רוסיה מתחילה מסגרת רגולטורית לאסימונים ביטחוניים

גורמים רשמיים ברוסיה נקטו החודש כמה צעדים חשובים לקראת יצירת מסגרת רגולטורית לאסימונים ביטחוניים. בעבר רוסיה הייתה על הגדר כיצד להתמודד בדיוק עם הטכנולוגיה החדשה. ההחלטה הזו פגעה בקהילת הבלוקצ’יין במדינה והאטה את האימוץ.

תחרות עולמית

כעת נראה כי המחוקקים הכירו בחשיבות ההישארות רלוונטיים בתחום. כתוצאה מכך, גורמים רשמיים ממשיכים להכניס חוקים חדשים הנוגעים לשימוש בבעלות על נכסים דיגיטליים. כעת, מוסקבה רוצה לתת ליזמים שלה את האפשרות להתחרות על הבמה העולמית.

חקיקה בעבודות

לרוסיה יש כרגע שְׁלוֹשָׁה השטרות העיקריים הקשורים לקריפטו נכנסים לאכיפה בחודשים הקרובים. הצעות חוק אלה הן חלק מקמפיין “כלכלה דיגיטלית רוסית פתוחה”. קמפיין זה עוסק בסיוע לרוסיה בפיתוח מקורות הכנסה ומימון חלופיים באמצעות חדשנות.

טיפ-טו קריפטו

משלושת השטרות שיופעלו בשבועות הקרובים. שניים מהשטרות אינם מציינים ישירות מטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, החשבונות מכסים פעילויות קריפטו. הצעת החוק השלישית מציינת במפורש מטבעות קריפטוגרפיים.

לרוע המזל, גורמים רשמיים עיכבו כבר שלוש פעמים את הצעת החוק השלישית. הצעת חוק זו מכונה “על זכויות פיננסיות דיגיטליות”. רבים במדינה מחשיבים את הצעת החוק הזו כחלק מחקיקת הצפנה החשובה ביותר בשלב זה ומסיבה טובה.

סיווג Crypto

הצעת החוק “על זכויות פיננסיות דיגיטליות” מפרקת לבסוף נכסים דיגיטליים לשלוש קטגוריות – נכסים וירטואליים (קריפטו), טכני (שירות) ונכסים פיננסיים דיגיטליים (אסימוני אבטחה). חקיקה זו מהווה צעד ראשון קריטי להגברת האימוץ. בעיקר, זה יעזור לבנות אמון בכלכלת הקריפטו.

מספר תיקונים

יש לציין כי הצעת החוק מציגה מספר תיקונים מאז שהונהגה, בעיקר בגלל תמיכה חזקה של המגזר העסקי המקומי ושר האוצר. יו”ר ועדת השוק הפיננסי ברוסיה, אנטולי אקסקוב הציג את שתי הטיוטות הראשונות להצעת החוק ב -20 במרץ 2019.

אנטולי אקזקוב

אנטולי אקסקוב – יו”ר ועדת השוק הפיננסי ברוסיה


טיוטה שלישית בחסות החקיקה הונחה בפני המחוקקים ב- 26. במרץ. הצעת החוק הוגשה על ידי ראש ועדת החקיקה הפרלמנטרית, פאבל קרשניניקוב ויו”ר הדומא, ויאצ’סלב וולודין. מעניין שגרסה זו של הצעת החוק מתמקדת בשימוש בחוזים לביצוע עצמי, או בחוזים חכמים.

שימוש בחוזים חכמים

רגנום, המחוקק הרוסי פאבל קרשניניקוב, ראש ועדת החקיקה הפרלמנטרית הצהיר כי חוזים חכמים דומים מאוד למערכות תשלומים חוזרות ונמצאות כיום. הוא מאמין כי FinTech זה חיוני בפיתוח הכלכלה הדיגיטלית הרוסית.

הבנק המרכזי של רוסיה לא אוהב ביטקוין

הסיבה העיקרית לדחיית “על זכויות פיננסיות דיגיטליות” היא העובדה שהבנק המרכזי של רוסיה עדיין מתנגד לכל הרעיון של מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים.

באופן לא מפתיע, הבנק המרכזי אינו תומך בשום צורת מטבע אחרת, מלבד אלה שהוא מנפיק באופן אישי. בשלב מסוים, סגן נגיד הבנק, סרגיי שבצוב, הרחיק לכת וכינה קריפטוסים “תכנית פירמידה בהיי-טק”. ההצהרה מדגישה חלק מהחסימות שעל הקהילה הקריפטאית הרוסית להתגבר עליה כדי להצליח.

על זכויות דיגיטליות

ב -1 באוקטובר נכנסה לתוקף חקיקה שנייה – “על זכויות דיגיטליות”. זו חקיקה ראשונה שנכנסת לשירות. זה דומה במהותו לחקיקה “על זכויות פיננסיות דיגיטליות” אך שונה בדרכים מרכזיות רבות. בעיקר, החקיקה אינה משתמשת במילה “מטבעות קריפטוגרפיים”.

הצעת החוק קבעה הגדרות משפטיות בסיסיות בתחום והמעמד של כל אחת מהן. לדוגמא, זכויות דיגיטליות הוא כיום מונח מוכר כחוק במדינה.

לתקן את הקוד האזרחי

החוק החדש מתקן את הקוד האזרחי הרוסי. התוספת קובעת כעת כי השימוש בטכנולוגיית המידע הוא חוקי למילוי חובות בנסיבות מסוימות. בעיקרון, חוזים לביצוע עצמי מחייבים מבחינה משפטית להתקדם.

חוקי ICO בדרך

בינואר יעבור הצעת החוק השלישית הקשורה לקריפטו לאכיפה. הצעת חוק זו עוסקת אך ורק בקמפיינים של מימון המונים כגון הצעות אסימון אבטחה (STO). החוק נקרא “על משיכת השקעות באמצעות פלטפורמות השקעה” והשלכותיו מרחיקות לכת.

מגבלות STO

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין חתם על הצעת החוק באוגוסט 2019. החוק החדש מציב הגנה על משקיעים, כמו גם, מגבלות בענפי ICO ו- STO.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין באמצעות ה- BBC

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין באמצעות ה- BBC

לדוגמה, משקיעים שאינם מוסמכים יכולים להשקיע רק עד 600,000 רובל ($ 9000) לאדם. חוק זה נועד להגן על משקיעים חסרי השכלה מפני הפסדים גדולים. למרבה הצער, זה יכול גם להגביל את המשקיעים הרגילים ממקסימום החזר ה- ROI שלהם.

STO בלעדי

החקיקה תגביל גם את החברות שיכולות לארח אירועי מימון המונים. לא במפתיע, רק צדדים הרשומים בבנק המרכזי במדינה יכולים לעסוק בשלב זה במימון המונים. בעיקרון, כל STO ברוסית זקוקים לברכת הבנק המרכזי כדי להמשיך.

לא קל להיות משקיע קריפטו רוסי

חוק זה מציג את מאמציה של רוסיה לאפשר רק לאליטה להשתמש במגזר הבלוקצ’יין, ובו בזמן, מה שהופך את זה כמעט בלתי אפשרי לאדם הממוצע לעשות זאת.

דפוס הזנחה זה כלפי המשקיע האזרחי אינו חדש. עוד בשנת 2017, רוסיה רמזה לאסור קריפטו במקביל שהבנק המרכזי הודיע ​​על תוכניות להנפיק מטבע קריפטוגרפי מקומי משלו בשנתיים הקרובות – מסיסת קריפטור.

האגודה הרוסית לבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים

למרות ההיסטוריה של המדינה של חקיקת קריפטו מעוננת, רוסיה ממשיכה לראות הרחבה נוספת של בלוקצ’יין. במדינה כבר יש חברות רבות שעובדות יחד בכדי לסייע בהוספת שקיפות למגזר האגודה הרוסית לבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים.

קבוצה זו מספקת למשקיעים מערכת דירוג כדי לאמוד טוב יותר את תקפות ICO או STO. המשרד מבקש ליצור תקן בינלאומי לדרג קמפיינים למימון המונים. באופן זה, משקיעים יכולים להעריך באופן מדויק יותר את הסיכונים הכרוכים בהשקעות אלה.

סנקציות מביאות לשינוי

גורמים רוסיים נקטו בצעדים המונומנטליים לקידום תחום הבלוקצ’יין המקומי לאחר שהתמודדו עם שלל סנקציות מוחצות שהטילה ארה”ב. המחוקקים האמריקאים התעקשו על הסנקציות בגין מה שהם נחשב כמעורב בחירות בבחירות לנשיאות ב -2016.

מאז תחילת הסנקציות מתח נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ביקורת על החלטת ארה”ב. הוא הצהיר כי המהלך של ארה”ב נשק את הדולר. כתוצאה מכך, אסטרטגיה זו מקשה על מדינות מתחרות לשמור על אמונה במטבע. בעיקרו של דבר, המהלך אילץ את רוסיה לשקול חלופות.

רוסיה הולכת לקריפטו

כעת רוסיה מוכנה לפנות לפתרונות בלוקצ’יין. המדינה מחזיקה ברשת ובמיומנויות הטכניות כדי להוות כוח שולט בתחום הקריפטו. בהתחשב בכך שהמדינה עתידה להשיק מטבע קריפטוגרפי מקומי משלה בשנה הקרובה, הגיוני כי המחוקקים מתחילים לקדם סביבה עסקית יותר ידידותית לבלוקצ’יין..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map