה לא נכונה של כספים ועוד.

“הנאשמים גייסו בסופו של דבר 535,829 דולר ממשתתפי הבריכה, תוך שהם מחזיקים 450,302 דולר מסכום זה לשימוש אישי, ובחיקוי קטן של תכנית ברני-מיידוף פונזי, עבור תשלומים לחברי הבריכה, כך שנראה כאילו הבריכה רווחית.”

המעורבים נלקחו למשימה על ידי CFTC, כאשר הגוף הרגולטורי יצא מנצח.

פעולה עונשית – 900,604 דולר ארה”ב (50% השבה, 50% עונש אזרחי) + הוצאות משפט CFTC

מִברָק

ענקית אפליקציות המסרים, טלגרם, נאלצה לאחרונה לבלוע גלולה מרה מכיוון שהחברה קיבלה תבוסה כשהיא מסירה את הקרב שלה נגד ה- SEC. משפשף מלח בפצע, טלגרם כבר עתה הורה כדי לכסות עלויות משפטיות הקשורות לתביעה בנושא סימנים מסחריים בגין אסימוני GRAM שהושבתו כעת. בעיקרו של דבר, טלגרם עדיין משלמת עבור קרב שכבר אבוד מזמן.

החליפה, שראתה קרב קדימה ואחורה בין טלגרם ללנטה, נסבה סביב זכויות לסמל הטיקרים ‘GRAM’. שניהם, המקור והעבודה, הושמטו כעת. יתכן שיש בטנה כסף לטלגרם, מכיוון שבתי המשפט נתנו לה דרך לפיצוי הוצאות משפט משלה..

“סביר להניח כי מברק הביא כמה עמלות ועלויות כדי להגן על התביעות הנגדיות של לנטה, אבל כל פרס עשוי להיות קטן. בית המשפט קובע כי טלגרם זכאית להחזיר שכר טרחה והוצאות כתנאי עם דחיית התביעות הנגדיות של לנטח. מברק יגיש תוך 30 יום מיום צו זה את רישומי העמלות והעלויות, “

פעולה עונשית – 618,240 דולר אגרות + 6737,35 דולר ארה”ב

OneCoin

למרות היותן אחת ההונאות הגדולות בכל הזמנים, רבים מהאחראים ל- OneCoin לעולם לא יישאו באחריות למעשיהם. בהחלטה להעניק נחמה לאנשים שנפגעו, מארק ס ‘סקוט, נאסר במדינת ניו יורק.

מארק ס ‘סקוט מילא תפקיד מרכזי בהונאת OneCoin, כשהוא משתמש במעמדו הקודם כעורך דין בלוק לורד, וסייע להלבנת כספים של כ -400,000,000 $ דולר – 50,000,000 $ מהם מצאו את דרכם ברשותו..

הרכב שופטים החליט שמארק ס. סקוט, “… מצווה להתפטר ולהימנע מעיסוק בחוק בכל צורה שהיא במדינת ניו יורק, כמנהל או כסוכן, פקיד או עובד אחר; ונאסר על המשיב להופיע כעו”ד או יועץ בפני כל בית משפט, שופט, שופט, ועד, ועדה או רשות ציבורית אחרת, או לתת חוות דעת לאחרת באשר לחוק או להחלתו, או כל ייעוץ כלשהו ביחס אליהם, או להחזיק את עצמו בכל דרך שהיא כעו”ד ויועץ משפטי במדינה זו, “

פעולה עונשית – מארק ס ‘סקוט התנער ממדינת ניו יורק

סנטרה טק

באמצעות סדרת טענות כוזבות והבטחות סביב הצוות והיכולות שעומדות מאחורי כרטיס חיוב קריפטו, שכונה ‘כרטיס סנטרה’, הצליח רוברט פרקס להכניס משקיעים מתוך 25,000,000 דולר.

בתור המתזמן שעומד מאחורי תוכנית זו, נראה שרוברט פרקס נדרש לגזר דין חמור, מכיוון שהתובעים לא רק מחשיבים אותו על מעשיו, אלא משתמשים בו כדוגמא לאחרים השוקלים פעולות דומות..

תובעים קובעים, “האופי והנסיבות” של ההתנהגות הפלילית של פרקאס והצורך להטיל עונש צודק משקלם נחרץ לטובת עונש מאסר ניכר … עונש מאסר מהותי נדרש גם כדי לשרת את יעדי העונש של הרתעה מספקת של התנהגות פלילית – בכך מקרה, גניבת כסף מקורבנות חפים מפשע למטרותיו (ושל חברו) – ולקידום הכבוד לחוק האוסר על התנהלות כזו. “

פעולה ענישה – להיקבע

מבצע מצרים

לאורך שנתיים הונאו משקיעים ברזילאים, בסך עשרות אלפים, מעל 200,000,000 $ דולר בהונאה שכונתה ‘מבצע מצרים’. הונאה זו הוקלה באמצעות סדרת חברות שבשליטת התזמור, מרקוס אנטוניו פאגונדס – שכל אחת מהן הבטיחה תשואות משתלמות למשקיעים באמצעות השקעות אסטרטגיות..

מצב זה הצריך שיתוף פעולה בין ממשלת ברזיל לבין ה- DOJ האמריקני, מכיוון שהכספים שהועברו לא נכון הוחזקו בבורסה בארה”ב. אמנם החליפין לא נקראה, אך יצוין כי הם משתפים פעולה באופן מלא עם הליך התפיסה.

“… Fagundes מואשם במספר הפרות פליליות של החוק הברזילאי, כולל, בין היתר, הפעלת מוסד פיננסי ללא אישור חוקי, ניהול מרמה של מוסד פיננסי, הפרעה לא נכונה והלבנת הון, וכן הפרות של דיני ניירות ערך. בית המשפט בברזיל מוציא צו תפיסה המורה על תפיסת מטבע וירטואלי בארצות הברית בבעלות או בשליטת Fagundes. “

פעולה ענישה – תפיסה של 24,000,000 $ דולר שווי מטבעות קריפטוגרפיים על ידי ה- DOJ

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner