פרויקט TON סוגר את דלתותיו כאשר ה- SEC מונע

מַט.

כמו חלק גדול מהעולם, אנו עוקבים אחר הדיווחים על המצב המתפתח סביב טלגרם מול SEC, כבר חודשים.

לאחר מאבק ארוך, מנכ”ל טלגרם, פאבל דורוב, יש הוכרז שהחברה מוותרת על הקרב שלהם נגד ה- SEC, וסוגרת את הדלתות ב- TON.

“אני כותב את הפוסט הזה כדי להודיע ​​רשמית שהמעורבות הפעילה של טלגרם ב- TON הסתיימה.”

זלזול בארה”ב.

אם דבר אחד הובהר מההודעה, ששוחרר על ידי פאבל דורוב, מדובר ברמה מסוימת של זלזול כלפי הרגולטורים בארצות הברית. מנקודת מבט חיצונית, זהו חשיבה מובנת.

כאשר התייחס להחלטת בית משפט בארה”ב לאסור מכירה עולמית של אסימונים של GRAM (לא רק בגבולות ארה”ב), אמר לפאבל דורוב את הדברים הבאים.

“החלטת בית משפט זו מרמזת כי למדינות אחרות אין את הריבונות להחליט מה טוב ומה רע לאזרחיהן.”

הוא המשיך

“… אנו, האנשים מחוץ לארה”ב, יכולים להצביע בעד נשיאינו ולבחור את הפרלמנטים שלנו, אך אנו עדיין תלויים בארצות הברית בכל הנוגע למימון וטכנולוגיה (למזלנו לא קפה). ארה”ב יכולה להשתמש בשליטתה על הדולר ועל המערכת הפיננסית העולמית כדי להשבית כל בנק או חשבון בנק בעולם. היא יכולה להשתמש בשליטתה על אפל וגוגל כדי להסיר אפליקציות מחנות האפליקציות ומ- Google Play. אז כן, נכון שלמדינות אחרות אין ריבונות מלאה על מה להתיר בשטחן. לרוע המזל, אנחנו – 96% מאוכלוסיית העולם המתגוררת במקום אחר – תלויים במקבלי ההחלטות שנבחרו על ידי 4% החיים בארה”ב. “

ציר זמן

אולי הדרך הטובה ביותר להבין את ציר הזמן, סביב האירועים לאורך הסאגה הזו, היא להסתכל אחורה על מאמרי העבר שלנו.

ניתן לטעון כי האירוע המסית, שהגביר את המתיחות בין טלגרם ל- SEC, מתחיל בספטמבר 2019. בשלב זה דלף אימייל שהצביע על הפוטנציאל של טלגרם להפיץ אסימונים של GRAM מוקדם מהמתוכנן במקור..

אסימון GRAM – טלגרם מולס שחרור מוקדם

בעוד שהרעש בנושאים רגולטוריים התרחש לפני 12 באוקטובר 2019, היה זה בתאריך בו הגישה ה- SEC צו מניעה נגד טלגרם וחברת הבת שלה, TON. באותה תקופה הצהירו נציגי ה- SEC כי “פעולת החירום שלנו היום נועדה למנוע מ- Telegram להציף את השווקים בארה”ב באסימונים דיגיטליים שלטענתנו נמכרו שלא כדין …”.

SEC מנפקת פעולות חירום, עצירת הנפקת ‘גרם’

מנקודה זו ואילך התחולל קרב עז, כאשר ה- SEC שמרה על העמדה כי אסימוני GRAM הם אכן ניירות ערך. על הדרך, טלגרם חווה כמה ניצחונות קטנים. בינואר 2020 הם שכנעו בהצלחה את השופט המכהן למנוע מה- SEC גישה לרישומי הבנקאות המלאים של טלגרם. מאמצים אלה של ה- SEC עוררו מילים חזקות מטלגרם, שהשוו את מאמצי ה- SEC ל”מסע דיג “

בית המשפט המחוזי אומר ‘הבקשה נדחתה’ ל- SEC

בקשת ה- SEC של Telegram Likens ל- ‘משלחת דיג’

בשלב זה לא רק ידיעות החדשות שמו לב למצב. פברואר 2020 היה הפעם הראשונה בה נבדק גוף רגולטורי חיצוני על קלטו על המצב. במקרה זה, בתי המשפט פנו ל- CFTC ושאלו כיצד הם יסווגו אסימונים של GRAM לפי הנוהג הרגיל שלהם. אמנם לא התבקשו על ידי בתי המשפט, אך קבוצות חיצוניות, כמו עמותת בלוקצ’יין, גם הקדישו זמן לשקול את המצב.

CFTC לתת את עמדתה בנושא סיווג אסימונים GRAM

איגוד הבלוקצ’יין (BA) מציג שגיאות במקרה ICO של מברק ה- SEC

עד שמרץ 2020 התגלגל, המשקיעים עייפו מההליכים. בין חודשים לתהייה מה יעלה בגורל הפרויקט, ומגפת ה- COVID-19 ההולכת וגוברת, רבים קיבלו את רעיון ההחזר.

משקיעי טלגרם מוכנים לקבל החזרים על רקע מגיפת COVID-19

כאשר התפרסמה הידיעה על עניין בתשלום, רק כעבור שבועות הודיעה טלגרם על בנייה ראשונה של תוכנית החזר משקיע פוטנציאלית. למרות שזו הייתה חדשות מבורכות עבור רבים, רק זמן קצר אחר כך המשקיעים בארה”ב לא הועמדו כשירים לאפשרות זו.

טלגרם מדחה את הנפקת אסימון GRAM ומציע החזר למשקיעים

משקיעים אמריקאים אינם זכאים לתשלום טלגרם של 110%

זה מביא אותנו להווה, ומסתיים במאבק בן חודשים שראה שני הצדדים זוכים בניצחונות קטנים; תהליך שראה התפלגות אסימונים התעכבה מספר פעמים, השפעות חיצוניות ותוכניות החזר כספי הורידו לרבים.

הלקח נלמד

לא משנה אם אתה מתמודד עם ה- SEC או הטלגרם, במקרה זה, זה שימש ככלי לימוד לכל חברה השוקלת דרך דומה.

אולי, טלגרם ופרויקט TON היו דוגמאות למגזר הקריפטו בצדק – או אולי ה- SEC שבית המשפט האמריקני אכן חרג מגבולותיהם. התפיסות משתנות, אולם הפעם טלגרם נתפסה כשגויה.

לאלו המעוניינים ללמוד עוד על מה שמבדיל אסימון אבטחה אסימון שירות, דאגו לעיין בתרומת עבר לסדרת ‘מנהיגי המחשבה’ מאת קונסטנטין קוגן מבית BitBull Capital..

מבחן האווי: הקו הדק שבין אסימון ביטחוני לאסימון שירות

מִברָק

טלגרם היא פלטפורמת מסרים פופולרית, זמינה במחשבים אישיים, iOS ו- Android. פרויקט TON, היה מאמץ שנבנה על טלגרם, שיאפשר את העברת הערך באמצעות אסימוני GRAM. בעוד שפרויקט זה נסגר כעת, טלגרם ממשיכה לפעול, פופולרית כתמיד.

המנכ”ל, פאבל דורוב, מפקח כיום על פעילות החברה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner