מתיו לה מרל, מייסד משותף ושותף מנהל של עידן חמישי וקיירטסו קפיטל – סדרת ראיונות

מתיו לה מרל הוא מייסד שותף ושותף מנהל של עידן חמישי ו קיירטסו קפיטל – המשקיעים המוקדמים הפעילים ביותר בשלב מוקדם, המגבים כמעט 200 חברות בשנה. הוא יו”ר Securitize (אירופה) ו- CAH, סגן יו”ר SFOX ויועץ ב- Warburg Pincus.

הוא גם המחבר המשותף של יתרון תחרותי בבלוקצ’יין, ספר שאנו ממליצים עליו מאוד הן ליזמים והן למשקיעים במרחב שיש ב- Amazon, Apple ו- Smashwords בכריכה רכה ובכריכה רכה, ספר אלקטרוני ונשמע.

היית משקיע טכנולוגיה בשלב מוקדם בעמק הסיליקון במשך עשרות שנים כולל ב- Keiretsu ו- Band of Angels. האם זה המקום בו התוודעת לראשונה לבלוקצ’יין, ומה שהלהיב אותך בתחילה מהטכנולוגיה?

בעוד שגם אליסון דייוויס (אשתי ושותפי העסקי) היינו משקיעים בשלב מוקדם בעמק הסיליקון מאז סוף שנות התשעים, התמקדנו באינטרנט, בתוכן דיגיטלי ובהשקעות בפינטק. מבחינתי שכלל השקעה כשותף מנהל ב- Keiretsu – המשקיעים הראשונים הפעילים ביותר בארה”ב וכחבר ב- להקת המלאכים. ביצענו כמה עשרות השקעות בפרק הזמן הזה וראינו מאות יותר משקיעים שאנחנו עובדים הכי קרוב איתם.

עם זאת, אליסון הייתה זו שהתרגשה לראשונה מבלוקצ’יין. היא הייתה מנהלת חברת דירקטוריון ציבורית במשך עשרות שנים, כולל כיום ב- RBS, Fiserv, Collibra ו- Ooma. זה היה הראשון (RBS) שבו היא יושבת בראש ועדת החדשנות והטכנולוגיה של הדירקטוריון שהובילה לכך שהיא נאלצה להבין את הביטקוין בשנת 2013. היא יצאה למסע גילוי משלה שהוביל בסופו של דבר להצטרפותה לברט ובראד סטפנס וספנסר בוגארט. ב- Blockchain Capital כיו”ר המועצה המייעצת שלהם.

מצדי התנגדתי בתחילה לרעיון הבלוקצ’יין. משנות התשעים ואילך עבדתי עם חברות כמו סיסקו, איביי, גוגל, מיקרוסופט, פייפאל ואחרות שהניעו את האינטרנט קדימה ונרתעתי לטפס על עגלה עם אנשים שאמרו שבלוקצ’יין יהיה גדול יותר מהאינטרנט. עם הזמן התחלתי להעריך שכאשר אנו מקדמים את העולם לעבר עתיד דיגיטלי לחלוטין, נצטרך טכנולוגיות מאפשרות כמו בלוקצ’יין כדי להשלים את המסע. עלינו לפתור את הבעיות שיש כרגע באינטרנט, כולל אבטחה, זהות, ריכוז והיעדר כספים ונכסים דיגיטליים מקומיים.

עד שנת 2016 הייתי לגמרי על הסיפון. עדיף מאוחר מאשר אף פעם כמו שאומרים.

היום בנוסף להיותי משקיע פעיל במרחב, אני יו”ר Securitize באירופה וסגן יו”ר SFOX. הייתי אומר שהקרבה לפיתרון הגלובלי המוביל לניירות ערך דיגיטליים ולסוחר המובילים בקריפטו הביא לי תובנות שמיידעות מאוד את תיזת ההשקעות שלנו ב- Blockchain Coinvestors..

בספרך אתה מזכיר שמשקיעים לעתים קרובות “מתגעגעים ליער לעצים”, האם אתה יכול לשתף את כוונתך בזה?

אני לא זוכר בדיוק איפה ב’יתרון תחרותי של בלוקצ’יין ‘אנחנו אומרים את זה. עם זאת, משקיעים נוטים להתמקד מאוד בהשקעות שיש להם ואלו שממלאות את מרחב הנפש שלהם. עבור מרבית המשקיעים המשמעות היא הכנסה קבועה, השקעות ציבוריות ונכסי נדל”ן גדולים. אך ללא יוצא מן הכלל מדובר בסוגי נכסים חוזרים נמוכים יחסית. במהלך 25 ​​השנים האחרונות ה- IRR הנקי השנתי שלהם היה סביב 3%, 9 עד 10% ו -8% בהתאמה. בינתיים, הכוחות המניעים של זמננו הם הדיגיטליזציה של העולם שלנו וכל מה שבתוכו, כמו גם מהפכת מדעי החיים שמשנה את מהות החיים (לטוב ולרע). זו הסיבה שבאותה 25 שנה ה- IRR השנתי הנקי להון סיכון עלה ל -24% והסתכם ב -32% מרשימים בשלב המוקדם של הון הסיכון בארה”ב..

אנו רואים שרוב המשקיעים ברחבי העולם מכניסים את מרבית כספיהם לסוגי נכסים זמינים, בעלי תשואה נמוכה ויעילים יחסית. זה אירוני, מכיוון שלימדנו את כולנו שרק בשווקים לא יעילים אנו יכולים לקוות לתשואות עדיפות.

התשואות המעולות בעשרים השנים האחרונות, ואנחנו מאמינים בהמשך, נגזרות מחברות המאפשרות טכנולוגיה המניעות את העתיד הדיגיטלי ומנצלות טכנולוגיות משבשות חדשות כגון AI, נתונים גדולים, האינטרנט של הדברים, בלוקצ’יין וכן הלאה.

איננו יכולים להבין מדוע כל כך הרבה משקיעים מקצועיים מכניסים את מרבית הונם למחלקות נכסים חוזרות ונשנות כאשר כולם יודעים באופן אינטואיטיבי כי העתיד לא יהיה זהה לעבר..

אתה מכנה את התקופה הזו של חדשנות ושיבושים חסרי תקדים עידן חמישי. האם תוכל לפרט על כך?

אליסון ואני היינו מודאגים מאוד כששמענו לראשונה את המונח “המהפכה התעשייתית הרביעית” המשמש רבים מדירקטוריון ומנהלים בכירים איתם אנו עובדים ומבלים. נראה שהם חשבו שהחדשנים בעולם והחברות החדשניות ביותר רק מפתחים את העולם התעשייתי קדימה. התקדמו באופן הדרגתי בדרך שהחל העולם לפני כמאתיים שנה כשגילה ייצור המוני, מקורות אנרגיה חדשים והמודל הארגוני של הארגון עם התמקדות בכלכלות גודל והיקף. כשדיברנו עם החברים האלה הבנו שהלך הרוח הזה מוביל אותם במסלולים נפשיים שאינם מועילים.

זו לא אבולוציה של העבר, או שלב חדש של המהפכה התעשייתית. במקום זאת אנו עוברים לעידן חדש לחלוטין של קיום אנושי שבו עומד תיגר על הבסיס הרעיוני מאוד של התקופה התעשייתית ובמקרים רבים מתערער עליו..

אנו מאמינים שאם אתה מקבל את התפיסה הזו שהעתיד עתיד להיות שונה מהותית מהתקופה התעשייתית שממנה אנו עוברים, אז אתה מקבל באופן טבעי חשיבה המאפשרת לך לראות טוב יותר את הצורה של העתיד לבוא – ה ‘ עץ לעצים ‘אם תרצו.

אז קראנו לעתיד החדש הזה ‘העידן החמישי’ בספרנו “חדשנות תאגידית בעידן החמישי“.

איך המשקיעים יכולים לנצל בצורה הטובה ביותר את העידן החמישי הזה שאליו אנו נכנסים?

זה בעת ובעונה אחת קל מאוד וקשה מאוד.

זה קל מכיוון שכל מה שאתה צריך לעשות זה לשנות את ההקצאות שלך מדומיננטיות של הכנסה קבועה, מניות ציבוריות ונדל”ן גדול לכיוון הקצאה גדולה להשקעות פרטיות ובעיקר השקעות של חברות טכנולוגיה בשלב מוקדם. בדיוק כמו שהמשקיעים הטובים ביותר עשו לפני שנים. לדוגמא, בין ההקדשויות כולם שמעו כיצד הרווארד, סטנפורד וייל הקצו יותר להשקעות פרטיות בשלב מוקדם לפני עשרים שנה לערך, והפכו למשקיעים האוניברסיטאיים המניבים ביותר בזמננו..

אך מרבית ההקדשויות בעולם אינן עושות מעט מההשקעה הזו למרות ששמעו את הסיפור במשך שנים. למה?

כי זה גם קשה. הרבה יותר קשה מאשר ליצור שילובים ותמורות של מניות בבורסה ותעודות סל. והרבה יותר קשה לגישה בהתחשב בכך שליועצים הגדולים, מנהלי העושר, הבנקים וכן הלאה יש רק גישה להכנסות קבועות, למניות ציבוריות ולנדל”ן גדול. הם מקלים על שמירת ההון שלך בסוגי הנכסים האלה. הם מספרים סיפור שקשה מאוד לגשת למחלקות הנכסים עם הביצועים הטובים ביותר ושהביצועים שלהם הם ‘מזויפים’ או ‘הזויים’. כך שבפועל קשה להפוך לדרך ולהפוך למשקיע מסוג אחר. אבל בעיקר בגלל שאתה מאמין שהולך להיות קשה ולכן במקרים רבים לא באמת מנסים מאוד לשנות את אופן ההשקעה שלך – זה נושא חשיבה.

לאלו מאיתנו שהתמקדו ביצירת הגישה לעצמנו, עשינו זאת. בין אם מלאכים, בעלי הון סיכון ובין אם הם משקיעים בקרנות סיכון מוקדמות, מצאנו דרך להביא הון לידי החידושים המסוגלים ביותר וחברותיהם.

אבל הדרך הקלה בהשקעה היא להתמקד בגישה שאחרים יעניקו לך, וזה תמיד למחלקות הנכסים הגדולות והיעילות המייצגות את העבר ולא את העתיד..

בספרך אתה מפרט את “מחסומי האימוץ” הן עבור DAPP והן עבור פרויקטים של בלוקצ’יין. מה שאתה מרגיש הם “חסמי האימוץ” הנוכחיים של ניירות ערך דיגיטליים?

לרוב אנו מאמינים כי ההון העולמי ימשיך לזרום בידי המוסדות הגדולים ביותר המנהלים את ההון למען אחרים (קרנות פנסיה, קרנות, מבטחים וכו ‘) ויושקע במוצרים שנוצרו על ידי הנכס המוביל בעולם. מנהלים. ושהזרמים הללו ימשיכו להיות מוסדרים מאוד ויכללו מתווכים מסורתיים, חילופי דברים וכן הלאה.

אמנם זה לא יכול להיות תפיסה פופולרית בקהילת הבלוקצ’יין, ואנחנו מסכימים שעמית לעמית וגישה ישירה יהפכו לחשובים הרבה יותר גם בעתיד, אנו מחזיקים בדעה שעיקר נכסי העולם יעברו. דרך שחקנים מסורתיים.

לכן, יש לספק את המסה של פתרונות האבטחה הדיגיטליים בהקשר לשינוי מערכות אקולוגיות קיימות של השקעות. זה אתגר משמעותי, לא רק בגלל שעלינו לפרוס פתרונות טכנולוגיים חדשים על מנת ליצור ניירות ערך דיגיטליים, אלא עלינו גם לפתור את נושאי האבטחה, הזהות והאמון וכן הלאה. יתר על כן, עלינו לעשות זאת עם שחקנים קיימים ובהקשר של מבנים רגולטוריים קיימים. זו משימה מורכבת מאוד של חינוך, פיתוח והרמוניזציה בקנה מידה עולמי. את המשימה הזו לקח על עצמו צוות Securitize ואנחנו מאוד נרגשים לעזור להם בעניין זה.

בעוד שבזנב הארוך יכול להיות קל יותר להביא פתרונות נקודתיים של ניירות ערך דיגיטליים לקבוצות משקיעים ספציפיות דרך ערוצים דיגיטליים חדשים, אך איננו חושבים שאלה מייצגים את מסת האימוץ שתגיע בסופו של דבר לחלל. הם עדות חשובה מאוד למסלול אפשרי, ואנחנו אוהבים להשקיע גם בשחקנים האלה. ב- SFOX יש לנו מזל שעבדנו עם הצוות שבנה את סוחר פריים הקריפטו המוביל וזה מדהים לראות כיצד הם לא רק שילבו בין הבורסות בעולם וברוקרים OTC כדי ליצור נזילות חסרת תקדים בביטקוין ובקריפטומונים אחרים הנסחרים, אלא גם לספק ללקוחותיהם את המחירים הנמוכים ביותר ואת יתרון המסחר הטוב ביותר. שוב, אנחנו לא יכולים להבין את האינרציה שמובילה לכך שמשקיעים משתמשים בפתרונות במחירים גבוהים ופחות מסוגלים.

אבל הכלב הוא הטרנספורמציה של שוקי ההשקעות של ימינו, ואילו הזנב הוא יצירת שוקי השקעות חדשים משבשים.

אתה ואליסון הם השותפים המנהלים של Blockchain Coinvestors שמשקיעים באמצעות כלי השקעה בחברות בלוקצ’יין ידועות, בדגש על השקעה בהון המוקדם. האם תוכל לספר לנו קצת יותר על גודל הקרן הזו והחברות שהיא תשקיע בהן?

על פי החוק אני לא יכול לדבר על הקרן עצמה לקהל שאיני מכיר, אבל אני יכול לחלוק את אסטרטגיות ההשקעה שלנו.

במילים פשוטות, אנו מאמינים כי השיטות הטובות ביותר של השקעה בשלב מוקדם ממשיכות להיות נכונות ויהוו את המניעים ליצירת ערך גם בהשקעות בבלוקצ’יין. אלה פשוטים לומר, אך קשים לביצוע. השקיעו מוקדם בצוותים הטובים ביותר לצד המשקיעים הטובים ביותר שהתמקדו במרחב. קבל את הכיסוי הרחב והמגוון ביותר שאתה יכול בלי לסטות מאסטרטגיית ליבה זו. עשו זאת בקנה מידה עולמי. וודא כי לתיק המשולב של החברות בהן אתה מושקע יש גישה ליכולות, מערכות יחסים ויתרונות אחרים המסמנים את הזוכים מה-. ואז חפש מעקב אחר הזדמנויות השקעה כאשר חד-הקרן המתהווה מתחיל לצוץ.

ל משקיעי מטבעות בלוקצ’יין המשמעות היא שאנחנו משקיעים בין 10 עד 15 המשקיעים המובילים בתחום בלוקצ’יין ברחבי העולם, כולל 1 אישור, 1kx, Blockchain Capital, Blockchain Ventures, BluFolio, Castle Island, DCG, Fabric, Future / Perfect, Ideo, Pantera ואחרים. יש לנו תיק משולב המתקרב כעת ל 100 חברות בלוקצ’יין ומשקיעים באמצעות אסטרטגיה זו ב 9 מתוך 15 חד-הקרן של בלוקצ’יין..

הגישה לקחה לנו שש שנים לבנות ואנחנו מאוד נרגשים להיות מסוגלים לפרוס הון בצורה כזו. אנחנו תמיד מעוניינים לדבר עם משקיעים שרוצים ללמוד עוד.

כאשר בוחנים הזדמנויות השקעה אתה רוצה לחזות את מצב הענף בעוד עשר שנים. האם אתה יכול לתאר את העתיד שאתה צופה עבור ניירות ערך דיגיטליים בעוד עשר שנים?

לא יעלה על הדעת שבעתיד יהיו ניירות ערך מבוססי נייר כלשהם. למרות העובדה שכיום יותר ממחצית נכסי העולם מוחזקים על הנייר – רוב הנדל”ן, רוב הקרנות, רוב ההשקעות הארגוניות הפרטיות, השקעות רבות בהכנסות קבועות וכן הלאה – זה לא יכול להיות העתיד.

לכן, אנו בטוחים לחלוטין כי בעתיד כל ניירות הערך יהיו דיגיטליים.

כמובן, השאלה היא מה הדרך לאותו עתיד דיגיטלי ומה יהיה העיתוי לפי סוג נכס ולפי גיאוגרפיה.

בעשר השנים הקרובות אנו מאמינים כי המרכזים הפיננסיים הגדולים בעולם כולם יאמצו את הדיגיטליזציה בכל סוגי הנכסים וכי המנפיקים, המשקיעים, המתווכים והבורסות הטובים ביותר באותם מרכזים פיננסיים גלובליים יעשו דרך ארוכה לעבר העתיד ההוא. המרכזים הפיננסיים העולמיים המובילים צריכים להיות מובילי חדשנות כדי להישאר בראש, וכשאנחנו מדברים עם ההנהגה בניו יורק, לונדון, ציריך, טוקיו, סן פרנסיסקו, שיקגו, הונג קונג וכן הלאה, אנו שומעים אותם אומרים בדיוק את זה לנו.

עם זאת, זה לא אומר שבעוד עשר שנים כל ניירות הערך יהיו דיגיטליים. בדיוק כמו שאתה עדיין יכול לקנות תקליטי ויניל או מכוניות קלאסיות, אנו בטוחים שעדיין תוכל לקנות מעט נייר ממישהו אם אתה רוצה להחזיק את ההון שלך בפורמט זה.

אם כי איננו בטוחים מדוע תרצה בכך.

ב- Securities.io אנו נתקלים לעיתים קרובות בפרויקטים שמבטיחים לסמל הכל, החל מכספי VC וכלה באמנות ונדל”ן. איזה סוג של פרויקטים של טוקניזציה הכי הגיוני בעיניך ויש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לאימוץ שוק המוני בעולם האמיתי?

אנו חושבים שמשקיעים רוצים נכסים איכותיים שלדעתם מייצגים השקעות טובות משמות שבבים כחולים המעידים עליהם, מוכנים להבטיח הנפקה איכותית, משמורת, מסחר והסדר וכו ‘. לכן, מבחינתנו, איכות חשובה בהשקעות. אז זה פחות נושא איזה סוג נכס, ויותר נושא האם ההשקעה הספציפית היא איכותית.

החדשות הטובות הן שב Securitize ו- SFOX אנו עובדים עם שחקנים המעוניינים להביא כמה משכבות הנכסים האטרקטיביות ביותר בעולם לפורמט דיגיטלי מקומי, וכדאי לצפות לראות סוגים אלה של הצעות בהמשך השנה ובשנת 2021.

האם יש לך מילים אחרונות למשקיעים במרחב?

המחשבות העיקריות שאנחנו רוצים להשאיר לקוראים שלך הן:

– השקעה בעתיד חייבת להיות טובה יותר מהשקעה בעבר

– התשואות הגבוהות ביותר הן השקעות טכנולוגיות בשלב מוקדם. זו עובדה, לא רק קביעה

אתה יכול לקבל גישה אם אתה רוצה את זה. אבל זה לא יגיע ממשחקים מסורתיים המעוניינים לשמור על ההון שלך במחלקות נכסים נגישות, יעילות ונמוכות בעלות קלות

– לבסוף, כל הנכס העולמי יהיה דיגיטלי בעולם דיגיטלי, ובלוקצ’יין יהיה חלק חשוב בהבאת הדבר לקרות

למידע נוסף על האופן שבו מת’יו רואה הזדמנויות השקעה במרחב הבלוקצ’יין, אנו ממליצים לקרוא יתרון תחרותי בבלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner