בנימין צאי, נשיא ושותף מנהל של Wave Financial – סדרת ראיונות

בנימין צאי הוא הנשיא & שותף מנהל של גל פיננסי. Wave Financial מציעה השקעות, ניהול נכסים וניהול אוצרות בשלב מוקדם לקידום צמיחת המערכת האקולוגית של קריפטו ונכסים דיגיטליים

מה היה זה שמשך בתחילה להיות הנשיא והשותף המנהל של Wave Financial, קרן סיכון בשלב מוקדם שהתמקדה במטבע קריפטו?

הניסיון שלי הוא בעיקר בתחום הכספים, שניהם מוכרים צד עם BofA מריל לינץ ‘במשך 12 שנים וקונים צד עם AllianceBernstein למשך 3 שנים. כשחזרתי ללוס אנג’לס התחלתי להתעסק בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ובשימושים השונים שלה. הטבעי ביותר היה להחיל אותו למימון, והיישום הזה היה הכי מעניין בעיניי. אז כשפגשתי את דייוויד סימר, המנכ”ל שלנו, החלטנו להקים את Wave Financial, חברת ניהול נכסים המתמקדת בבלוקצ’יין / מטבעות קריפטוגרפיים.

פלטפורמה זו מאפשרת לי לחקור את גבולות החלל, כגון נגזרות קריפטו. לאחרונה השקנו את Wave BTC הכנסה & Fund Growth, שהיא קרן שמשלמת שיעור יעד של 1.5% תשואה מדי חודש על ידי מכירת אופציות של ביטקוין בשוק. אנו מאמינים שמדובר במוצר חדשני, הראשון בשוק, וצריך להיות אטרקטיבי גם לבעלי ביטקוין ארוכים וגם למשקיעים חדשים בקריפטו..

אחת מקרנות האינדקס המוצעות על ידי Wave Financial היא ‘מדד בחר 20’ שהיא קרן המאזנת את עצמה מחדש מדי חודש ומספקת חשיפה ל -20 הנכסים הדיגיטליים המובילים. כיצד ביצעה קרן זו בהשוואה לגישה המפעילה יותר את קרן המסחר?

ההשוואה בין ניהול פעיל לפאסיבי היא תמיד קשה. זה קשה במיוחד בעולם הקריפטו, שבו אין אמת מידה מבוססת. פיתחנו את מדד Select 20 שישמש כמדד השוק של הקריפטו המשקף טוב יותר את השוק בהשוואה לביטקוין בלבד. עם המדד כבסיס, יש לנו גם את הקרן שלנו שעוקבת אחר המדד. בשל העמלות הנמוכות, אנו מאמינים כי אנו מצליחים לספק ביטא בשוק למשקיעים.

ישנן קרנות מנוהלות פעיל שעשויות להיות טובות יותר ויותר, אך הן היו לוקחות סיכון גבוה יותר בהשוואה לבטא הביתי בשוק, וגם עמלות גבוהות יותר. אלה שהביצועים הטובים יותר היו מצליחים להצדיק את הסיכון והעמלות הגבוהים יותר, אך אלה שמתפקדים פחות כמובן לא. למשקיע לקבוע אילו קרנות יכולות לעלות על ביצועים יהיה קשה מאוד, מכיוון שרשומות המסלול קצרות מאוד, ושוק הקריפטו עדיין בחיתוליו. יהיה קשה להראות כיצד ניתן לשכפל את לכידת האלפא ההיא.

לסיכום, יהיו קרנות שעולות על ביצועים גבוהות יותר ואלה שפחות מביאות את המדד ו / או הקרן שלנו. אך עבור הלקוחות לקחת בטא בשוק טהור, בדומה לתעודת סל הונית, המוצר שלנו מספק את החשיפה בעלות נמוכה, ומהווה כלי יעיל להשגת זאת עבור המשקיעים..

Wave Financial ברור בעליל עם עתיד ניירות הערך הדיגיטליים שהשקיעו הן ב- Securitize והן ב- Vertalo. מה יש בתעשייה הזו שהכי התרגשת?

אני מאמין שהתשתית הקיימת עבור הון עצמי, הכנסה קבועה וסוגי נכסים שונים בנתה והשתפרה במערכות ישנות יותר שהיו ממוסגרות. ככל שההשקעות עצמן הופכות לגמישות יותר, התשתית המסורתית כבר אינה תומכת ביעילות בדרך ניהול הנכסים החדשה. לדוגמא, היו בעבר רק משקיעים באג”ח ומשקיעי מניות, ואז היו לנו הקצאות יעד של 60/40, ואז מודל ההקדש שכלל השקעות אלטרנטיביות של קרנות גידור, נדל”ן, סחורות ועוד נכסי אקזוטיקה, וכן הלאה. עבור הדור הבא של המשקיעים, הגישה למחלקות הנכסים הללו והיכולת להיכנס ולצאת מנכסים אלה צריכות להיות פשוטות יותר וזמינות יותר לקהל רחב יותר. אני מאמין שנכסים דיגיטליים יכולים לעשות זאת.

לדוגמא, אנו עובדים כיום על קרן וויסקי של קנטקי. קרן זו תעניק למשקיעים מוכרים גישה להשקעה בוויסקי, עם אפשרות לסחור בבעלות על הבלוקצ’יין בבורסה פרטית. סוג זה של גמישות בעלות סבירה פשוט לא היה זמין לפני הופעת ניירות הערך הדיגיטליים.


מה הם כמה מהנושאים שעליהם להתמודד עם אסימוני האבטחה כדי להגיע לאימוץ המיינסטרים?

אני מאמין שההשכלה והתשתית הם שני דברים שחסרים בתעשייה לפני שנוכל לאמץ את המיינסטרים. בצד החינוך, עלינו להקל על המשקיעים באסימונים כטכנולוגיה המיושמת על מכשירים פיננסיים קיימים המשפרת את יעילותה. נושאי השיווק הישנים של ICO ופרויקטים לא מחושבים (יחד עם הונאות) בהחלט העניקו למושג הטיה שלילית. אבל החינוך יתגבר על זה עם הזמן.

החלק השני הוא תשתית; עלינו לקבל תשתית יציבה מקובלת לצורך ביצוע אסימוני אבטחה. המשמעות היא פלטפורמות הנפקה (כמו Securitize ו- Vertalo) שיש להן רישיון סוכן העברה המאפשרות להם לעקוב / לשנות את הבעלות על ניירות הערך, אפוטרופוסים מוסמכים (כמו Coinbase ו- Kingdom Trust) שיכולים לעזור ללקוחות להחזיק את אסימוני האבטחה בראש שקט, ובורסות אסימון אבטחה (כמו OpenFinance Network ו- tZero) שיכולות לספק מקום לסחר באסימונים.

כתוספת לתשתית, אנו זקוקים גם לממשק משתמש טוב יותר, כך שלקוחות יכולים להתמקד בהיבטי ההשקעה של אסימוני האבטחה במקום לדאוג באיזו שרשרת מדובר ובאתגרים טכניים אחרים שאינם באמת רלוונטיים לתזת ההשקעות הליבה שלהם. כשאני נכנס ל- Schwab כדי לסחור, אני לא חושב על איזה מערכת הפעלה אני מפעיל ובאיזו שפה הממשק מתוכנת להשלמת המסחר שלי. ברגע שנעשה כהלכה, זה יהיה שקוף מאוד ולא רלוונטי עבור המשתמשים.

מתוך כל סוגי הנכסים השונים שניתן לסמל כמו נדל”ן או אמנות, איזו ענף אתה מאמין באופן אישי המתאים ביותר לטוקניזציה?

האם זו שאלה של טריקים או כדור סופטבול? אני חושב שחביות וויסקי הם הדבר הטוב ביותר להתמקד בו!

ברצינות, אני חושב שכל נכס שמוציא תזרים מזומנים יהיה מעניין. בדקנו נדל”ן, סוסי מרוץ, פאנלים סולאריים ורעיונות אחרים שניתן לעשות. הוויסקי היה טוב לא בגלל שהתיק נותן תזרים מזומנים, אלא בגלל שאנחנו יכולים למכור כמה חביות כדי לייצר מזומנים וגם לספק שוק למשקיעים. זה קשה לעשות עם פיקאסו אחד; זה יהיה בלתי אפשרי עבורי למכור חלק קטן ממנו.

שטח הנדל”ן הוא מקום מעניין. אני באופן אישי משקיע נדל”ן בדרום קליפורניה, ולכן אני עוקב מקרוב אחר זה. בארה”ב עסקאות בדרך כלל לא הצליחו במיוחד בגלל העובדה שרוכשי הנדל”ן לא באמת מעוניינים באסימון, ויש הרבה קונים שיתמכו בעסק בלעדיו. אני מאמין שההתפתחות באסיה תהיה שונה, מכיוון שיותר אנשים בוחנים הן את הנדל”ן והן את טכנולוגיית הבלוקצ’יין. השניים יחד צריכים להיות אטרקטיביים מספיק עבור משקיעים אסייתיים, וזה אמור לתפוס טוב יותר מאשר כאן בארה”ב. שוחחתי עם מספר מוסדות פיננסיים מהשורה הראשונה ביפן, ונדל”ן הוא תחום מוקד עבורם כאשר הם מסתכלים על טוקניזציה..

חוזרים חזרה לוויסקי גל קנטקי (WKW20) שהזכרת קודם. עבור משקיעים שאינם מכירים זאת, האם תוכל להסביר מה זה והיתרונות של השקעה בסוג הנכסים הזה?

למרות שהתחלנו את הדיון באסימון של נכסים קשים, Wave Financial הם יועץ השקעות רשום בקליפורניה (רובנו רשומים ב- FINRA), ולכן יש לנו חובת אמון כלפי המשקיעים שלנו לספק מוצרים טובים. סקרנו מספר נכסים שונים והחלטנו להתמקד בוויסקי מכיוון שפרופיל ההחזרה אטרקטיבי מאוד.

אנו יכולים להשיג חבית ויסקי מקנטאקי ולאחסן / להבטיח אותה במשך חמש שנים תמורת כ -1,000 דולר. בעוד 5 שנים, חבית הוויסקי מוערכת בשווי 3000 עד 5000 דולר בהערכה שמרנית. מדובר בתשואה של פי 3 ו -5 על פני 5 שנים, והשונות נמוכה מאוד. כמו כן, מכיוון שמדובר בסחורה אנו מצליחים לקבל ביטוח עבור המלאי שלנו, המכסה את שווי ההפסדים אם הורדנו חבית או אם המחסן נשרף עד היסוד. (זה קרה בעבר, מכיוון שהוויסקי הוא מעל 50% אלכוהול!) הסיכון לחיסרון מוגבל. נקודה אחרונה שהייתי מעלה היא שמצאנו שוויסקי עמיד מאוד בשווקים למטה. ממחקר בתעשייה, דרך המשבר הפיננסי, הוויסקי האמריקאי צנח רק בשנה אחת בלבד בשנת 2009, והירידה הייתה 1.4% בדולר ו- 0.7% במכירות נפח. (זו לא חריגה, ויסקי סקוטי עלה בערכו בשנת 2009.) כל זה אומר שהוויסקי הוא סוג נכסי השקעה אטרקטיבי ביותר בכלל ובמיוחד בשוק זה..

בתחילת 2018 הקמתם יחד והפכתם לסמנכ”ל הכספים של מעבדת בלוקצ’יין LA. האם תוכל לשתף אותנו בכמה פרטים על מהי מעבדת בלוקצ’יין בלוס אנג’לס?

מעבדת בלוקצ’יין LA הינה עמותה שנוסדה בכדי לחבר את האקדמיה והממשלה בדרום קליפורניה כדי לקדם את השימוש בבלוק-צ’ייס. אנו רואים ב- UCLA, USC, UC Irvine ו- Caltech בתי ספר מייסדים ואנחנו עובדים עם ממשלות סיטי ומחוז לוס אנג’לס כדי לחנך ולהפיץ מידע על ההתפתחויות במרחב זה..

מהם כמה פרויקטים מעניינים שראיתם יוצאים ממעבדת בלוקצ’יין LA?

אחד התפקידים שלקחנו הוא לספק ייעוץ לתאגידים גדולים בזמן שהם בוחנים את השימוש בבלוקצ’יין. לדוגמה, עבדנו על פרויקט למבורגיני לפני זמן מה שבדק כיצד הם יכולים להשתמש בטכנולוגיה. זה היה מרתק כשהצגנו בפני הדירקטוריון וניהלנו דיון ער בחוף פבל. כמו כן התייעצנו עם פנסוניק ועזרנו להם לארח סמינר בנושא ערים חכמות, עם ה- CTO של פרופסורי עיריית לוס אנג’לס וארצות הברית המציגים את ההתקדמות הטכנולוגית בערים ומה ניתן לעשות יותר. אנו מתכננים סמינרים נוספים בנושאי בידור, מימון, בריאות ונושאים אחרים, אם כי אנו מעריכים את המצב עם סדר המקלט בבית..

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק על Wave Financial?

אנו גאים מאוד בעבודה שביצענו בשנים האחרונות בהפצת מוצרים ובמתן שירותי ניהול אוצר לאנשים פרטיים ובעלי שווי נקי גבוה. אנו חושבים שזו הדרך המקצועית והנכונה לעשות עסקים, ואנו מצפים להגדיל את העסק שלנו כדי לשרת יותר לקוחות לאורך זמן.

תודה על הראיון הפנטסטי הזה. לקוראים המעוניינים ללמוד עוד בקרו גל פיננסי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map