מגמות מתפתחות ברשתות המופעלות באמצעות אסימונים: חלק 1

מאת מארה שמיידט, אסטרטגיה עולמית ופיתוח עסקי מוביל, ConsenSys Codefi

סיכום

  • הבדיקה הרגולטורית גדלה, מה שהביא להפצת אסימונים ראשוניים בסבבים פרטיים של משקיעים מוכרים. הצעות כגון נמל בטוח להציג צעד ראשון בכיוון של הנחיה רגולטורית רשמית המגשרת על הפער בין רגולציה לביזור מתקדם
  • תשתית פרטית וספקי הון מתפתחים יותר ויותר למודלים עסקיים מקומיים של Web 3.0, הממוקמים באופן ייחודי לתמיכה בהתחלת האתחול בשלב מוקדם והשתתפות שוטפת ברשתות מבוזרות.
  • הדרך להוכחת ההימור עוברת משלב המחקר הארוך שלה ויישום בראשיתו לצמיחה

מאז 2016, נפרסו מגוון דגמי השקת אסימונים ורשתות שונים בניסיון להגדיל את השתתפות הרשת ולהגדיל את הקהילות שלהם. עד היום היו +4000 ניסיונות, ריצות בדיקה וכשלים בהפצה יעילה והוגנת של אסימונים למשתמשים המחזקים את ההשתתפות ברשת מבוזרת, תוך הימנעות מ- מעכב ביטחון ריכוז אחזקות.

האם ניסיונות אלה הובילו לתכנית זהב עבור הדרך הנכונה להשיק רשת? האמת היא שאין מודל ארכיטיפי, שמתאים לכל אחד, אך דבר אחד בטוח: ככל שהתעשייה תבשיל, שיגורי אסימונים יתפתחו יותר ויותר יחד עם השקות רשת בפועל. מה יכול להיות פורה יותר מסימני שירות עם שירות בפועל?

מה התחזית כיום? בואו נסתכל על מגמות המערכת האקולוגית וכיצד אלה התפתחו לאורך זמן לאור ההתפתחויות הרגולטוריות, הטכניות האחרונות, והופעתן של שחקנים חדשים במגרש המשחק המופעל על ידי אסימונים..

מגמה 1: הנוף הרגולטורי

למי מותר למכור מה, למי ומתי …

נוף המכירה האסימוני שהיה מתפשט ופתוח לכולם ומשך אליו משתמשים מוקדמים, ספקולנטים, חדשנים ורמאים כאחד, הוא נחלת העבר וראה שינויים אחרונים כאשר הרגולטורים מדגימים את החדשנות..

‘במהלך שלב הפיתוח נראה כי השאלות הנוגעות לקו ניירות ערך / לא ניירות ערך הן הקשות ביותר לפתרון.’ – הסטר פירס, נציב ה- SEC

ניתן לטעון כי עם רשת מתפקדת לחלוטין יש פחות צורך בהגבלת השתתפות ובהסכמים משפטיים מורכבים כאשר ניתן להקל על העמימות על ידי הקפדה על אסימונים בשימוש במקום פשוט לקנות. עם זאת זה דורש זמינות של רשת פונקציונאלית לחלוטין.

בניסיון לטפל בחששות הציות הצפויים, התפלגות אסימונים ראשונית מתרחשת לכן יותר ויותר בסבבים פרטיים של משקיעים מוכרים. יש שהצביעו כי ההתפתחויות האחרונות מערערות את מה שפרוטוקולי קוד פתוח אמורים להשיג מלכתחילה: הצבת אסימונים בידי המשתמשים שתמריציהם מותאמים למקסום השירות ברשת, במקום למשקיעים ולחברות פרטיות למקסום רווח..

מציאת מודל מימון בר-קיימא, תואם ומופץ למימון פיתוח רשת מבוזרת לעתיד, תוך הבטחת אסימונים בסופו של דבר בידי משתתפים ארוכי טווח מציב אתגר מתמשך, כפול. הצעות כמו נמל בטוח ותפאורה יזומה של קפדניות, מובילות בתעשייה תקנים, להציג צעד ראשון בכיוון לגשר על הפער בין רגולציה לביזור.

מגמה 2: עליית הוכחת ההימור

… ולמה 2020 היא שנה מונומנטלית לעתיד ההוכחה של ההימור

החל מ- 16 בספטמבר 2020, שווי השוק המצטבר של נכסי קריפטו בעלי יכולת מניות הוא 35.7 מיליארד דולר, כאשר למעלה ממחצית (~ 52%) משווי זה נעול כעת בהימור..


מגמות מתפתחות ברשתות המופעלות באמצעות אסימונים: חלק 1

מקור: Stakingrewards.com, 2020

רשתות Proof-of-Stake (PoS) משתמשות בתגמולי ההימור, שהוטבעו על ידי הפרוטוקול, כמנגנון תמריץ להבטיח למשתמשים להשתתף בכנות באימות הפעילות ברשת..

כיום, הכל על רשתות Proof-of-Stake שנכנסות לשוק. עם סגרות שכבה 1 כמו Tezos ו- Cosmos, כמו גם פתרונות שכבה 2 כמו Matic ו- Loom שהושקו בשנת 2019, שלב המחקר הממושך בדרך ל- PoS עובר לבסוף ממימוש בראשית לצמיחה. בשנת 2020, ההשקה המיוחלת של פתרונות שכבת 2 של Eth2 ו- Ethoum, המופעלים על ידי Ethereum, כגון SKALE, מסמנים רגע מכריע לעתיד האימוץ של הוכחת המימוש..

יתר על כן, ההתפתחויות האחרונות במערכות Proof-of-Stake חושפות את החשיבות של תכנון ואופטימיזציה של ההשקה הראשונית של הרשת כדי להשיג שיעורי השתתפות רצויים ולהבטיח כדאיות לטווח הארוך. בהקשר זה חשוב כי פרוטוקולי Proof-of-Stake טהורים או מועצלים מפיצים אסימונים כך שמספר מספיק של שחקנים שונים יוכל להניף אסימונים ולהריץ צמתים לאבטחת הרשת. התפלגות לקויה ובלתי מידתית בין גורמים בודדים עלולה לפגוע בביטחון הרשת או להשפיע על התפיסה הכללית של לגיטימיות שלטון הרשתות..

זהו מאמר בשני חלקים. חלק 2 ניתן למצוא כאן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map