SEC הניגרית מספקת הבהרה לגבי הצעות אסימון וסיווג נכסים דיגיטליים

המשקיעים ממשיכים לנהור לעבר נכסים כגון מטבעות קריפטוגרפיים וניירות ערך דיגיטליים, לא רק סוג חדש של מטבע אלא גידור מפני אי ודאות כלכלית עולמית. כתוצאה מכך, גופים רגולטוריים ברחבי העולם נאלצו להתאים או להבהיר גישות ביחס לסוגי הנכסים האלטרנטיביים הללו. האחרונה לעשות זאת היא נציבות ניירות ערך לבורסה.

לפני שקפץ לעבר כמה מהגישות הללו, ה- SEC הניגרי לקח את הזמן כדי להפיג את החשש מגישה קפדנית שלא לצורך..

“הנפקת נכסים דיגיטליים מספקת הזדמנויות השקעה חלופיות לציבור המשקיעים; לכן חיוני להבטיח כי הנפקות אלה יפעלו באופן העולה בקנה אחד עם הגנת המשקיעים, אינטרס הציבור, שלמות השוק ושקיפות. המטרה הכללית של רגולציה היא לא לעכב טכנולוגיה או לחנוק את החדשנות, אלא ליצור סטנדרטים המעודדים פרקטיקות אתיות שמספקות בסופו של דבר שוק הוגן ויעיל. “

סיווג ברירת מחדל

בזה כתובת לאחרונה לציבור, ה- SEC הניגרי היה מפורש בגישתו כלפי נכסים דיגיטליים, וקבע,

“עמדת הנציבות היא כי נכסי קריפטו וירטואליים הם ניירות ערך, אלא אם כן הוכח אחרת.”

על ידי נקיטת עמדה זו היא מסירה את הניחושים סביב הטיפול בנכסים דיגיטליים. בעיקרו של דבר, אין זה משנה אם נכס אינו מתאים להגדרת נייר ערך. על מנת להיחשב למשהו אחר, יש להוכיח זאת ל- SEC הניגרית על בסיס כל מקרה לגופו. רק אז, באישור הגוף הרגולטורי, ניתן לסווג נכס מחדש.

איפה טמון הטמון

בנוסף לקביעת עמדתה כי יש להתייחס לכלל הנכסים הדיגיטליים כאל ניירות ערך כברירת מחדל, ה- SEC הניגרי פירט היכן מוטל החובה עבור מי שמעוניין לשנות את סיווג הנכס..

“הנטל להוכיח כי נכסי הצפנה המוצעים להציע אינם ניירות ערך ולכן אינם בסמכותה של ה- SEC מוטל על המנפיק או נותן החסות של הנכסים האמורים.”

בעיקרו של דבר, ה- SEC הניגרית לא תיקח על עצמה לסווג כל נכס. באחריות מנפיק אסימונים להוכיח את הסיווג המתאים ביותר.

כל הצעות האסימון מוסדרות

בעוד ששתי נקודות הבירור הראשונות שומרות על התמקדות במשקיעים, השלישית נעשתה כדי לספק בהירות לחברות המארחות אירועי ייצור הון.

אירועים אלה, הכוללים ICOs, DSOs ו- IEOs, כפופים לרגולציה על ידי ה- SEC הניגרי. אין טפסים או וריאציות ש”מתלבשות “סביב התקנות הקיימות. מכיוון שכל הנכסים הדיגיטליים נחשבים לניירות ערך כברירת מחדל, סיווג זה גולש לאירועים שנועדו להקל על מכירתם / הפצתם. נאמר,

“… כל הנפקות אסימון הנכסים הדיגיטליים (DATOs), הצעות מטבע ראשוניות (ICO), ICOs אסימון אבטחה והצעות אחרות מבוססות בלוקצ’יין של נכסים דיגיטליים בתוך ניגריה או על ידי מנפיקים ניגרים או נותני חסות או מנפיקים זרים הממוקדים למשקיעים ניגרים, יהיו כפופים ל תקנת הנציבות “

בתנופת ה- ICO בשנת 2017, חברות ברחבי העולם לקחו חלק באמצעים הפופולריים הללו לגיוס הון. בעוד שרבים היו הונאות, עדיין היו הרבה חברות בעלות כוונה טובה שפשוט לא הודיעו היטב. כתוצאה מכך, רבים אירחו ICOs, תחת הרושם שחוקי ניירות ערך לא יחולו כאשר זה פשוט לא היה המקרה.

עמדה זו של ה- SEC הניגרית נעשתה במאמץ למנוע את הבלבול הזה להתקדם. אמנם ICOs אינם פופולריים כמו פעם, אך הצעות אסימון עדיין מתרחשות באופן קבוע בצורה של DSOs ו- IEOs.

SEC ניגריה

ה- SEC הניגרי במתכונתו הנוכחית נוסד בשנת 1979. בדומה לגופי רגולציה דומים, עליו מוטל להבטיח שוקי הון הוגנים ושקופים באמצעות יצירת ואכיפה של תקנות..

היו”ר, אולופמי ליאדו, יחד עם דירקטוריון של 9 אנשים, מפקח כיום על הפעילות.

בחדשות אחרות

בתחילת מבט היום על פעולותיה של ה- SEC הניגרית, רמזנו להתרחשויות דומות במגוון מדינות. חלק מההתרחשויות הללו כללו שינוי אמיתי, ואילו אחרות פשוט הבהרה. להלן מספר דוגמאות לכך.

  • גֶרמָנִיָה
  • טייוואן
  • יפן

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner