SEC דורשת משפט, קנס הלוואות מלח, מנפיק מכתב ללא פעולה וניצחונות על קיק

רבים השוו את עולם הבלוקצ’יין והמטבעות הקריפטוגרפיים ל’מערב הפרוע ‘. נציבות ניירות ערך (SEC), לעומת זאת, עושה כמיטב יכולתה לתרגל את המגזר בכך שהיא מציבה את כולם במשימה. למרות שהגוף הרגולטורי לעתים קרובות מושכל על עמדותיו כלפי נכסים דיגיטליים רבים, הוא ממלא תפקיד חשוב בשמירה על אחריות בקרב משתתפי השוק..

השבוע האחרון היה עמוס עבור ה- SEC והבלוקצ’יין. ה- SEC זכה בתיקו נגד קיק, הוציא הבהרה לשירותי ATS שאינם משמורת, קנס את המלח והגיש תלונה נגד אזרח שבדי בגין קידום ומכירת ניירות ערך לא רשומים..

SEC מנצח על קיק

בקרב בית משפט מתמשך, הנובע מ- ICO שהתקיים בשנת 2017 על ידי קיק, טענות ה- SEC בגין הפרות ניירות ערך אושרו. הפסיקה המיוחלת של נשיא השופט המחוזי בארה”ב, אלווין קלרשטיין, ראתה את בית המשפט לפסוק לטובת ה- SEC.

כ -55 מיליון דולר מתוך 100 מיליון הדולרים שגויסו במהלך ה- ICO של קיק היו ממשקיעים מבוססי ארה”ב. לאחר מכן, האירוע נפל בתחום ה- SEC. ה- SEC מאמין כי ‘מבחן האווי’ חל על ICO של Kik, וכתוצאה מכך האסימונים נחשבים לניירות ערך. כאשר ה- SEC יוצא כעת כמנצח, ככל הנראה יושג הסדר בשבועות הקרובים.

בעוד שחברות רבות הותאמו על ידי ה- SEC בגין הפרות של רגולציה בניירות ערך, אפליקציית העברת המסרים Kik, היא אחת הבודדות שנלחמו. התוצאה הייתה מאבק בבית משפט שהחל בשנת 2019.

החלטה זו נגד קיק מייצגת את הזכייה השנייה בפרופיל הגבוה בבית המשפט על ידי ה- SEC השנה, נגד ICOs בעבר. הראשון היה מקרה ציון דרך נגד טלגרם, עליו סקרנו בעבר כאן.

מכתב ללא פעולה

לא כל פעולה שננקטת על ידי ה- SEC היא ענישה באופיה. במקרה זה, ה- SEC סיפק הבהרה בכתב לרשות הרגולטורית בענף הפיננסי (FINRA) בנוגע לתפקידה הלא משמורני של מערכת הסחר האלטרנטיבית (ATS) בהסדר עסקאות אבטחת נכסים דיגיטליים. המכתב הוא הבהרה של הצהרת מטה משותפת על משמורת סוחרי סוחרים על ניירות ערך נכסים דיגיטליים הונפק על ידי ה- SEC ב -8 ביולי 2019.

סוחרי מתווכים המבקשים להפעיל ATS הודיעו כי ברצונם לבצע “תהליך בשלושה שלבים” בניגוד ל”תהליך ארבעת השלבים “לשירות שאינו משמורן של הזמנות התאמה של קונים ומוכרים; הם טוענים כי התהליך בן ארבעת השלבים “מגדיל את הסיכונים התפעוליים וההתיישבותיים”. ה- SEC המליץ ​​על שום פעולת אכיפה כנגד סוחרי מתווכים ATS תוך שימוש בתהליך שלושת השלבים כל עוד התנאים הבאים יהיו מרוצים:

  1. מפעיל המתווך סוחר מחזיק בהון נטו של מינימום 250,000 דולר;
  2. ההסכמים בין מפעיל הסוחר המתווך ללקוחותיו קובעים בבירור כי מפעיל המתווך אינו מתחייב או מוטלת אחריות אחרת להסדרת העסקות;
  3. מפעיל הסוחר המתווך קבע ושומר על נהלים שתוכננו בצורה סבירה להעריך אם נייר ערך נכס דיגיטלי הוצע ונמכר בתחילה על פי הצהרת רישום אפקטיבית או פטור זמין מרישום, והאם עסקאות משניות כלשהן של אבטחת הנכס הדיגיטלי בתוכו או באמצעותו ה- ATS מתבצע על פי הצהרת רישום אפקטיבית או פטור זמין מהרישום;
  4. העסקאות בניירות ערך דיגיטליים תואמות אחרת את חוקי ניירות הערך הפדרליים.

עם מגזר האבטחה הדיגיטלית שצומח במהירות, זהו הבהרה מבורכת של ה- SEC.

מלח מוגן על ידי SEC

פלטפורמת הלוואות פופולרית מבוססת בלוקצ’יין מלח הוערך על ידי ה- SEC עבור ה- ICO שלה בשנת 2017 ונקבע כי הפרות ניירות ערך שונות התרחשו.

בנושא חוזר בקרב ICO שהושלמו בשנת 2017, לב ההפרות לכאורה נובע מתקשורת בין מלח למשקיעים. באופן ספציפי יותר, המלח ציין כי המשקיעים יכולים לצפות להרוויח מההשקעה שלהם.


“… אסימני מלח הוצעו ונמכרו כחוזי השקעה, ולפיכך ניירות ערך, על פי המבחן שהוגש ב- SEC נגד WJ Howey Co., 328 US 293 (1946) ובמקרים הבאים שדנו במבחן זה … רוכש בהנפקת לטוקני מלח הייתה ציפייה סבירה להשיג רווח עתידי על סמך מאמציה של סלט, כולל פיתוח של סולט בעסקי ההלוואות תוך שימוש ברווחים ממכירת אסימונים. “

 “מלח הפר את סעיפים 5 (א) ו- 5 (ג) לחוק ניירות ערך בכך שהוא הציע ומכר ניירות ערך אלה מבלי שהוגש הצהרת רישום או בתוקף לנציבות או זכאי לפטור מהרישום בנציבות. “

כתוצאה מכך, ה- SEC הטילה קנסות וצעדים שונים למלח להתקדם, כאשר הדוגמאות הבאות הן רק כמה דוגמאות לכך.

  • עונש אזרחי של 250,000 דולר
  • יש לרשום אסימונים של SALT כניירות ערך
  • הציעו למשתתפי ICO החזרים על השקעותיהם

לקראת שחרורם של ממצאים אלה על ידי ה- SEC, הגישה סלט ‘הצעה להסדר’. ככזה, צפוי שמלח יצמד להטלות אלה, וישים את הסאגה הזו במראה האחורית.

נראה כי מסקנתה של סאגה זו הייתה התפתחות מבורכת מצד המשקיעים, שכן גם שווי השוק וגם מחיר אסימוני ה- SALT זינקו בשעות שלאחר ההכרזה..

SEC דורשת משפט, קנס הלוואות מלח, מנפיק מכתב ללא פעולה וניצחונות על קיק

הונאה שוודית

במקרה שרק מתחיל, ה SEC הגישה זה עתה לבית המשפט המחוזי המזרחי בניו יורק, להטיל אחריות על רוג’ר נילס-ג’ונאס קרלסון על פעולות העבר של הצעה ומכירה של ניירות ערך לא רשומים למשקיעים, וכן על שימוש לא נכון בנתח גדול מכספים אלה. ה- SEC תיאר את המקרה כ”הונאה מקוונת עולמית המציעה הונאות המכוונות לאלפי משקיעים קמעונאיים “.

קרלסון הונה אלפי משקיעים בהיקף של נכסים דיגיטליים בשווי של כ -3.5 מיליון דולר. המשתתפים האמינו שהם משקיעים בחברה בעלת פוטנציאל גבוה בשם Eastern Metal Securities (EMS). לא רק שקרלסון הבטיח תשואות לא מציאותיות על ההשקעה, אלא הוא גם הקפיץ כספים ורכש נדל”ן אישי במדינות כמו תאילנד..

בהגשתה, ה- SEC מקווה כי קרלסון יישא באחריות באמצעות משפט על ידי חבר המושבעים.

נציבות ניירות ערך

ה- SEC הוא גוף רגולטורי מבוסס ארה”ב. המשימה שלה היא להבטיח שווקי הון הוגנים ושקופים, באמצעות יצירת ואכיפה של תקנות מבוססות ניירות ערך.

היו”ר, ג’יי קלייטון, מפקח כיום על פעילות החברה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map